apocalipsa

ofensiva maleficului a devenit centrifugala,iar resursele noastre de a-i supravietui sunt din ce in ce mai limitate fizic si psihic.iar daca omulisi mai poate perpetua sansele fiecsi intr-un refugiu artificial,Pamantul refuza 0 asemenea sansa.singurul modcde-a se apara al planetei noastre conectate la legile cosmice ale sistemului solar al Galaxiei ce0o cuprinde,este COLAPSUL!!Viata pe pamant poate sfarsi din cauza OAMENILOR,pentru ca este singurul sau mod de a reactiona fata de ...NESABUINTELE LOR... Supravietuitorii apocalipsei,risca sa-si suporte amintirea proceselor purificatoare prin care au trecut semenii lor!!Cei care vor supravietui apocalipsei,sunt sub controlul discret al extaterestrilor mesageri divini. Revenind la fenomenele acutizante la ora actuala prin aparitia unor persoane cu insusiri bioenergetice deosebite,se pare ca mai mult decat sa luam cunostinta de ele nu avem vreo alta posibilitate de-a le explica.
elisabeta_boia
Postat pe 25 Mai 2011 20:05
eseul iti apartine sau l-ai preluat de undeva? in cazul in care l-ai preluat, ar trebui sa dai si sursa
michelle_
Postat pe 25 Mai 2011 20:13
Inainte de a primi Apocalipsa eu cred ca trebuie un moment de meditatie asa ca va ofer:

http://www.youtube.com/watch?v=q2pgPkZZZOg&feature=fvwrel
Ciresica
Postat pe 25 Mai 2011 20:45
bre, mai terminati cu prostiile astea gen "oameni", "vinovati", "nenorociri" si alte cele. pana si la scara sistemului solar oamenii sunt un fir de floc in calea paulei, d-apoi la scara galactica sau a universului. Ce tot ii dati cu "rele", "nesabuinte", "malefic" si doamne-doamne suparat si imbatat de necaz pe oamenii astia, de parca vine sfarsitul universului? Deocamdata universul asta nici macar nu a atins maximul de expansiune, mai are de trait cateva miliarde de ani bune

