amantA?

eh, intai tre' sa omor piticul de la mansarda, da cu ala e cam greu, deh...
problemu e ca tapetul asta nu pot sa-l schimb...cum ziceam azi...plozii si parintii nu ti-i alegi
michelle_
Postat pe 20 Iulie 2011 00:49
De la: garbo214514, la data 2011-07-19 23:35:42nu vreau asta sa verific...vreau sa verific faptul daca ar renunta la aia...:(([/quote

Lucrul asta deja e verificat : Locuieste cu ea ! De ce va complaceti fetelor in asemenea situatii? Cu cat trece timpul cu atat iti va fi suferinta mai mare iar pe el nu-l va durea nici macar in cot ... De ce o numesti "aia" ? Oi avea tu ceva resentimente , gelozie dar incearca si fii obiectiva : Tu incerci sa-i suflii iubitul si nu invers , putin respect !
Fata_Morgana
Postat pe 20 Iulie 2011 00:50
iata si Fata morgana...

me, nu ti-i alegi ( eu pe parinti ii regret...s-au dus prea devreme pentru a nu fi asa)
nici plozii nu ti-i alegi ( cand ii poti face pe ai tai )
dar poti sa alegi unele abordari....(sau dau in filosofii ieftine? )
dor72
Postat pe 20 Iulie 2011 00:53
wifo..,nu schimba bre nimic..,ca o sa mai curga ceva timp..
roby_cado
Postat pe 20 Iulie 2011 00:54
mi se pare sau cam odata pe saptamana apare o amanta care cere sfaturi?
mai dar multe sunt.. sau eu traiesc in lumea mea de credeam ca nu sunt asa multe?
nu le caut scuze barbatilor care le fenteaza dar astea si-o cer....baniesc ca se gandesc.."daca merge, de ce sa nu incerc?"
eu la 14 ani aveam mai multa minte! banuiesc ca cele ce s-au mai plans pe aici ce greu le este ca amanate au mai mult de atat,nu?
adryaana
Postat pe 20 Iulie 2011 01:04
robitza, tu ma stii de mai bine de 3 ani
au nu stii ca ma lovesc ciclic aste dileme existentiale? care dileme par pistol cu apa (sic, dor ) fata de dilemele amantelor
michelle_
Postat pe 20 Iulie 2011 12:20
adryaana, mie mi-e cam teama ca cele mai multe vociferari si lamentatii pe aici se aud din partea nevestelor, nu ale asa-ziselor amante! si inca in cate game. ce batute de soarta sunt ele si ce mare si inchizitoriala nedreptate li se face lor! e un complot al iubirii impotriva-le! hahahaha!
esme
Postat pe 20 Iulie 2011 12:30
esme, la tine caldura face ravagii....
me, mi-a placut intotdeauna comparatia asta a ta...si zau daca pot spune de ce...
e strict la nivel intuitiv....
ciclismu' asta...respecta musai anotimpurile?
dor72
Postat pe 20 Iulie 2011 12:34
nu, doruleato! nu face ravagii! dimpotriva, ma ajuta sa-mi confirm convingerile!

acum simt chiar un fel de racoare!
esme
Postat pe 20 Iulie 2011 12:38
o fi salvamaru anakin, care face azi vant la toata lumea...
dor72
Postat pe 20 Iulie 2011 12:39
o fi, n-o fi, da` racoarea se simte!
esme
Postat pe 20 Iulie 2011 12:41
Ai doua cai.
1. temuti cu el
dar te plictisesti de el.
2.Ramineti asa si
mereu sinteti in cautarea celuilalt
Gabi55
Postat pe 21 Iulie 2011 08:31
Quasaria ,eti cam neclar .
radudominick
Postat pe 21 Iulie 2011 12:58
ce mai poti zice? dragostea este oarba si tu esti de-a dreptul "rupta " de realitate.daca veti ramane insacinate odata si el te va uita,o sa-l mai iubesti sau toate rufele murdare le veti expune in public? trezestete viata este oaventura nu o povara.puiu
garbo206744
Postat pe 21 Iulie 2011 12:59
Tu eti n faza de testare.Cealalt a fost deja testat.Ateapt.
radudominick
Postat pe 21 Iulie 2011 13:04
De la: garbo214514, la data 2011-07-19 19:34:49buna,am o relatie de putin timp cu un baiat,si sunt pusa oare in postura de amanta daca el traieste cu o fata in casa in concubinaj?el iese zilnic cu mine,isi petrece majoritatea timpului cu mine insa noaptea acasa.pe mine ma afiseaza si ma prezinta iubita lui nu pe ea.el mi-a spus de existenta acelei fete.nu stiu ce sa fac...mi-a spus ca pana nu o sa vada ca se merita cu mine si ca sunt sigura ca vreau si ca pot sa ma mut cu el nu o sa renunte la fata aia.ce sa fac?va rog frumos ajutati-ma!!!!


