cea mai romantica cerere in casatorie,

De la: garbo216962, la data 2011-08-10 19:15:37
De la: ufishor, la data 2011-08-10 14:49:47cat ai dat pe inel?

inelul il poti vede pe profilul meu , am platit atit cit scrie acolo plus taxa de vinzare si asigurarea..


bine ca i-ai afishat si pretul! chiar eram interesatzi... poate o sa afle si ea ca vrei sa-i cumperi libertatea cu un inel de 3200 usd ... ... pfffff, nici macar 5000 de dolari...? pai si champagna asortata la inel ...? aia unde e? si cat costa? glumesc ...! dar, o poti lua si in serios!

de topicul de pe forum precis nu stie ... :)
alfheim
Postat pe 13 August 2011 19:44
mai fetelor omul se intoarce acasa de pe unde a fost el, nu e normal sa plece si el in concediu cu iubita lui? eu zic ca e cel mai bun moment sa o ceara de nevasta in concediu acum depinde ce stil are si el... ca pama la urma poate sa o ceara si in lift pana ce ajunge in camera de hotel....
DCristianC
Postat pe 13 August 2011 20:39
si eu, ma gasesti pe ID dalwvaly! al tau?
garbo208471
Postat pe 13 August 2011 21:36
vrei sa te cer de nevasta in lift?
DCristianC
Postat pe 14 August 2011 00:25
eu vreau sa fiu printesa.....el sa fie printul meu pe un cal alb......stiu ca suna invechit......dar pt mine este cel mai romantic moment.......o nunta princiara......sa trec prin toate basmele copilariei....mesenii mei sa fie toti din povesti......sa fiu protagonista basmelor citite de mine.....si apoi sa fiu trezita de sarutul printului meu iubit......sa fiu inconjurata de pitici......de zane.....de norisori.....asa imi doresc nunta si cererea in casatorie.....intr-un cadru de basm real
ratuscaceaurata
Postat pe 14 August 2011 00:54
hi, fi tu insuti si lasa emotiile insa sa te pregatesti si pentru un NU multa bafta
23denisa79
Postat pe 14 August 2011 02:14
DACA VREI SA TE CASATORESTI SI NU STII CARE AR FI CEA MAI ROMANTICA CERERE IN CASATORIE, EU ZIC CA AR TREBUI SA O DUCI LA RESTAURANT SI SA II PUI INELUL DE LOGODNA IN DESERT, SAU IN PAHARUL CU VIN. SAU AI PUTEA SA II DARUIESTI UN BUCHET DE TRANDAFIRI ROSII SI IN BUCHET SA PUI SI INELUL. SAU ALTA VARIANTA AR FI SA O INTREBI DIRECT DACA VREA SA FIE MAMA COPIILOR TAI. SUCCES.
garbo121744
Postat pe 14 August 2011 02:52
Punct ochit,punct lovit! Scurt si la ...obiect(pt acest subiect abject )
Mira_V
Postat pe 14 August 2011 10:46
De la: alfheim, la data 2011-08-10 12:48:29ti-am dat un inellllllllll
mare cat inima mea
ti-am dat un inel
fa ce vrei cu el....
oricum nimic pe el nu poti lua...
ca-i de tinichea ...!

compilatzie intre holograf si spitalul de urgentza!

prietene lasand gluma la deoparte ... e cam jenant topicul tau....
cica omul sa se casatoreasca atunci cand e MATUR mai ales in GANDIRE!!!
topicul tau e very pueril!!!
ai facut un ban si nu stii ce sa faci cu el si ai zis ca e vremea sa-ti faci nunta?
nimic mai frumos! daca atat te duce capul ... e bine si asa.... decat sa tragi pe nas sau la masea!

ce ai de gand sa faci cu sfaturile sau ideile de aici ...? vrei sa le invetzi, sa le memorezi?
te chinui sa le memorezi, ca ajungand in fatza fetei sa le faci vraishte, varza, praf?

De la: constance, la data 2011-08-02 16:03:02Bula se intoarce acasa foarte trist, dupa ce plecase sa ceara mana prietenei sale. Vazandu-l suparat, tatal sau il intreaba:
- Ce s-a intamplat Bulisor, te-a refuzat?
- Da... Mi-a tras si o palma!
- Cum asa? Nu i-ai spus cum te-am invatat eu? "Draga mea, timpul se opreste in loc pentru mine cand privesc in ochii tai!"
- Vai! Asta era! Am gresit formularea. I-am spus: "Ai o fatza de mi se opreste ceasul!"


cel mai bine spune-i in cuvinte simple ceea ce simti in clipa aia...
sau nu-i spune nimic! ca sa nu-i stea ceasul!

Multumiri constance!
e minunat sa descoperi ca un banc are si aplicatzie practica!!!!



