CUM SA LUPT CU DRAGOSTEA LOR?

michelle_ mi am anuntat o data schimbarea numelui
OTEEA
Postat pe 20 Iunie 2011 23:42
si cand faci greseli consecutive, nu crezi ca e normal sa existe si consecinte...ce faci in sensul acesta?
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 23:50
incerc sa le indrept
tu de greselile lui zici? trec peste
OTEEA
Postat pe 20 Iunie 2011 23:53
nu, de ale tale...si nu vad nimic de ras...asta explica multe...
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 00:04
De la: OTEEA, la data 2011-06-20 23:28:57Roxana: nu vreau sa renunt pentru ca IL IUBESC , si ..... ea e la 400km distanta , lucrul asta i mi da sperante.
nu ma pedepsesc... speranta moare ultima (atat timp cat stam sub acelasi acoperis , in camere separate )



faptul k e la 400 d km distanta ar trebui sa te ingrijoreze nu sa iti dea sperante..pentru ca in ciuda distantei dintre ei el tot nu renunta la ea si tot o iubeste....pe cand cu tine cu toate ca staty in aceias casa dormiti in camere separate......chiar mai ai vreo speranta??????
roxanaalina
Postat pe 21 Iunie 2011 08:56
Speranta moare ultima...
constance
Postat pe 22 Iunie 2011 14:02
De la: OTEEA, la data 2011-06-20 23:30:31quasaria
nu sunt nefericita VREAU CE IUBESC
ce ziceai de modurile alea multe?


daca iubesti TII CONT de ce vrea fiinta iubita. Ce simti tu nu e iubire pentru el. Daca l-ai iubi si ar vrea-o pe ea, ti-ai da seama ca e nefericit cu tine si l-ai lasa sa plece - chiar l-ai impinge sa plece si ai schimba yala dupa el.
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2011 00:01
cam greu de realizat ... intra in contradictie cu instinctul de posesiune
cricat
Postat pe 23 Iunie 2011 00:05
Nu sunt sigura daca am dreptate in ceea ce iti voi zice, dar totusi iti spun. Crezi ca sunteti primul cuplu in care unul dintre parteneri inseala? Si toate s-au lasat cu divort?Problema e mult mai complexa decat pare, si zic sa il confrunti intr-o discutie serioasa si sa vezi ce are de gand, dupa care vei sti ce sa faci.Eu sunt sigura ca in 10 ani de casnicie ati trecut prin multe obstacole. Cu multa rabdare si intelepciune, cred ca se poate trece si peste asta. Nu renunta inainte sa ai credinta ca ai facut tot ce era omeneste posibil sa iti salvezi casnicia. Daca erai doar intr-o relatie cu el si nu casatoriti, era simplu, fiecare o lua pe drumul lui. deci, capul sus, si cugeta inainte sa iei o decizie!
zara28
Postat pe 26 Iunie 2011 00:38
zara, daca tu nu esti sigura ca ai dreptate, eu sint sigura ca n-ai.
quasaria
Postat pe 26 Iunie 2011 01:13
Nu te mai framanta , stai linistita .. eu cred ca femeia aia e doar o aventura .. pentru el, e ceva nou si de asta reactioneaza in felul asta .. dar uh esti femeia lui, cea pe care o iubeste! si dupa parerea, se va intoarce la tine .. cunosc multe cazuri in care s-a intamplat asa .. e adevarat ca in cazul tau poate fi o exceptie, dar ai rabdare .. stii vorba aia "cu rabdarea, treci marea" e ff adevarata .. ;)
Anny_Annytha
Postat pe 26 Iunie 2011 12:10
De la: OTEEA, la data 2011-06-20 11:37:44 Au trecut doua luni de cand am aflat ca sotul meu a fost cu alta..... Am ascultat sfaturile voastre .......... Am facut cum am crezut de cuviinta : vreau sa lupt pentru dragostea mea, asa e normal dupa zece ani de casnicie.
EL INCA NU STIE CE VREA . E INDRAGOSTIT DE FEMEIA AIA .....
am facut exact cum nu trebuia i am gasit parola de mess si am vazut ca se "iubesc" , poate e doar o faza a sotului meu sii va trece? poate nu vreau sa vad realitatea.
IL VREAU INAPOI.... ce sa fac?



dupa cum te citesc eu pe aici, tu nu esti chiar atat de speriata sau enervata de situatia in care esti. simti nevoia sa vorbesti depsre asta si poate sa primesti niste sfaturi ceva... ca idee.
ceea ce ma surprinde mai tare e reactia fetelor de pe aici. balanta inclina pt el. deja e o victima.
iar tu esti o cruda pt ca stai cu ghearele infipte in el opunandu-te iubirii lor.