what, what, what???

mai fetito, tu dai porbe de job acolo?

chiar nu vezi ce se intampla???

hai sa-ti explic, in mare eu: trebuie sa poti si sa vrei sa preiei si rolul de menajera/mama si, ca orice menajera, trebuie sa dai probe...

da' si aialata "dashteapta" foc - staaaaa si spala, calca si hraneste handralaul ca el sa poata "alege" linistit
panty_C
Postat pe 21 Iulie 2011 14:25
De la: pantera_neagra, la data 2011-07-21 14:25:27
De la: garbo214514, la data 2011-07-19 19:34:49buna,am o relatie de putin timp cu un baiat,si sunt pusa oare in postura de amanta daca el traieste cu o fata in casa in concubinaj?el iese zilnic cu mine,isi petrece majoritatea timpului cu mine insa noaptea acasa.pe mine ma afiseaza si ma prezinta iubita lui nu pe ea.el mi-a spus de existenta acelei fete.nu stiu ce sa fac...mi-a spus ca pana nu o sa vada ca se merita cu mine si ca sunt sigura ca vreau si ca pot sa ma mut cu el nu o sa renunte la fata aia.ce sa fac?va rog frumos ajutati-ma!!!!


what, what, what???

mai fetito, tu dai porbe de job acolo?

chiar nu vezi ce se intampla???

hai sa-ti explic, in mare eu: trebuie sa poti si sa vrei sa preiei si rolul de menajera/mama si, ca orice menajera, trebuie sa dai probe...

da' si aialata "dashteapta" foc - staaaaa si spala, calca si hraneste handralaul ca el sa poata "alege" linistit



Faza tare ar fi , s-o mai plimbe un pic si apoi s-o duca pe post de menajera la cealalta ...
Fata_Morgana
Postat pe 21 Iulie 2011 16:25
nu ți se pare c nu te merit? așa va fi mereu: va cuta doar ceea ce i convine fr s-i pese de ce și cum te simți. și unde-i garanția c peste ceva timp nu te va pune n situația fetei celea? poate e un narcis?
varvara
Postat pe 21 Iulie 2011 20:29
Esti baiat destept! Chiar imi plac replicile tale.. Bravo! Chiar imi placi

Mihaela
mihaela_stefanescu
Postat pe 22 Iulie 2011 11:45
cine-i baiat destept?
imi plac baietii destepti...la minte...sau sunt treji devreme?
Eugenia69
Postat pe 22 Iulie 2011 11:51
fa muuuuuulti pasi inainte!!!!!! si nu te mai uita in urma!!! si repede!
dalicero
Postat pe 23 Iulie 2011 02:48
De la: garbo214514, la data 2011-07-19 19:34:49buna,am o relatie de putin timp cu un baiat,si sunt pusa oare in postura de amanta daca el traieste cu o fata in casa in concubinaj?el iese zilnic cu mine,isi petrece majoritatea timpului cu mine insa noaptea acasa.pe mine ma afiseaza si ma prezinta iubita lui nu pe ea.el mi-a spus de existenta acelei fete.nu stiu ce sa fac...mi-a spus ca pana nu o sa vada ca se merita cu mine si ca sunt sigura ca vreau si ca pot sa ma mut cu el nu o sa renunte la fata aia.ce sa fac?va rog frumos ajutati-ma!!!!



Nu te supara, dar cati ani ai? Dar el? Pe ea o cunosti? Ai vazut-o, exista? Si de cat putin timp esti cu acel "baiat"?
Cam astea ar fi trebuit sa fie intrebarile pt a ti se putea da un raspuns cat de cat pertinent la intrebarile tale cat se poate de ...... Sa le numesc infantile?!
olguta
Postat pe 23 Iulie 2011 02:52
Buna,

