de cate ori e normal?

da mami, tu esti de-ala de halate
spargi hawai-ul
michelle_
Postat pe 12 August 2011 17:36
Mmmmmmmmm da....

Naspa... unii se cred mari, altii se cred tari, dar... ce rost are sa va certati? fata dorea doar un raspuns care unul dintre colegii de-aici i-l putea spune in cateva cuvinte si anume .

De cate ori ai chef tu ca doar nu te poate forta nimeni de mai multe ori iar daca el nu poate de cate ori vrei tu... gasesti destule variante...

Cat despre doctori... si aici sa-i amestecam??? mai bine zic eu ... sa-l intrebam pe Basescu sau peee... Udrea... ce ziceti???

Spor la treaba!!!
garbo088037
Postat pe 13 August 2011 00:01
De la: garbo216962, la data 2011-08-08 19:43:13
De la: Axl_22, la data 2011-08-08 19:22:18Bai 962(pt ca-ti place sa folosesti)...nu ma intereseaza ciocul tau...,daca ai avea, ti-ar ajunge ca ai...n-ai mai insista pe tema asta,...baiete....






vai ce modest esti!

dar papagalul tau ce are?....probleme la cioc....sau ciocu mic?

ai problema cu memoria? tu esti cea care a inceput....te-a scapat mumat-a in cap cind erai mica sau cei cu tine?

Cind arunci vorbe asa aiurea gindestete ca se pot intoarce la tine...nu sint chiar atit de magar cum as fi putut fii....cind te-ai legat de ciocul meu , te puteam intreba de circumferinta cuibului tau? si daca crezi ca va fi prea mare pentru ciocul meu.....fii atenta ce prostii deliberezi...


NTZ.. ! memorie n-ai tu ! tu i-ai aruncat lui alf: "Bai Alf, neamule, mie imi place de tine ca ai papagal." ok, poate nu stiu eu si voi doi a-ti mancat din aceasi strachina.... dar nu cred ! si in legatura cu Axl... una e sa pui cizma-n noroi si alta e sa pui noroi in cizma, cum faci tu ! vad ca-ti cam tragi in picior... cu: "nu sint chiar atit de magar cum as fi putut fii"... ! daca stii tu ca poti sa fii... inseamna ca ai mai fost, deci aici nu e prima oara !!! de educat sa fi, nu mai ai nici o sansa la varsta ta, dar motiv de scuze ai. citeste atent ce ti s-a scris si cum ai raspuns tu ! oftica nu o doar boala de plamani.... ! ma scuzi.... acum te las la preocuparile tale !!!
barboneli
Postat pe 13 August 2011 08:08
mmmda... intrebarea fetei suna cam ciudat ! si raspunsurile. de fapt. fata a intrebat de cate ori e normal sa faci DRAGOSTE.... nu SEX, pe saptamana sau in doi ani... nu mai tin minte ! probabil ca nici ea nu stie, dar sunt doua lucruri diferite. Sa faci dragoste cu o femeie e una, sa faci sex e alta. zi si tu alf... nu-i asa ?
barboneli
Postat pe 13 August 2011 08:26
buna dimineataaa!!!
Din nou o zi cu soare...din nou o zi frumoasaa!!!!
walkiria
Postat pe 13 August 2011 08:35
barbo, multzam de sprijin...
da diferentele sunt destul de clare intre a face dragoste si a face sex, desi procesul tehnologic seamana destul de mult...
daca la nivel fizic treburile sunt extrem de apropiate, la nivel afectiv chestilicile astea cu dragostea si sexul sunt semnificativ diferite!
a face dragoste poate include si facutul de sex, intr-una din etape, dar a face sex este posibil si fara nici cea mai mica implicare emotionala, fara nici cea mai mica urma de dragoste sau pasiune...!

in fine...
zic eu ca fatuca intreband de dragoste se referea la trebushoara cu sexul, insa a dorit sa fie eleganta in "iesprimare"!
alfheim
Postat pe 13 August 2011 09:02
he he he....ce discutii interesante de dimineata...
walkiria
Postat pe 13 August 2011 09:08
"dinineatza pi racoari"....si privesc cu incantare.....
Axl_22
Postat pe 13 August 2011 09:15
oamenii astia ni pun pi ganduri di dimineata!!!!

care o fi normalitatea???
pot sa ma abtin????
walkiria
Postat pe 13 August 2011 09:21
Buna dimineata !
De cate ori e normal ? ... de cate ori vreau
cricat
Postat pe 13 August 2011 09:26
"pot sa ma abtin????"

poti?

