V-ati confruntat cu o astfel de problema?

De la: garbo190284, la data 2011-04-14 15:05:35EU cred ca et-a vazut pe tine si te imita
si eu patesc la fel


ce cauti cory fata mea in genunchi de te imita printesa?nu ne spune,lasa-ne sa ghicim
tare faza!
namyi
Postat pe 14 Aprilie 2011 16:41
chiar tare ............naymi, ce e mai nasol ca eu si daca as vrea nu pot sta in genunchi , ma omoara o artrita reumatoida de pa la 24 de ani si genunchi mei sunt varza ...
cory_emy
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:10
De la: cory_emy, la data 2011-04-14 18:10:10 chiar tare ............naymi, ce e mai nasol ca eu si daca as vrea nu pot sta in genunchi , ma omoara o artrita reumatoida de pa la 24 de ani si genunchi mei sunt varza ...


deci nu-s singura in pioneze...eu ma lupt cu scolioze si degenerare de disc...suntem chit
namyi
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:12
si io ma lupt cu-n muscat ottonel de vrancea... grieli zili am ajuns!
s-ar spune ca chiar ca suntem chit, nu?
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:15
nea thorel ....ii bun ottonelu ....griughiuliu sau alb ?
cory_emy
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:23
alb, cory
si obligatoriu demisec si parfumat... gata, ca iar ii fac pohte lui namyi, si-i un pic gravidutza, saraca, nu vreau s-o am pe constiinta
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:25
pai sa ii dam o dusca de pofta si ei ... ....sau nu ...sa nu se betiveasca aia mica
cory_emy
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:28
demisec? dar de ce nu sec? si nu mai bine rosu? hmmm?

apropos, tu stii ca mie nu-mi place sampania, nu le am p-alea cu cliseele, dar am baut la nepoata-ta o Veuve Clicquot, o nebunie...nectar, nu alta!
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:30
beiii...cica voi sunteti a dreaq...insa nu stiti ca eu chiar nu beau!!!mai poftesc o gura de bere ,dar that's all...
in schimb niko e innebunit dupa alcoale...tre sa il dezvat nene,ca deja sare la mine
dar suna bine ceea ce mentiona Me_...mmmm
namyi
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:39
care din ele? sampania sau vinul rosu?
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:40
Sis, pe baba clicquot o shtiam de cand aveam duty-freeurile-n parohie
Vinul sec il bag in sarmale si fripturi, mamica, altfel e prea aspru pentru gusturile mele alea fine... Si la coloare nu am preferinte, doar la gust si provenienta, da' astea nu se mai pot numi preferinte ci pretentii

namyi, rau faci cu beutura aia, macar din cand in gand, ca medicament, tre' sa mai bagi ceva fiert, antiraceala... o tinctura de boabe de piper in compot de prune distilate, o atentie...
Thor_again
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:44
Me_,sampanie in niciun caz
thorele,un vin fiert merge iarna,dar de la juma de ceasca sunt in cap(am probat-o iarna trecuta)
namyi
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:49
da' chiar! ce vremuri, fratioare...
mai, cum il chema pe tipul ala...sef de vama la cenad, bagat cu embargoul? ha? ca am un lapsus acum...
michelle_
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:53
De la: namyi, la data 2011-04-14 18:39:51beiii...cica voi sunteti a dreaq...insa nu stiti ca eu chiar nu beau!!!mai poftesc o gura de bere ,dar that's all...
in schimb niko e innebunit dupa alcoale...tre sa il dezvat nene,ca deja sare la mine
dar suna bine ceea ce mentiona Me_...mmmm



