apocalipsa

am mai avut si altceva de facut decat forum pe aici
nu ma lupt eu cu morile, ca au ele cu cine
si sunt in asentimentul tau cu epocalipsa, dar nu dezvolt ca cine stie ce mai iese
alfheim
Postat pe 5 Iunie 2011 11:22
Observ ca multi isi cam bat joc de toata lumea dar consecintele le primesc numai ei/ele in maxim 24 de ore...multumesc tie DOAMNE ca fiecare numai ceea ce merita primeste...
garbo173858
Postat pe 5 Iunie 2011 11:22
de inspiratie superioara
buna observatia asta! ma intreb cat ai citit din cele distuate pe aici. dar in fine, nu e treaba mea. fiecare judecat pe cat poate!
(nu-mi da replica aia cu nu judec, ca e grav!!!)

@dor - iete ce-am gasit cu ocazia epocalipsei asteia ... chiar s-a tzacanit lumea si nu mai stie ce si cum sa vanda! si cica daca vine apocalipsa, nu trebuie sa te prinda nepregatit cu tehnologie de ultima ora, si foarte scumpa, ca oricum banii nu vor mai fi de folos cui ii are, dar ma intreb, la ce le vor folosi banii alora care vand minunile de mai jos
http://www.descopera.ro/lumea-digitala/8311481-10-gadgeturi-pregatite-pentru-apocalipsa
alfheim
Postat pe 5 Iunie 2011 11:31
acum o sa zic si io ca ciobanu....n-am bani de jeep, da' o usa...tot imi cumpar...
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 11:36
aia e cea mai buna!
cand vezi ca intra apocalipsa pe geam tu iesi pe usa. cand intra ea pe usa, iesi pe geamul usii... deci n-are shanse sa te prinda!
alfheim
Postat pe 5 Iunie 2011 11:43
garbo173858
Postat pe 5 Iunie 2011 16:36
somn adanc!
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 20:25
E 6 iunie,ora 15 ,30..si tot n-a venit?? Apocalipsa..??!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Iunie 2011 16:01
nici omul negru .............dar , a venit muirerea lui.....
jeanette40
Postat pe 6 Iunie 2011 16:05
bine punctat janette
alfheim
Postat pe 6 Iunie 2011 16:21
FF bine Nae Nae..ca Alf. numai ce se plictisea..si nu stia ce sa lectureze?! Dupa ..sa ne recomande si noua ce a fost mai interesant?
elisabeta_boia
Postat pe 6 Iunie 2011 21:38
Fiecare vom primi totul numai dupa faptele noastre, gandurile noastre si dupa sufletul nostru...
garbo173858
Postat pe 6 Iunie 2011 23:23
nae mercic a lui mavrocordat o am format pdf! foarte bine copiata!
cealalta, daca voi avea timp, o voi cauta!
oricum nu este departe de mavrocordat aia pe care o am eu de la 1877...
si apropos. mi te poti adresa fara ghilimele, sau macar, daca tot le pui, explica si sensul lor!
numai bine!
alfheim
Postat pe 6 Iunie 2011 23:38
De la: alfheim, la data 2011-06-05 11:43:32aia e cea mai buna!
cand vezi ca intra apocalipsa pe geam tu iesi pe usa. cand intra ea pe usa, iesi pe geam...deci n-are shanse sa te prinda!


depinde la ce etaj sta.... !!!!
barboneli
Postat pe 7 Iunie 2011 23:54
De la: garbo173858, la data 2011-06-05 11:22:35Observ ca multi isi cam bat joc de toata lumea dar consecintele le primesc numai ei/ele in maxim 24 de ore...multumesc tie DOAMNE ca fiecare numai ceea ce merita primeste...


stiu eu ce sa zic.... ? da' de ce sa multumesti tu lui Doamne.... ce te multumeste pe tine, daca fiecare primeste cea ce merita ? si crezi ca serviciu e asa promt ? 24 de ore ? atunci de salvarea vine dupa 24 de ore..... ! sa politia ? si de unde stii ca fiecare primeste ce merita.... ? la sase miliarde de oameni pe pamant.... e cam usuratica observatia. nu crezi ? si... oricum, daca tot vine apocalipsa...... si ne ducem toti... ce mai conteaza daca merita sau nu ? eu de ex. merit casa, masa, si gradina de legume, acolo in Rai ! am acte !!!
barboneli
Postat pe 8 Iunie 2011 00:03
si io vriau sa primesc....mai......stati frumos in rind!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2011 00:06
De la: elisabeta_boia, la data 2011-06-06 21:38:03 FF bine Nae Nae..ca Alf. numai ce se plictisea..si nu stia ce sa lectureze?! Dupa ..sa ne recomande si noua ce a fost mai interesant?


tare mi-e frica ca o sa ramai dejamagita.... !!!! ce poate sa fie interesant in Biblie ? ca Hagar il insela pe Avrumale.... ? Alf... shezi ghine pe istoria mongolilor.... e mai interesant ! iti spune asta, nu un urmas al Dacilor..... !
barboneli
Postat pe 8 Iunie 2011 00:14
De la: nazirra, la data 2011-06-08 00:06:04 si io vriau sa primesc....mai......stati frumos in rind!!!!!!!!!!!!!!


