De ce oare dupa divort barbatii platesc o pensie alimentara amarata la copii,apoi ei sunt liberi sa faca din nou alti copiii si alte femei

cred ca cel mai inteligent este ca ininte de casatorie sa se faca un contract unde barbatii trebuie sa plateasca jumatate din toate cheltuielile copiilor si sa isi amaneteze casa,,,,daca nu isi plateste datoriile...pt ca pe vorbele unui barbat nu trebuie sa te bazezi si doar pe contract.....Femeile gandesc cu inima de asta si pica doar de fraiere......pt ca nu se gandesc si la ziua de maine,,se lasa seduse de minciunile barbatilor
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iunie 2011 16:50
hai, bre, ca esti plictisitoare, dreaq...

de ce ? ca sa se intrebe prostii.

adio, draga nelo.
Freya__
Postat pe 21 Iunie 2011 17:17
'ai dreaq..,se apucara ei de facut femei...
roby_cado
Postat pe 21 Iunie 2011 17:43
scobitoristo, si femeile platesc aceeasi amarata de pensie alimentara, daca copilul ramane in grija tatalui, apoi ele sunt libere sa faca oricatzi copii vor si le tzine ...!!!
dar tu esti inapta sa intelegi ideea de parinte si de grija parinteasca indiferent din care sens ai privi subiectul!
ai o problema la cap cu barbatzii si ai ramas asa blocata pe fixatzia asta!

cred ca ai fost abuzata de bietul taica-tu in copilarie, altfel este inexplicabil si execrabil comportamentul tau!
oricum nu esti caz singular, consoleaza-te!
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 22:52
De ce oare stiam cine a deschis topicul ?

Irina .. unii nu platesc pensia aia amarata .... de ei ce spui ?

pazea acus ca i-am ridicat mingea la fileu ...
cricat
Postat pe 21 Iunie 2011 23:03
crezi?
vrei sa anticipez ... putintel?
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 23:09
de mine s-a indragostit un bosorog de 70 ani...Dar nevastasa era cu 30 de ani mai tanara ca el...Mosul acuma vrea femeie cu 40 ani mai tanara ca el,ca sa il grijeasca pe gratis....Iti dai seama ca barbatii sunt unii mai nebuni ca altii.....si pt ca nu am vrut sa il bag in seama m-a facut cu nervii..Asta este metalitatea barbatilor...daca nu ii bagi in seama te fac cu nervii.....Rari sunt barbatii cu caracter si bun simt...pt ca majorittaea sunt neam prost
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iunie 2011 23:31
Barbatilor nu le plac femeile incapatinate si nu fac ce zic ei si sa se lase folosite de ei sa curete dupa ei si sa nu ceara nimic...Sunt femei care curata dupa barbati ani de zile si cand se despart nu se aleg cu nimic.....Daca nu faci de zic barbatii sa cureti dupa ei,,,,sa le dai si bani nu ai zile bune cu ei....te fac cu nervii...barbatii sunt niste imbecili,,nu zic toti dar majoritatea pt ca mai sunt si exceptii asa cred eu....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iunie 2011 23:34
dor .. nu .. deja a venit irinuca
cricat
Postat pe 21 Iunie 2011 23:36

irino, io, sincer, te inteleg acu'...si te deplang....porcii tot porci....
vezi mai cri, cum nu vorbeste ea aiurea...doar ea e...
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 23:36
de acord cu ea... nu le plac femeile incapatanate
ce sa fac daca am capatana tare
ma duc sa caut topicul lui Michelle .. de dat cu capul ... ca merge garbo asta precum ochiu mortului.
cricat
Postat pe 21 Iunie 2011 23:43
mda...spinos subiectul...pai sa facem un joc de imaginatie: doi oameni se intalnesc, se indragostesc (intre ei) si din iubirea lor se naste un copil, doi sau cati le da Dumnezeu. La un moment dat apar probleme: ori el devine de neinteles ori ea...si ajung la divort. Copiii raman la unul dintre parinti, din pacate inca nu s-a descoperit minunea prin care rezultatele dragostei lor ar putea sa ramana la amandoi. Asta, in schimb, nu inseamna neaparat si sfarsitul vietii sau luarea dreptului adultilor de a-si reface viata si de a trai fericiti alaturi de o alta persoana. Sunt destule femei care, divortate (cu copii) fiind, s-au recasatorit si au facut alti copii cu sotii lor actuali. Ce este rau in asta??? Dar, din pacate, pentru unii/unele dintre noi este greu sa acceptam faptul ca orice om are dreptul sa aleaga ce vrea in viata lui, chiar daca asta inseamna o alta familie, alti copii... Cei/cele care gandesc asemeni subiectului din topic ar trebui sa consulte si o parere avizata...
flori77
Postat pe 22 Iunie 2011 08:03
prea multa imaginatzie flori!
oricum mi-a placut aia cu "se indragostesc intre ei"
si chiar imi ridicam palaria cu o intrebare, cum ar fi sa se indragosteasca ei intre altii????
pffffff e grele rau!