si niko? si emy a mea daca prinde vreun pahar gol rade ....printre putinele cuvinte pe care le spune , spune clar "spit" nu are tacsu loc de ea la sprit
cory_emy
Postat pe 14 Aprilie 2011 19:18
hahaha...nu stiu de vin,dar clar la bere plescaie din bot pana ii dai...si sa vezi ce-si linge buzele...
se cunoaste ca-s romani cory...de mici le place sa deguste o bautura buna,fina sau nu...
la apa, lapte sau suc n-ar mai face asa...deh...vorba romanului ''apa rugineste''
namyi
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:56
De la: namyi, la data 2011-04-13 16:27:00
De la: charmelen, la data 2011-04-13 11:22:42Buna Cory,e primul bebel? Asa sunt si eu cu fetita mea, ma agit la orice comportament mai ciudat, dar se pare ca atata timp cat e vioaie, se joaca si are pofta de mancare, totul e ok.
A mea are o alta problema fiziologica, nu prea face pipi. Adica face doar odata pe zi, foarte mult si concentrat, dar de baut bea destule lichide.
I-am spus doctorului, si mi-a zis s-o supraveghez atent deocamdata:totusi, sunt un pic ingrijorata. Asa ca profit de interventia lui Cory sa intreb si eu mamicile care apar pe forum, daca s-au confruntat cu o problema similara la copiii lor.


charmelen,dar cat are puiul tau?
eu sunt in continuu stres pe partea cu pipi...


pai fetita mea are trei ani si noua luni. Si-si mai suge si degetul inca, pe deasupra, dar n-am indraznit sa mai postez si asta pe topicul dedicat, dupa ce-am vazut grozavia aia cu oral pleasure.
Il suge de la 6 luni, de cand am intarcat-o, dar nu tot timpul, ci doar cand ii e somn sau foame. Pediatrul (francez) a zis ca pana la 4-5 ani nu trebuie sa-mi fac griji, dar iata ca face 4 ani si tot nu vrea sa renunte.
Poate ca problemele pe care le am o marcheaza si pe ea: mama singura, depresiva, avand in grija o mama cu Alzheimer.
charmelen
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:51
ch, acu' pricep si io mai mult....imi pare tare rau....
dor72
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:55
De la: charmelen, la data 2011-04-17 00:51:46
De la: namyi, la data 2011-04-13 16:27:00
De la: charmelen, la data 2011-04-13 11:22:42Buna Cory,e primul bebel? Asa sunt si eu cu fetita mea, ma agit la orice comportament mai ciudat, dar se pare ca atata timp cat e vioaie, se joaca si are pofta de mancare, totul e ok.
A mea are o alta problema fiziologica, nu prea face pipi. Adica face doar odata pe zi, foarte mult si concentrat, dar de baut bea destule lichide.
I-am spus doctorului, si mi-a zis s-o supraveghez atent deocamdata:totusi, sunt un pic ingrijorata. Asa ca profit de interventia lui Cory sa intreb si eu mamicile care apar pe forum, daca s-au confruntat cu o problema similara la copiii lor.


charmelen,dar cat are puiul tau?
eu sunt in continuu stres pe partea cu pipi...


pai fetita mea are trei ani si noua luni. Si-si mai suge si degetul inca, pe deasupra, dar n-am indraznit sa mai postez si asta pe topicul dedicat, dupa ce-am vazut grozavia aia cu oral pleasure.
Il suge de la 6 luni, de cand am intarcat-o, dar nu tot timpul, ci doar cand ii e somn sau foame. Pediatrul (francez) a zis ca pana la 4-5 ani nu trebuie sa-mi fac griji, dar iata ca face 4 ani si tot nu vrea sa renunte.
Poate ca problemele pe care le am o marcheaza si pe ea: mama singura, depresiva, avand in grija o mama cu Alzheimer.