In primul rand as vrea sa stiu ce varsta ai , ca la cum ai pus problema as putea crede ca nu esti trecuta de 20 de ani. Ceea ce se intampla la tine, nici nu se poate pune problema unei relatii extra...adica dupa cum vad eu lucrurile ...pentru acest baiat nu esti decat o companie placuta si atat. Amanta? Nu. Se simte bine si atat. Situatia asta nu poate sa dureze la infinit...si din moment ce el nu se deranjeaza sa-si deranjeze iubita...nuti fa prea mari sperante! Tot ce pot sa-ti spun este : Bafta!
jane27
Postat pe 23 Iulie 2011 03:50
De la: garbo214514, la data 2011-07-19 19:34:49buna,am o relatie de putin timp cu un baiat,si sunt pusa oare in postura de amanta daca el traieste cu o fata in casa in concubinaj?el iese zilnic cu mine,isi petrece majoritatea timpului cu mine insa noaptea acasa.pe mine ma afiseaza si ma prezinta iubita lui nu pe ea.el mi-a spus de existenta acelei fete.nu stiu ce sa fac...mi-a spus ca pana nu o sa vada ca se merita cu mine si ca sunt sigura ca vreau si ca pot sa ma mut cu el nu o sa renunte la fata aia.ce sa fac?va rog frumos ajutati-ma!!!!

Salut! faptul ca esti amanta este 100%, dar ce crezi tu ca in cazul in care vei sta cu el nu se vor mai gasi si alte amante mai "noi" si vei fi tu aia de acasa? trebuie pe linga faptul ca accepti sa fii in postura de "iubita" si mai are alta acasa, sa fii tu cea de acasa si el sa mai aiba alte "iubite" si tu sa faci treburile casei pina iubita va invatsa a spala ciorapi si sa-i gateasca mincare preferata! groaznik!!! fugi!!! trebuie sa ai demnitate! esti doar femeie! cu sigurantsa daca iti vei impune autoritatea, o vei avea!
succes!!!
inchek
Postat pe 23 Iulie 2011 04:44
Draga mea! Parerea mea este ca:ea locuind impreuna cu el: inseamna ceva! Este
Jojolin
Postat pe 23 Iulie 2011 05:32
Numai sa nu ajunga cumva sa iti faca si tie cum procedeaza cu cea cu care locuieste acum.
myndy
Postat pe 23 Iulie 2011 05:40
De la: Jojolin, la data 2011-07-23 05:32:06 Draga mea! Parerea mea este ca:ea locuind impreuna cu el: inseamna ceva! Este
????????????????? CE??????????? BAAAAAAAAAAA??????? MEREU VI SE PUNE PATA PE MINE CAND COMENTEZ??????????SI MI TAIETI DIN POSTARI,BAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! AVETI DE LA CINE INVATA SA TAIETI, IMBECILILOR!!!!!!!!!!!!!!!!! ANIMALE!!
Jojolin
Postat pe 23 Iulie 2011 06:07
sincer,gresesti din start,cum poteti voi femeile sa aveti o relatie cu un barbat stiind ca acesta mai are pe cineva???te crezi mai buna? de ce nu cauti unul singurel?sunt destui si sigur te-ar dori cu adevarat,offff in ce lume traim....
marinica62
Postat pe 23 Iulie 2011 06:12
..fata draga, solutia e simpla, ia o oglinda ..te privesti in ea, vezi daca esti tu ....acasa.. iti tragi doua trei perechi de palme, pana te trezesti, apoi cumperi o pereche de papuci de casa, ii dai iubitului la prima intalnire.. sa se poata plimba noaptea..prin dormitor cu amanta!!!
textul de mai sua se poate citi intr un singur cuvant....FRAIERA!(ELEGANT)
..O IEI CUM VREI.....
dang
Postat pe 23 Iulie 2011 06:46
ar trebui sa te gandesti ca si tu poti sa ajungi la fel ca ea ( cea de acasa) la fel de usor "daca o sa se convinga ca meriti" cu alte cuvinte omul are nevoie de una acasa care sa faca pe sluga ca menajera trebui platita si nu e 24 din 24, si una cu care sa se distreze atunci cand se plictiseste de cea de acasa.
istelutaalina
Postat pe 23 Iulie 2011 06:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indemnizatie profesor suplinitor 3 De la: comanmonica77 22 August 2010 22:25
produs pentru slabit 5 De la: eladaela 4 Septembrie 2009 17:40
sunt o aventura sau ceva mai mult 118 De la: salbatica_sexy 22 Decembrie 2009 10:30
divort 5 De la: garbo_412514 27 Iulie 2015 09:39
Barbatul Fecioara 30 De la: garbo_6586 20 Septembrie 2018 04:55
Setari Cookie-uri