amantA?

povestea ta e foarte buna dar neclara ,acest don juan cred ca profita si de naivitatea ta si a aleia de acasa .asta este un aspect ,altul poate fi ca omul se foloseate de relatiile voastre de banii vostri ,de timpul vostru de sentimentele voastre ,de intimitatea cu voi pe rind probabil si dupa o perioada cind o sa expirati amindoua vor apare alte victime in scena ,e simplu de jucat in piesa asta i-ti trebuie tupeu si nesimtire si sa alegi cu atentie actritele .parerea mea este sa il testezi spunindu-i ca nu mai vrei sa accepti sa imparti relatia ta cu el cu o a treia persoana si ca are de ales ori tu ori cealalta si atunci vei vedea foarte clar alegerea lui .daca va fi cealalta e clar ca dragostea pt tine s-a numit aventura si omul a profitat cit s-a putut . daca va vrea pe amindoua in continuare e musulman sau are ceva la scufita ,daca te vrea pe tine e ok te iubeste dar a avut nevoie de timp sa renunte la vechea poveste .oricum ar fi bine sa lamuresti aceasta stare de fapte pt ca mai tirziu daca continui asa ver avea amarnic de suferit .bafta !
petreagh18_yahoo_com
Postat pe 23 Iulie 2011 15:26
Din ce vad eu, dureaza de ceva timp rel voastra. Ar fi trebuit pana acum sa se lamureasca tipul ce si cu cn vrea sa fie, nu crezi? Parerea mea........impune-te. Ori...ori. Asa afli sigur ce vrea de fapt. Unii nu stiu ce pierd pana nu se intampla asta. Fa-l sa-si dea seama ce pierde. buneinteles exista si riscul sa nu te aleaga pe tn. Si....ce? Nu te merita, ai pierdut timpul cu el.
zack
Postat pe 23 Iulie 2011 15:38
ma mi_ fatuca aia, 441, zicea acolo amanAta ... nu amanta ...
oricum cred ca sarmana a ramas amanata pe toamana... hai ca nu mai are mult si-si da corigenta .. sper ca nu pe aici sau o fi chiar amanta amanata... cine dreaq mai stie
alfheim
Postat pe 23 Iulie 2011 15:51
mda, seamana mai mult a "desene amanate"
am cam inceput sa ma satur de toti imbecilii astia care nu au alta preocupare in viata decat grija courului meu
da' cam asta e problema astora, ajung sa confunde virtualul cu realul, si aici defuleaza, sau dejecteaza tot veninul neimplinirilor personale

a se slabi
michelle_
Postat pe 23 Iulie 2011 16:06
Dc iti place postura de amanta? Nu te simti putin ciudat?Te-ai pus in situatia celei de acasa te-ai gandit oare ea cum se simte acum daca banuieste ceva sau cand o sa se desparta el de ea din cauza ta?Mi se par atat de penibile femeile care se baga in relatii si mai au si pretentia ca el sa renunte la prima Si eu am fost inselata de prietenul meu.Sunt cu el de 2 ani si ma inselalt vreo 2 luni.Cand l-am prins si l-am intrebat de fata cu amanta pe cine alege a spus ca pe mine categoric de ea nici nu ia pasat.oricum nu merita ptr ca sa bagat in relatia noastra Si ghici ce si ei ia promis ca se desparte de mine si ramane cu ea.Ea chiar stia ca nu mai e cu mine si era cu amn2.Poate ca e si vina barbatilor ca inseala dar e si vina femeilor care se baga in relatii
garbo010493
Postat pe 23 Iulie 2011 16:15
493, mi-e mila de astea ca tine!
te-a inselat si inca esti mandra de asta!? de data asta te-a ales pe tine...dar data viitoare? esti asa sigura pe situatie?? eu n-as fi!
si apoi, te-ai intrebat de ce te-a ales pe tine? din iubire? ma indoiesc...daca te iubea atat, nu te insela, in primul rand...poate ii esti comoda, sau ii e lui comod sa-si gaseasca repede alta de schimb, cine stie?
poate are omul alte interese, de ce esti tu asa sigura ca sti ce-i in capul lui?
zambila
Postat pe 23 Iulie 2011 17:08
obisnuieste te cu ideea de a fi in situatia asta, sau ............renunta. nimeni nu poate decide in locul tau. este viata ta.........nu a noastra......obisnuieste te sa iei decizii singura si sa raspunzi pt ele.........
florentina1975
Postat pe 23 Iulie 2011 17:58
buna 514 cred k cel mai bine ar fi sa renunti tu la acest baiat inainte de a o face el...pentru k el o are pe celalta de rezerva ca sa spun asa.si ce ai spus tu ca el vrea sa se convinga ca tu meriti si etc...draga mea sincer chiar nu sunt decat vorbe goale,poate se plimba cu tine si te afiseaza drept iubita lui insa in inima sa nu este decat una singura si tu stii asta..doar ca nu vrei sa vezi.sper sa iei alegerea cea mai potrivita pentru tine.astept vesti sa mi spui ce ai facut daca vei vrea:*
Iryna_Iry
Postat pe 23 Iulie 2011 18:28
asteapta irinuk, asteapta...
mai bine te apuci si tricoteazi la un ciorap.... ca ai de asteptat mult si bine
alfheim
Postat pe 23 Iulie 2011 18:43
draga mea, te inseli amarnic daca tu crezi ce spun barbatii de genul acesta
lasa-l, uita-te in jur ca se mao gasesc si barbati cat de cat sa poti pune baza pe ei si sa te trateze pe tine ca pe o printesa;
deci, da-i papucii, ca oricum ti-i da el, eu n-as sta intr-o astfel de situatie
adeline
Postat pe 23 Iulie 2011 19:30
hey:) eu am fost amanta unui baiat...el era impreuna cu prietena lui de 5 luni iar noi ne-am cunoscut la o nunta si ne-am placut...am fost aproape 2 saptamani amanta lui dar dupa s-a despartit de prietena lui si acum suntem fericiti;)
garbo185051
Postat pe 23 Iulie 2011 20:11
De la: Thor_again, la data 2011-07-23 14:47:05daaa, ameano, chiar la chept m-ai nut!
da' nu mai u minte, mare ierea, ori ba? mr, ori par?


