inselata

carevasazica asa, daniilio, ne-ai spulberat incertitudinile si framantarile cu pretioasa ta cugetare: `nu exista femeie care sa nu fie inselata, cel putin o data in viata.` acu` putem respira usurati, cu toti, si barbati, si femei: femeile pt ca stiu ca asta e regula, imuabila, batuta in cuie si pecetluita pe vecie (asadar nu se pot impotrivi), iar barbatii pt ca nu tre` sa-si mai faca griji ca-i prind nevestele si se isca ditamai circu`. acum ca am aflat care-i smecheria, alunecoasa rau, afurisita, daniilio, pot sa casc si sa ma duc sa ma culc? da` nu oricum: pe-o ureche!
esme
Postat pe 27 Mai 2011 21:32

iote,bre...cica cele permanente-s mai rele decat cele ocazionale...
unde esti,thorache,s-o dai la putzul putzului gandirii?!?

smeoanco...
iti dau io numa' pijamale la ora asta!
precizilla
Postat pe 27 Mai 2011 21:38
'zent!

precilico, tzucu-te-as, vazui cumva ca scuturasi preventiv izmenele lu' alfi? sau doar mi se paru?
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 21:41
acilea esti,diavole?!
stuchite-as tot,sa nu te deochi...

decat l-am avertizat,tati..
precizilla
Postat pe 27 Mai 2011 21:42
ptiu! ca io fujeam dupe tine preste tat, si tu dupe mine preste alt tat!
gata, ca ne gasiram, gura mamii lui de forumu' paulei, ca mere ca pixu' flaro!
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 21:45
ala de lasa cate-o ejaculare pastoasa in fiecare cuvant?!
pixu',bre,nu tu!
precizilla
Postat pe 27 Mai 2011 21:47
aaaa
si zi ashe, daniilo, alea permanente is mai rele dacat alea ocazionale, ha?
p_i_zda ma-sii de treaba, cum n-am stiut io pana amu!
da' daca merg tot dintr-una in alta ocazionala, asa-i ca nu mai ie iele rele? adec termin o ocazionala ca sa ma bag in alta, ca doar nu-i ashe de rele ca una permanenta, nu?
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 21:48
ala, veve, ala, 'tz-ar ghinda a dreaq!
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 21:49
stai linistita, preci! nu-mi treba pijamale! nu le folosesc!

pai cum sa nu-ti iasa oakele din orbite, sa te minunezi, de nu crezi si sa nu-ti intre neuronu-n frisoane, cand se dau cate unii dAstepti rau, sfatosi, nevoie mare, avand senzatia ca noi, astialalti, am venit azi-dimineata cu pluta pe dunare!
esme
Postat pe 27 Mai 2011 21:51
dap...
ce dac-o tii permanent intr-un ocazional d'asta? cica sfantu' petrea iti pune contor si,daca nu depasesti halea 3 luni regulamentare la ocazional,mergi direct cu sufletu' dintre craci in rai!

bre,ce belishi okii ceia asea?
ca mie pixele alea asa-mi lasau cate un porc de pasta in fiecare bucla a literei!
precizilla
Postat pe 27 Mai 2011 21:52
esme
te oripilasi, suflete, ha?
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 21:57
upsideizi!
smeoanca nu foloseste pijamelu'!

slobodu-i cu violu',mami?!
am stiut io dintotdeauna ca esti o perversa mica!
like mi!
precizilla
Postat pe 27 Mai 2011 21:58
preci, acu` fie vorba intre noi: ce mai conteaza ce ai si ce nu sub invelitoare?
esme
Postat pe 27 Mai 2011 22:06
e grele Thor sa ma prinza preci, dara-mi-te sa mai si faca ce-o zis! stie ea (mai ales dupa ce prinde replica) ca nu era chiar pe bune chestia cu manastirea
alfheim
Postat pe 27 Mai 2011 22:13
smeoanco
hepines iz just a vaibreitor away!

