alege martisoare dupa zodii

Alege mriorul n funcie de zodie Berbecii nu vor peisaje acvatice
Fiind o fire dinamic, ntreprinztoare i curajoas, i se potrivete un mrior care are legtur cu aciunea sau care este un simbol al cltoriilor. Fiind semn de Foc, Berbecul nu apreciaz un mrior care are legtur cu apa, deci evitai pe ct posibil petiorii, fntnile, peisajele acvatice.

Taurii, impresionai de bijuterii scumpe
Iubete luxul, confortul, proprietile, stabilitatea. Alegei pentru el un mrior care simbolizeaz banii, o csu, o cutiu pentru bijuterii. Se va bucura foarte mult dac mriorul este din aur sau din argint ori dac e un miniobiect foarte scump i aparine unui brand important. Mrioarele lucrate artistic l impresioneaz cel mai tare.

Gemenii prefer mesajele de dragoste
Nativii din aceast zodie, n general, pun mare accent pe iubire, deci toate mrioarele care au n atenie acest sentiment sunt perfecte: inimioare, Cupidoni, amorai, mesaje de dragoste, dulcegrii. De asemenea, Gemenii iubesc forme care reprezint soarele i lumina, deci acestea pot fi n tonuri de galben i portocaliu.

Racii iubesc toate florile
E prin definiie romantic i are o fire sensibil. De aceea, l impresioneaz toate lucrurile delicate i e atent la detalii. Iubete toate florile. Dac alturi de mrior i druii i o felicitare sau o carte, l-ai cucerit definitiv. E genul de persoan care se hrnete din amintiri, aa c va pstra ani n ir toate mrioarele primite.

Leii nu vor obiecte banale
E mndru i ludros, aa c avei mare grij cnd i alegei mriorul, fiindc i place s se laude cu el. Poate avea form de stea, poate fi dintr- un metal strlucitor ori n tonuri tari de rou i oranj. Unul dintre defectele majore ale Leului e snobismul, de aceea nu-i druii un mrior banal ca form, fiindc l va arunca imediat la co.

Fecioarele sunt conservatoare
nzestrai cu sensibilitate i modestie, cei nscui sub acest semn zodiacal iubesc animalele, de aceea mriorul poate simboliza unul dintre ele. Printre defectele lor se afl conservatorismul, din care cauz ar fi bine s le druii mrioare tradiionale i fii siguri c le vor purta pe toate pe care le primesc de 1 Martie.

Balanele se amuz la kitsch-uri
Are o fire sociabil i optimist. tie s aprecieze un mrior cu o form jucu, un model cu o interpretare hazlie, chiar se amuz de un kitsch. Nu-i mai druii simbolul balanei, fiindc s-a sturat de acest stereotip. Mai bine un mrior realizat de un artist plastic.

Scorpionilor nu le plac aranjamentele
Este rzbuntor, aa c dac primete un mrior care i subliniaz defectele, va rspunde imediat cu aceeai moned. Mai bine i alegei un simbol al judecii sau imagini care au legtur cu arhitectura, designul, pictura. Aranjamentele florale nu-l impresioneaz deloc pe reprezentantul acestei zodii.

Sgettorii sunt contra dulcegriilor
Nu-i place s fie prizonierul iubirii, de aceea nu pune mare pre pe mrioarele care evideniaz acest sentiment. Fr dulcegrii. Mai potrivite sunt modelele care simbolizeaz aventura, distracia, petrecerea, cltoriile. Un mrior schematic care reprezint micarea, aciunea i agitaia e alegerea ideal.

Capricornii vor coar sau potcoav
Este o zodie de Pmnt, de aceea respect tradiia i valorile morale. Cel mai clasic mrior i se pare cea mai potrivit alegere. Un ghiocel, un coar, o potcoav. Simplu i ct mai natural, fr mbuntiri inutile. i mai are o calitate: colecioneaz toate mrioarele primite i mbrieaz pasiunea realizrii lor.

