cea mai romantica cerere in casatorie,

dor72...esti sub medicatie stricta si...ai uitat sa-ti iei pastilele?

Postat pe 11 August 2011 23:39
nu stiu, dor...daca pe mine m-ar iubi cineva atat de mult ( ceea ce e utopic, desigur, ) mi-ar place ca in momentul ala sa ma simt unica...(ceea ce, iarasi e utopic.. )...n-am eu norocul sa inspir unui barbat asemenea sentimente, suficient ca sa aiba revelatia unicitatii mele, si ca sunt femeia vietii lui

lasa...ma duc sa bag o tigara, hehehe...
michelle_
Postat pe 11 August 2011 23:44
haide, me, sunt mult lucruri frumoase...eu am fost rasfatata la momentul respectiv...chiar a fost unic...si precedat de cateva lucruri si evenimente care chair m-au facut sa ma simt unica...mai exista si acum astfel de momente...
cu siguranta ca si in viata ta au existat momente de neuitat...placute, vreau sa zic...
dor72
Postat pe 11 August 2011 23:50
ooo da...femeia vietii cuiva e my middle name
michelle_
Postat pe 12 August 2011 00:00
me, iar incepi?

nu discutam aici, nu e cazul....sa stricam romantzul
nu se cade...

ia zi-i tu aici, cate ness/cola ai dat pe gat? si cate pitzi, pitzi, ha?
dor72
Postat pe 12 August 2011 00:06
ooof...mai am 4 tigari din cel de-al treilea pachet
ness cu cola? daca zic ca doar 4 cani, mint
daca zic 6, imi sariti in cap
mai bine zic ca-s blonda
michelle_
Postat pe 12 August 2011 00:13
nu-ti sare nimeni in cap...fiecare este asa cum vrea sa fie....
ce nu intelegi tu, cu capul tau ala sec, e ca sunt pe aici persoane carora chiar le pasa...
ca deja ma-nervezi, cand te aud.....si am vazut si ce ai scris la tine in topic....
unde a pus omu' ala joardele, spune....sa ti le aplic...sa -ti sara cana si tigara de la mana....bitcho, care esti...si care esti surda...si oarba...si...nici nu mai stiu cum sa iti sa zic...

si acum, iti zic noapte buna...si multa minte, sa intelegi cati oamnei te plac si te vor...in viata lor....
na, ca ma apuca sentimentalismele ....cat de mini bitcha sa fiu....
dor72
Postat pe 12 August 2011 00:18
sounei ce simti si fi cat mai natural daca te uibeste va accepta
deea_mari_28
Postat pe 13 August 2011 05:02
De la: deea_mary_23, la data 2011-08-13 05:02:07sounei ce simti si fi cat mai natural daca te uibeste va accepta

spune-i*
deea_mari_28
Postat pe 13 August 2011 05:03
De la: alfheim, la data 2011-08-10 12:48:29ti-am dat un inellllllllll
mare cat inima mea
ti-am dat un inel
fa ce vrei cu el....
oricum nimic pe el nu poti lua...
ca-i de tinichea ...!

compilatzie intre holograf si spitalul de urgentza!

prietene lasand gluma la deoparte ... e cam jenant topicul tau....
cica omul sa se casatoreasca atunci cand e MATUR mai ales in GANDIRE!!!
topicul tau e very pueril!!!
ai facut un ban si nu stii ce sa faci cu el si ai zis ca e vremea sa-ti faci nunta?
nimic mai frumos! daca atat te duce capul ... e bine si asa.... decat sa tragi pe nas sau la masea!

ce ai de gand sa faci cu sfaturile sau ideile de aici ...? vrei sa le invetzi, sa le memorezi?
te chinui sa le memorezi, ca ajungand in fatza fetei sa le faci vraishte, varza, praf?

De la: constance, la data 2011-08-02 16:03:02Bula se intoarce acasa foarte trist, dupa ce plecase sa ceara mana prietenei sale. Vazandu-l suparat, tatal sau il intreaba:
- Ce s-a intamplat Bulisor, te-a refuzat?
- Da... Mi-a tras si o palma!
- Cum asa? Nu i-ai spus cum te-am invatat eu? "Draga mea, timpul se opreste in loc pentru mine cand privesc in ochii tai!"
- Vai! Asta era! Am gresit formularea. I-am spus: "Ai o fatza de mi se opreste ceasul!"


cel mai bine spune-i in cuvinte simple ceea ce simti in clipa aia...
sau nu-i spune nimic! ca sa nu-i stea ceasul!

