inselata

"..
De la: ufishor, la data 2011-05-27 18:34:04freuto, nu ofensa pe mandrul voinic cu camesa alba si palaria data pe ceafa ce trudeste sub soarele verii sa cosasca pajistea, sa-ncarce stogul cel verde crud si sa-l duca acasa. si-apoi cand ajunge in ograda mirosind a flori si seva verde, se repede-n tinda sa-si ia mandra de mijloc si-o pupa cu foc, romaneste!
.."


...dar cand colo, ce sa vezi..? ,draga lui mandruta ierea in bratele vanjoase ale chipesului Ion..,vecinu' de peste gard..

roby_cado
Postat pe 31 Mai 2011 21:12
ce faci,roby?
proza scurta?
precizilla
Postat pe 31 Mai 2011 21:34
numai scurta....
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 21:37
pai ce dreaq sa o mai lungim,cand tot la Ion se ajunge..?

dor..,pai ce facem tati..,dam din casa..?
roby_cado
Postat pe 31 Mai 2011 21:37
si mai e si negativ...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 21:39
De la: dor72, la data 2011-05-31 21:39:17si mai e si negativ...


depinde din ce unghi privesti..
roby_cado
Postat pe 31 Mai 2011 21:40
ion si maria
sat de munte, o casa in deal o casa in vale
ion in vale striga la maria din deal
marie, auzi marie, ia vino incoa'
nu vin ma ioane, nu vin
hai marie vino incoa' cand te chem ...
nu vin ma ioane, nu vin
hai marie vino ca nu-ti fac nimic!!!
pai atunci la ce sa mai vin ma ioane
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 21:43
catodic....
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 21:44
multumesc de idei:)
sa raspund pe scurt:
1: nu sunt paranoica , nu fac scandal , chiar nu am avut nici o reactie, am intrebat cum a fost (roscata cu picioare lungi care radea la glumele lui, si sa u simtit bine ambii)
2: nu am cautat eu , el singur a recunoscut (fara motiv), sper sa nu aud ca il mustra constiinta>
3: facem 10 ani de casnicie, e mult, il iubesc
4: motivul lui? : nu trebuia sa mi dedic viata lui (cred ca e satul), nu o suport pe maicasa (ca mereu face scandal din orice)
5: copii ---------- am discutat subiectul in fiecare an si am ajuns la concluzia ca suntem prea egoisti
Acum nu vorbim si suntem ca doi straini in casa , eu nu il mai suport, astept sa se decida ce vrea.
si mai e o ceva : NU SUNT BUNA IN PAT :), motiv de kk.
e simplu sa satisfaci o femeie de pe strada decat sa te complici sa o faci fericita pe a ta:)
AAAA: varianta cu razbunatul am constiinta si nu ma vad cu alt barbat in pat, deci nu mi se pare o solutie.
Eu am vrut sa stiu cum trebuia sa reactionez si am ajuns sa zic tot;))
va multumesc
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 22:10
BLACK ai zis o vorba mare :)))
al meu e "OBOSIT" mereu:)))))))))
si nu asa o luna doua , e obosit de trei ani:)))))
macar te satisface cand nu e "OBOSIT"? sunt curioasa scuze
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 22:20
nashpa...si ce-ai de gand sa faci?
cum vezi tu rezolvarea situatiei?
la asta te-ai gandit? pentru ca mi se pare destul de aiurea sa astepti sa se hotarasca el
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 22:21
cred ca era mai simplu daca ziceai tot de la inceput. stia poporul despre ce e vorba si isi dadea cu presupusul in cunostintza de subject