nah, ca iar merge forumu' asta ca poula calului in varfu' dealului!
Thor_again
Postat pe 25 Mai 2011 20:54
asaaaaaa
si daca se termina cu terra si cu omenirea, care e baiul ...?
in univers dincolo de posibilitatile de control umane se poate produce oricand un cataclism care sa influenteze viata pe pamant (asta nu inseamna ca trebuie sa ne dam de ceasul mortii ca alea cu drobul de sare)!!!
ce poate face omul in cazul unui cataclism produs in univers? fix nimic!
deci ... ce atata tevatura cu apocalipsa asta?
alfheim
Postat pe 25 Mai 2011 21:01
De la: michelle_, la data 2011-05-25 20:13:20eseul iti apartine sau l-ai preluat de undeva? in cazul in care l-ai preluat, ar trebui sa dai si sursa
Nu,nu imi apartine.e de Ion Tugui din "Sapte Ani Apocaliptici"
elisabeta_boia
Postat pe 25 Mai 2011 22:35
Alf,sa stii ca ai dreptate. Asta nu o stie decit DUMNEZEU tatal. noi sintem prea micuti ca-sa stim asta
tygru64
Postat pe 26 Mai 2011 09:09
Alf,sa stii ca ai dreptate. Asta nu o stie decit DUMNEZEU tatal. noi sintem prea micuti ca-sa stim asta
tygru64
Postat pe 26 Mai 2011 09:09
merci tygru
7 ani apocaliptici, am citit-o acum vreo 12,,,13 ani in urma, imediat la aparitzie, cu minunatul conte incappucciato, si toate aburelile de proza sf ale lui tugui.
pe atunci, fiind foarte putin educat pe domeniu, mi se parea si mie revelator, apoi am inteles ca este un abur, pentru a face bani, asa cum cu mare parte din cartile lui face si corut, si cum fac si altii.
praf in ochii profanilor si curiosilor, avizi de senzational si de misterele sau pseudo misterele universului si nu numai
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 10:36
ouisor, daca dai in corut, dai in mine
si nu-l pune pe aceeasi trepta cu tugui ca nu exista termen de comparatie
michelle_
Postat pe 26 Mai 2011 11:32
erata: puisor, hehehe...
alfi, sorry...am o zi foarte..."fierbinte"...
michelle_
Postat pe 26 Mai 2011 11:53
michelle
nu-i pun pe aceeasi treapta, categoric corut e mult peste tugui, insa acolo era referirea la publicatii speculative, de care nici corut nu s-a facut strain :)
de la corut imi plac extrem de mult poeziile ... si mai ales intrepretarile lui daniel avram pe muzica, sunt superbe...
femeie inger razvratit, ultimul romantic, sa-mi dai o zi, tangoul....
insa in cartile lui speculeaza foarte mult si spune zecimi de adevaruri.... crede-ma!
nu stiu daca i-ai citit lucrarea lui napoleon savescu - noi nu suntem urmasii romei ... cu aia ai putea face diferentza intre publicatii de tipul 7 ani apocaliptici si marea parte a lucrarilor lui corut si o lucrare solida si de bun simtz!
nu este de luat adliteram, dar are o baza corecta, desi greu acceptabila si digerabila :
imi place sinceritatea in cuvinte putine, decat absconsul si aura de mister pe care multi isi bazeaza speculatiile ..
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 12:14
Pe Tugui l-am citit de mult,cand "era"la moda..dar l-am citat ca sa fiu in tema topicului! Nu ca as crede ca vine sfarsitul lumii..mai OPTIMISTA ca mine putina lume..!! Si Corut citesc,am aproape ,aproape..toate cartile lui..dar are si el fantezia lui,insa cine n-o are nu e OM!! Si lasati "apocalipsa" treceti la topicul meu..vreau sa va aud comentariile,sa va fortez un pic imaginatia,creativitatea..sau relatarea adevarului!! Va multumesc!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Mai 2011 18:36
"Si Corut citesc,am aproape ,aproape..toate cartile lui..dar are si el fantezia lui,insa cine n-o are nu e OM"
eu nu-s OM? ca n-am...ce?

Vine apocalipsa? O astept! Sunt acasa.
nu mai stiu ce sfant spunea:Nu te lasa invins de rau, ci invinge raul cu bine!

