CUM SA LUPT CU DRAGOSTEA LOR?

cat de curios esti?
Eugenia69
Postat pe 1 Iulie 2011 16:58
Stii cum se spune :"inimii nu-i poti poruncii"...oare de cate ori nu ne-am propus sa nu facem ceva anume,si totusi am facut pana la urma?Daca este deja indragostit de o alta femeie...nu mai este cale de intoarcere ptr el, sigur l-ai pierdut ! Scuza-mi franchetea!
Nu te gandi sa-l recuceresti...sant sigura ca nu asta vrei cu adevarat......evita-l...incearca sa ii respingi amintirea .....trage aer in piept..fii puternica si asteapta baiatul care sa te iubeasca cu adevarat !
Acum simti ca s-a sfarsit lumea si ca ai pierdut ratiunea de a mai trai, dar vei vedea cum timpul le vindeca pe toate! Nu sta cu gandul numai la asta, ai grija mai mult ca de obicei de tine insati, socializeaza cu prietenii si intoarce-te acasa noaptea cat mai tarziu, nu-ti plange de mila asta ucide demnitatea unei femei!
Fii puternica si maine este o zi, iar de barbati...nu ne putem plange...inca mai exista !

Postat pe 1 Iulie 2011 17:25
mai ales rasul de la urma, face toti banii...poate si mai mult...
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 23:23
Si barbatii controleaza femeile...Si femeile au voie sa controleze barbatii...eu cred ca la barbati nu ii place sa ii sufoci prea mult cu dragostea si sa te sacrifici prea mult pt ei ca de asta sunt si asa egoisti..asa au fost femeile mereu,le-au facut pe plac barbatilor,,,de asta barbatii si-au luato in cap....
ingerasulluptator
Postat pe 1 Iulie 2011 23:47
Ottea draga nu ierta nu te umili nu merita crede ma o facut o data mai face daca nu e fufa aia e alta si tot asa,am trecut si eu l am iertat o data si iata neica ca mo inselat a doua ora mai grav cu una de 43 de ani deci nu are rost parerea mea,acum u decizi oricum nu cere sfaturii gura lumii nu o poti astupa nici cu pamant,da tre sa ai curaj sa divortez e greu stiu eu am si un bebe de un an jumate dar prefer sa fiu singura decat umilit
feliciaboar
Postat pe 2 Iulie 2011 09:24
Nu ai cum sa "lupti"...renunta la el....Poate isi va da seama intr/o zi cat e de bou...daca nu va "suferi" din cauza despartirii..atunci e clar totul..Daca ii pare rau...transmite/i ca data urmatoare sa se "maturizeze"..Indiferent de ce va simti....da/i papucii....Nu merita sa stai cu un astfel de om....O sa iti para rau mai tarziu,pe astfel de oameni nu ai cum sa ii schimbi...Lasa/l sa isi traiasca "marea dragoste"....
ililil
Postat pe 2 Iulie 2011 10:16
Doamnelor...dar v-ati gandit vreodata de ce "boul"(cum l-ati numit pe aici) de langa voi se duce la alta???
AnaAna21
Postat pe 2 Iulie 2011 13:27

pentru ca "e porc"..
roby_cado
Postat pe 2 Iulie 2011 13:38
Asteptam o astfel de intrebare din partea unui barbat.Da hai "lumineaza-ne" tu Zinzalus si sa nu imi vi cu faza ca nu are in pat ce si dorete(la mine nu o fost cazu)asta nu i motiv sa meri la alta discuta suneti ofu da nu e mai usor la fufa de la col si in cazu lu oteea dupa 10 ani mai exista si altceva in afara de iubire RESPECTUL da de ala uita "porci"
feliciaboar
Postat pe 3 Iulie 2011 06:12
De ce nu intelegeti? Daca un barbat nu va mai iubeste, ba mai mult, iubeste pe alta, puteti sa va puneti si pene in coor ca tot nu se mai uita la voi. Daca ramane, ramane din obisnuinta, din comoditate, pentru copii si pentru avere si nu pentru "dragostea" voastra.
Doara
Postat pe 3 Iulie 2011 08:02
daca am intelege si am si accepta toate....Doara...
Eugenia69
Postat pe 3 Iulie 2011 08:11
De la: Doara, la data 2011-07-03 08:02:20De ce nu intelegeti? Daca un barbat nu va mai iubeste, ba mai mult, iubeste pe alta, puteti sa va puneti si pene in coor ca tot nu se mai uita la voi. Daca ramane, ramane din obisnuinta, din comoditate, pentru copii si pentru avere si nu pentru "dragostea" voastra.