nah,c-am luat-o pe asta si nu mai scap!

alfica...
nici nu-i stii de unde si cand te loveste!
precizilla
Postat pe 27 Mai 2011 22:14
bre, io atata-tz' spui: nu te juca cu focu'!
pa forumu' asta, iadu' forumistilor are vreo cateva nume. printre iele se numara si precizilla sau michelle, p-alelalte te las sa le descoperi tu singur... daca o mai ramane ceva din tine sa le descopere
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 22:17
Freya__
Postat pe 27 Mai 2011 22:24
iote ca aparu' si sfanta duha din treime!
precizilla
Postat pe 27 Mai 2011 22:25
Domnu` hie cu voi
Freya__
Postat pe 27 Mai 2011 22:32
mare paguba'n ciuperci ca n'o mai ramane nika de chelea mea ... :))

sa hie primit!!!
alfheim
Postat pe 27 Mai 2011 22:42
De la: garbo206715, la data 2011-05-22 21:16:24buna , nu o sa tin discursuri lungi dar as vrea sa stiu : cum ar trebui sa se comporte o femeie inselata de catre sotul ei pe care il iubeste/iubea dupa 9 ani de casnicie?


poate daca nu asteptai 9 ani pana sa il iubesti, nu pleca la alta.....tu in continuare esti impasibila....ce ar mai fi de spus? relatia ta cu el doar tu o cunosti...sau poate nu...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 15:22
ce faci, fratioare? ne faci reclama?
ehh, lasa...c-am mai imbatranit si noi...nu mai suntem atat de veninoase...doar daca e musai
michelle_
Postat pe 28 Mai 2011 15:25
De la: garbo206715, la data 2011-05-22 21:16:24.....mi s a intamplat de curand si am ramas "imuna" in fata lui , fapt care la deranjat foarte mult.......