mai iad ca pe pamant?
Eugenia69
Postat pe 26 Mai 2011 19:30
Doamna Elisabeta, poate exista o sansa pentru noi. Cititi despre copiii indigo sau de cristal. va ofera o alat perspectiva asupra apocalipsei. Asta, daca credeti in ea.
Eugenia69
Postat pe 26 Mai 2011 19:43
De la: Eugenia69, la data 2011-05-26 19:43:01Doamna Elisabeta, poate exista o sansa pentru noi. Cititi despre copiii indigo sau de cristal. va ofera o alat perspectiva asupra apocalipsei. Asta, daca credeti in ea.
Am citit,dar tot nu cred in apocalipsa sau nu vreau sa cred
elisabeta_boia
Postat pe 26 Mai 2011 19:50
decat sa ma gandesc la apocalipsa.... mai bine incerc sa ma bucur de lucrurile marunte.
Eugenia69
Postat pe 26 Mai 2011 19:59
De la: Eugenia69, la data 2011-05-26 19:59:47decat sa ma gandesc la apocalipsa.... mai bine incerc sa ma bucur de lucrurile marunte.
CORECT !!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Mai 2011 20:09
apocalipsa vine peste trei luni. fix la ora asta. am calculit eu cu o mare exacitate +/- o secunda.da, nu va temeti. trebuie sa-mi lasati mie banii in pastrare sa plec la mare si sa bat niste matanii in nisip. musai la mare, musai la soare si in nisip. cand vin, cei ce mi-au lasat mie banii, scapa de de apocalipsa. atentie: primii 5 care-mi trimit banii, au si un bonus dupa apocalipsa. nenea ista americanul ,e minciuna fata de profetiile mele.
si_totusi
Postat pe 26 Mai 2011 21:47
Si Totusi... pacatoas-o...Tu vrei sa te bucuri de Apocalipsa pe banii altuia? Si tocmai unde? Acolo de-ti intra nisipul pe toate partile de nici Tzunami nu te mai spala chiar daca iti da cu sampon pe spate si pe glezne o saptamana?
garbo172845
Postat pe 26 Mai 2011 21:57
cate 0-uri sa aibe bre..?,ca daca e vorba pe asa..,nu mai am nevoie de ei..
roby_cado
Postat pe 26 Mai 2011 21:57
tu trimite-mi banii si n-ai grija de cel nisip. ma descurc eu. adica, ma voi chinui pentru binele aproapelui
si_totusi
Postat pe 26 Mai 2011 22:06
De la: si_totusi, la data 2011-05-26 22:06:08tu trimite-mi banii si n-ai grija de cel nisip. ma descurc eu. adica, ma voi chinui pentru binele aproapelui
De-o ASISTENTA asa ca ai nevoie??Ma multumesc cu..firimiturile..numai la MARE sa fie..mataniile,binenteles.....!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Mai 2011 22:34
Mihai chiar e cazul sa ne indreptam cu fata catre DIVINITATE si IERARHIILE SPIRITUALE dar numai cine vrea DE BUNA VOIE SI NESILIT DE NIMENI de aceea am intrat incepand cu 3 martie 2011 asaTOATA OMENIREA IN NODUL NORD IN SAGETATOR care spune CE AVETI DE GAND CU DOAMNE DOAMNE???... altfel se pleaca repede de pe PAMANT ca de? am venit fiecare sa facem cate ceva si cine nu vrea sau nu stie DISPARE...................................asa ca pregatiti-va!!!!!..............................................ati vazut ce s-a intamplat in Japonia???...............
garbo173858
Postat pe 27 Mai 2011 12:31
3858 amu ne dai si traducerea???
ca n-ai spus nimic, dar chiar ai spus frumos!
alfheim
Postat pe 27 Mai 2011 13:51
Lasa draga "Si" Preiau eu chestia aia cu chinuitul, cu conditia sa fii pe aproape.
garbo172845
Postat pe 27 Mai 2011 14:03
Parerea mea este sa avem grija cu ce ne indreptam spre divinitate, sa nu inteleaga gresit.
garbo172845
Postat pe 27 Mai 2011 14:04
oricum ultima indreptare catre divinitate e tot cu picerele inainte
alfheim
Postat pe 27 Mai 2011 14:51
De la: mihai2007, la data 2011-05-08 09:09:24vin zile grele e cazul sa ne indreptam cu fata catre bunul dumnezu
Mai rele deatit ?ce mai vrei
ion_11
Postat pe 27 Mai 2011 15:23
De la: alfheim, la data 2011-05-27 14:51:18oricum ultima indreptare catre divinitate e tot cu picerele inainte





"inainte" de ce?
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Mai 2011 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Antibiotice in sarcina 4 De la: garbo_384649 7 Octombrie 2013 22:45
un sfat 20 De la: reyya 27 Noiembrie 2009 22:20
gelozie, posesivitate sau doar mi se pare 21 De la: r_ioana 15 Noiembrie 2009 20:25
intre o varsatoare si un sagetator,credeti ca relatia de cuplu ar merge? 12 De la: Ioana007 8 Iunie 2009 09:56
Dragoste Imposibila 192 De la: asteroid 8 Noiembrie 2011 22:03
Setari Cookie-uri