inselata

86, daca esti la a treia relatie 'tiparita' , poate ar fi cazul sa te analizezi si pe tine. ori iti alegi parteneri pe acelasi tipar, ori tu ii aduci la acelasi stadiu pe toti...
ufishor
Postat pe 27 Mai 2011 17:56


`tu-va forumu` , sa va fie !
Freya__
Postat pe 27 Mai 2011 18:04
De la: ufishor, la data 2011-05-27 17:56:2286, daca esti la a treia relatie 'tiparita' , poate ar fi cazul sa te analizezi si pe tine. ori iti alegi parteneri pe acelasi tipar, ori tu ii aduci la acelasi stadiu pe toti...

eu nu am facut decat sa il astept cu mancarea calda,casa curata etc... si sa-l iubesc asa cum este..... ce tre sa analizez la mine? ti se pare ca nu am fost eu cum trebuie ? am fost invata sa-mi iubesc partenerul,sa-l respect si sa fiu "femeie de casa".... si pe materie de sex(poate la asta te-ai referit cu auto-analiza) nu am avut nici eu nici el retineri.... deci ce ii lipsea? sau ce are aia in plus fata de mine?am vazut-o si e mai scunda..are tatele mai mici.... si nu vreau sa par nepoliticoasa sau nesimtita..dar din cate mi-a zis el vaginul e la fel de stramt...sa spun mai pe sleau.....deci....ce concluzie tragi din asta?
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 18:06
De la: garbo174849, la data 2011-05-27 17:03:35black trebuie sa te obisnuiesti ca nimeni pe lumea asta nu este fidel !!! fidelitatea este perfectiunea iubirii , trebuie sa te anunt cu regret ca nimeni si nimic nu este perfect pe lumea asta ! puterea iubirii sta in puterea de a ierta !! din cate inteleg a fost o simpla aventura ! crede-ma ca nu se face gaura in cer pentru asta ! daca-l iubesti iarta-l !




pt 849 si black

din punctul meu de vedere cred ca esti intr-o eroare umana de altfel."fidelitatea este perfectiunea iubirii...."?este o preluare?spui ca nimic nu este perfect pe lumea asta......dar poti sustine si teza perfectiunii?catalogarea trebuie facuta in functie de ce???daca o luam biblic petrfectiunea nu este umana.cine stabileste de fapt dimensiunea perfectiunii mai ales ca umanitatea inca nu a atins-o?
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Mai 2011 18:08
daca ti-a dat si detalii picante despre "largimea vaginului " merita omu'sa-l ierti
cory_emy
Postat pe 27 Mai 2011 18:12
De la: cory_emy, la data 2011-05-27 18:12:10daca ti-a dat si detalii picante despre "largimea vaginului " merita omu'sa-l ierti

am preferat sa stiu tot si sa traiesc cu durerosul adevar in suflet decat sa ma minta frumos in continuare :))
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 18:13
fetelor, chiar ca nu va inteleg, cum naiba sa ma stati in dubiu daca sa iertati sau nu o persoana care va inseala? credeti ca daca o face odata se va opri ? nu , cu siguranta!
cory_emy
Postat pe 27 Mai 2011 18:14
sunt constienta ca daca a gresit o data,va mai gresii si a doua si a noua oara.stii ca speranta moare ultima :)) si mai stiu ca orice om merita a doua sansa...u ce ai face in locul meu?
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 18:17
ma rog , este alegerea ta ......daca vrei sa traiesti asa....mie una mi-ar fi greu, sincer!

cory_emy
Postat pe 27 Mai 2011 18:17
eu ziceam ori...ori...
in fine, la cum ai 'analizat' e clar ca nu vedem viata la fel. consideri ca de-atat are nevoie un om: hrana, curatenie si sex? daca pentru atata lucru mai e nevoie de cuplu, poate ar fi bine sa va orientati spre restaurant, clean service si prostituate/ti.
86, gandeste-te la compatibilitate de caracter, empatie, comunicare si nivel intelectual. si la suflet.
ufishor
Postat pe 27 Mai 2011 18:24
De la: Freya__, la data 2011-05-27 18:04:44

