Ce sa fac in continuare?

pffffff!!!!!! cred ca toti care au raspuns pe aici sunt niste sfinti. ce comportament groaznic!
Este oribil sa cauti intr-adevar un sfat pe forumurile astea de frustrati ca aici e un fel de "stonekill". Cine citeste postarile astea ar crede ca aici nimeni nu se desparte de nimeni si oamenii se "imperecheaza" pe viata ca pinguinii
in realitate, atat instantele cat si presa sunt pline de divorturi...nu vi se pare ca exagerati cu jignirile? trebuie sa dam dovada de putin bun simt chiar daca suntem "pe net"!
angelfromheaven
Postat pe 1 Iulie 2011 10:38


angelfromheaven....
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 11:47
Frumos spus :"trebuie sa dam dovada de putin bun simt chiar daca suntem pe net!"....din pacate multi au lipsit cand s-a impartit! Sunt mult prea putini ce-i care-ti ofera in mod constient un sfat, sincer, din suflet, impartasindu-ti poate din experienta lor de viata, fara sa inceapa cu "misto-ul" !

Revenind la problema ta kiddo_pmk, cred ca esti o adolescenta confuza iar "pagubele" vor aparea mai tarziu de multe ori irecuperabile; pari a fi foarte tanara si ai devenit cumva victima unei manipulari subtile sub masca romantismului si ma refer la albanez! Tu stii deja raspunsul la problema ta, insa doreai si o confirmare de la noi toti. Nu cred sa iti placa statutul de femeie "folosita" deci...nu dispera, asteapta si cumpaneste bine totul inainte de a lua vreo decizie! Viata e o lupta continua!

Postat pe 1 Iulie 2011 12:30
714, sfaturile se dau mereu...indiferent cum sunt ele transmise....
doar sa fie cine sa le perceapa si apoi sa le inteleaga...
daca totul este perceput ca si un simplu "misto"...e o problema, cel putin...
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 12:51
"..Acum scuza-mi intrebarea:PENTRU O MANCARIME DE O SAPT TI-AI LASA PRIETENUL???.."


dar, daca pe tine te-ar "manca" o sapt. intreaga..,ce ai face..?

roby_cado
Postat pe 1 Iulie 2011 13:30

nu esti normal...n-ai cum...
daca nu intuiam retorica, iti raspundeam...
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 13:35
Domne daca am trai in apa am fi fideli precum delfinii dar....traim pe uscat si tentatiii sunt la tot pasul,vedeti........pe uscat incestul se pedepseste dar subacvatic e permis asa ca..........hai sa ne mutam subacvaticsi....rezolvam problema.spalam rusinea
garbo006071
Postat pe 1 Iulie 2011 16:06
deci tu, ..071, propui sa respiram cu branhiile, sa ne creasca aripioare si sa dam din coada doar pentru ca e permis incestul?
Eugenia69
Postat pe 1 Iulie 2011 16:18
Si hai sa fim seriosi,avem doar o singura viata daca am sta mereu sa traim doar din principii am uita principalul motiv pentru care ne-am nascut,si anume sa ne bucuram de viata ,daca asa simte fata ca isi traieste viata asta e,asa cum unii o vad prin fidelitate asa o vad altii prin promiscuitate ,important e sa ne fie bine ,la ce sa fi fidel si sa traiesti amarit si suparat linga o fiinta care nu te caracterizeaza toata viata doar din cauza ca asa trebuie .AAAAAA ar fi minunat sa fie asa dar.......in zilele noastre cind banul face legea princiipiile de baza si bunul simt si cei 7 ani de acasa nu mai ai la ce sa le adaptezi pentru ca,daca le ai nu ai la ce le folosi.Si cine zice ca,nu am dreptate inseamna ca traieste in munti sau prin pesteri pentru ca,in civilizatie asta nu se mai poarta,nu ati vazut ca,nici sa te saluti dind mina cu cineva nu ai voie? Pentru ca te imbolnavesti,te virusezi,Dumnezeu sa ne ierte dar.......intr-o zi nici sa respiram nu o sa mai avem voie din cauza ca infectam atmosfera ,asa ca............fata fa ce iti doreste inimioara ,traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima si nu uita ca,cu ziua de azi maine nu te mai intilnesti.
garbo006071
Postat pe 1 Iulie 2011 16:22
..071 tu stii ce inseamna incest?

e asa... un lucru...ceva oricum...care ne deosebeste de mamifere/animale sau cum vrei tu sa le spui.
Eugenia69
Postat pe 1 Iulie 2011 16:26
De la: roby_cado, la data 2011-07-01 13:30:21"..Acum scuza-mi intrebarea:PENTRU O MANCARIME DE O SAPT TI-AI LASA PRIETENUL???.."


dar, daca pe tine te-ar "manca" o sapt. intreaga..,ce ai face..?



pt mancarimi:frecare sau tratament glumesc normal dar mi se pare usor copilareasca situatia,oricate am discuta noi aici ea trebuie sa stie mai bine ce este de facut...astepti una bucata prieten...ori taci si faci...cu nenea albanezu
pissy29
Postat pe 2 Iulie 2011 02:01
helloooo ! lume bunaaaaaaaaa ! chiar nu mai exista iubire adevarata pe lumea asta ? ce atatea intrebari ?... oare nu mai suntem in stare sa deosebim binele de rau ? ......... e clar ca buna ziua .... apreciaza iubirea adevarata si sincera si nu alerga dupa ... HIMERE .... nu te mai uita dupa pasarea din varful pomului ...
oanas_2004
Postat pe 19 Iulie 2011 17:11
care pasare bre..?
aia de canta ea frumos asea..?cu penele viu colorate..?
ehee...
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2011 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut o prietena cu ochi albastri 47 De la: fleurdelis 28 Septembrie 2010 19:39
sall 7 De la: mia79x 1 Iunie 2009 19:04
de cand ne-am casatorit,s-a schimbat... 20 De la: ynayna 13 Noiembrie 2013 10:19
Parintii lui 1 De la: garbo_491410 26 Iunie 2018 00:44
Sunt foarte confuza, va rog ajutati-ma! Am scris mult :), insa avetzi rabdare, va rog! 76 De la: garbo106648 4 Iunie 2010 17:40
Setari Cookie-uri