bata-te soarele
ameno
Postat pe 23 Iulie 2011 20:12
daca il iubesti si te iubeste lupa . daca el joaca pe doua scene dai flit . nu sa terminat lumea
garbo179377
Postat pe 23 Iulie 2011 20:36
De la: garbo214514, la data 2011-07-19 19:34:49buna,am o relatie de putin timp cu un baiat,si sunt pusa oare in postura de amanta daca el traieste cu o fata in casa in concubinaj?el iese zilnic cu mine,isi petrece majoritatea timpului cu mine insa noaptea acasa.pe mine ma afiseaza si ma prezinta iubita lui nu pe ea.el mi-a spus de existenta acelei fete.nu stiu ce sa fac...mi-a spus ca pana nu o sa vada ca se merita cu mine si ca sunt sigura ca vreau si ca pot sa ma mut cu el nu o sa renunte la fata aia.ce sa fac?va rog frumos ajutati-ma!!!!
sincer e confuza povestea . dar eu as facein asa fel sa am si nu alt'' iubit'' . As mai adauga un baiat (iubit al tau )asa sa vedem cum e pt el .
garbo191318
Postat pe 23 Iulie 2011 20:53
Strig n gura mare :Sunt o idioat!!!, te dai de 3 ori peste cap, faci o flotare, sufli ntr-o lumnare și frica dispare.
E destul de evident faptul c acest prieten al tu denumit generic mascul biped feroce, homo sapiens erectus plinus de hormonus doar te gdil sub coad n timp ce tu, plin de speranț, c de...speranța moare ultima, și tu odat cu ea, ai impresia c el chiar te place. Dac vrei s pari deșteapt...pune piciorul n prag, iar el va nchide ușa și-ți va rupe glezna sau, va lua o decizie. (s pui piciorul n prag = d-i papucii...poate are nevoie cnd merge la mare). Judecnd și dup comentariile primite sub form de rspuns la problema ta de ordin neurologic, sunt toți niște idioți. Dac vrei s fie totul ok...ia-ți o pisic.
Ninju
Postat pe 23 Iulie 2011 21:19
dr, suntem toti care am postat niste idioti unde tu esti cel mai mare, si chiar daca nu cel dintai... oricum printre cei din urma... dar clasificandu-ne ... trag mari sperantze ca, prin comentariul tau semidoct, esti al mai idiot dintre idiotzi, ca deh si idiotilor le trebuie un reper si daca n-ai fi tu ala, atunci cine?
(te-a jignit pe tine pe forumul asta cineva, mai idiotule, ca sa-ti permitzi sa comentezi la adresa altor useri?)
alfheim
Postat pe 23 Iulie 2011 21:29
ameno
Postat pe 23 Iulie 2011 21:31
nea homo sapiens erectus, aveai dreptate in ultima parte a mesajului: judecind dupa "comentariul trimis in forma de raspuns" (?!?!) esti un idiot. N-ai gresit decit pluralul.
Sau esti intr-o forma de idiot. Ca sa ne exprimam elevat.
quasaria
Postat pe 23 Iulie 2011 21:47
536, cred ca era mai potrivit "oarecare"...
dor72
Postat pe 23 Iulie 2011 22:04
Poate e locuinta ei ....si el sta la ea in chirie ...............nu te-ai gandit la asta ...o fi avnd omu interesele lui ........daraga mea nu-ti pierde timpul cu asa indiviziiiiiiiiiiiii ,indecisi ...
garbo171454
Postat pe 23 Iulie 2011 22:47
nu-l mai baga in seama deloc si fi tare te cred ca o sa-ti fie greu si eu trc printr-o perioada la fel si am gresit ca am bagat-o in seama ,si daca te impaci te rog sa ma suni sau sa-mi dai un ms pt mltumire 0733670466
garbo206085
Postat pe 23 Iulie 2011 22:50
514..cati ani ai? cati ani are el? si oare...te gandesti care este motivul care ii tine legati pe ei?
little_red
Postat pe 23 Iulie 2011 22:54
De la: little_red, la data 2011-07-23 22:54:23514..cati ani ai? cati ani are el? si oare...te gandesti care este motivul care ii tine legati pe ei?