`tu-va forumu` , sa va fie !


subscriu!!!
ufishor
Postat pe 27 Mai 2011 18:25
asta chiar e nesimtit...tzaran la coasa.

fata hai, si cel mai courvar barbat se abtine sa dea asemenea detalii, macar din decenta, ori sa nu te raneasca mai rau..tace, dreaq...daca are putina rusine.

eu l-as lasa, in no time ! stir d-asta gasesti la toate gardurile, iti zic eu..

sa fii sanatoasa.
Freya__
Postat pe 27 Mai 2011 18:29
freuto, nu ofensa pe mandrul voinic cu camesa alba si palaria data pe ceafa ce trudeste sub soarele verii sa cosasca pajistea, sa-ncarce stogul cel verde crud si sa-l duca acasa. si-apoi cand ajunge in ograda mirosind a flori si seva verde, se repede-n tinda si-si ia mandra de mijloc si-o pupa cu foc, romaneste!
ufishor
Postat pe 27 Mai 2011 18:34
mersi....si nu cred ca doar de atat are nevoie un om ca sa se simta bine...am spus doar esentialul..... obisnuiam sa fim si prieteni si iubiti si de toate...ne sprijineam in toate,indiferent ce era..intelegi.?...toate au fost frumoase si bune pana a aparut tipa aia.... sau poate s-a saturat el de atata bine..nu crezi?
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 18:38
Ufi..........tu faci referire la.... Ion ...asa-i?????
jeanette40
Postat pe 27 Mai 2011 18:39
De la: jeanette40, la data 2011-05-27 18:39:15 Ufi..........tu faci referire la.... Ion ...asa-i?????

daca face referire la Ion.... ar fi culmea :)) il cheama Ionut :)))))))))))))
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 18:41
trebuie sa discutam in seara asta ..... sa vedem ce vrea el de fapt....va tin la curent....
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 19:04
cred ca ar fi esential sa/ti lamuresti ce vrei tu de la o relatie in general si de la asta in particular, in circumstantele astea !

el a aratat ce vrea si poate, mai ramane sa stii si tu.
Freya__
Postat pe 27 Mai 2011 19:07
ufulica, ce zici tu acolo, e din Povesti nemuritoare, asa/i ?
Freya__
Postat pe 27 Mai 2011 19:08
De la: Freya__, la data 2011-05-27 19:07:15cred ca ar fi esential sa/ti lamuresti ce vrei tu de la o relatie in general si de la asta in particular, in circumstantele astea !

el a aratat ce vrea si poate, mai ramane sa stii si tu.

eu stiu ce vreau: iubire,familie si sa-l fac pe el fericit.....ramane de vazut daca el vrea asta..nu?
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 19:09
e, acilea/i clenciu...tu unde intri in ecuatia asta ?
uite, iti reformulez eu :iubire, familie si sa fiu fericita !

cel face pe el fericit, ramane sa afli ... si ce/ti revine tie din particica asta
Freya__
Postat pe 27 Mai 2011 19:13
aaaa....deci tu vrei sa-l 'legi' si el vrea sa zburde. da chiar, musai sa discutati si sa-i spui lucrurile astea. pai nu e clar?? 2 variante: ori fuge, ori te minte.

freuto, clar Povesti. ca in realitate, fat frumos e ocupat cu masuratorile...
ufishor
Postat pe 27 Mai 2011 19:13
nu vreau sa-l "leg"..... vreau sa-i zic ce vreau eu de la viata si de la el.... stiu ca pt barbati a se casatori inseamna "puscarie".... dar cred ca la 30 de ani deja ar trebui sa lase zburdatul si sa intemeieze o familie nu? nu i-am interzis sa nu "ramana o bere cu baietii" dar nici sa uite de el "pe afara"
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 19:20
De la: Freya__, la data 2011-05-27 19:13:12e, acilea/i clenciu...tu unde intri in ecuatia asta ?
uite, iti reformulez eu :iubire, familie si sa fiu fericita !