ma amestec intr-o ordine aleatorie de idei, care imi circula prin cap ca trenurile si mai si fluiera din cand in cand
daca a ajuns s-o satisfaca pe strada e grav!
era buna intrebarea aia ("am intrebat cum a fost (roscata cu picioare lungi care radea la glumele lui, si sa u simtit bine ambii)" ), mai ales daca era asezonata cu o mancare producatoare de arsuri la stomac sau ceva crampe
cautat, recunoscut - chestii relative
vorbesti de-un egoism pentru amandoi, asta spune multe, ca egoismul fiecaruia din cele doua entitati se conjuga (matematic vorbind) in cuplu! asa ca voi egoisit separat si totusi curajosi sa faceti un cuplu, chiar ma mir ca mai stati impreuna
cica imrpeuna de 10 ani - pai puteai sa incepi cu asta - psihologii de relatzii vorbesc despre criza relatzionala de la 10 ani de casnicie; dar nu inteleg cum il iubesti cand suntetzi o suma de egoisiti? mai avetzi loc unul de altul, unul in celalalt?
motiv de kk ca nu esti buna la pt ??? hmmmm n-as zice! nu te indemn - dar ai mai cerut si alta parere? (pt cunoscatori!) (replica face parte dintr-un banc)
BBBBBBB - nu trebuie sa te razbuni, dar ar merita macar sa ceri alta parere cum ziceam mai sus!
si amu reactzioneaza cum vrei, lumea oricum o sa barfeasca cum vrea
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 22:26
i mi pare rau sa te anunt , nu am cautat , nu am cercetat , am fost doar instiintata
cred ca era mai ok daca nu stiam
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 22:27
nu am de ce sa ma razbun,
10 ani nu sunt 100
nu suntem plictisiti unul de altul (asa credeam )
suntem egoisti impreuna, ne iubim doar pe noi si nu impartim libertatea noastra , nu suntem capabili sa avem nici macar animale de casa.
problema e ca nush de ce e suparat ....ca nu am facut scandal?( cred ca asta i si dorea:( ),
NU POT SA CER PAREREA NIMANUI ! EXCLUS
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 22:32
rezolvarea situatiei?
pff
cred ca asta as vrea sa stiu si eu....
am incercat sa vb cu el , are raspuns la tot :NUSH
sa l parasesc? cam cum ar trebui sa o fac?? sa i scot bagaju afara si sa schimb iala? nu pot sa ma comport ca in era primitiva.
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 22:35
Daca te-a instiintat ,putea sa-ti spuna si ce intentii are.Cred ca se astepta ca tu sa te superi si hotarirea despartirii sa vina de la tine.
constance
Postat pe 31 Mai 2011 22:42
hehehe...barbatii sunt atat de previzibili
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 22:48
am o alta parere: m a instiintat pentru ca nu putea dormi cu vina , sau poate vrea sa schimbe ceva la mine.... cred ca "PE MINE"
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 22:49
chestia cu vina barbatului, 80% de acord si mai ales faza cu butoanele, bushoanele si schimbatorul de viteze! si mie ceva lady mi-au spus ceva chestii, dar nu spui ce ca e rushinica oricum, in treaba asta, clar nu e un singur vinovat!!!
de resprirat respir si sub apa ca sunt mai verde ca broasca! tot se mai discuta de verdele mei pe ici pe colo
chestia cu razbunatul , am zis ca nu te indemn, si am specificat ca facea parte dintr-un banc! - speram sa fie clar ca e o gluma
deh ... de copil n-am zis nika io
10 ani nu sunt 100 dar nici nu sunt 10 luni
iar la treaba cu psihologii, sunt ei fix pix cu tix, insa traseaza ceva idei, care uneori ajuta, n-am zis ca ei detin cheia si adevarul suprem, insa din balivernele lor ai putea gasi ceva de folos pt tine 6715!
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 22:52
"..am o alta parere: m a instiintat pentru ca nu putea dormi cu vina.."


sforaia..,asa-i..?
roby_cado
Postat pe 31 Mai 2011 22:57
am studiat destula psihologie si sunt constienta ca nu e doar el vinovatul, doar ziceam ca e bou si nu a tacut din gura, scuze iar, mai circul prin casa si il vad :(

OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 22:59
nici macar nu misca in somn
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 23:00
claaar.. avea constiinta incarcata...
roby_cado
Postat pe 31 Mai 2011 23:01
@6715 pe el sau pe bou??? - pai si la cat ai studian, ce-o fi asa grele sa-ti iei decizia?
cerebralitate si tot inainte falnici pionieri

@roby - nu chiar ca tractorul dar pe undeva pe acolo, cam ca un avion din '44
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 23:02
exista varianta : ii era prea bine?
avea tot ce si dorea?
dragoste respect (acu nu le mai are), o femeie frumoasa, desteapta, admirata, placuta, educata (nu sunt modesta ca nu e cazul)
poate s a saturat de atata bine?
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 23:03
CORECT! si asta e o varianta viabila si credibila bila bila bila!
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 23:07
mai am o intrebare.......
daca ii zic ca l am inselat cu o femeie (daca ii zic de barbat nu ma crede), o sa l doara la fel cum ma doare pe mine?
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 23:11
oh daaaaa...tu esti sadica, mami
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 23:16
merci merci , ma chinui si eu cum pot
OTEEA
Postat pe 31 Mai 2011 23:19
eu, in locul tau, l-as chinui pe el, nu pe mine...
de ce sa ma chinui eu...cum pot...si 'mnealui...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poezie...(Prelucrare dup autor necunoscut) 8 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 22:17
ce sa fac...? sunt intr-o mare incurcatura !!! 32 De la: bente 2 Octombrie 2009 18:00
poate fi sotul ...perfect? 50 De la: Maya45 10 Ianuarie 2016 18:33
IMPORTANT 1 De la: garbo092075 20 Noiembrie 2011 12:24
partaj. 6 De la: garbo_406333 10 Ianuarie 2016 18:23
Setari Cookie-uri