in 13sapt. am piedut bebele

varsta inaintata?
sa fii sanatoasa! si tu si bebe
o coleguta de-a mea a avut primul copil la 39...si e bine merci...stiu fffff multe cazuri.....
in timpurile noastre nu esti batran la varstele astea...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 15:41
De la: garbo172318, la data 2011-05-21 21:57:42nu se programeaza se face in regim de urgenta chiuretajul ptr ca exista sansa sa capeti vreo infectie,e ca si atunci cand ti s-a inflamat o masea sau ai o rana care se infecteaza.in 4 zile e putred si capeti sigur infectie,asa ca mare grija.

Se face in regim de urgenta doar daca exista sangerari in momentul examinarii, altfel se poate interveni si dupa 4-5 zile. Exista medici care recomanda sa astepti pana cand organismul incepe sa reactioneze... uneori expulzarea embrionului mort se face in mod natural.
Cine n-a trecut printr-o experienta asemanatoare e mai bine sa se abtina de la comentarii.
Calliope
Postat pe 28 Mai 2011 17:39
De la: Calliope, la data 2011-05-28 17:39:44
De la: garbo172318, la data 2011-05-21 21:57:42nu se programeaza se face in regim de urgenta chiuretajul ptr ca exista sansa sa capeti vreo infectie,e ca si atunci cand ti s-a inflamat o masea sau ai o rana care se infecteaza.in 4 zile e putred si capeti sigur infectie,asa ca mare grija.

Se face in regim de urgenta doar daca exista sangerari in momentul examinarii, altfel se poate interveni si dupa 4-5 zile. Exista medici care recomanda sa astepti pana cand organismul incepe sa reactioneze... uneori expulzarea embrionului mort se face in mod natural.
Cine n-a trecut printr-o experienta asemanatoare e mai bine sa se abtina de la comentarii.
iti dau dreptate dar...uite ca unii doctori nu mai tin cont si de regimul de urgenta avand in vedere faptul ca eu aveam sangerari si totusi m-a programat , nu mi-a facut imediat chiuretaju
YUBYTYK
Postat pe 28 Mai 2011 18:44
De la: garbo172318, la data 2011-05-21 21:57:42nu se programeaza se face in regim de urgenta chiuretajul ptr ca exista sansa sa capeti vreo infectie,e ca si atunci cand ti s-a inflamat o masea sau ai o rana care se infecteaza.in 4 zile e putred si capeti sigur infectie,asa ca mare grija.

da exact,poti da in septicemie,e urgent
japan
Postat pe 28 Mai 2011 20:00
Draga mea, Inteleg perfect prin ce treci...Am trecut si eu,recent(martie)prin aceeasi drama,dar la 9 saptamini.Si mie mi s-a facut aspiratie dupa 3 zile...am plins continuu aproape 2 luni...Am aproape 39 ani si a fost prima sarcina din viata mea! Nu-mi este usor,mai ales ca toate analizele sint bune...De 3-4 zile am primit OK-ul ca putem incerca din nou...Nu dispera!Capul sus si mergi inainte! Sint cu sufletul alaturi de tine!!!
Rilu
Postat pe 1 Iunie 2011 20:52
Buna ziua! Si eu ma numar printr-e multele femei din Ro cu sarcini oprite in evolutie...Am 26 ani si doua sarcini pierdute.Prima am pierdut-o acum 2 ani la 7 saptamani...nici nu stiti ce a fost in sufletul meu...iar a doua s-a intamplat luni...am ajuns duminica seara la urgenta ca am sangerat si luni la eco am aflat nefericitul eveniment.Nu stiu ce sa cred despr-e aceste sarcini oprite din evolutie sunt prea multe dar nici un doctor nu-ti da o explicatie clara. Sunt o fire puernica si trebuie sa fiu optimista sa cred ca Dumnezeu va avea grija de mine si imi va da si mie bucuria de a fi MAMA.Va doresc multa sanatate si nu va pierdeti SPERANTA!
OANA25
Postat pe 2 Iunie 2011 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
testu de sarcina 3 De la: garbo_398565 15 Martie 2014 08:48
oare sunt insarcinata? 3 De la: alexxa 18 Februarie 2009 22:01
Probleme cu scaunul la sugari 16 De la: pinicuta 15 Decembrie 2009 02:13
analize gravida 6 De la: aly_raz 2 Martie 2010 20:44
scurgere roz 36 De la: fleurdelis 21 Septembrie 2010 21:01
Setari Cookie-uri