cel face pe el fericit, ramane sa afli ... si ce/ti revine tie din particica asta

corect spus.... asta vreau sa aflu in seara asta.... oare ce sanse am sa fiu fericita cu el? :)) niciuna cred :))
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 19:21
86, zice el ca te iubeste? dar de respectat te respecta?

dar tu ai respect pentru tine insati?

cum vezi tu ecuatia iubire + respect?
Ciresica
Postat pe 27 Mai 2011 19:27
si tocmai " la o bere cu baietii" a agatat-o pe aia :))))))
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 19:27
De la: Ciresica, la data 2011-05-27 19:27:1186, zice el ca te iubeste? dar de respectat te respecta?

dar tu ai respect pentru tine insati?

cum vezi tu ecuatia iubire + respect?

hmmmm simplu....cand iubesti nu inseli.... cand inseli nu respecti... :))) frumoasa intrebare
BlackPanther2386
Postat pe 27 Mai 2011 19:29
Sa nu-i faci niciun repros niciodata, sa fii cum erai de obicei, vesela, spontana, tu insati :) si aaa cel mai important: DE FIECARE DATA CAND LUATI MASA IMPREUNA, MAI PUNE O FARFURIE SI UN SET DE TACAMURI SI PENTRU CEA CU CARE TE-A INSELAT (nu ma refer sa o chemi la masa cu voi, doar sa-i pui tacamuri ca si cum ar fi acolo) O sa vezi rezultatul. O sa cedeze psihic.

Cum ar trebui sa comporti? Sincer, eu mi-as vedea de viata, fiecare cu treburile lui. Daca e implicat si un copil n-as divorta, de dragul lui, pana va creste si-si va face propria viata.

Intre timp, mi-as gasi preocupari extra, inclusiv relatii, fiindca eu una n-as mai putea fi vreodata cu barbatul care mi-a jurat credinta in fata Altarului Mult succes si...MULTA VOINTA!
joanna22
Postat pe 27 Mai 2011 19:55
Joanne, nu te cunosc dar cele citeva-ti mesaje care le-am citit emana: sadism, masochism si nu in ultimul rind prostie.
Se pare ca iti meriti soarta pe care o descrii pe un alt topic.
Sfatul tau (apocaliptic as putea sa-l numesc) se pare ca l-ai aplicat in viata personala si de asta dupa 4 ani ceri sfatul altora pe Garbo.
Ciresica
Postat pe 27 Mai 2011 20:03
daca l-a deranjat asa de mult,spune ca te-a durut,dar ca ai vrut sa pari indiferenta.
ca sa il pedepsesti.
s-a vazut,din comportamentul lui,ca te iubeste.....
nu exista femeie care sa nu fie inselata,cel putin o data in viata.
relatiile extraconjugale permanente,sunt mai rele.
cele ocazionale ,hm.
dar singura diferenta intre femei,e ca unele afla,si cele mai multe NU.
e doar o parte din viata,o parte dureroasa.
d
daniilia
Postat pe 27 Mai 2011 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poate fi sotul ...perfect? 50 De la: Maya45 10 Ianuarie 2016 18:33
Cum sa imi fac curaj sa intentez divort? 84 De la: AriaAnna 10 Ianuarie 2016 18:30
De ce femeile isi schimba parerea despre barbatul lor, dupa un timp ? 571 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:11
Imi iubesc sotul si copilul...dar el nu ma iubeste pe mine,ce sa fac? 25 De la: garbo_493582 15 Octombrie 2018 02:46
MAI POATE EXISTA O RLATIE DE PRIETENIE INTRE DOI FOSTI SOTI CHIAR DUPA MULTI ANI DE DIVORT? 727 De la: garbo003632 24 Iulie 2009 14:30
Setari Cookie-uri