offff....imi pare rau sa aud de problemele majore.dar esti o fata super,si printesa da putere,pun pariu.
daca bea lichide ,e bine...al meu nu bea lichide decat impins de la spate.
stii,pericolul cel mare e dupa ce le cresc dintisorii permanenti.
am mai zis si ma repet,de aceasta data spun si cine e persoana in cauza:sotul meu si-a supt degetul pana la 10 ani si are o dantura perfectaaaaa!!!
mai am 2 prietene,una l-a supt pana la 11 ani si e ok,alta pana la 13 si are degetul mare de la mana stanga mai subtire,dar e sesizabil doar daca te uiti foaaarte atent.
eu te pup char si iti doresc sa ai bucurii multe si sa faci fata problemelor.
namyi
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:57
fetelor, ca sa vedeti ca totusi nu e o problema asa de mare sau, mai bine zis, ca sunt altele, mai mari, hai sa va zic una: aveam o cunostinta careia nu-i adormea baiatul daca nu avea biberonul cu lapte langa el. Pur si simplu facea scandal si nu vroia sa doarma. Nu asta era problema, ci faptul ca baiatul respectiv avea... vreo 10 ani. Greu l-a dezvatat ma-sa. Cand mi-a povestit respectiva, i-am zis sa-si tina naibii gura si sa nu mai zica nimanui, ca cine stie ce o ajunge copilul cand o creste si vor afla altii de l-or marca pe viata. Asta se intampla acum mai bine de 12 ani. Ultimele vesti pe care le-am avut de la ei au fost ca baiatul, acum vreo 4 ani, era student la actorie si prezentator la un post local al realitatea tv...
Thor_again
Postat pe 17 Aprilie 2011 01:04
tata ,la 8 ani,juca fotbal pe maidan cu biberonul legat la gat...din pacate nu mai e printre noi,sa-mi lumineze puii cu intelepciunea si cultura lui...un om foarte destept,dar fara norocul de a trai mai mult de 49 de ani(fratii mei ,s-a stins la fix o luna dupa decesul tatalui lui,si la 2 saptamani inainte de moartea prietenului meu cel mai bun-avea 21 de ani)
namyi
Postat pe 17 Aprilie 2011 01:22
io cred ca am trait pe alta planeta...fara degete supte....fara sticlute... numai asa se poate explica...
dor72
Postat pe 17 Aprilie 2011 01:28
De la: dor72, la data 2011-04-17 01:28:36io cred ca am trait pe alta planeta...fara degete supte....fara sticlute... numai asa se poate explica...

dor...ghinionul meu a fost moldoveanca
namyi
Postat pe 17 Aprilie 2011 01:32
a dracu' moldovence...
io-s ardeleanca...de doua ori (o sa iti spun io de ce)...asta o fi norocul meu...
dor72
Postat pe 17 Aprilie 2011 01:35
charmelen......iti doresc din suflet sa ai puterea de a merge mai departe si sunt convinsa ca esti destul de puternica pentru a o face , imi pare nespus de rau pentru problemele pe care le ai , incearca totusi pe cat posibil ca aceste probleme sa nu atinga si puiuta care este destul de micuta.....toate cele bune
cory_emy
Postat pe 20 Aprilie 2011 11:32
nu mi se pare deloc ca charmelen este genul de persoana care sa nu aiba puterea sa mearga mai departe. dimpotriva...
Thor_again
Postat pe 20 Aprilie 2011 11:43
apropos de chestia asta..

eu aveam o fetitza,o vecina care avea o problema de acest gen,ce avea pana la urma?
ii crestea din timp in timp o pielicica extrem de subtire,aproape nesesizabila acolo,jos...

copilul se abtinea sa nu faca pipi,pt ca avea niste usturimi greu de suportat...

se impune un control mai amanuntit,charm...acolo,la pussy...
iasomia
Postat pe 20 Aprilie 2011 11:57
De la: Thor_again, la data 2011-04-20 11:43:56nu mi se pare deloc ca charmelen este genul de persoana care sa nu aiba puterea sa mearga mai departe. dimpotriva...


Pai de mers, merg mai departe, dar nu prea stiu incotro.
Multumesc tuturor pentru incurajari, intr-adevar copilul este cel care ma motiveaza si incerc cat pot sa-l protejez de efectele negative ale situatiei mele familiale complicate.
charmelen
Postat pe 27 Aprilie 2011 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Costume de mos craciun si craciunite pt copii - pe comanda-noi 1 De la: OargaDana 20 Decembrie 2011 16:41
Dupa 1 an de gradi tot nu vrea sa mearga si plange 6 De la: Lya_Maris_1 12 Iunie 2013 19:28
tratament!!! 228 De la: anaROBERT 3 Iunie 2010 01:19
MAMICI DIN JUDETUL NEAMT 8 De la: cora 27 Mai 2009 10:11
peeling chimic 1 De la: adria777a 8 Iunie 2011 12:50
Setari Cookie-uri