"neatza,cri!
Axl_22
Postat pe 13 August 2011 09:31
De la: Axl_22, la data 2011-08-13 09:31:18"pot sa ma abtin????"

poti?

"neatza,cri!


de la a raspunde.da...de la normalitatea mea...nu!!!
walkiria
Postat pe 13 August 2011 09:34
buna dimineata cricat !!! rar iti vedem flacara care sa ne lumineze drumul.... !!!
deci se intelege ca EL vrea tot timpul... depinde numai de vrutul tau.... !
barboneli
Postat pe 13 August 2011 09:37
sters dublura... !!! buna dimineata !
barboneli
Postat pe 13 August 2011 09:39
nu asa se intampla de obicei? . barboneli

da.. intru mai rar ... mai rarut ca/i mai dragut
cricat
Postat pe 13 August 2011 10:04
ok ! "de cate ori vrei tu... " !!! noi suntem aici !
barboneli
Postat pe 13 August 2011 13:38
Mie nu mi se pare deloc deplasat acest subiect!! Este o problema reala in cupluri faptul ca nu se "regasesc"in nevoile sexuale,deci apar evidente NEPOTRIVIRI de cuplu.Nu inteleg de ce romanii trebuie sa faca misto de orice subiect de acest fel cand de fapt este de salutat "dezghetul"vav de educatia bigota si prosteasca pe care o primesc romanii in familiile lor de secole de ignoranta.Nu faci noile generatii mai destepte daca le iei peste picior in loc sa le ajuti cu raspunsurile asteptate,daca chiar doresti sa faci ceva util raspunzi la intrebare,daca nu esti in stare o ignori...foarte simplu!!
Uite cum stau lucrurile:un cuplu ideal are nevoi compatibile,deci cat mai apropiate atat calitativ,cat si cantitativ.
Daca cuplul nu are aceleasi nevoi si dorinte NU este compatibil si mai devreme sau mai tarziu se va ajunge la ura si chiar divort dupa ce relatia degenereaza treptat si CONSTANT.
Am spus Nevoi calitative si Cantitative.
Calitative :aici este vorba de erotica personala a fiecaruia care isi doreste sa aiba o partida sexuala intr-un anumit fel(aici includ tehnici sau orientari personale)care trebuie sa fie compatibile cu ale partenerei de viata,daca ea nu accepta respectivul joc erotic sau tehnica,actul sexual ori nu se produce,ori se va produce ALTCEVA sau ALTFEL si asta dupa niste discutii explicative destul de penibile din partea celui cu "initiativa"...
Cantitative: aici este vorba de firea omului si necesitatile zilnice ale lui/ei...daca el sau ea au tendinte exagerate se ajunge tot la incompatibilitate din cauza tot a insatisfactiei si a unei nevoi in crestere si permanent restante,ceea ce duce de asemeni la concluzia de nepotrivire de caracter al cuplului si inevitabil ambele situatii vor aduce cum am spus mai sus tensiuni de cuplu,frictiuni in crestere,sau alunecarea spre alcool a unuia(de regula barbatul )spre acest "refugiu" ce da alte complicatii si chiar despartiri,sau divorturi.Asa ca mai bine luati in serios aceste probleme,nu mai faceti misto de ele,ca este groaznic sa te trezesti dupa 20-25 de ani divortat la o varsta cand nu prea mai ai cum s-o iei "de la capat"!Toate merg la timpul lor!Nu mai pleci cu acelasi entuziasm(asta daca mai pleci,sau daca chiar mai oficializazi relatia)in luna de miere la 50 de ani ca la 24!
Gabriel1960
Postat pe 13 August 2011 18:50
"Uite cum stau lucrurile:un cuplu ideal are nevoi compatibile,deci cat mai apropiate atat calitativ,cat si cantitativ.'


ideal...da....


