sunt absurda?

frate, ce probleme grave duminica dimineata!

hello, fetelor!
zambila
Postat pe 17 Iulie 2011 11:12
Da... nu merita... mai bine singura in situatia in care el isi permite sa te lase acasa si sa mearga singur la nunti... aceste gesturi nu sunt permise intr-o familie...
nuntile pe care sunte-ti obligati sa le onorati sunt sigur ca sunt ale unor prieteni sau cunostinte, in acest caz, voi sunteti pentru acestia un subiect de barfa sii... atunci ce rost mai are daca te pune in situatii rusinoase???
Vezi-ti de drum, cauta ceva de munca si iti vei gasii tu sorocul dar, sotul tau nu are nici un fel de respect fata de tine despre a te iubii... nici atat...

Aceasta e parerea mea dar, tu stii mai bine cred, fiecare om trebuie sa-si aleaga singur drumul in viata....
garbo088037
Postat pe 20 Iulie 2011 20:17
De la: viopysy4u, la data 2011-07-10 13:12:00am o relatie de 5 ani jumate dar simt ca nu mai pot din cauza banilor cred ca ne vom desparti. eu nu lucrez...el are salariu minim si rata la masina....avem o gramada de nunti de onorat iar ai lui ii dau bani sa mearga singur la nunta. eu nu contez? nu fac parte din familie? nu suntem 2? asta in conditile in care atunci cand am mers la nuntile din partea mea au platit ai mei si pt el. nu i-am scos niciodata ochii pt asta. nu i-am cerut bani lui sau alor lui dar eu zik k ar fi corect ca nici el sa nu mearga daca nu mergem impreuna. eu asa as face, sunt absurda eu? de cate ori sa-l mai inteleg? m-am saturat...nu mai pot


Nu , nu imi pari absurda deloc .... Mi se pare normal ca intr-o relatie , casnicie , impreuna la bine si la greu ..... In schimb mi se pare ca esti absurda in privinta parintilor lui ... Nu ai absolut niciun drept sa le faci lor calcule la bani , ei ajuta cu ce si cat pot ....Mi s-ar parea normal sa ceri mult mai mult de la tine in loc de a le face calcule altora .... Daca spui ca nu va ajung banii , tu cum iti permiti luxul de a sta acasa ? Pt. unii e mai "usor" sa stea linistiti acasa , sa se planga ca n-au ce le trebuie si sa stea cu mana intinsa .... Foarte urat !!! :(
Fata_Morgana
Postat pe 21 Iulie 2011 17:54
asa sunt toti socrii,ai tai sunt o exceptie.
el nu este de vina pentru ce fac parintii lui.
soacra mea a fost si mai a dracului.
nu te grabi sa te desparti,daca nu ai gasit altul mai bun.
pentru ca toti sunt cam la fel,si probleme,cand nu are una o are pe cealalta.
in alta relatie,daca te desparti si incepi alta,nu vor fi problemele astea,dar vor fi sigur altele.
d
daniilia
Postat pe 22 Iulie 2011 21:38
..pisi, daca dupa 5 ani inca nu faci parte din familie alaturi de fiul lor in fatza socrilor tai,...... du-te fato.
si fugi tare. in lumea asta se va gasi si sufletul tau pereche.
,, m-am saturat'' bun. ia atitudine. da dovada de tarie de caracter, pune punct si ia-o de la capat. chiar si singura. de fapt aici e marea dovada a puterii, cand te potzi ridica singura. invatza sa nu mai depinzi mental, spiritual , material.... de nimeni.chiar daca tzi se pare greu, nu este imposibil.

asta pana nu i se ridica vreo idee sotzului tau drag sa facetzi si vreun copil, ca atunci va fi vai de tine, vei ajunge la suprasaturatzie si-tzi va fi si greu,presupunand ca vei pleca si cu copilul , asa ca mai bine acum.
el sau ai lui nu se vor schimba sub nici o forma.
priveshte inainte
jeje2011
Postat pe 23 Iulie 2011 23:05
da..........asta nu se numeste relatie.daca dupa 5 ani fiecare cu bani lui,gandestete la viitor ce se va intampla........?!!!!!!!!!!! sunteti amanti perfectiiiiiiiiiiiiii cert este ca baiatul joaca dupa cum spune mama si tata iar tu nu o sa fi niciodata fericita
garbo044002
Postat pe 24 Iulie 2011 10:40
Fata asta are dreptate. a cerut un sfat nu judecati de valoare. Atentie Michelle as putea spune ca spui prostii asta ca sa fiu indulgenta!
criscinca
Postat pe 24 Iulie 2011 14:22
dac te iubeste pe tine si nu banii sau fala nu va merge fara tine la nunta !! daca va merge gindeste-te ca nu prea mai ai ce cauta in viata lyui!!
garbo212983
Postat pe 24 Iulie 2011 19:47
dac te iubeste pe tine si nu banii sau fala nu va merge fara tine la nunta !! daca va merge gindeste-te ca nu prea mai ai ce cauta in viata lyui!!
garbo212983
Postat pe 24 Iulie 2011 19:47
dac te iubeste pe tine si nu banii sau fala nu va merge fara tine la nunta !! daca va merge gindeste-te ca nu prea mai ai ce cauta in viata lyui!!
garbo212983
Postat pe 24 Iulie 2011 19:47
De la: quasaria, la data 2011-07-17 10:44:17viopsy - eu zic ca in loc sa iti plingi de mila ai putea sa lucrezi, de exemplu?
Nu e nimeni obligat sa te tina si sa te mai si plimbe pe la nunti, pina la urma - cu atit mai putin parintii lui.
Iar daca nu esti in stare sa fii pe picioarele proprii, eu zic ca nu "ostracizata" e termenul potrivit.....




melania33
Postat pe 26 Iulie 2011 16:28
E un cantecel care zice asa: WHY DON'T YOU GET A JOB? - de ce nu te angajezi? cu o relatie de 5 ani si nunti de onorat....nu cred ca esti copil. si daca ai probleme cu pozitia ta fata de familia lui, cel mai bine e sa vorbesti cu el despre chestia asta si sa ii deschizi putin ochii sa isi dea seama si el cum te simti in situatii de genu. daca nu se poate, nu lasa usa sa te loveasca la iesire ;)


si o mica modificare dar parintii lui poate au dreptate, cine vreo o nora casnica? e greu sa iei in serios o persoana care nu isi ia propria viata in serios....
Allexys
Postat pe 28 Iulie 2011 15:23
De la: michelle_, la data 2011-07-10 14:25:51nene, da' voi va plictisiti rau de tot, daca deschideti toapice cu asemenea subiecte
maine, poimaine, o sa citim aici ce-a spus soacra, cuscra de cumatru vitreg, care cine naseste ori boteaza...
fato, nu era mai bine sa intri pe un topic oarecare si sa scrii acolo ce te doare?
si oricum, care era intrebarea? aaaa, daca esti absurda? da, esti! cu majuscule inca


super tare raspuns
mirela_beb
Postat pe 3 August 2011 04:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INALTIMEA DACA CONTEAZA 8 De la: jeje2011 4 Iulie 2011 10:54
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
se poate!!!!! 8 De la: buna01 10 Ianuarie 2010 21:03
Roman....pribeag prin lume. 8 De la: Luna_in_capricorn 27 Septembrie 2010 09:53
Nu stiu ce sa fac, sunt in impas 38 De la: sweety25 3 Iulie 2010 12:12
Setari Cookie-uri