Vrstorii nu vor studia cu atenie cadoul
E cam superficial, deci nu va studia cu mare atenie ceea ce primete cadou. Asta nu nseamn c-i putei drui chiar orice tip de mrior. l putei impresiona cu obiecte cu tent artistic, de la pictur la muzic. De pild, un mrior care reprezint un pian, un tablou, o sculptur, un portativ muzical.

Petii, fascinai de mistere
Cei din aceast zodie sunt optimiti i veseli, aa c orice mrior ar primi nu se supr. Pe unele le poart, pe altele le mpart celor care nu au primit, fiindc au tendina de a-i ajuta necondiionat pe cei din jur. Sunt fascinai de mistere, aa c mriorul poate fi un model ce reprezint soarele, stelele, simbolurile abstracte.





alexxandra
Postat pe 1 Martie 2010 13:39
eu am primit un cosar...pana acuma
o fi acvatic??
fleurdelis
Postat pe 1 Martie 2010 13:42
io ...am primit o mamaruta o tot prind cu acu....
nazirra
Postat pe 1 Martie 2010 13:44
La multi ani ! fetelor....eu am primit un urs mare,cat mine si .....eeee.......surpriza!!o.....???
alexxandra
Postat pe 1 Martie 2010 14:21
O ce Alexandra????
alex2007
Postat pe 1 Martie 2010 14:24
Pupici si floricele pt toata lumea. Sa aveti o primavara frumoasa.
alex2007
Postat pe 1 Martie 2010 14:26
ooooooooooooooooo
fleurdelis
Postat pe 1 Martie 2010 14:30
[Numele quote = 'Data alex2007' = '2010-03-01 14:24:11 '] O CE Alexandra???? : SML-happy0009:: SML-happy0009:: SML-happy0009:: SML-jumping0044: [/ quote]




eeeee esti prea curioasa scumpo......!!!haaaaaaaaa
alexxandra
Postat pe 1 Martie 2010 14:30
omg oooooooooooooooooo mai gaaaaaaaaaaaaaaad
fleurdelis
Postat pe 1 Martie 2010 14:32
cand v-ati ales babele?a mea pe 7 martie.o primavara frumoasa si o viata fericita,va urez!
alexxandra
Postat pe 1 Martie 2010 14:33
haaaaaaaaaaaaaaaaaaa......super......hai noroc!!
alexxandra
Postat pe 1 Martie 2010 14:38
lalalalala hmmmmmm
alexxandra
Postat pe 1 Martie 2010 15:40
Va doresc o primavara cat mai frumoasa si mai senina
blue_dream
Postat pe 1 Martie 2010 17:52
in nici un caz ...."ooooooooooooooooooooo"....poate mai bine ....."uuuuuuuuuuuuuuuuun"......si, evident, fara baterii.....ca altfel ai fi prea ocupata si nu ai mai fi calare poe forum....dar in lipsa......iti umpli si tu timpul ....
tutankhamon
Postat pe 1 Martie 2010 22:04
De la: Alexxandra, la data 2010-03-01 14:30:48[Numele quote = 'Data alex2007' = '2010-03-01 14:24:11 '] O CE Alexandra???? : SML-happy0009:: SML-happy0009:: SML-happy0009:: SML-jumping0044: [/ quote]




eeeee esti prea curioasa scumpo......!!!haaaaaaaaa

Nu nteleg ce te bagi tu? Te cam bagi si tu n seama, observ ca ai lipsa de comunicare, sfatul meu sa faci si tu puțin sex caci esti NFD
alex2007
Postat pe 1 Martie 2010 22:08
alexxxx,...
ladyDY
Postat pe 1 Martie 2010 22:11
alexx....te rog...exprima-te corect.....NFDHH.....
tutankhamon
Postat pe 1 Martie 2010 22:13
Salutare. Ai ca m-a scos din sarite si daca ma uit urat la ea poate nvata sa zboare caci observ ca are si aripi.
alex2007
Postat pe 1 Martie 2010 22:16
alex....alea sunt numade pamplezir.....is alea de savanta....
tutankhamon
Postat pe 1 Martie 2010 22:20
buna seara si LA MULTI ANI DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR!
gargarita primita de mine carei zodii se potriveste ?
si azi nu aveti voie sa va suparati, trebuie sa fiti toate un zambet
chery
Postat pe 1 Martie 2010 22:32
De la: tutankhamon, la data 2010-03-01 22:20:10alex....alea sunt numade pamplezir.....is alea de savanta....