"!Nu mai pleci cu acelasi entuziasm(asta daca mai pleci,sau daca chiar mai oficializazi relatia)in luna de miere la 50 de ani ca la 24!'

de ce ma rog?...

" educatia bigota si prosteasca pe care o primesc romanii in familiile lor de secole de ignoranta.Nu faci noile generatii mai destepte daca le iei peste picior in loc sa le ajuti cu raspunsurile asteptate,daca chiar doresti sa faci ceva util raspunzi la intrebare,daca nu esti in stare o ignori...foarte simplu"

ai facut ceva util....
Axl_22
Postat pe 13 August 2011 19:02
depinde cu cine esti casatorita::::
--- cu un Doctor , ti-ar recomanda asa ,,, de trei ori pe zi , dupa fiecare masa principala si de cate ori se poate noaptea...
---un cadru didactic ti-ar raspuhde asa:::foarte bine ,,,,repetam...
---un membru de partid , ::ti-ar spune asa :::bine , foarte bine ,,,,,dar se putea si mai bine...
---dar lui Ion ciobanu daca tot vrei bis , ti-ar spune enervat dupa vreo trei bis-uri , auzi tu Marie , daca aia a ta este Sala Polivalenta , crezi ca a mea este picamar...!!!
Cred ca stii de gluma , daca nu ...te rog sa ma ierti de glumita mea...Serios vorbind nu poti sa ai un numar de ori pe saptamana ,dar ideal este ca de cate ori ai chef sa o faci si aici sa stii ca depinde numai de tine ca tu ai si sarea si piperul la indemana este de ajuns sa nu ai inhibiti si sa discutati deschis tot ce va doriti si in rest totul vine de la sine desigur ,totul este posibil daca sunte-ti indragostiti si sa nu fie o repetiti tot timpul... tot timpul trebuie sa fie romantica si parfumata ca o floare atmosfera dintre voi...si iti garatez ca totul vine de la sine ....Asa ca iti garantez ca nu mai este nevoie sa intrebi de cate ori....
asa ca iti doresc sa fi iubita ....
valerus16
Postat pe 13 August 2011 19:21
voi decideti de cate ori e normal, adica normal e ori de cate ori aveti chef. Sau as putea sa m gandesc ca nu sunteti prea indragostiti unul de altul daca va puneti astfell de intrebari. Daca te intrebi de cate ori e normal mai bine ai putea sa cauti pe altcineva.
garbo121744
Postat pe 14 August 2011 03:37
de cate ori simti nevoia...e la fel ca si cu alimentatia..mananci daca ti e foame
iliany
Postat pe 14 August 2011 09:40
de cate ori "simte nevoia: " partenerul...ca, la el treaba nu-i asa simpla...
dede30
Postat pe 15 August 2011 16:40
la el ..treaba nu e simpla .. atunci cand lipseste ceva ...
cricat
Postat pe 15 August 2011 17:01
De la: garbo215027, la data 2011-08-12 16:13:05Tot de atate ori cate este normal si intre un barbat si o femeie, necasatoriti. Medical nu este prevazut in nici un tratat de specialitate. O faci de atatea ori cat te simti bine, si, mai ales, de atatea ori cat poate partenerul. Nu numarul conteaza, ci intensitatea lucrului insine. Poti sa o faci o singura data, si sa te simti minunat, dar poti sa o faci si de 10 ori, dar sa nu ai nici o senzatie. Ideal ar fi sa te simti minuntat de fiecare data.