corect.

si cel mai greu e sa accepti ca dragostea nu e dupa "merite" si sa treci peste asta cu demnitate. Asta e, ai facut tot ce ai putut, n-ai ce sa iti reprosezi - n-a mers, viata in schimb merge mai departe.
quasaria
Postat pe 3 Iulie 2011 09:47
demnitatea da!
Eugenia69
Postat pe 3 Iulie 2011 10:02
naspa, nene...ce face caldura din om...

da...da...respectul, mama lui de respect...fix ala tre' sa tina pe cineva intr-o casnicie unde in afara de copii, facturile curente, si ultima reteta de tort, nu mai exista iubire...hehehe
unii chiar au probleme su adaptatea la realitate

felicia, daca nu iti place discutia, si daca nu ai inteles ca pe aici se discuta mai ales offtopic, nu te obliga nimeni sa participi la discutii.

in alta dezordine de idei, mie imi place titlul topicului de mor!
"cum sa lupt cu dragostea lor"!!! oalioooo, mama...
si ca sa fiu ontopic, raspunsul ar fi unul singur: leaga-l de piciorul patului, ia-ti lenjerie sexy, baga si cateva lumari parfumate si petale de trandafiri, ca sa completezi decorul, deh...rascoleste-i buzunarele, citeste-i mailurile, spioneaza-i telefonul...si ai sa reusesti...sigur o sa te iubeasca numai si numai pe tine...garantat!!!
michelle_
Postat pe 3 Iulie 2011 10:16

majoritatea oamenilor n-au curajul chiar sa se puna in cour si in cap si sa isi urmeze inima, oricum. Deci, daca vrei sa "lupti" sa ramina (si) cu tine, probabil poti. Asta nu inseamna ca in sufletul lui nu ramine acea altcineva. Nu inseamna ca nu pe aia o vrea si o viseaza noaptea sau ziua, ca nu pe aia o are in fata ochilor cind e singur sau, eventual, cind e cu tine.
Nu inseamna ca n-o sa aiba niciodata regretul, cind sta cu tine si maninca ciorba zilnica, ca nu sta ea pe scaunul din fata lui. Si ca nu imparte cu ea fiecare moment - bun sau rau.
La un moment dat simti si tu lucrurile astea, fie ca vrei, fie ca nu. Si aici intervine intrebarea: cine e vioara "a doua" de fapt? Ea - care e doar o iluzie dar o iubeste, sau tu, care esti colocatara cu acte si parafe?
Sincer, mie mi-ar conveni mai mult rolul de iluzie... mi se pare mai apropiat de esenta relatiei intre doi oameni. Mi se pare ca, daca am sufletul lui, este tot ce pot sa am - in fond, la asta se reduce un om... Sa ii spal chilotii nu tin neaparat.

