cea mai romantica cerere in casatorie,

Raspunsul meu este pentru toti care mi-au scris...


Fratelei ei nu va fi restaurant, vom fii numai noi doi, este ziua ei de nastere si am luat un mic cadou pentru aceasta ocazie , supriza este aceia ca nu stie exact ziua cind vin, crede ca vin simbata, nu stiu de ce isi inchipuie ca vin simbata dar nu am corectat-o...asa ca nu se asteapta sa ma vada Vineri....

Cineva aici pe site spunea de nervi si emotii ...da emotii am pentru ca vreau sa fie ceva frunos si de ne uitat si nu stiu exact cum sa fac..de spus voi spune adevarul si ceia ce simpt eu... ce cuvinte voi folosi si cum exact o voi spune inca nu stiu..va fii simplu si concret...daca va spune nu !?.....

Nu m-am gindit ca exista posibiltatea a ma refuza....mi-a batut multe apropouri referitor la casatorie, si chiar m-a intrebat daca am de gind sa ma recasatoresc vreodata.......raspunsul meu a fost ca nu atunci dar fara sa dau explicatii de ce,,,, asta a fost anul trecut .Cind Ana (viitoatea mea sotie) imi punea acele intrebari stateam in casa fiecare lucru imi amintea de fosta sotie, de viata noastra impreuna, care nu ma deranja deloc cind eram singur , am chiar amintiri placute..dar sa aduc o alta femeie in casa ???


In casa mea unde am locuit cu fosta sotie- am dus acasa intro seara o femeie, totul a fost bine pina cind am ajuns acasa, acolo cu totul ramas asa cum fosta mea sotie aranjase, fotografii cu noi doi peste tot....nu m-am putut atinge de acea femeie, aveam impresia ca insel si ochii ei parca ma priveau din orice fotografie...am plecat la un hotel dar sentimentul acela de vinovatie l-am dus cu mine...nu stiu ce impresie si-a facut aceea femeie de mine dar eu abia am asteptat sa vina dimineata...

M- am mutat de atunci si am schimbat totul in casa de la farfuri pina la mobila si covoare, intr-o valiza am oprit ce am crezut ca eu ca i-a fot mai drag ei, si fotografiile cu noi restul am trimis in Romania la mama ei ca asa a vrut ea.. am facut exact ce mi-a spus desi in ultimele zile de viata nu mai avea mintea intreaga...i-am respectat fiecare dorinta dar cred ca adio de la ea nu mi-am luat pina cind nu m-am mutat din casa noastra... ( Iar in casa mea noua inca nu am dus o femeie...femei au intrat colegi prieteni..dar nu....stiti voi ce vreau eu sa spun...fiecere din avem nebuneala noastra o am si eu pe a mea....


Problema cu Ana este fostul ei sot, care stie de existenta mea de la baiat si a informat-o ca Vlad ( baiatul ei) nu va pleca din tara , ca el nu va semna nici o hirtie..asa ca mai sint 3 ani pina la majoratul copilului si atunci va putea decide singur.

Eu nu mai cunosc legile din Romania, dar aici nu va putea intra in tara fara aprobarea tatalui sau.

Sper insa sa trecem cu bine peste tot.

garbo216962
Postat pe 11 August 2011 13:39
De la: pantera_neagra, la data 2011-08-10 17:35:13sorry, intra, citeste, spune-ti in gand ca mai trebuie sa citesti, apoi spune-ne: "spuneti omului ceva"...

ma bucur ca ai sesizat greseala, daca te uiti in urma e plin saite-ul de asemenea gereseli dar probabil ca nu ai gasit o replica mai buna, mult succes pe viitor!!!!
sorryDanae
Postat pe 11 August 2011 13:40
De la: sorryDanae, la data 2011-08-10 16:55:40mai, ce oameni rautaciosi.....bietul om e atat de indragostit si voi nu-l ajutati cu nimic, spuneti-i omului ceva concret daca tot rataciti pe aici...
sorryDanae
Postat pe 11 August 2011 13:44
mda...si tie ti se pare ca ai spus ceva pertinent si la subiect?
sau postezi asaaa...pentru posteritate?

62, ar fi nebuna sa nu te ia de barbat...
michelle_
Postat pe 11 August 2011 14:12
De la: Eugenia69, la data 2011-08-10 20:53:5769 62 , eu tot am o senzatie ciudata...

ai aparut pe Garbo agresiv, critic, ironic ...si brusc ceri un sfat demn de un prieten

love storY?