hai sa fim seriosi ! sa-l lasi sa plece? sa-si traiasca iubirea? care iubire? de-ar fi viata asa de usoara. de responsabilitatea unei familii nu a auzit nimeni. de obligatiile unui sot fata de sotia lui si copii nu mai vrea sa stie nimeni?

vad ca ai 30 de ani. asta insemana ca stii ceva despre viata. daca o femeie vrea sa tina un barbat langa ea cu adevarat atunci face orice pt asta.

ia fai o verificare zdravana papusii cu care s-a incurcat, dupa id si conturile care le are. cauta-ti pe net niste poze simpatice si abordeaz-o cu un id de baiat, da-te la ea, vezi ce-i poate pielea.
fa-ti un al id de vampa si abordeaza-ti sotul si zapaceste-l nitel ca tot ii plac lui povestile in virtual. fa-l sa viseze frumos daca tot adora caii verzi pe pereti.

in viata nu-ti cade nimic din cer. pt tot ce ai ori vrei sa ai trebuie sa lupti. uneori e nevoie de metode neortodoxe, e adevarat, dar nimeni nu poate spune ca viata e mereu dreapta.
succes.
sa-mi spui daca-ti iese.
bigmama
Postat pe 26 Iunie 2011 12:49
daca-ti iese figura si-l faci sa-ti vorbeasca pe net (crezandu-te alta) poate reusesti sa vezi mai clar ce e in mintea lui si ce anume a facut sa se indeparteze de tine in toti anii astia, chestii care tie altfel iti scapa.
bigmama
Postat pe 26 Iunie 2011 12:52
sa nu crezi k altul e mai bun,dupa 10 ani vine rutina.plina ta,dak il iubesti si el e un om bun si tine cu casa,treci peste,schimba la tine ceva,fii mai cocheta ,mai aranjata,nu-i spune k stii ceva concret,mai bine spune-i k l-ai visat cu cineva si k pt tine asta ar fi un cosmar si mai spune-i k tie chiar dak ti se face curte ,te gandesti doar la el. vezi reactia lui,se poate sa aibe doar o aventura k toti barbatii si nu uita.O FEMEIE DESTEAPTA STIE SA TINA PE CEL DRAG LANGA EA,IMPORTANT SA FII BLANDA SI BUNA,LINISTEA DE CARE ARE NEVOIE SA O GASEASCA LA TINE K DAK FACI PE CRIZATA MAI RAU IL INDEPARTEZI,BAFTA
salvyna_g
Postat pe 26 Iunie 2011 13:04
bigmama, mai femeie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
la ce-i mai foloseste???????????????

gata, doar ei doi hotarasc daca incearca sa o ia de la inceput!

ce faci, n-o trimiti si la varjitoare?

nu-i mai amara sufletul cu prostii
Eugenia69
Postat pe 26 Iunie 2011 13:06
salvina draguto, pana acum n-am jignit pe nimeni...

nu stiu cati ani ai....dar TACI
Eugenia69
Postat pe 26 Iunie 2011 13:11
De ce sa taca? Are dreptate! Totusi Oteea a facut o mare, o imensa greseala! Draga mea Otee cand barbatul zice hai !te duci!
anna74
Postat pe 26 Iunie 2011 15:52
bleah, cita disperare si cita lipsa de minim respect fata de sine....
In viata trebe sa lupti, nu? Trebe sa iti terfelesti orice fel de orgoliu, trebe sa accepti ca tu, femeia lui, aia "pe care o iubeste" il astepti acasa in timp ce el nu pe tine te vrea. Trebuie sa te faci pres in fata lui - si sa incerci sa il seduci in timp ce sufletul tau e pulbere.
Ce simti tu conteaza?
Sau conteaza doar sa figureze nenea acolo, in continuare?
Si admitind ca reusesti sa il determini sa figureze in continuare, lucru pe care orice femeie il poate face - TU cum te vindeci de ce ti s-a intimplat? Ti-ai pus problema, sau va puneti problema, voi astea cu da-i si lupta, ce veti simti in continuare fata de omul ala? Ce poti sa mai simti dupa ce a demonstrat ca n-are nici o problema sa isi puna coada la spinare si sa plece in orice moment, si il doare in cour de ce lasa in urma? Unde mai e increderea? Unde sint sentimentele? Ce mai reprezinta un cuplu care s-a volatizat brusc cum a trecut pe strada prima nimfa? DE CE sa il mai vrei inapoi?
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2011 01:03
Good point! trebuie sa recunosc ca tu cam ai dreptate, desi eu inclinam balanta in partea cealalta
zara28
Postat pe 27 Iunie 2011 16:32
anna 74 ... asa crezi tu? Femeia este un catel care vine la chemarea "Hai".
poate tu esti asa dresata.
cricat
Postat pe 29 Iunie 2011 00:09
vine ???