ai tipeso a venit primavara ,bucura-te si tu d frumusetea naturii!!!
alexxandra
Postat pe 2 Martie 2010 09:17
De la: blue_dream, la data 2010-03-01 17:52:59Va doresc o primavara cat mai frumoasa si mai senina






Blue sa fie primavara in sufltele tuturor!
alexxandra
Postat pe 2 Martie 2010 09:19
1-Primavara Nichita Stanescu
Primejdii dulci alctuind sub gene,
mi te iveti istovitor de dulce
cu sânii bulbucai zvâcnind s culce
pe ei srutul lutului, alene.
Te stingi Ãncet din mine, iar
sub piept lovete-n cldrim o minge
i ziua pe trotuare se prelinge,
lsând Ãn urm-i iz de primvar.

Alturi de mocirlele uscate
ies pomii toi cu trunchiurile-n floare
Hei… zi cu soare-n zare, spune-mi oare
cam câte fete-s astzi deflorate?

Un orizont pierdut, cu buze roii
srut-n cretet noaptea pe hotare
Cocoarele revin din deprtare
i mor Ãn primvar ofticoii…
2-Alexandru Macedonski-Sub flori de mr
Ce mi se scutur Ãn pr
Se umple sufletul de soare;
Pe orice fruni suferitoare,
Oh! ningei, albe flori de mr.
Sub liliac
Sunt paseri dulci ce nu mai tac,
Concert de voci mângâietoare
Srmani cu inimi gemtoare,
Uitai, dormii sub liliac.

Pe sub cais
Din aripi bate albul vis
De-o inocen rpitoare:
Amani cu inimi arztoare,
E fericirea sub cais.

Sub nucul lat
Te afli Ãns izolat
i-n umbra lui Ãmbttoare
Trecutul nate ca o floare
Ah! de-a muri sub nucul lat

alexxandra
Postat pe 2 Martie 2010 09:40
fleurdelis
Postat pe 2 Martie 2010 09:41
eu astept sa deschida fata asta un topic nou, sa vad ce-a mai visat azi noapte.
sunt sigura ca nu ne va dezamagi, doar asa ne-a invatat, ziua si topicul...
Tylly
Postat pe 2 Martie 2010 09:43
fetele am liber 1 saptamana.floricele pe campii.....
alexxandra
Postat pe 2 Martie 2010 09:48
ioi!
nashpa
zambila
Postat pe 2 Martie 2010 09:56

Tylly
Postat pe 2 Martie 2010 09:58
aleho eu n-am liber da....pot s avb si eu despre bicicleta mea de bambus sa stii! toti citim....ia aminte!
fleurdelis
Postat pe 2 Martie 2010 10:24
bambusul iti aduce noroc!asa ca plimbare placuta....am treaba,iar tendentiozitatea unora,nu ma interesaza.am primit atatea cadouri de la prieteni si pritene,am o viata frumoasa si sunt iubita.ce imi pasa mie de rautatile altora.e primavara in sufletul meu,ceea ce va doresc si voua....
alexxandra
Postat pe 2 Martie 2010 11:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
increderea in relatie 2 De la: yanyacharberet 31 Octombrie 2009 15:13
Sondaj plansul public 2 De la: alfheim 31 August 2011 20:11
de ce femeia este considerata mereu vinovata de parasirea domiciliului 25 De la: nuti_vio 28 Iulie 2010 19:11
fericirea este... :sml-happy0065: 2 De la: cricat 27 Martie 2011 10:52
Ce-aveti mai cu Vuvuzel ? 15 De la: Freya__ 12 Septembrie 2011 20:34
Setari Cookie-uri