doua sarcini oprite din evolutie

Buna! am 23 de ani si 2 sarcini oprite din evolutie. cand am ramas insarcinata prima data pot sa spun ca am fost cea mai fericita din lume; mi-am facut sperante si mi-am dorit ca timpul sa treaca cat mai repede sa imi strang copilul in brate. dar nu a fost asa; la primul ecograf totul parea a fi ok iar la 13 sapr. cand m-am dus sa mi-l fac , am primit veste ce avea sa imi distruga toate visele : ca bebelusul meu nu a vrut sa se dezvolte si nici inimioara nu ii bate .bine inteles ca am facut chiuretaj si am continuat sa sper ca voi ramane iar insarcinata. dupa un an s-a intamplat dar nici nu am avut timp sa ma bucur ca am si ajuns la spital cu hemoragie si cred ca banuiti ce s-a intamlpat. as dori sa stiu daca ati intalnt asemenea situatii si totusi au reusit sa aiba copiii sanatosi?
kidz001569
Postat pe 5 Iulie 2009 21:29
Nu-ti pierde speranta!

Eu am pierdut prima sarcina la 27 saptamani si de atunci inca doua tot oprite in evolutie. Am avut mare noroc si am intalnit un doctor care nu s-a rezumat sa-mi spuna - Lasa mamico ca este tanara si ai tot timpul sa faci altul. Mi-a dat sa fac mai multe investigatii si, in functie de rezultate, sa eliminam cauzele pe rand. Am avut noroc si cauza a aparut de la prima analiza, respectiv m-a trimis la spitalul Fundeni la d-na doctor Uscatescu si am facut niste teste de coagulare a sangelui. Aici a fost cauza. Am lipsa in compozitia sangelui a unei proteine. Cand nu esti insarcinata nu este nici o problema, dar in timpul sarcinii, nu se mai oxigeneaza placenta si se opreste sarcina in evolutie. Cand am ramas din nou insarcinata am venit de urgenta la Fundeni, am repetat analizele si in functie de greutatea mea, varsta si altele am facut tratament cu Clexane pe tot timpul sarcinii. In fiecare seara imi injectam singura acest medicament. Problema este ca este foarte scump si nu este subventionat de nici o casa de asigurari. La Fundeni am vazut ca nu eram singura in aceasta stare. Era plin de mamici cu aceeasi problema. Unele nu aveau bani sa cumpere injectiile si renuntau. Ti se rupe sufletul. Nimeni nu face nimic pentru a da sansa unor persoane care isi doresc din suflet un copil. Sunt subventionate tot felul de prostii, iar acest tip de medicament, nu. Costa pe luna in jur de 12 mil lei.

Dupa tratament am o fetita ca o floare de 3 ani si 2 saptamani, Alexandra Ioana. Este o minune. O iubesc din tot sufletul. Copiii sunt niste daruri minunate. Trebuie sa lupti si vei reusi. Incearca si tu sa faci analizele care pe mine m-au ajutat. Doctorul meu ginecolog este dr. Badiu de la Sp. Municipal Bucuresti. In prezent este extrem de ocupat, dar am inteles ca are un rezident pregatit de el super bun. Mult succes!
kidz001042
Postat pe 5 Iulie 2009 22:18
e foarte trist ce s-a intamplat si pe mine ma cam sperie gandul acesta dar azi ma voi duce sa fac un ecograf sa nu fie probleme...
dar sincer sa iti spun mama mea vitrega a avut tot asa 2 sarcini oprite din evolute la 12 saptamani...
a fost sa isi faca analize si doctorii i-au spus k e din cauza pisicilor (pt k tine pisici in casa, desi sunt de rasa si foarte scumpe) tot a avut probleme si i-a facut chiuretaj!
ai grija sa nu ai si tu animale prin casa k poate din cauza lor mult succes si sper sa te refaci cat mai repede
ale_micutza
Postat pe 6 Iulie 2009 07:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare am ramas? 11 De la: georgiz 2 Martie 2012 04:50
SEX LIFE - Spune si povestea ta ..!! 1 De la: shivashante 21 Februarie 2009 19:14
Cand apar primele semne de sarcina? 6 De la: esme 23 Decembrie 2011 18:12
buna.. 1 De la: georgystefania_yahoo_com 8 Mai 2010 12:15
buna 3 De la: miniclip 17 Martie 2012 20:34
Setari Cookie-uri