apoi isi merita soarta ...
cricat
Postat pe 29 Iunie 2011 00:20
De la: anna74, la data 2011-06-26 15:52:37De ce sa taca? Are dreptate! Totusi Oteea a facut o mare, o imensa greseala! Draga mea Otee cand barbatul zice hai !te duci!


asa-i la tine pe ulita ? :-))) mey si va mai mirati dupa aia de ce sunteti victime ale badaranismului unora...Simplu !! pt ca-l acceptati !
reyya
Postat pe 29 Iunie 2011 00:49
...nu merita nici un sacrificiu...am trecut si eu prin asa ceva si tot la despartire am ajuns...daca el se intoarce nu-l mai vrei tu si plangi anii care i-ai pierdut alaturi de el...tot timpul il vei suspecta si in loc sa simti ca traiesti ,simti ca te topesti...si asta nu a fost o aventura ci o relatie cu promisiuni si sentimente...trebuie discutat dar banuiesc care va fi rezultatul... ...stiu cum e si bafta
garbo207008
Postat pe 29 Iunie 2011 12:14
De acord total cu ce a spus BIGMAMA. Stai linistita! Ia joaca-te nitel cu el! Nu iti faci praf familia din orice! Daca aveti si copii e si mai grava situatia daca te gandesti la divort. Stai linistita, o sa-i treaca! Ajuta-l si tu sa o faca! VOI sunteti familia lui! Ispitele vin si pleaca! Si gandeste-te....intr-o buna zi ti s-ar putea intampla si tie ce i s-a intamplat lui! Ce ai sa faci????? Ai sa-ti parasesti famila iute,iute sa mergi cu noua dragoste? Si apoi, poate iti trece, si treci la alta si la alta....
Aiurea! Va fi bine! Ai incredere , iarta si mergi mai departe!
terry70
Postat pe 29 Iunie 2011 14:30
In situatia data, eu sincer chiar nu l-as mai vrea, l-as lasa sa se duca invartindu-se.....
Si procedand asa, chiar fara sa vrei , e o atitudine prin care barbatul de multe ori revine la tine
hot_coffee
Postat pe 29 Iunie 2011 14:44
cel mai scarbavnic mod de a "nu-ti strica" familia, dupa ce el si-a inselat sotia: joacate cu el... fa-ti alta adresa de mess...spune-i ca l-ai visat cu alta femeie...pune-o pe alta sa.....offf mi-e sila sa mai insir

tot acest proces descris de unele doamne pline de sfaturi mirobonante, mi se pare degradant pentru mine ca femeie.

chiar avem impresia ca ne jucam cu un soricel?
Asta ne-au invatat mamele noastre despre noi, daca prindem un barbat, nu conteaza mijlocul, doar scopul de a-l tine langa noi?

chiar nu ne-au invatat sa ne si respectam pe noi, nu numai ca femei, dar si ca fiinte umane?

Eugenia69
Postat pe 29 Iunie 2011 14:53
De la: reyya, la data 2011-06-29 00:49:57
De la: anna74, la data 2011-06-26 15:52:37De ce sa taca? Are dreptate! Totusi Oteea a facut o mare, o imensa greseala! Draga mea Otee cand barbatul zice hai !te duci!


asa-i la tine pe ulita ? :-))) mey si va mai mirati dupa aia de ce sunteti victime ale badaranismului unora...Simplu !! pt ca-l acceptati !

Nu m-am referit la ce crezi tu reyya! :)
anna74
Postat pe 29 Iunie 2011 15:44
nu stiu ce ai scris la prima postare,dar am citit acum...ai avut o discutie cu el?pune-ti cartile pe masa ,discutati deschis ,nu rezolvi nimic daca il spionezi...
garbo020705
Postat pe 29 Iunie 2011 16:00
De la: michelle_, la data 2011-06-20 23:41:14mai ca-mi vine sa-l citez pe goya...


mie pe d-l Goie..,la faza cu marinelu'..
roby_cado
Postat pe 29 Iunie 2011 17:08
si ce zicea, bre roby, dl goe la faza cu marinelu`? ia`n reimprospateaza-ne memoria!
esme
Postat pe 29 Iunie 2011 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunteti de acord cu casatoria dintre un roman si o tiganca,care are si un copil pe deasupra? 10 De la: kyra 17 August 2009 22:53
cum ii lasam sa plece??? 52 De la: iasomia 30 Aprilie 2010 16:04
Sexualitate si spiritualitate 6 De la: zaraza26 14 Octombrie 2011 08:17
De ce oare apoape toti oamenii te invata lucruri rele...Oamenii se inraiesc unii pe altii.Greu gasesti pe cineva ca sa te invete ceva de bine,ca sa iti mearga bine.. 52 De la: ingerasulluptator 17 Martie 2012 21:12
Relatia cu un barbat de o alta religie (baptist) 181 De la: adriana78 1 Octombrie 2013 22:53
Setari Cookie-uri