apropos... initiatoarea topicului trebuie sa (se) consulte....!!! (chestia cu "avizata" este discutabila, in ce sens anume!)
alfheim
Postat pe 22 Iunie 2011 11:49
irino, ia-l cat nu se razgandeste. clar. e sclerozat. ai numai avantaje. de tine nu mai poate profita trupeste ca nu mai poate, de mancat nu mai mananca mult, de spalat ,nu-l mai speli ca si asa mai are putin si da coltul. ti-a pus dumnezeu mana in cap si tu te plangi . vezi ? nurii tai au zapacit omul
si_totusi
Postat pe 22 Iunie 2011 13:03
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-21 16:50:25cred ca cel mai inteligent este ca ininte de casatorie sa se faca un contract unde barbatii trebuie sa plateasca jumatate din toate cheltuielile copiilor si sa isi amaneteze casa,,,,daca nu isi plateste datoriile...pt ca pe vorbele unui barbat nu trebuie sa te bazezi si doar pe contract.....Femeile gandesc cu inima de asta si pica doar de fraiere......pt ca nu se gandesc si la ziua de maine,,se lasa seduse de minciunile barbatilor





dece sa nu se sinucida anticipat??


ratuscaceaurata
Postat pe 22 Iunie 2011 13:20
e un sfat perfect...pentru tine....
dor72
Postat pe 22 Iunie 2011 13:54
anticiparea sinuciderii in direct?

super tare!
Eugenia69
Postat pe 22 Iunie 2011 13:59
Irino, si zi asa...ghidus tare batranelul asta...te-a facut pana la urma...cu nervii cum spui tu acilea... Da'... avea bani de pensie alimentara?
ROI2009
Postat pe 22 Iunie 2011 15:24
hai bre, lasatzi fata in pace... amu si la batranelul ei avetzi bucurii?
unul are si ea, care i-a iesit sa faca hatza hatza (evident, cu creierii lui.... ca altceva.... pfffffff) si amu gata, toata lumea cu atacuri de-a dreptul peste stangul...

amu precis e in probe de lucru cu tataitza... auzi tu, ala are 70 de ani si nevasta cu 30 de ani mai tanara ca el ... si nu-i ajunge vrea nevasta cu 40 de ani mai tanara...
prin deductzie irinuca are 30 de ani! amu tre sa aflam si caprele irinucai ... cat eu caprele???
lasa ca vedetzi voi cand apare ea
alfheim
Postat pe 22 Iunie 2011 15:36
De la: flori77, la data 2011-06-22 08:03:08mda...spinos subiectul...pai sa facem un joc de imaginatie: doi oameni se intalnesc, se indragostesc (intre ei) si din iubirea lor se naste un copil, doi sau cati le da Dumnezeu. La un moment dat apar probleme: ori el devine de neinteles ori ea...si ajung la divort. Copiii raman la unul dintre parinti, din pacate inca nu s-a descoperit minunea prin care rezultatele dragostei lor ar putea sa ramana la amandoi. Asta, in schimb, nu inseamna neaparat si sfarsitul vietii sau luarea dreptului adultilor de a-si reface viata si de a trai fericiti alaturi de o alta persoana. Sunt destule femei care, divortate (cu copii) fiind, s-au recasatorit si au facut alti copii cu sotii lor actuali. Ce este rau in asta??? Dar, din pacate, pentru unii/unele dintre noi este greu sa acceptam faptul ca orice om are dreptul sa aleaga ce vrea in viata lui, chiar daca asta inseamna o alta familie, alti copii... Cei/cele care gandesc asemeni subiectului din topic ar trebui sa consulte si o parere avizata...
pai daca femeile atunci cand se casatorescnu au copiii,,,dar apoi dupa ce barbatul ii face copiii trebuie sa si le ofere o conditie materiala si dupa casatorie,nu doar o pensie amarata...Ce este corect pt celalalt barbat sa creasca copii facuti de alti barbati...Eu daca as fii barbat nu mi-ar placea sa cresc copiii facut de alti barbati...CI TATii lor sa se ocupe sa nu le lipseasca nimic....Pt ca nu poate barbatul face copiii apoi sa ii lase femeii sa munceasca sa ii creasca singura sau sa ii creasca alt barbat...nu poti face copiii apoi sa astepti de la altii sa tii creasca...
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2011 15:55
pai daca femeile atunci cand se casatoresc nu au copiii,,,dar apoi dupa ce barbatul ii face copiii trebuie sa si le ofere o conditie materiala si dupa casatorie,nu doar o pensie amarata...Ce este corect pt celalalt barbat sa creasca copii facuti de alti barbati...Eu daca as fii barbat nu mi-ar placea sa cresc copiii facut de alti barbati...CI TATii lor sa se ocupe sa nu le lipseasca nimic....Pt ca nu poate barbatul face copiii apoi sa ii lase femeii sa munceasca sa ii creasca singura sau sa ii creasca alt barbat...nu poti face copiii apoi sa astepti de la altii sa tii creasca...eu iti spun eu daca as fii barbat nu as creste copiii care i-au facut alti barbati...pt ca asa cu barbatii stiu sa fecundeze ovulul asa sa stie sa se ocupe pe viata de conditiile copiilor...
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2011 15:58