Punct ochit,punct lovit! Scurt si la ...obiect(pt acest subiect abject )
Mira_V
Postat pe 14 August 2011 10:49
news, nu exista feti-frumosi ci doar good PR
Freya__
Postat pe 14 August 2011 10:54
AI ZIS BINE GARBO121744 E CEL MAI BINE SA-I ZICA DIRECT SI NU IN ULTIMUL RANR SA-I PUNA INELUL IN PAHARUL CU VIN
DCristianC
Postat pe 14 August 2011 12:35
freyuta, ma ucizi, jur!
ce dreaq aveti, nene? ati baut apa dupa mine, cu cinismul asta?
si stii ceva? fat frumos ala nu e bun de nimic...e confuz, nu are inteligenta emotionala, nu stie ce vrea, si intotdeauna asteapta sa-i rezolve altii problemele, de-aia avea ceata aia dupa el
michelle_
Postat pe 14 August 2011 13:05
nope, nu exista feti frumosi da' exista cite o broasca dupa care esti picata in cap... si juri ca fat frumosu' taman ala e.
Si pina la urma poa' sa iti puna inelul si in oala cu ciorba, ca tot a mai nemaipomenita ti se pare cererea, na, daca e de la el.... Chiar daca l-a invatat vecinu' ce sa faca si cum sa zica, iar creierasul lui n-a avut nici o contributie, na, n-are importanta....
quasaria
Postat pe 14 August 2011 13:20
ooo da....
michelle_
Postat pe 14 August 2011 13:24
De la: garbo216962, la data 2011-08-10 06:40:21Saptamina viitore ma intorc acasa ..si vreau sama casatoresc..am cumparat deja inelul...si ma gindesc care ar fi cel mai frumos si romantic decorde o cere in casatorie?






Spune-i ca o iubesti si motivele pentru care vrei sa fie sotia ta,oriunde ati fi !Nu uita de flori!
garbo068041
Postat pe 14 August 2011 21:01
chiar n-a vazut nimeni" love story", macar partea 1????
Eugenia69
Postat pe 14 August 2011 21:04
eu_genia...
si daca l-am vazut ce? tot la nika nu ne-a folosit!
ehe ... voi va agitati acilea ca pepsi in sticla si o dati din fanta in cola si din cola in sprite si omul deja a ajuns acasa ...
amu intrebarea e ... de ce nu mai ciripeshte nika?
a gasit-o cu altul?
l-a refuzat, pe motiv ca i-a stat ceasul?
a pierdut inelul??
sau ...
varianta optimista ...
a ajuns cu bine acasa, nimic din ce-am zis mai sus nu s-a petrecut ...
si este in tandretzuri ...!
hai bre.... sa ciocanim un pahar cu ce-o fi el... pentru tanara familie second hand ... :)
alfheim
Postat pe 14 August 2011 22:21
Ma baiete cum sa spus si inainte poti so ceri unde crezi tu ca daca te gandesti peste tot e romantik, in park printre lume, in restaurant, locul unde v-ati intalnit(o suni te intalnesti undeva vezi cum stau lucrurile intre voi daca chear e interesata dupa tine nu te mai gandesti si o poticere in casatorie punandu-te in genunchi ca i ka e romantik chestia asta si o intrebi pur si simplu daca vrea sa petreaca restul vietii alaturi de tine) dupa aia ne spui si noua rezultatul
garbo198624
Postat pe 15 August 2011 01:38
De la: quasaria, la data 2011-08-14 13:20:07nope, nu exista feti frumosi da' exista cite o broasca dupa care esti picata in cap... si juri ca fat frumosu' taman ala e.
Si pina la urma poa' sa iti puna inelul si in oala cu ciorba, ca tot a mai nemaipomenita ti se pare cererea, na, daca e de la el.... Chiar daca l-a invatat vecinu' ce sa faca si cum sa zica, iar creierasul lui n-a avut nici o contributie, na, n-are importanta....

lady39
Postat pe 15 August 2011 12:26
Inca nu am ajuns in tara, miine plec spre New York, de acolo in Munchen si pe urma in Romania, am citit mesajele...am sa scriu sa va anunt cum a fost, si ce a fost, deocamdata incerc sa gasesc o modalitate se a inghesui cumva toate bagajele in 3 valize, in acest moment este cea mai dificila decizie, ca nu incape tot, si nu vad cum.. Apropo la vama poti trece cu 2 laptapuri? un Ipod si un notebook? adica exsista vreo lege referitor la electronice ?
garbo216962
Postat pe 15 August 2011 14:10
De la: garbo216962, la data 2011-08-15 14:10:34Inca nu am ajuns in tara, miine plec spre New York, de acolo in Munchen si pe urma in Romania, am citit mesajele...am sa scriu sa va anunt cum a fost, si ce a fost, deocamdata incerc sa gasesc o modalitate se a inghesui cumva toate bagajele in 3 valize, in acest moment este cea mai dificila decizie, ca nu incape tot, si nu vad cum.. Apropo la vama poti trece cu 2 laptapuri? un Ipod si un notebook? adica exsista vreo lege referitor la electronice ?