Deci... poti sa "lupti" pentru prezenta lui fizica, dar atit. Daca te multumesti cu asta, go on.
quasaria
Postat pe 3 Iulie 2011 10:33
felicia te inseli amarnic daca tu crezi ca cel de langa tine merge la alta pentru ca nu-l satisfaci tu dpdv sexual.Asta e doar o parte...cel putin asa vad eu lucrurile...Si daca ar fi fost corect si nu ar mai fi vrut s stea cu sotia lui, i-ar fi spus si s-ar fi dus la cine ar fi vrut el..
- in afara de faptul ca "nu e satisfacut sexual" te las pe tine sa dezbati problema, sunt convinsa ca stii mai bn ca mine de ce un barbat merge la alta....M-am gandit...oare "il sufocati cu prea multa dragoste"???(cum mai spunea cineva pe aici)
Si am impresia ca va refulati frustrarile pe site-ul asta pentru ca jigniti intr-una rasa masculina...Lasa ca va vine si voua randul
AnaAna21
Postat pe 3 Iulie 2011 12:39
Va vine si voua randul sa va razbunati...ca sa nu se inteleaga altceva
AnaAna21
Postat pe 3 Iulie 2011 12:41
De la: Doara, la data 2011-07-03 08:02:20De ce nu intelegeti? Daca un barbat nu va mai iubeste, ba mai mult, iubeste pe alta, puteti sa va puneti si pene in coor ca tot nu se mai uita la voi. Daca ramane, ramane din obisnuinta, din comoditate, pentru copii si pentru avere si nu pentru "dragostea" voastra.


de acord cu tine...resemnati-va si nu va mai plangeti de mila...
AnaAna21
Postat pe 3 Iulie 2011 12:45
Doamne unde dai si unde creapa.Tocmai asta ziceam zinzalus ca nu e motiv, argument cum vrei sa l iei sa meri la alta ca acasa nu ai ce vrei in pat dar so inteles anapoda na ce stiu eu am doar 28 de ani,un copil decedat,unu sanatos si voinic si tocmai deaia am DIVORTAT PTR CA NU M AM UMILIT IN FATA LUI DACA AMANTA O VRUT EU AM ZIS PA SI PUSI AM LUAT COPILU SI AM PLECAT.Apopo mishelle am zis eu ca nu imi place subiectu eu doar mi-am zis parerea mea Oteei si putin prin ce am trecut eu repet( barbatu care inseala o data mai inseala e valabil si ptr femei asta)
feliciaboar
Postat pe 3 Iulie 2011 13:39
apoi nu s-o inteles, fiindca habar nu ai sa scrii... cre'ca...:P
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 13:41
gemy...
michelle_
Postat pe 3 Iulie 2011 13:49
multumesc de compliment,hai invata-ma tu sa scriu poate se intelege atunci.Cand jignesc si vorbesc urat astept replici da in fine asai romanu bajocoritor nu isi vede brna din nasu lui,da vede paiu vecinului
feliciaboar
Postat pe 3 Iulie 2011 13:53
cine te iubește se ntoarce... NU! cine te iubește nu pleac ...inteleg 10 ani de relatie..dar nu conteaza..si stii de ce?pt ca o sa o mai faca..nu cu aceasi..cu alta...minciuni de genul..nu mai fac..sunt doar niste comprese..sa te amageasca..odata ce a facut-o o s-o mai faca..vb in cunostiinta de cauza..
Asta e ..o sa fie greu dar sunt sigura ca o sa treci peste....SMILE AT THE BITCH THAT BRINGS YOU DOWN,LAUGH AT THE HATERS THAT ARE JEALOUS,POINT A MIDDLE FINGER AT THE IDIOTS WHO THINK THEYRE BETTER.
Oricum decizia iti apartine...atat iti spun..te injosesti..Parerea mea
siminaemanuela
Postat pe 3 Iulie 2011 14:45
e doar iluzie ca noi iubim sau ca suntem iubiti,atita vreme cit nu stim ce inseamna acest cuvint si cit nu stim sa ne iubim pe noi insine nu vom avea iubirea nimanui niciodata
irinasch
Postat pe 4 Iulie 2011 18:48
De la: feliciaboar, la data 2011-07-03 13:53:43 multumesc de compliment,hai invata-ma tu sa scriu poate se intelege atunci.Cand jignesc si vorbesc urat astept replici da in fine asai romanu bajocoritor nu isi vede brna din nasu lui,da vede paiu vecinului


n-ai pentru ce sa-mi multumesti, am remarcat pe gratis cat de "tare" stii sa te exprimi, in scris:D...
te deranjeaza ca am dreptate, vad. da' n-are decat sa te deranjeze, doar n-o sa mint aici de dragul tau, ori a altor analfabete care asteapta laude pentru agramatismul lor infiorator.