e nu?
pe cat facem pariu?
ia mai priveste o data in jurul tau!


" barbatii stiu sa fecundeze ovulul "
MAXIMA DE MAXIMA!!!
BRAVOOOOOOO
alfheim
Postat pe 22 Iunie 2011 15:59
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-22 15:55:24
De la: flori77, la data 2011-06-22 08:03:08 pai daca femeile atunci cand se casatorescnu au copiii,,,dar apoi dupa ce barbatul ii face copiii trebuie sa si le ofere o conditie materiala si dupa casatorie,nu doar o pensie amarata...Ce este corect pt celalalt barbat sa creasca copii facuti de alti barbati...Eu daca as fii barbat nu mi-ar placea sa cresc copiii facut de alti barbati...CI TATii lor sa se ocupe sa nu le lipseasca nimic....Pt ca nu poate barbatul face copiii apoi sa ii lase femeii sa munceasca sa ii creasca singura sau sa ii creasca alt barbat...nu poti face copiii apoi sa astepti de la altii sa tii creasca...


Daca tu ai fi fost barbat Irino...iti puteau picioarele si miroseai a alcool si tutun...iti poti imagina asta? Nici macar nu-mi pot inchipui asa o exprimare la tine "eu daca as fi barbat" un singur i...mi-am permis sa schimb putin citatul...
ROI2009
Postat pe 22 Iunie 2011 16:02
De la: ROI2009, la data 2011-06-22 15:24:28Irino, si zi asa...ghidus tare batranelul asta...te-a facut pana la urma...cu nervii cum spui tu acilea... Da'... avea bani de pensie alimentara?
i-am facut exorcisism la mos dar nu vrea sa iasa dracii din el pt ca el insusi este dracul in persoana...barbatii sunt ghiavoli in persoana,,,
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2011 16:03
stii ca atunci cand incerci sa exorcizezi oamenii..Oamenii scuipa,urla,zbiara,scot limba la tine ca sa il lasi pe dracul sa soarma linistit
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2011 16:07
Si deci nu ai reusit sa-l scoti pe el...din el ...
ROI2009
Postat pe 22 Iunie 2011 16:10
De la: ROI2009, la data 2011-06-22 16:02:42
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-22 15:55:24
De la: flori77, la data 2011-06-22 08:03:08 pai daca femeile atunci cand se casatorescnu au copiii,,,dar apoi dupa ce barbatul ii face copiii trebuie sa si le ofere o conditie materiala si dupa casatorie,nu doar o pensie amarata...Ce este corect pt celalalt barbat sa creasca copii facuti de alti barbati...Eu daca as fii barbat nu mi-ar placea sa cresc copiii facut de alti barbati...CI TATii lor sa se ocupe sa nu le lipseasca nimic....Pt ca nu poate barbatul face copiii apoi sa ii lase femeii sa munceasca sa ii creasca singura sau sa ii creasca alt barbat...nu poti face copiii apoi sa astepti de la altii sa tii creasca...