Imi pare rau dar nu ma simpt prea romantic in momentul acesta....
garbo216962
Postat pe 15 August 2011 14:12
poti trece cu doua laptopuri, chiar si cu trei, dar e de preferat sa le iei la tine in bagajele de mina.
Altfel s-ar putea sa ti le gasesti rotunde.
quasaria
Postat pe 15 August 2011 14:14

962, nici nu ne-a trecut prin cap sa-ti cerem sa ni te adresezi dintr-o atare postura. lasa, fii romantic in alte parti!
esme
Postat pe 15 August 2011 14:17

omul are probleme importante acum, nu poa' sa treaca laptopurile, nu ii arde de dulcegarii... na...

Vama asta ucide orice pasiune.
quasaria
Postat pe 15 August 2011 14:20
pai, chiar asa: omul se mai intoarce si la cele lumesti! a naibii vama, cum ne spulbera ea visele!

esme
Postat pe 15 August 2011 14:24
De la: alfheim, la data 2011-08-13 19:44:04
De la: garbo216962, la data 2011-08-10 19:15:37
De la: ufishor, la data 2011-08-10 14:49:47cat ai dat pe inel?

inelul il poti vede pe profilul meu , am platit atit cit scrie acolo plus taxa de vinzare si asigurarea..


bine ca i-ai afishat si pretul! chiar eram interesatzi... poate o sa afle si ea ca vrei sa-i cumperi libertatea cu un inel de 3200 usd ... ... pfffff, nici macar 5000 de dolari...? pai si champagna asortata la inel ...? aia unde e? si cat costa? glumesc ...! dar, o poti lua si in serios!

de topicul de pe forum precis nu stie ... :)


Ha ha ha , asta pentru ca nu ai vazut verigheta, rochia, ( nu cea de mireasa pe aia o va alege ea) pantofii, sandale,genti si restul..si daca intre timp si-a gasit altul..atunci am sa ii las tot am cumparat ..ca doar nu mi-oi intoarce cu ele inapoi- mai putin inelul si verighta, imi voi lua ramas bun si imi voi vedea de drumul meu...vreau sa o rasfat , vreau sa fie fericita si sa imi petrec restul vietii linga ea.....dar asa ceva nu as acepta niciodta!!

Eu nu cred in greseli de genul acesta, infidelitatea este infidelitate!
garbo216962
Postat pe 15 August 2011 14:29
962, tocmai vroiam sa te (ap)laud, cand am vazut ca ai comis-o, derapand si tu ca alde altii, care, atunci cand habar n-au cu ce se mananca si n-au proprietatea termenului, spun ca e vorba de o greseala.
infidelitatea nu e o greseala, ci o alegere. o alegere pe care (trebuie sa) ti-o asumi!
esme
Postat pe 15 August 2011 17:14
De la: esme, la data 2011-08-15 17:14:44962, tocmai vroiam sa te (ap)laud, cand am vazut ca ai comis-o, derapand si tu ca alde altii, care, atunci cand habar n-au cu ce se mananca si n-au proprietatea termenului, spun ca e vorba de o greseala.
infidelitatea nu e o greseala, ci o alegere. o alegere pe care (trebuie sa) ti-o asumi!




Esme- eu asta am si spus..sau am vrut sa spun...eu personal nu cred ca infidelitatea este o grseala, eu cred ca infidelitatea este o alegere gindita si facuta...asa ca ma poti lauda...avem aceasi parere...
garbo216962
Postat pe 15 August 2011 20:52
despre a cui infidelitate vorbim, 62?
ca pe nush ce topic ai povestit patania cu prietena si fulgii, si cum ai ratat noaptea din cauza penelor, asta in timp ce ne stresai noua neuronii cu locatia romantica
adica, ei nu i-ar fi permis sa aiba o infidelitate, dar tie da?
exista doua seturi de reguli? pentru fetite si separat pentru baieti?
ma poti lamuri?
michelle_
Postat pe 15 August 2011 21:08
me, te-ai tzacanit...
dupa felul schimbator, eu zic ce am mai zis
adica, da-l dracu de romantism ( iete dupa ce suspinai tu si eu ti-am ucis... )
ca valiza e primordiala....si tehnica....
dor72
Postat pe 15 August 2011 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai e ceva de salvat din aceasta casnicie? 3 De la: cri_cat 4 Aprilie 2012 21:41
ARANJAMENTE FLORALE 1 De la: laura33c 27 Mai 2012 20:02
FILMARI PROFESIONALE NUNTA SI BOTEZ 1 De la: Stefan_Palade_1 11 Ianuarie 2012 18:53
Ea nu-mi suporta parintii 27 De la: garbo_1341 12 Aprilie 2012 07:09
mi-e foame 54 De la: daniilia 11 Noiembrie 2012 23:21
Setari Cookie-uri