"INSELAT" inseamna sa faci pe ascuns ceva interzis !
Daca noi ca familie decidem ca nu avem voie sa ne drogam si eu montez o camera de supraveghere iar apoi constat ca in lipsa mea sotia trage prafuri pe nas voi considera ca ma insala. Daca in schimb ea trage prafurile respective seara cand stam toti la TV nu se mai poate vorbi de inselaciune....
Am dat acest exemplu special pentru a evidentia faptul ca termenul INSELAT nu are legatura cu sexul.
Conteaza doar minciuna si modul in care este demascata!
Din modul in care ai descris situatia nu pare sa fie vorba despre minciuna.... inteleg ca el a luat o decizie care pana de curand intre voi era considerata TABU, iar apoi ti-a povestit adevarul.... iar tu nu ai avut nici o reactie.....
Nu te mira pentru faptul ca a fost deranjat... probabil si-a imaginat ca tu erai deja obisnuita cu asemenea decizii si prin urmare te asteptai sa vina ziua cand si el va face acest pas!
Situatie in care el este cel indreptatit sa se simta inselat deoarece el ti-a spus imediat ca a facut acest pas in timp ce tu ai ascuns tot timpul acest lucru!
REPET.... descriu ceea ce ar putea fi in mintea lui nu ce consider ca s-a intamplat cu adevarat!
........
Firesc ar fi fost sa ai o reactie:
1 - sa suferi, chiar sa plangi - o reactie obisnuita pentru o persoana care considera monogamia ca pe ceva firesc intr-un cuplu
2 - sa dezbati acea decizie pentru a intelege si a ajunge la un numitor comun - o reactie fireasca pentru o persoana open mind (persoane cu viziune deschisa si care isi cladesc existenta pe principiul sinceritatii si comunicarii)
.........
Reactia ta pare sa fie mai degraba reactia unei persoane obisnuita cu acele experientei dar care isi cladeste existenta pe minciuna si prefacatorie, conform principiului: "mie sa-mi fie bine, ca de restul mi se falfaie"!
marceltuky
Postat pe 29 Mai 2011 10:33
Ei se mai intimpla sa fii inselata dar mai rau sa nu fii si ftt si batuta si cu banii luati
ion_11
Postat pe 29 Mai 2011 13:35
Buna, subscriu la cele spuse de Ariesh, asa e.....o stiu, am trait-o, pana la urma trebuie sa judeci la rece si sa faci ce e mai bine pentru tine.E greu si sunt o multime de factori de care trebuie sa tii seama, trecut, copii, sentimente dupa um stiu foarte bine ca nimic nu va mai fi ca la inceput...cel putin in suflet, totul se destrama......faci noduri, incerci sa repari ceea ce "dezastrul" a stricat la sufletul tau....dar....mereu va fi un ..."dar".Deci.......depinde de cata putere ai....si daca te hotarasti sa continui......atunci pune punct si nu mai privi inapoi......comporta-te ca si cum relatia....abia s-a nascut."Succesuri"
margareta69
Postat pe 29 Mai 2011 14:17
dupa o astfel de experienta sa mai traiesti impreuna este foarte greu,dupa ce afli faci scandal dupa care vei fi foarte dezamagita si foarte dezorientata ca nu stii ce sa faci, iar la urma dispare si iubirea si fara iubire intr-o casnicie este foarte greu .
garbo024198
Postat pe 29 Mai 2011 14:42
De la: garbo206715, la data 2011-05-22 21:16:24buna , nu o sa tin discursuri lungi dar as vrea sa stiu : cum ar trebui sa se comporte o femeie inselata de catre sotul ei pe care il iubeste/iubea dupa 9 ani de casnicie?
mi s a intamplat de curand si am ramas "imuna" in fata lui , fapt care la deranjat foarte mult.
cam atat
Ei si tu a mai schimbat si el meniu de curiozitate.Tu poti minca mereu aceiasi mincare?poate era mai strimtuta? a fct o proba
ion_11
Postat pe 29 Mai 2011 15:24
Ei si tu a mai schimbat si el meniu de curiozitate.Tu poti minca mereu aceiasi mincare?poate era mai strimtuta? a fct o proba[/quote]

ion 11...(cm?) faci glume nesarate pe un site al doamnelor.
Sau ti-a spus nevasta-ta sa cauti ceva mai stramt ,mai potrivit pentru tine?
Ariesh
Postat pe 29 Mai 2011 18:02
Ariesh, eu nici nu zic "glume" la astfel de grosolanii...
dar e-n firea lui Ion...sau in lipsa lui de educatie...
tu, ion 11, iti compari nevata cu mancarea? imi vine sa te jignesc...nu o voi face
te rog doar sa nu uiti ca nu esti la stana...daca vrei sa socializezi, fa acest lucru...ceea ce faci tu ...nu pot sa spun aici ce este...
dor72
Postat pe 29 Mai 2011 18:10
ori, poate, `apendicele` care-i proclama, chipurile, barbatia lui `nea asta mitocan, este mult sub standardele acceptate si inchipuite vreodata si se gandi el asa, sa fabrice cu sinapsele sale functionand in hiatusuri, o scuza, cum ca idealul ar fi `ceva mai stramt`, si nu ceva ce-i cu mult departe de `tentativa` anatomica din propria-i dotare.
esme
Postat pe 29 Mai 2011 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mama mea e singura pe care am pus-o mai presus de viata mea dar bautura si concubinul ei de 11 anI o depart de langa mine...un sfat daca se poate!!! 14 De la: si_totusi 19 Iunie 2009 00:01
O alta poveste de viata, asa cum probabil sunt multe in lumea asta... 7 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 02:10
ajutor 20 De la: eu_geminy 4 Iunie 2011 11:33
simt ca nu mai pot 469 De la: ancutza_76 10 Ianuarie 2016 18:29
de cine sa ascult de realitatea ce se aude ,vede,sau de ceea ce este in interior adica suflet 37 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:57
Setari Cookie-uri