Cautand niste pareri...

De la: jjeni_ro, la data 2011-05-11 15:08:09Hei.....
esti un tip care comunica, asta e bine.
Eu zic sa te mai gandesti, daca a plecat odata va mai pleca sau fugi si alta data. Mai cauta....


multam domnisoara ... cred ca asta ramane de facut ... cand o sa ma simt instare o sa-mi reiau cautarile. oricum la ultima discutie care am avut-o cu ea a cam dat-o-n bara... m-am speriat si eu un pic vanzand ca au trecut 3 saptamani si noi vorbeam doar la telefon, si i-am zis ca totusi sunt 3 saptamani, daca tot mai speri la o relatie cu mine (asa cum zicea ea la telefon) nu crezi ca ar fi cazul sa te gandesti mai repede la ceea ce o sa faci ? La care ea de sus, imi raspunde ... "mai omule (sau baiatule.. numai stiu sigur) dar tu chiar ma presezi sa vin inapoi la tine" :) dupa care i-am zis frumusel GATA, STOP ... si ma intreaba ea curioasa "da? asta vrei?" si in final am zis un da hotarat si am inchis... eram un pic panicat insa am evaluat din nou si din nou si din nou siiiiii .... nu cred ca mai are rost.
oricum ..ca intodeauna eu va multumesc pt raspunsuri ...
peter_pan111
Postat pe 11 Mai 2011 16:22
naspa...dar, fii optimist, e sansa la un nou inceput.
Freya__
Postat pe 11 Mai 2011 19:53
Asa este,daca e in stare sa plece acum ,va pleca mereu cand nu i convine ceva!daca te ar iubi cu adevarat ar locui cu tine si intr o coliba in padure si ati manca mere paduretze si radacini,dar se pare ca ,,fata,, viseaza la ceva tip,,palatul lui Becali,,si nu v a fi multumita niciodata!Apropo,zici ca provine dintr o familie saraca:,,cand paduchele se satura iese n frunte,,....,eu cred ca prea ai alintat o si nu a fost obisnuita,las o sa stea cu tiranul de taica su si cauta ti perechea potrivita!Multa bafta !
aida71
Postat pe 19 Mai 2011 10:21
Peter, sincer-voi niciunul nu ati iubit cu adevarat in relatia asta. Nici tu, nici ea. Va obisnuiseti impreuna, faceati sex, dormeati impreuna, era ok pana la un punct. Daca intre voi era dragoste nu mai avea nici o relevanta unde stati, ce avere aveti, ce gaina s-a gainatat pe aleea voastra. Astea sunt nimicuri si prostii copilaresti. Tu spui ca muncesti sa-ti dezvolti afacerea, ea voia o casa numai a ei. Sunt dorinte normale si omenesti in definitiv, dar... Nu exista nici un vis comun, nu exista nici un gand de viitor impreuna. Fiecare v-ati facut planuri separat, fiecare ati visat la o relatie perfecta, separat cu alte asteptari si pretentii. Fiecare ati visat, fiind impreuna, la altcineva. Are dreptate Qasaria. Daca o iubeai mergeai cu ea de mana pana la capatul lumii fara sa-ti pese de nimic. La fel si ea, daca te-ar fi iubit ar fi stat cu tine si-n sant. La voi doi s-a dus si bruma de dorinta sexuala de la inceput, asa ati ajuns aici. Pentru fiecare exista altcineva potrivit.
Lidiaolteanu
Postat pe 20 Mai 2011 15:31
De la: Lidiaolteanu, la data 2011-05-20 15:31:34Peter, sincer-voi niciunul nu ati iubit cu adevarat in relatia asta. Nici tu, nici ea. Va obisnuiseti impreuna, faceati sex, dormeati impreuna, era ok pana la un punct. Daca intre voi era dragoste nu mai avea nici o relevanta unde stati, ce avere aveti, ce gaina s-a gainatat pe aleea voastra. Astea sunt nimicuri si prostii copilaresti. Tu spui ca muncesti sa-ti dezvolti afacerea, ea voia o casa numai a ei. Sunt dorinte normale si omenesti in definitiv, dar... Nu exista nici un vis comun, nu exista nici un gand de viitor impreuna. Fiecare v-ati facut planuri separat, fiecare ati visat la o relatie perfecta, separat cu alte asteptari si pretentii. Fiecare ati visat, fiind impreuna, la altcineva. Are dreptate Qasaria. Daca o iubeai mergeai cu ea de mana pana la capatul lumii fara sa-ti pese de nimic. La fel si ea, daca te-ar fi iubit ar fi stat cu tine si-n sant. La voi doi s-a dus si bruma de dorinta sexuala de la inceput, asa ati ajuns aici. Pentru fiecare exista altcineva potrivit.


hmm .. da , partea cu "separat" cred ca e perfect spusa. Oricum, a trecut un timp destul de scurt, si nici eu, si cred ca nici ea, nu mai vedem situatia atat de neagra, ceea ce confirma ceea e ai spus despre "iubitul cu adevarat" si ceea ce am ajuns si eu sa cred (desi cand eram cu ea nu gandeam asa) . Oricum, lucrurile se indreapta incet incet si revin la normal, si chiar numai am nimic de comentat in legatura cu ce a fost. Multumesc tuturor pt postari si va doresc un weekend frumos
peter_pan111
Postat pe 21 Mai 2011 12:48
parerea mea ca nici unul dintre voi doi nu e pe creaca lui
ana_d
Postat pe 21 Mai 2011 13:31
Nu iti mai bat capul sa intelegi.....nu merita! mai bine zis ea nu te merita pe tine.Daca te iubea te accepta asa cum esti , si facea compromisuri.Dragostea e dulce la inceput, dar apoi cu timpul vin si greutati, si doar dragostea sincera si adevarata razbeste!
Bafta ...........si ai rabdare ca vei intalni fata potrivita!
vivi_mariana86
Postat pe 21 Mai 2011 16:32
mie mi se par fleacuri,chestiile din care s-a suparat ea.
si soacra mea sta deasupra noastra,la alt etaj,dar sincer e ca si cum ar sta in casa,la noi,si pentru mine a fost foarte deranjant.
dar totul se rezolva intr- o relatie,si astea nu sunt probleme serioase....
e normal sa mai fie si probleme,e normal sa priviti lucrurile diferit.
niciodata nu o sa le priviti chiar la fel,orice problema s-ar ivi.
e in firea lucrurilor.
nu exista relatiaperfecta,serviciul perfect,etc.
si probleme intr-o relatie mereu vor fi,cand una,cand alta.
le rezolvi si apoi vin latele.
nu e o tragedie,e ceva normal.
succes in viitor,d

daniilia
Postat pe 22 Mai 2011 05:15
multam din nou pentru raspunsuri ... si nu pt ca sunt favorabile mie :)) ci pt ca v-ati pierdut 17 minute sa cititi si sa postati ceva :P
peter_pan111
Postat pe 30 Mai 2011 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Monitoare de fertilitate 4 De la: garbo_5418 10 Septembrie 2012 22:58
E ciudat .. 18 De la: Naif 15 Aprilie 2012 16:35
e bine sa parasesti,cand u mai simti iubire?? 115 De la: lacramioaracrengi 20 Iunie 2011 20:37
Barbatul Capricorn 11 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:42
cand imi voi gasi linistea sufleteasca? 99 De la: sageataalbastra 14 Septembrie 2010 15:50
Setari Cookie-uri