Multumiri constance!
e minunat sa descoperi ca un banc are si aplicatzie practica!!!!

istet raspuns....ma bucur sa mai vad din cand in cand si oameni care gandesc cu propriul cap.....si care au spirit.....felicitari
mililika
Postat pe 13 August 2011 06:22
eu zic sa plecati impreuna pe litoral, sfatul meu e pe undeva prin Vama Veche, dar nu tii cont de sfatul meu, ii scrii cu o seara inainte pe nisip cererea in casatorie si o inviti dimineata sa vedeti rasaritul , ai sa vezi atunci daca vrea sa fie cu tine multa bafta
DCristianC
Postat pe 13 August 2011 07:30

baiatul la prima intalnire:
draga mea!privin adanc in ochii tai santimentele ma coplesesc,aproapae ca am uitat pentru ce am venit !
fata :ia-ti memo plus
garbo178599
Postat pe 13 August 2011 08:55
Iti recomand un restaurant elegant si cu o priveliste deosebita, la etajul 18 (ultimul) City Gate - South Tower din Piata Presei Libere, restaurantul se numeste Embassy.
Amaly30
Postat pe 13 August 2011 09:57
Exista in fiecare oras,un loc cu multe flori,daca ii place natura.
daca esti langa dunare,tre sa existe vreo barca,ptr plimbat.
e vara.
nu stiu in ce oras te intorci,alege cel mai frumos loc din orasul tau.
mie mi-ar place seara,pe malul marii.
d
daniilia
Postat pe 13 August 2011 10:01
Uff , daca ai bani , tine le ei , mai aduna si investeste , intr-un restaurant , ect , de insurat poti s-o faci cand vrei si nu cheltui banii aiurea , o sa plangi mai tarziu dupa ei.Nu te lua dupa proverbul ca banii nu aduc fericirea , este fals , fara bani nu poti trai in aceasta lume , poti doar sa supravietuiesti.
garbo077258
Postat pe 13 August 2011 10:28
Personal ,am 2 modalitati prin care mi-as dorii sa fiu ceruta de nevasta:
1.sa ma trezesc dimineata cu un inel pe deget(sa mi-l puna in somn)
2.sa-mi puna inelul pe deget in timp ce facem dragoste :D

Dar........... din pacare,cu totii va ganditi la cereri in casatorie sofisticate,lacrimogene.......bla bla bla,cand de fapt noi vrem ceva deosebit plin simplitate.

PS:felicitari!
bebealex
Postat pe 13 August 2011 10:36
Am inteles ca i-ai dus dorul.....CRED CA II VA AJUNGE DOAR SA II FI ALATURI DACA SI EA TI-A DUS DORUL...
mmiriam
Postat pe 13 August 2011 10:39
o cerere in casatorie se poate realiza in mai multe feluri,depinde de ce fel de om esti tu,ce spirit de inventivitate ai etc....exemplu:un crestin ortodox pentru un asa eveniment procedeaza asa,se duce in vizita la parintzii iubitei lui impreuna cu parintzii lui si catziva martori de regula, intre care si popa satului si le cere acestora mana fetei lor pe care pune inelul de logodna si consfintzeste prin inel legatura e3e casatorie apoi impreuna stabilesc detaliile de nunta;...am vazut ca unii tineri de azi procedeaza cum i taie capul dar sunt si riscuri...
garbo173229
Postat pe 13 August 2011 11:20
De la: bebealex, la data 2011-08-13 10:36:17Personal ,am 2 modalitati prin care mi-as dorii sa fiu ceruta de nevasta:


exact...
mi se pare ca asta trebuie sa fie un gest cit mai simplu, tocmai pentru ca e important in sine: nu trebuie sa il spui cu surle si trambitze ca sa il faci important. Daca il transformi in spectacol parca isi dilueaza din sensul de baza... dar poate am eu o parere cam twisted.