Am intrat pe acest forum indirjit si revolta...pentru diferite motive fiecare din noi avem capabilitatea de a ne coboti sau ridica la nivelul potrivit situatiei...Nu sint un sfint si nici ideal..nu am venit pe site sa agat pe nimeni sau sa caut sex, cun mi s-a spus...sint un om ca toti ceilalti.

Dar asa cum am mai spus am intrat pe acest si mi-am facut un cont, cu intentia de improsca noroi si a arata defectele celor care fara nici o baza au insultat si jignit pe o buna prietena a mea...a fost jignita si atacata pe nedrept...pentru ca a spus adevarul, nu a atacat pe nimeni personal si pentru realitatile pe care lea spus a fost atacata personal. Nu a inventat ea zvonuri si articole din presa..

Eu o cunosc pe ACEASTA DOMNA , o cunosc personal ,ii cunosc familia si prietenii... am cunoscut-o cu multi ani in urma cind fosta mea sotie era bonlava, cind nu aveam nici casa nici masa si munceam pe unde apucam....am cunoscut-o intrun spital in NYC, ne-a luat la ea acasa, unde am locuit aproape un an fara sa platim nimic, serviciul pe care il am ,l-am gasit prin ea. Ajuta pe oricare are nevoie deajutor., si asta numai ce am vazut eu...si ca cineva sa vina sa o jigneasca asa fara a stii nimic despre ea...m-a infuriat.

Stiu ca si-a sters contul ( si ii pare rau ca a uitat sa isi stearga forografia ) stiu ca no sa mai citeasca ce scrieti voi aici...O stiu cum este ..voi nu...Fata ei este unul dintre studentii premiati cu diploma Noble , studenta la drept, sotul lucreaza la o firma japoneza de cercetari , iar ea lucreaza la urgenta... nu sint oameni de nimic.

.Desi eu cred ca a grasit ca a scris viata aici pe forum..inteleg motivele ei pentru care a facut-o, nu am inteles de ce a fost atacata in felul acela...

ESTE O DOAMNA IN FIECARE SENS AL CUVINTULUI , SI ESTE UN CETATEAN ROMAN DEMN DE RESPECT SI ADMIRATIE !

Familia ei ajuta pe cei noi veniti fara ca sa astepte nimic in return...greu sa gasesti asa ceva...ajuta, indruma, merge cu tine unde ai nevoie , si multumirea ei este atunci cind tu reusesti...si cind vede ca faci ceva gresit nu ezita sa iti spuna exact cea ce gindeste...

Nu urasc femeile..urasc prostia si nesimtirea in masura egala . la barbati si femei.
garbo216962
Postat pe 11 August 2011 14:19
Ma duc sa ma culc, se face dimineata. pe aici si la 3pm merg la sevici..raspund miine la intebari...
garbo216962
Postat pe 11 August 2011 14:23
La Multi Ani impreuna si Casa de Piatra!

Postat pe 11 August 2011 15:04
De la: sorryDanae, la data 2011-08-11 13:40:28
De la: pantera_neagra, la data 2011-08-10 17:35:13sorry, intra, citeste, spune-ti in gand ca mai trebuie sa citesti, apoi spune-ne: "spuneti omului ceva"...

ma bucur ca ai sesizat greseala, daca te uiti in urma e plin saite-ul de asemenea gereseli dar probabil ca nu ai gasit o replica mai buna, mult succes pe viitor!!!!


mda, poate, da' eu zic sa te uiti mai bine, poate eu am vazut mai multe pe acest forum decat pari a crede... cat despre viitor, eu ma gandesc cu nostalgie la "trecut", pe garbo, desigur...iar succesul - daca ti-l doresti, iti urez sa ai parte de el - nu asta este scopul statutului meu de membru...
hai, lasa ca ai sa cresti si tu mare!
panty_C
Postat pe 11 August 2011 15:19
69 62 multumesc!!!

eu sunt cea mai rautacioasa persoana de pe garbo!!!!!!!

Eugenia69
Postat pe 11 August 2011 15:25
dar de cine e vorba , ca nu pricep ?
Freya__
Postat pe 11 August 2011 15:32
62, fara public, nene..ca daca i-ai raspuns asa la intrebare, s-ar putea ca femeia sa nu se mai gandeasca la relatia voastra ca la ceva de viitor...pentru asta trebuie sa ai dorinte si planuri comune.

parerea mea....acu`..
Freya__
Postat pe 11 August 2011 15:36
sa verificam daca doamna roramona mai este printre noi...sau poate ma insel
Eugenia69
Postat pe 11 August 2011 15:37
freyuta, ai aparut? nu stiu de cine zice domnul, dar cum eu am reputatia de a fi the ultimate bitch...hehehe...

ce faci, mami? consiliezi?
michelle_
Postat pe 11 August 2011 15:37
nu, psihoterapeutizez

bre, misto inel !
Freya__
Postat pe 11 August 2011 15:39
nu? si mie mi-a placut...aur alb si diamant, de foarte bun gust
desi...mai, atention la mine!!! care vrea sa ma ia de nevasta, tre' sa stie inainte ca eu prefer smaraldele, ca sa se asorteze cu ochii mei...si nu oricare, musai tre' sa fie columbian...si nu oricum, ci musai de 10 karate, hehehe
michelle_
Postat pe 11 August 2011 15:43
io rubinele
Freya__
Postat pe 11 August 2011 15:46
ooo da...
nu suntem modeste deloc
ai idee cam cat costa un smarald columbian de 10 karate?
michelle_
Postat pe 11 August 2011 15:54

ce conteaza ? important e ca imi plac
Freya__
Postat pe 11 August 2011 15:57
nu ma mai joc - si mie imi plac rubineleeeeeeeeeee

da' nu-mi displac deloc nici diamantele/briliantele, din contra
panty_C
Postat pe 11 August 2011 16:16
frumos gest.
Mary_moon
Postat pe 11 August 2011 16:20
am gasit!!!
962, ia-o si mergeti impreuna la polul nord
ii aratzi acolo cum se topesc calotele glaciare si ii explici ca se datoreaza dorului pentru ea, care iti arde inima si sufletul! si ca daca nu se grabeste sa-ti devina sotie, o sa inunzi toata planeta... si nu cred ca ar vrea sa aibe atata lumulitza pe constiintza!
intre timp ii poti explica ca e greu apoi sa repopulezi solul cu 6 miliarde de persoane ... ca sa refaci dezastrul etc....
alfheim
Postat pe 11 August 2011 16:40
Alf
panty_C
Postat pe 11 August 2011 16:47
"..supriza este aceia ca nu stie exact ziua cind vin, crede ca vin simbata, nu stiu de ce isi inchipuie ca vin simbata dar nu am corectat-o...asa ca nu se asteapta sa ma vada Vineri.... "

mai bine spune-i bre cand ajungi..,ca e pacat de relatia voastra..,zic si io..
roby_cado
Postat pe 11 August 2011 16:49
poate nimeresti chiar cand o cere altu`, vineri, cand vii!
esme
Postat pe 11 August 2011 16:52
iaca, Toma
panty_C
Postat pe 11 August 2011 16:53

cata rautate..
roby_cado
Postat pe 11 August 2011 16:54
ete, nah! e doar ceva plauzibil!
esme
Postat pe 11 August 2011 16:58
bre robytza!!!
ai baut apa dupa mine, maica? ca esti de-un cinism frate bun cu al meu
iote ce patesti cand inveti copiii la prostii...invatacelul vrea sa-si depaseasca maestrul
sezi mumos, you little bastard
michelle_
Postat pe 11 August 2011 17:01
asa zic si eu ... cel putin cu o ora inainte sa o anuntze.... sa nu strice frumoasa relatzie pentru 10 centzi ...
cand te dai jos din avion .. ii zici ca esti in aeroport ... si ca treci pe la florarie... (eventual sa iei si un buchet de echimoze!!! ) si apoi ajungi la ea...
nu de alta, dar sa aibe schimbul 2 timp de un dush, de-o gustare, sa nu plece omul la drum nemancat si transpirat ...!
daca dai un tel din state e si mai bine ... are omul timp si de odihna ... si nu numai ..

asa roby, asa.... ce rost are sa moara omul de inima rea!!
alfheim
Postat pe 11 August 2011 17:34
oh...sunteti ingrozitor de cinici
michelle_
Postat pe 11 August 2011 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sa inseli???Daca ai tot ce vrei...??? 40 De la: gio_kiko 16 Martie 2013 17:11
VAND ROCHIEDE MIREASA DEMETRIOS 2 De la: prometeus_wife 10 Mai 2009 18:41
Aviz barbatiilor! 15 De la: paula_daniela 8 Septembrie 2009 15:14
caut sot !(sprijin moral si material) 65 De la: sevastita_harnicuta 5 Februarie 2014 09:40
Cum poti sa iubesti un copil? 20 De la: garbo_1681 24 Aprilie 2012 18:39
Setari Cookie-uri