ghid pentru o viaƣă ßmplinită
Info
x
info

Info
x
info

Alege martisoare dupa zodii

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

Alege mărțișorul în funcție de zodie Berbecii nu vor peisaje acvatice
Fiind o fire dinamică, întreprinzătoare și curajoasă, i se potrivește un mărțișor care are legătură cu acțiunea sau care este un simbol al călătoriilor. Fiind semn de Foc, Berbecul nu apreciază un mărțișor care are legătură cu apa, deci evitați pe cât posibil peștișorii, fântânile, peisajele acvatice.

Taurii, impresionați de bijuterii scumpe
Iubește luxul, confortul, proprietățile, stabilitatea. Alegeți pentru el un mărțișor care simbolizează banii, o căsuță, o cutiuță pentru bijuterii. Se va bucura foarte mult dacă mărțișorul este din aur sau din argint ori dacă e un miniobiect foarte scump și aparține unui brand important. Mărțișoarele lucrate artistic îl impresionează cel mai tare.

Gemenii preferă mesajele de dragoste
Nativii din această zodie, în general, pun mare accent pe iubire, deci toate mărțișoarele care au în atenție acest sentiment sunt perfecte: inimioare, Cupidoni, amorași, mesaje de dragoste, dulcegării. De asemenea, Gemenii iubesc forme care reprezintă soarele și lumina, deci acestea pot fi în tonuri de galben și portocaliu.

Racii iubesc toate florile
E prin definiție romantic și are o fire sensibilă. De aceea, îl impresionează toate lucrurile delicate și e atent la detalii. Iubește toate florile. Dacă alături de mărțișor îi dăruiți și o felicitare sau o carte, l-ați cucerit definitiv. E genul de persoană care se hrănește din amintiri, așa că va păstra ani în șir toate mărțișoarele primite.

Leii nu vor obiecte banale
E mândru și lăudăros, așa că aveți mare grijă când îi alegeți mărțișorul, fiindcă îi place să se laude cu el. Poate avea formă de stea, poate fi dintr- un metal strălucitor ori în tonuri tari de roșu și oranj. Unul dintre defectele majore ale Leului e snobismul, de aceea nu-i dăruiți un mărțișor banal ca formă, fiindcă îl va arunca imediat la coș.

Fecioarele sunt conservatoare
Înzestrați cu sensibilitate și modestie, cei născuți sub acest semn zodiacal iubesc animalele, de aceea mărțișorul poate simboliza unul dintre ele. Printre defectele lor se află conservatorismul, din care cauză ar fi bine să le dăruiți mărțișoare tradiționale și fiți siguri că le vor purta pe toate pe care le primesc de 1 Martie.

Balanțele se amuză la kitsch-uri
Are o fire sociabilă și optimistă. Știe să aprecieze un mărțișor cu o formă jucăușă, un model cu o interpretare hazlie, chiar se amuză de un kitsch. Nu-i mai dăruiți simbolul balanței, fiindcă s-a săturat de acest stereotip. Mai bine un mărțișor realizat de un artist plastic.

Scorpionilor nu le plac aranjamentele
Este răzbunător, așa că dacă primește un mărțișor care îi subliniază defectele, va răspunde imediat cu aceeași monedă. Mai bine îi alegeți un simbol al judecății sau imagini care au legătură cu arhitectura, designul, pictura. Aranjamentele florale nu-l impresionează deloc pe reprezentantul acestei zodii.

Săgetătorii sunt contra dulcegăriilor
Nu-i place să fie prizonierul iubirii, de aceea nu pune mare preț pe mărțișoarele care evidențiază acest sentiment. Fără dulcegării. Mai potrivite sunt modelele care simbolizează aventura, distracția, petrecerea, călătoriile. Un mărțișor schematic care reprezintă mișcarea, acțiunea și agitația e alegerea ideală.

Capricornii vor coșar sau potcoavă
Este o zodie de Pământ, de aceea respectă tradiția și valorile morale. Cel mai clasic mărțișor i se pare cea mai potrivită alegere. Un ghiocel, un coșar, o potcoavă. Simplu și cât mai natural, fără îmbunătățiri inutile. Și mai are o calitate: colecționează toate mărțișoarele primite și îmbrățișează pasiunea realizării lor.

Vărsătorii nu vor studia cu atenție cadoul
E cam superficial, deci nu va studia cu mare atenție ceea ce primește cadou. Asta nu înseamnă că-i puteți dărui chiar orice tip de mărțișor. Îl puteți impresiona cu obiecte cu tentă artistică, de la pictură la muzică. De pildă, un mărțișor care reprezintă un pian, un tablou, o sculptură, un portativ muzical.