quasaria
Postat pe 13 August 2011 11:26
da bn ca esti tu destept .... desteptule !!!!!! invata sa vb mai ca omu
spike26
Postat pe 13 August 2011 12:03
http://www.kudika.ro/articol/Mirese/13193/Cererea-in-casatorie-un-moment-unic.html
Cateva idei frumoase de unde sa te documentezi.
Casa de piatra si multa multa fericire! Si la anul sa vad un topic cu titlul ``Cel mai frumos botez`` ;)
monyk94
Postat pe 13 August 2011 12:34
Buna si eu ma aflu in aceeasi situatie doar ca sunt fata , vreau sa-l cer in Octombrie si m-am gandit sa ii pun intr-o plasuta ornamentala verigheta alaturi de mascota ce mi-a luat-o in Ita si sa fug dupa mi-e teama de un refuz sincer eu una nu sunt de parere ca un inel te apropie de cel de langa tine dinpotriva te indeparteaza iubirea e ce leaga doua suflete unul de celalalt dar no . . . dpdv bisericesc e bine sa faci nunta asa esti legat in fata lui D- zeu in fine . . . . SUCCES sa ne spui cum a fost . . .
Lucy1985
Postat pe 13 August 2011 13:02
parerea mea e ca totul trebuie facut din suflet. organizeaza o cina.. intr-un loc frumos, in care sa pui multe lumanari,si sa nu lipseasca o sticla buna de sampanie. pune inelul pe o farfurie si un capac pe deasupra..... sau pune inelul intr-un trandafir si pune-o sa-l miroase ca sa-l observe... sunt foarte multe modalitati...dar mie cea mai romantica cerere,mi se pare cea din avion...:P
Anutzu
Postat pe 13 August 2011 13:10
Sal.Eu zic ca cel mai bine e sa o invitzi intr-un restaurant modest din orasul tau si sa o ceri acolo la tine in orash ca ideile iti vin pe parcurs.
Sau.....cel mai corect mod de a cere pe cineva in casatorie e sa iti lasi inima sa iti vorbeasca pentru ca de acolo pleaca totul.
E parerea mea.
Casa de piatra si o nunta ca-n povesti iti doresc.
SchELeT
Postat pe 13 August 2011 14:46
De la: garbo077258, la data 2011-08-13 10:28:23Uff , daca ai bani , tine le ei , mai aduna si investeste , intr-un restaurant , ect , de insurat poti s-o faci cand vrei si nu cheltui banii aiurea , o sa plangi mai tarziu dupa ei.Nu te lua dupa proverbul ca banii nu aduc fericirea , este fals , fara bani nu poti trai in aceasta lume , poti doar sa supravietuiesti.
Mai da tu zgarcoman mai esti..Unul ca tine nu as lua de barbat....tu daca daruiesti cuiva un inel ai grija sa nu il pui in paharul de sampanie,,si risti sa nu il inghita,,si apoi trebuie sa ii faci operatie sa ii scoti inelul
ingerasulluptator
Postat pe 13 August 2011 16:21
uite iti dau eu o idee.....cunosc un baiat care a cerut=o p iubita lui d nevasta intr-un park.....a ars iarba sub forma de litere...adik ia scris p iarba marry me.mie mi sa parut f tare.....p inserat...c lumarari
iazmina20
Postat pe 13 August 2011 16:49
Cauta un loc romantic in natura,un restaurant aproape de un lac ar fii locul ideal pentru un asemenea moment.
garbo181261
Postat pe 13 August 2011 17:00
Cel mai romantic decor de a o cere in casatorie,din punctul meu de vedere: o inviti la o plimbare obisnuita in oras,apoi dupa ce colindati tot orasul pe jos nu cu masina,este mai romantic,o duci intr-un parc si va asezati pe o banca si iti iei inima in dinti si-i dai inelul.iti tin pumnii,succes,casnicie de piatra!
garbo162553
Postat pe 13 August 2011 17:26
ti se pare romantic sa bananaie prin tot orasul, fericita viitoare mireasa sa fie lesinata de oboseala, sa o ucida gleznele, ca si-a luat pantofi cu toc, si-ntr-un final glorios sa o aseze pe o banca, si sa-i recite cererea, in timp ce ea viseaza doar sa se descalte si sa-si bage picioarele in apa rece?
cred ca-s eu defecta de nu mi se pare nimic romantic in chestia asta
da' nah...eu is mai old fashion, deh...
michelle_
Postat pe 13 August 2011 17:39
mie mi s-ar parea cel mai romantic un decor cit mai primitiv, o plaja pustie, daca se poate, sau vreun varf de munte unde nu calca picior de alt om - Adam, Eva... si marul si sarpele si inelul si atit.
Ceva kiloti ne-ar trebui pe noi, in caz ca ne aduna salvamarul, salvamontul... In rest, nimic.


Nema restaurante, shoppinguri, flashuri - cah.
quasaria
Postat pe 13 August 2011 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de 16 ani 31 De la: Amor_Aeternus 18 Februarie 2014 12:44
Se impune sau nu o despartire/divort? 303 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:23
Maternitate si Paternitate. 21 De la: Fss_ssu 7 Februarie 2014 22:09
INTREBARI 41 De la: garbo020614 14 Februarie 2010 19:28
sa ia meniu si pt DJ? 10 De la: dor72 6 August 2011 06:25
Setari Cookie-uri