Corect. Cred ca atunci cand se numara, lipseste calitatea.
gabriela_esty
Postat pe 16 August 2011 02:23
De la: Gabriel1960, la data 2011-08-13 18:50:46Mie nu mi se pare deloc deplasat acest subiect!! Este o problema reala in cupluri faptul ca nu se "regasesc"in nevoile sexuale,deci apar evidente NEPOTRIVIRI de cuplu.Nu inteleg de ce romanii trebuie sa faca misto de orice subiect de acest fel cand de fapt este de salutat "dezghetul"vav de educatia bigota si prosteasca pe care o primesc romanii in familiile lor de secole de ignoranta.Nu faci noile generatii mai destepte daca le iei peste picior in loc sa le ajuti cu raspunsurile asteptate,daca chiar doresti sa faci ceva util raspunzi la intrebare,daca nu esti in stare o ignori...foarte simplu!!
Uite cum stau lucrurile:un cuplu ideal are nevoi compatibile,deci cat mai apropiate atat calitativ,cat si cantitativ.
Daca cuplul nu are aceleasi nevoi si dorinte NU este compatibil si mai devreme sau mai tarziu se va ajunge la ura si chiar divort dupa ce relatia degenereaza treptat si CONSTANT.
Am spus Nevoi calitative si Cantitative.
Calitative :aici este vorba de erotica personala a fiecaruia care isi doreste sa aiba o partida sexuala intr-un anumit fel(aici includ tehnici sau orientari personale)care trebuie sa fie compatibile cu ale partenerei de viata,daca ea nu accepta respectivul joc erotic sau tehnica,actul sexual ori nu se produce,ori se va produce ALTCEVA sau ALTFEL si asta dupa niste discutii explicative destul de penibile din partea celui cu "initiativa"...
Cantitative: aici este vorba de firea omului si necesitatile zilnice ale lui/ei...daca el sau ea au tendinte exagerate se ajunge tot la incompatibilitate din cauza tot a insatisfactiei si a unei nevoi in crestere si permanent restante,ceea ce duce de asemeni la concluzia de nepotrivire de caracter al cuplului si inevitabil ambele situatii vor aduce cum am spus mai sus tensiuni de cuplu,frictiuni in crestere,sau alunecarea spre alcool a unuia(de regula barbatul )spre acest "refugiu" ce da alte complicatii si chiar despartiri,sau divorturi.Asa ca mai bine luati in serios aceste probleme,nu mai faceti misto de ele,ca este groaznic sa te trezesti dupa 20-25 de ani divortat la o varsta cand nu prea mai ai cum s-o iei "de la capat"!Toate merg la timpul lor!Nu mai pleci cu acelasi entuziasm(asta daca mai pleci,sau daca chiar mai oficializazi relatia)in luna de miere la 50 de ani ca la 24!


multumesc pt raspuns,
dana_1
Postat pe 16 August 2011 14:00
daca e un cuplu vegetarian,cel mult o data pe saptamana....
sau pe luna.
daca nu,nu exista raspuns la intrebarea asta,din punct de vedere medical.
normalul il traseaza fiecare pereche cum are chef.
d
daniilia
Postat pe 17 August 2011 23:19
da' ce importantza are vegetarianismul in treaba asta?
iete fleoshc ... de aia nu oua gainile zilnic .. si de aia nu le calca cocoshul pe toate din ograda ... ca sunt vegetarieni....!!!
hmmmmmmm
alfheim
Postat pe 17 August 2011 23:39
mai alfu`, cred ca a vrut sa faca o gluma ori o sti ea vreo regula legata de corelatia sex-vegetarianism! alt drak!



si io m-am holbat cand am citit prima data!
esme
Postat pe 17 August 2011 23:51
bre, Gabriele, poci ca sa te contrazic?

io abia astept sa plec in luna de miere cu viitorul al doilea sot si el la fel...si habar n-ai ce entuziasm avem amandoi de parca chiar am avea douazeci si ceva de ani...si viata de la cap poti s-o iei oricand...numai sa ai cap

ca deh, bre, la douazeci si ceva de ani cand am mai fost casatoriti amandoi, niciunul n-am fost in luna de miere...si nu pentru ca n-aveam bani, dar nu prea aveam cu cine...
sora_ilsi
Postat pe 18 August 2011 00:18
deci, pana la urma, de cate ori e normal ? s-a ajuns la o concluzie ?
Mary_moon
Postat pe 18 August 2011 21:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o intrebare? 7 De la: klaus77 10 Noiembrie 2010 22:55
,,familia la distanta,, 33 De la: valentina_16 27 Septembrie 2009 02:49
sall 7 De la: mia79x 1 Iunie 2009 19:04
foarte tristaa.... 53 De la: Jojolin 29 August 2011 21:29
Daca dragoste nu e... 81 De la: Juna 2 Martie 2012 21:24
Setari Cookie-uri