Peștii, fascinați de mistere
Cei din această zodie sunt optimiști și veseli, așa că orice mărțișor ar primi nu se supără. Pe unele le poartă, pe altele le împart celor care nu au primit, fiindcă au tendința de a-i ajuta necondiționat pe cei din jur. Sunt fascinați de mistere, așa că mărțișorul poate fi un model ce reprezintă soarele, stelele, simbolurile abstracte.

citeaza   raspunde

eu am primit un cosar...pana acuma
o fi acvatic??
  citeaza   raspunde

io ...am primit o mamaruta o tot prind cu acu....
  citeaza   raspunde

La multi ani ! fetelor....eu am primit un urs mare,cat mine si .....eeee.......surpriza!!o.....???
  citeaza   raspunde

O ce Alexandra????
  citeaza   raspunde

Pupici si floricele pt toata lumea. Sa aveti o primavara frumoasa.
  citeaza   raspunde

ooooooooooooooooo
  citeaza   raspunde

[Numele quote = 'Data alex2007' = '2010-03-01 14:24:11 '] O CE Alexandra???? : SML-happy0009:: SML-happy0009:: SML-happy0009:: SML-jumping0044: [/ quote]

eeeee esti prea curioasa scumpo......!!!haaaaaaaaa
  citeaza   raspunde

omg oooooooooooooooooo mai gaaaaaaaaaaaaaaad
  citeaza   raspunde

cand v-ati ales babele?a mea pe 7 martie.o primavara frumoasa si o viata fericita,va urez!
  citeaza   raspunde

haaaaaaaaaaaaaaaaaaa......super......hai noroc!!
  citeaza   raspunde

lalalalala hmmmmmm
  citeaza   raspunde

Va doresc o primavara cat mai frumoasa si mai senina
  citeaza   raspunde

in nici un caz ...."ooooooooooooooooooooo"....poate mai bine ....."uuuuuuuuuuuuuuuuun"......si, evident, fara baterii.....ca altfel ai fi prea ocupata si nu ai mai fi calare poe forum....dar in lipsa......iti umpli si tu timpul ....
  citeaza   raspunde

De la: Alexxandra, la data 2010-03-01 14:30:48[Numele quote = 'Data alex2007' = '2010-03-01 14:24:11 '] O CE Alexandra???? : SML-happy0009:: SML-happy0009:: SML-happy0009:: SML-jumping0044: [/ quote]

eeeee esti prea curioasa scumpo......!!!haaaaaaaaa

Nu înteleg ce te bagi tu? Te cam bagi si tu în seama, observ ca ai lipsa de comunicare, sfatul meu sa faci si tu puțin sex caci esti NFD
  citeaza   raspunde

alexxxx,...
  citeaza   raspunde

alexx....te rog...exprima-te corect.....NFDHH.....
  citeaza   raspunde

Salutare. Ai ca m-a scos din sarite si daca ma uit urat la ea poate învata sa zboare caci observ ca are si aripi.
  citeaza   raspunde

alex....alea sunt numade pamplezir.....is alea de savanta....
  citeaza   raspunde

buna seara si LA MULTI ANI DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR!
gargarita primita de mine carei zodii se potriveste ?
si azi nu aveti voie sa va suparati, trebuie sa fiti toate un zambet
  citeaza   raspunde

De la: tutankhamon, la data 2010-03-01 22:20:10alex....alea sunt numade pamplezir.....is alea de savanta....

ai tipeso a venit primavara ,bucura-te si tu d frumusetea naturii!!!
  citeaza   raspunde

De la: blue_dream, la data 2010-03-01 17:52:59Va doresc o primavara cat mai frumoasa si mai senina

Blue sa fie primavara in sufltele tuturor!
  citeaza   raspunde

1-Primavara – Nichita Stanescu
Primejdii dulci alcătuind sub gene,
mi te ivești istovitor de dulce
cu sânii bulbucați zvâcnind să culce
pe ei sărutul lutului, alene.
Te stingi Ãźncet din mine, iară
sub piept lovește-n căldărim o minge
și ziua pe trotuare se prelinge,
lăsând Ãźn urmă-i iz de primăvară.

Alături de mocirlele uscate
ies pomii toți cu trunchiurile-n floare
Hei
 zi cu soare-n zare, spune-mi oare
cam câte fete-s astăzi deflorate?

Un orizont pierdut, cu buze roșii
sărută-n creștet noaptea pe hotare
Cocoarele revin din depărtare
și mor Ãźn primăvară ofticoșii

2-Alexandru Macedonski-Sub flori de măr
Ce mi se scutură Ãźn păr
Se umple sufletul de soare;
Pe orice frunți suferitoare,
Oh! ningeți, albe flori de măr.
Sub liliac
Sunt paseri dulci ce nu mai tac,
Concert de voci mângâietoare
Sărmani cu inimi gemătoare,
Uitați, dormiți sub liliac.

Pe sub cais
Din aripi bate albul vis
De-o inocență răpitoare:
Amanți cu inimi arzătoare,
E fericirea sub cais.

Sub nucul lat
Te afli Ãźnsă izolat
Și-n umbra lui Ãźmbătătoare
Trecutul naște ca o floare
Ah! de-aș muri sub nucul lat

citeaza   raspunde

citeaza   raspunde

eu astept sa deschida fata asta un topic nou, sa vad ce-a mai visat azi noapte.
sunt sigura ca nu ne va dezamagi, doar asa ne-a invatat, ziua si topicul...
  citeaza   raspunde

fetele am liber 1 saptamana.floricele pe campii.....
  citeaza   raspunde

ioi!
nashpa
  citeaza   raspunde

citeaza   raspunde

aleho eu n-am liber da....pot s avb si eu despre bicicleta mea de bambus sa stii! toti citim....ia aminte!
  citeaza   raspunde

bambusul iti aduce noroc!asa ca plimbare placuta....am treaba,iar tendentiozitatea unora,nu ma interesaza.am primit atatea cadouri de la prieteni si pritene,am o viata frumoasa si sunt iubita.ce imi pasa mie de rautatile altora.e primavara in sufletul meu,ceea ce va doresc si voua....
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: