cea mai romantica cerere in casatorie,

eu is inca in ceata, am senzatia ca ceva imi scapa in toata povestea asta
michelle_
Postat pe 15 August 2011 23:36
esentialul, mami, esentialul...ala nu exista...
in rest e ok, cred...
ce faci? cum esti ( nu te interoghez, te intreb, da? )
dor72
Postat pe 15 August 2011 23:38
eh...cum sa fiu?
bine...sunt bine...sunt foarte bine
michelle_
Postat pe 15 August 2011 23:42
cineva trebuie sa auda ce spui...si sa gaseasca naibii joardele alea...
uite ca ma inveti sa fumez....
dor72
Postat pe 15 August 2011 23:47
Pocestea cu fulgii a fost inainte sa vind casa si sa o cumpar pe cea noua...vara trecuta mai bine zis 1 an si o saptamina ( calculat dupa data cind mi-am luat concediul) nu era nimic serious intre noi atunci...

Nici nu intreb si nici nu vreau sa stiu cu cine a fost si dca a fost cu alt barbat...normal ar fi sa fi fost ... era singura, necasatorita...nimic serious intre noi..

.Nu am nici un drept sa intreb...dar din Decembrie pina acum--asta este cu totul alta poveste!..

garbo216962
Postat pe 16 August 2011 04:00
Buna..eu am fost ceruta intr-un loc extraordinar...am fost la moeciu de sus la brasov...si iubitul meu a vorbit cu patroana de la pensiunea Arnica si a organizat o cina romantica cu 2 torte afara...a fost super romantic!
noemicica
Postat pe 16 August 2011 12:10
Sa-ti spun o idee???Insa-i costisitoare.
Poate furi din povestea de dragoste a prietenei mele...care a fost ceruta in casatorie...in vacanta...deasupra Manhattan-ului...intr-un elicopter inchiriat.Inelul...nu a costat decat vreo 17.000 de euro...(asta dupa ce s-a descoperit ca...vanzatoarea care vindea inelul ...angajata la renumitul magazin Tiffany...era chiar ROMANCA)...incel care defapt costa 18.400 insa dupa ce i s-a aplicat un discount...a scazut la 17 000.
Deci...fa ceva asemanator...Organizeaza o vacanta...ia-o in delta macar...bag-o in stufaris si n-o lasa pana nu spune da :).
tudor_vali74
Postat pe 16 August 2011 18:37
asa... romantism mai rar!
stufarish, tzantzari, greieri, broashte, sherpi de apa...
pai da bre! toata fauna sa fie prezenta!

iat tu te costumezi in tarzan.... si daca nu zice "Da!" si din prima, ii mai aplici si-o corectzie cu bata la scafarile!
asa preventiv, ca sa-i vina mintea la cap.... ca de atata decos romantic, cine stie, sa n-o ia cumva razna si sa inceapa a vorbi cu shtiucile si cu crapii!!!! apropos, operatziunea monstrul tot in delta a fost filmat! deci ai grija sa nu ti-o fure somnul, ca apoi mare belea, nu mai apuci sa obtzii raspunsul afirmativ cat ii haul!
alfheim
Postat pe 16 August 2011 18:56
Eu sotului meu inainte de a ma casatori cu el i-am aratat si tuciul cu mamaliga si l-am pus la munca in gospodarie ca nu cumva sa isi inchipuie verzi si uscate . Arata adevarul si daca te va place cu adevarat va fi afirmativ.
lllorena
Postat pe 16 August 2011 20:53
asta a fost prea deep pentru mine, loreno...n-am inteles nimic
lasa, oi fi eu blonda...
michelle_
Postat pe 16 August 2011 21:32
De la: lllorena, la data 2011-08-16 20:53:38Eu sotului meu inainte de a ma casatori cu el i-am aratat si tuciul cu mamaliga si l-am pus la munca in gospodarie ca nu cumva sa isi inchipuie verzi si uscate . Arata adevarul si daca te va place cu adevarat va fi afirmativ.




asa percep unii ROMANTISMUL..ascuns pe undeva prin oalele de tuci
LILO
Postat pe 16 August 2011 21:38
ce face dom'le pragmatismul din om ... pffff!!!!

tu te-ai casatorit cu el ... nu el cu tine! asta e clar ...
deci l-ai cerut de barbat si toate cele...!
lasa ca nu-i rau.
in unele zone ale tarii se zice ca e un barbat maritat!
toate bune si casnicie fericita! .....dar nu stiu de ce, am asa un sentiment ca acolo canta gaina ... iar cocshul oua ... si oua .. si oua!!!!
alfheim
Postat pe 16 August 2011 21:39


dar .ce mai?
alf a zugravit in adevaratele culori ROMANTISMUL

..ce o fi acela?? romantism

p.s.
of viatza mea..nu as schimba-o cu a altuia...
LILO
Postat pe 16 August 2011 21:41
in unele zone ale tarii se zice ca e un barbat maritat!


daca ..sarmanul ii MARITAT si cu soacra...situatia ii cat se poate de limpede

LILO
Postat pe 16 August 2011 21:43
maritat cu nevasta ... maritat cu soacra ...
brrrr.... ma ia cu frisoane!!!!
maimutzicule ... ma bagi in ceatza rau de tot ...
alfheim
Postat pe 16 August 2011 21:57
apropo de tuciuri,de mamaligi si sucitoare....nu e mai romantic sa ii aratam mai intai floricica....pepenasii....alea alea......picioare lungi ...si pielea ca o silfida?pai daca il speriati cine se mai uita la voi preacuvioaselor?mai intai ii dam marul frumos si pe dinautru al dreaku de o fi vr-o mila!!sa cante gaina dansul pinguinului si cocosul sa-l joace cum canta frumoasa si buna lui consoarta.va urez viata plina de" mali cu bra cu la."!!
ratuscaceaurata
Postat pe 18 August 2011 01:38
Se mai spune ^mireasa si ginerele^... , rochie de mireasa si costum de ginerica si raportam mirele subliminal direct la soacra...

O cerere romantica e bine sa fie pe palierul de acceptare a romantismului de catre partenera, asa ca tu stii cel mai bine la ce rezoneaza iubita ta.

In Sex an the City, Carrie a fost coplesita de romantismul lui Aleksandr Petrovsky si a lesinat, nefacand fata incarcarii emotionale, iar el - ca sa o remonteze - a dus-o la un fast food. Pragmatic, croit mai pe viata ei.
nathalie
Postat pe 18 August 2011 03:22
Buna seara! Ai cerut o??Cum a fost?? Noroc si de toate!
Jojolin
Postat pe 21 August 2011 19:03
A ceruto, a, si anume, luato.
Acum s-e pregateste ca s-a iese din spitaluri.
anakin
Postat pe 24 August 2011 17:40
M-am intors in state ieri , Incep serviciul de astazi.

Pentru cei curiosi....da am cerut-o si a aceptat, am sarbatorit cu prietenii si familia, si am facut si o mica vacanta....

Acum cit de romantic a fost?..am ajuns in Bucuresti pe la 2 PM, nu am reziztat si am sunat-o de la aeroport sa ii spun ca sint in Bucuresti..am luat un taxi si m-am dus direct la ea, am sarbatorit ziua de nastere cu familia si prieteni la restaurantul ales de fratele ei.

Noaptea tirziu cind am ajuns acasa am inceput sa vorbim , de una de alta si in special de problemele ei cu fostul, cu familia...nu era chiar intr-o dispozitie buna...asa nu am zis nimic...de dimineata a sunat-o sefa ei sa vina mai devreme la servici si asta a iritat-o destul de mult...ne-am baut cafeaua si ziua se arata a incepe nu tocmai prielnica pentru planurile mele...asa ca atunci cind se imbraca pentu a pleca la servici...era aproape goala si eu o admiram, chiar si stralucirea aceai din ochii ei care arata cit de suparata era ca trebuie sa plece avea un farmec al sau...asa ca m-am asezat intru-un genuchi ...aveam cituta in mina dar nu a obsevat a crezut ca vreau sa ridic ceva de jos...am prin-o de mina i-am sarutat-o si am pus intrebarea...nu stiu de ce am spus-o on engleza... a scos un chiot, i-au dat lacrimile , a inceput sa ma sarute si.......a uitat sa spuna da.....a intirziat la servici binenteles, dar pe drum spre servici si-a dat seama ca nu mi-a respuns la intrebare ...asa ca m-a sunat si nu a spus nimic altceva decit...Da, da, da ,da, da...am comandat flori si ceva sandvciuri si prajitury pentru masa de prinz pentru cei din birou..( delivery)..seara am sarbatorit cu familia ei si prietenii si a doua zii am plecat pe litoral...a fost foarte simplu si intim...cred eu..
garbo216962
Postat pe 31 August 2011 12:17
sa fie intr-un ceas bun...
sau ca sa fiu precum ai fost tu, la ineput pe forum... sa fie intr-un ceas cu cuc... oricum importante sunt pendula si conurile!!!
casa de piatra si gard de maracini. casa de piatra pentru voi, gardul de maracini pentru dusmani!
amu sunt curios ce-a zis cans i-ai spus cat a costat inelu cu shiping taxe cu tva cu tot ... si cu shpaga si cheltuielile de transport pana in romania, incluzand si taxele tale!
a zis ca tzi le deconteaza? sau sa-ti iei gandul????
just a joke!
alfheim
Postat pe 31 August 2011 12:28
De la: alfheim, la data 2011-08-31 12:28:51sa fie intr-un ceas bun...
sau ca sa fiu precum ai fost tu, la ineput pe forum... sa fie intr-un ceas cu cuc... oricum importante sunt pendula si conurile!!!
casa de piatra si gard de maracini. casa de piatra pentru voi, gardul de maracini pentru dusmani!
amu sunt curios ce-a zis cans i-ai spus cat a costat inelu cu shiping taxe cu tva cu tot ... si cu shpaga si cheltuielile de transport pana in romania, incluzand si taxele tale!
a zis ca tzi le deconteaza? sau sa-ti iei gandul????
just a joke!



Nu i-am spus cit a costat, transport nu a fost pentru ca eu l-am luat de la magazin direct...am postat poza cu inelul si verigheta pe degetul ei..poza cu sarutul de la cununia civila....nunta peste un an in concediul urmator...
garbo216962
Postat pe 31 August 2011 12:34
aha, deci un an sta fiecare la casa lui cuminte ...
iete unde era penelopa si penelopu....
bre, ce sa zic?! asa ceva mai rar. dar decat deloc e bine si asa!
io am zis ca era o gluma, dar se pare ca te lovi leuca seriozitatzii in moalele capului ... de n-ai perceput-o
ai zis tu ceva de costuri pe undeva si nu stiu ce taxe si cu pozele alea afishate cu pretzul si factura inelului ... care fie vorba intre noi, faceau ca toata frumusetzea inelului sa paleasca ... evidentiind materialismul de prost gust, prin afisarea acelor detalii!
sunt de acord ca pentru tine erau semnificative... dar pt nimeni altcineva!
sau ma rog, poate doar pentru o alta materialista...!
eh, ma mai gandesc ca, ostentativul din tine, a zis ... ia sa le pun ceva poze la astia, sa faca pitici pe creier, cand or sa vada cati bani am dat io pe o tinichea cu pietricica ...
hai ca ma duc sa-ti vaz si poza ...
nu de curios ci doar de verificare... ca prea iti place sa faci parada!
alfheim
Postat pe 31 August 2011 15:39
mda, vad ca nu ti-a trecut grobianismul si ostentativul din tine inca vrea sa afle tot poporul cat ai dat pe inelul ala.
n-ai decat!

si ziceai ceva de sarutul de la cununie... pare ca vorbeste doar imaginatia din tine!
acolo ai o poza cu inelul tau pe mana ei ... restul doar se poate banui ...
deci, cred ca vizita asta in ro nu prea ti-a facut bine! poate faci diferentza, stand acolo un an de zile, intre fictiune, imaginativ, si realitate!
intre ce ai afishat si ce-ai spus .. intre ce este in poza si ce ai scris tu ca ar fi!
alfheim
Postat pe 31 August 2011 15:52
Alfheim, de ce iti face placere sa umbresti bucuria omului de-a povesti ceea ce si-ar fi dorit sa fie?
SAL
Postat pe 31 August 2011 18:23
grobianismul...deh...
e de la bomboanele alea...stii tu, doc....
dor72_
Postat pe 31 August 2011 18:35
Nu stiu daca merit doar un inel, poate ar trebui sa vi sa arati cata iubire poti oferi pentru eu pot da dar dorsc o primire frumoasa, te astept vii!
garbo208471
Postat pe 31 August 2011 18:53
hai bre doruletzule, ca nici nu m-am atins de bomboane
salatzel, ia de te uita la pozele lui si apoi la ce scrie.... si vezi cam despre ce era vorba...

asteapta-l 471, asteapta-l, ca ai de primit!
desi dupa cum scrii acolo, pari a fi mireasa lui 962, doar ca nu pricep de ce zici ca nu stii daca meriti doar un inel? de esti tu aceea, omul zi-se ca s-a invrednicit si de-o verigheta pe mana ta... cum apare si in poza...!
deci tu esti aceea, sau ca si 962, o alta visatoare?
alfheim
Postat pe 31 August 2011 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai puteti? 3 De la: ameno 28 Octombrie 2010 14:23
mi-e foame 54 De la: daniilia 11 Noiembrie 2012 23:21
REFACEREA VIETII 18 De la: xerica 6 Aprilie 2015 14:20
cam cat ii firul de sandwich cu dragoste??? 38 De la: fleur_de_lis 9 Octombrie 2009 19:48
Chestionar pentru masurarea capacitatii de intimitate in cuplu 17 De la: garbo_10148 10 Ianuarie 2013 03:16
Setari Cookie-uri