totusi, oricit de absurd pare, chiar exista persoane care asa judeca. Nu renunt la ala/aia pina nu esti tu bagajele la mine la usa, ca mi-e frica, mi-e frica sa dorm singurica..... Si nu conteaza care vine, care pleaca, sa fie neaparat cineva acolo.
quasaria
Postat pe 23 Iulie 2011 23:28
parerea mea calitatea care o ai tu nu e buna e ca atunci cind te duci la o cofetarie maninci prajitura preferata si te intorci acasa la un moment gasesti ca nu iti mai place atit de mult acea prajitura si vrei sa incerci alta sau preferi sa stai acasa
neco
Postat pe 23 Iulie 2011 23:48
Iti place sa fii impartita?Ce crezi ca face noaptea un barbat langa o femeie?Si apoi vrei sa stai langa un barbat nehotarat?Imi pare rau ca pun atatea intrebari,dar ar fi bine sa raspunzi la ele.
garbo210772
Postat pe 24 Iulie 2011 00:19
Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, cand citesc aberatziile fetei asteia mi se face rushine ca m-am nascut femeieeeeeeeeeeee! Imi fac schimbare de sex ...
carcotasha
Postat pe 24 Iulie 2011 02:34
stai chill nu esti singura in aceasta situatie....si eu sunt intr-o astfel de situatie dar noi suntem de 1 an impreuna iar el sa casatorit cu tipa in timp ce noi eram impreuna si imi tot zice ca are niste motive si vezi doamne sa mai astept ca el o sa ramana cu mine dar sa astept sa obtina el nu stiu ce de la ea si apoi se vor desparti si abureli pe care sincer le credeam dar acum nu si incerc a ma convinge ca sunt simple minciuni doar ca sa ma tina langa el...iar vazand situatia altfel el cu sotia acasa petrece noptile cu mine....doarme la el acasa nu la ea....ma suna vb pe mess si alte lucruri de genul dar acum vreau sa ma conving ca nu merita si sa termin orice legatura cu el deci asta te-as sfatui si pe tine sa faci! gandeste-te ca nu merita,ca nu tine la tine, vb aceea cauta nod in papura si ai sa reusesti chiar daca ti la el tot reusesti si o sa ajungi la un moment dat sa traiesti si fara el....
garbo102632
Postat pe 24 Iulie 2011 03:27
pinala urma, da, "cealalta" e o creatura jalnica si lipsita de demnitate. Dar chestiile astea sint uneori molipsitoare - si te face si pe tine sa fii la fel pentru ca, daca ea isi permite sa isi calce toata demnitatea in picioare si rezultatul e ca ramine cu el, tu de ce n-ai face-o, nu?!
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2011 09:27
Nu cred ca sunt in masura sa ofer sfaturi,dar tu cum te simti cand stii ca el noaptea doarme langa alta femeie in pat?Esti multumita?Adormi linistita gandindu-te ca nu e nimic intre ei sau te gandesti ca doar impart patul impreuna?E adevarat ca dragoastea e oarba dar nici chiar asa....unde e orgoliul din tine?nu te roade deloc gelozia?chiar nu iti inteleg deloc asa zisa 'dragoaste' si fii convinsa ca nu esti prima si ultima cu care s-a afisat prin oras...in viitor vei fi tu cea care sta acasa si el iese cu alta in oras pana te scoate afara din casa sa iti i-a locul noua amanta!penibil.....
Bogdana23
Postat pe 24 Iulie 2011 12:24
...no bine...si tu...ce importanta mai are atat timp cat aude cuvintele "vrajite"?

...tocmai a fost dezbatuta pe undeva tema :cuvinte vs stabilitate ...ghici ce au ales femeile?....cuvinte!!!
garbo192031
Postat pe 24 Iulie 2011 12:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un ajutor mic..... 2 De la: Dubluritza 6 Noiembrie 2009 10:23
sa ma risc intr-o relatie cu el? sau sa-mi vad de ale mele?! 78 De la: garbo_10179 30 Octombrie 2015 03:47
Sinuciderea -curaj sau lasitate ??? 99 De la: garbo265966 23 Iulie 2012 23:45
produs pentru slabit 5 De la: eladaela 4 Septembrie 2009 17:40
conteaza inaltimea intr o relatie??? 102 De la: hermosa20 29 Mai 2014 12:15
Setari Cookie-uri