iar daca tu n-ai pus mana pe cartea de romana atunci cand a trebuit, doar n-am capiat chiar de tot ca sa ti-o pun eu. (de(spre) mana pe carte vorbim, evident:P)

:))
eu_geminy
Postat pe 4 Iulie 2011 22:04
Buna,nu am mai scris demult pe forumuri,de genul asta,dar mi-a atras atentia subiectul.Povestea ta,este copia fidela a povestii mele,tu poti lupta,dar iti spun eu ca nu mai e nimic de facut.Nu iti pierde timpul sa il recastigi,mergi inainte.Eu am divortat dupa 10 ani de casnicie,din acelasi motiv,nu am mai avut ce face.Daca tu vrei sa iti pierzi timpul,incercand sa il recastigi,sa stii ca asta nu se va intampla.Stiu ca este foarte greu sa afli asa ceva si sa treci peste,eu nu am reusit,aia nu mai este viata,sa te gandesti de cate ori pleaca ca se duce la ea,sau ca o suna si altele.
Karyna_43
Postat pe 5 Iulie 2011 13:10
O dragoste se invinge cu o dragoste si o iubire mai mare.Ceea ce tu vrei si cu ce te-ai "obisnuit' este EGOISM.Daca intre voi nu e iubire adevarata ,e normal ca sufletul sa caute aceasta (al lui sau al tau).Eu unul cred ca intre voi nu a fost decat amagire si planificare,dar nu iubire reala.
mariany
Postat pe 7 Iulie 2011 23:20
lupta pentru pastrarea relatiei.
nu e normal sa parasesti la prima greutate serioasa,cum sfatuiesc unii pe aici.
superficial/
toate relatiile cer stradanie,rabdare,
de aia oamenii divorteaza azi foarte usor....
vor sa pice din cer,sa fie totul lapte si miere in casnicie,fara sa se straduiasca deloc.
uite ca viata e plina de probleme,si noi toti plini de defecte,
si de aceea trebuie sa ne straduim cand am pasit intr-o relatie.
eu iti doresc din toata inima sa reusesti.
altceva e relatia pe net,altceva relatia reala.
doamneajuta,d
daniilia
Postat pe 8 Iulie 2011 16:26
fato, mai poti? tu nu ostenesti niciodata?
nu te doare gura?dar mintea?
michelle_
Postat pe 8 Iulie 2011 16:36
De la: Doara, la data 2011-07-03 08:02:20De ce nu intelegeti? Daca un barbat nu va mai iubeste, ba mai mult, iubeste pe alta, puteti sa va puneti si pene in coor ca tot nu se mai uita la voi. Daca ramane, ramane din obisnuinta, din comoditate, pentru copii si pentru avere si nu pentru "dragostea" voastra.

bravo, nota 10 pt replica!!!si da, eu fac parte din gruparea ailalta, cele din cauza carora va lasa barbatii....ok,am fost si eu lasata, asta e, mingea e rotunda.Insa cei care se intorc inapoi nu o fac din dragoste si iubire vesnica, o fac din alte motive, mai practice, cu caracter material, whatever....ok, nu ma luati akm cu aia , k daca ma iubea ramanea cu mn, ok, daca isi iubea nevasta nu o insela.PUNCT.
cocacola31
Postat pe 9 Iulie 2011 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cauti bona ai gasit 7 De la: Jojolin 22 August 2010 16:34
doar o vorba sa-ti mai spun 33 De la: elisabeta_boia 28 Octombrie 2011 20:20
buna!!! probleme in relatie 89 De la: ciosco92 28 Iulie 2013 10:02
Sunt ultimul "samaritean"???? 11 De la: theloner 1 Martie 2011 10:18
saloanebune 2 De la: ioanarazvan 28 Iunie 2009 20:47
Setari Cookie-uri