Daca tu ai fi fost barbat Irino...iti puteau picioarele si miroseai a alcool si tutun...iti poti imagina asta? Nici macar nu-mi pot inchipui asa o exprimare la tine "eu daca as fi barbat" un singur i...mi-am permis sa schimb putin citatul...
eu daca as fii barbat as fii mirosit doar a armani...Si as fii frumos imbracat,si nu m-as lua dupa ceilalti brbati...as fii un barbat inteligent...nu un barbat care gandeste in turma....si le-as da lectii la baiaeti ca mai sunt si barbati inteligenti...dar as fii un barbat finut si diplomat ca sa nu se ia ceilalti barbati de viata mea
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2011 16:11
De unde sa stim noi din astea? Dar ne mai povestesti tu,,,ce si cum...
ROI2009
Postat pe 22 Iunie 2011 16:12
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-22 16:11:06
De la: ROI2009, la data 2011-06-22 16:02:42
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-22 15:55:24
De la: flori77, la data 2011-06-22 08:03:08 pai daca femeile atunci cand se casatorescnu au copiii,,,dar apoi dupa ce barbatul ii face copiii trebuie sa si le ofere o conditie materiala si dupa casatorie,nu doar o pensie amarata...Ce este corect pt celalalt barbat sa creasca copii facuti de alti barbati...Eu daca as fii barbat nu mi-ar placea sa cresc copiii facut de alti barbati...CI TATii lor sa se ocupe sa nu le lipseasca nimic....Pt ca nu poate barbatul face copiii apoi sa ii lase femeii sa munceasca sa ii creasca singura sau sa ii creasca alt barbat...nu poti face copiii apoi sa astepti de la altii sa tii creasca...


Daca tu ai fi fost barbat Irino...iti puteau picioarele si miroseai a alcool si tutun...iti poti imagina asta? Nici macar nu-mi pot inchipui asa o exprimare la tine "eu daca as fi barbat" un singur i...mi-am permis sa schimb putin citatul...
eu daca as fii barbat as fii mirosit doar a armani...Si as fii frumos imbracat,si nu m-as lua dupa ceilalti brbati...as fii un barbat inteligent...nu un barbat care gandeste in turma....si le-as da lectii la baiaeti ca mai sunt si barbati inteligenti...dar as fii un barbat finut si diplomat ca sa nu se ia ceilalti barbati de viata mea


Tu daca ai fi fost barbat...probabil ca ai fi fost la fel de diplomat ca si acum, mai ales cand iti alegi sa jignesti aproape de jumatate din populatia globului.
ROI2009
Postat pe 22 Iunie 2011 16:18
De la: ROI2009, la data 2011-06-22 16:18:05
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-22 16:11:06
De la: ROI2009, la data 2011-06-22 16:02:42
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-22 15:55:24
De la: flori77, la data 2011-06-22 08:03:08 pai daca femeile atunci cand se casatorescnu au copiii,,,dar apoi dupa ce barbatul ii face copiii trebuie sa si le ofere o conditie materiala si dupa casatorie,nu doar o pensie amarata...Ce este corect pt celalalt barbat sa creasca copii facuti de alti barbati...Eu daca as fii barbat nu mi-ar placea sa cresc copiii facut de alti barbati...CI TATii lor sa se ocupe sa nu le lipseasca nimic....Pt ca nu poate barbatul face copiii apoi sa ii lase femeii sa munceasca sa ii creasca singura sau sa ii creasca alt barbat...nu poti face copiii apoi sa astepti de la altii sa tii creasca...


Daca tu ai fi fost barbat Irino...iti puteau picioarele si miroseai a alcool si tutun...iti poti imagina asta? Nici macar nu-mi pot inchipui asa o exprimare la tine "eu daca as fi barbat" un singur i...mi-am permis sa schimb putin citatul...
eu daca as fii barbat as fii mirosit doar a armani...Si as fii frumos imbracat,si nu m-as lua dupa ceilalti brbati...as fii un barbat inteligent...nu un barbat care gandeste in turma....si le-as da lectii la baiaeti ca mai sunt si barbati inteligenti...dar as fii un barbat finut si diplomat ca sa nu se ia ceilalti barbati de viata mea


Tu daca ai fi fost barbat...probabil ca ai fi fost la fel de diplomat ca si acum, mai ales cand iti alegi sa jignesti aproape de jumatate din populatia globului.
pai tocmai ca sunt femeie si suparata pe barbati...Dar daca o sa ma nasc data viitoare barbat,promit ca o sa fiu mai diplomat pt ca nu o sa mai fiu suparata cu barbatii pt ca si eu o sa fiu tot barbat...Dar trebuie sa astepti pana data viitoare cand ma voi naste barbat ok....
ingerasulluptator
Postat pe 22 Iunie 2011 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PENTRU TOATE FETELE SI FEMEILE DIN LUME ,LA MULTI ANI DE 1 MARTIE ! 6 De la: IOANIDE 1 Martie 2012 11:41
Chiftelute din orez - lamurire 1 De la: m4monik 2 Martie 2011 09:13
din curiozitate... 54 De la: stella_floare 26 Martie 2012 00:01
OARE E POSIBIL? 5 De la: dor72 15 Aprilie 2011 23:57
dilema 33 De la: chanty 7 Septembrie 2010 12:57
Setari Cookie-uri