eu n-am ce sa stau la rand..... ca's primul oricum !
barboneli
Postat pe 8 Iunie 2011 00:18
Multumesc!Eram gata..sa ma apuc de lectura..Mai bine ma odihnesc in vacanta asta.. Sau in fata PC,mailuri,Garbo,Facebook...si ce-o mai fii Se vede ca "prietenul la nevoie se cunoaste!' VINE...VACANTAAAAAA !!! YESSSS !!!
elisabeta_boia
Postat pe 8 Iunie 2011 00:21
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2011 00:27
[q uote name='nazirra' date='2011-06-08 00:27:44'] [/quote]Si tu te bucuri??Hai la munte! Hai la mare!
elisabeta_boia
Postat pe 8 Iunie 2011 00:35
Sa lasam marea sa se mai curete de alge.....
constance
Postat pe 8 Iunie 2011 06:03
barbo, de mongoli nu zic ca stiu mare lucru, dar despre dacii care au impanzit europa ajungand pana in peninsula iberica si pana in indepartata asie si in jos pana in insulele greciei am gasit destule informatii si culmea e ca istoricii romani tac precum aia in iarba, culmea vorbesc mai mult strainii despre civilizatiile dacice si predacice, plecate din teritoriul carpato-danubiano-pontic!
cat despre inselatul despre care vorbesti inBbiblie, aia e o nimica toata, nu lipseste nimic, din cele mai vechi timpuri, de la adulter si incest, pana la crime de-a dreptul infioratoare, descrise cu lux de amanunte. fireste facute toate, in numele lui Dumnezeu sau la comanda Lui! Probabil peste vreo 1000 de ani vor fi adaugate in Biblie si atrocitatile inchizitziei si desfranarile papilor cu mare fala si cu multe justificari, cum ca ar fi fost de sorginte divina si profund justificate! Mi-a parut foarte interesanta povestea filmului Agora, cand au venit crestinii si au facut praf biblioteca din Alexandria si au ucis cu salbaticie oameni, doar pentru ca gandeau diferit de dogma si doctrinele lor. iar acum promovam bunatatea creshtina si etc! (actiunea filmului se petrece dupa rastignire totusi!!!!)
alfheim
Postat pe 8 Iunie 2011 10:41
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-05-21 20:35:05
De la: mihai2007, la data 2011-05-08 09:09:24vin zile grele e cazul sa ne indreptam cu fata catre bunul dumnezu






degeaba ne "indreptam cu fata..."..daca nu ne indreptam spre sinele nostru in care se afla chiar Divinul sau cum il numiti fiecare.

pt cei care vb de apocalipsa,a se cititi revelatie,schimbare .......pt cei care vb de mayasi,a se vedea calendarul lor care este un cerc neintrerupt......adica se termina o etapa de viata si se trece direct in alta......pamantul sufera si el schimbari si omenirea la fel..... &
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Octombrie 2011 00:39
analizati cazul Huidu..... voi toti cei ce batjocoriti creatia Divinului!unii se roaga din credinta si altii din disperare....
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Octombrie 2011 00:47
Huidu Serban....ar trebui sa se gandeasca mai bine la intaplarile prin care trece.el este un om supus in permanenta raului, este atentionat de entitati divine ale universului .cu ce drept judecam noi oamenii..alti oameni,cu ce drept le aducem injurii si mai grav sa aducem injurii zeitatilor?nimeni nu moare intamplator,nimeni nu sufera intamplator.ar trebui sa ne gandim cu totii la aceste aspecte ,sa ne debarasam de infantilism si de complexul de dispret fata de altii.sa nu uitam ca ,coincidentele sunt intamplari in care Divinul nu vrea sa se amestece.

ratuscaceaurata
Postat pe 18 Octombrie 2011 02:51
Nu mori intamplator, numa traiesti degeaba, vb degeaba,etc...off!
Axl_22
Postat pe 18 Octombrie 2011 08:43
fiecare e liber sa/si traiasca viata dupa voia lui.asta inseamna ca avem liberul arbitru.nu noi suntem in masura sa hotaram pt altul si nici sa/i judecam alegerile in viata.fiecare suporta consecintele vorbelor,gandurilor si faptelor sale.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Octombrie 2011 11:16
Da..APOCALIPSA???Apocalipsa..cand vineeee???Mai vineee??Unde? Si candddd?Va rog...vreau sa stiu sa-mi fac provizii!!! Va multumeeesc!!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Octombrie 2011 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum credeti ca ar fi mai bine: sa-i spuna sau sa nu-i spuna? 158 De la: sunsset 20 Iunie 2011 08:55
cum sunt 144 De la: liaiedera 30 Mai 2010 19:25
Sa nu faceti ca mine!!!!! 16 De la: garbo_1681 2 Iulie 2012 19:15
divort dupa 22 de ani de casnicie 19 De la: chrystal_10 21 Ianuarie 2010 00:04
convietuire cu o persoana care sufera de atac de panica 34 De la: garbo_462254 23 Martie 2017 16:12
Setari Cookie-uri