ce ascunde cererea de prietenie???

De la: reyya, la data 2011-04-07 00:40:15
De la: eu_geminy, la data 2011-04-07 00:38:59
De la: cricat, la data 2011-04-07 00:37:37e ambitioasa ... cand toata lumea este impotriva ei ... ea mai tare striga ...


pai stii expresia... "proasta, dar insistenta"...:D
:)))))


e combinatia fatala Ge :-)))





ce bine va sta cu asemenea comportament.va tot aratati defectele intre voi !!!succes pe mai departe , la circul asta ieftin.o noapte placuta !
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 00:51
pana intr-o zi sau noapte cand poc...auzi suntetul vuvuzelei ragusite....
anaROBERT
Postat pe 7 Aprilie 2011 00:52
he he he, se carabaneste, a certat-o asistenta sefa...:))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Aprilie 2011 00:52
hai pa vuvlino...sa ma visezi
anaROBERT
Postat pe 7 Aprilie 2011 00:54
crezi ca mai viseaza, cu atata haloperidol administrat?...:D
:))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Aprilie 2011 00:55
ei pe draq,era doar o forma de a o face sa dispara

oricum iese vunvu si intra celalalt cont al dansei.....ehe crede ca ma duce de nas
anaROBERT
Postat pe 7 Aprilie 2011 00:57
"prostia conduce romania?ntrebarea este veche,
Serioas nu glumesc
Dac protii n-au pereche,
Oare, cum se nmulesc?!

2) Prostia are bani,
Iar nepriceperea putere.
Suntem o ar de bibani,
Avem cultur n manele.

3) Prostia e un vl lucios
esut dintr-o mtase fin,
Ce-acoper un cap ceos
S-l ocroteasc de... lumin.

4) Dac-n prostie s-ar putea
i doctoratul s se dea,
Ar fi, la noi, o tragedie
C-ar fi la doctori... n prostie!

5) Doi proti cnd vrei s se compare,
Spui "prost mai mic" sau "prost mai mare",
Ar fi greit i chiar nedrept
S spui c unu-i "mai detept"!

6)n universul nostru strmt
Plini de virtui i de ocar,
Prostia este o povar
Pe care cei ce-o duc, n-o simt.

7)Doar pentru proti prostia-i o virtute,
Iar dintre proti tu eti cel mai de frunte.
Omul detept greete-o dat i ia aminte,
Dar idiotul neobosit i d-nainte...

8 )Pe om detept te-ai suprat?
l ceri un pic i ai scpat.
Dar duci o lupt fr rost
Cu omul care este prost.

9)Odihnind, chiar azi mi pun
O-ntrebare-n ziua-a aptea:
Dac noaptea-i sfetnic bun
Cum de unii-s proti ca noaptea.

10)Oare nu-i mai aminteti,
Vorba din btrni lsat?
Din beie te trezeti,
Din prostie niciodat."
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:13
doamne vuvu,ti se potriveste ca o manusa.....
chiar ai simtit nevoia sa iti trantsti pe forum si o poezie dedicata tie
ntz,ntz,ntz, nu mai ai leac......
anaROBERT
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:17
si ce-i cu asta ....vuvu?....
cricat
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:17
De la: cricat, la data 2011-04-07 01:17:43si ce-i cu asta .vuvu....



cum ce cri??
sa autocaracterizat fomeia.....
anaROBERT
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:19
aaaa. da? .... OK.... acum pot sa dorm :P
cricat
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:21
De la: anaROBERT, la data 2011-04-07 01:17:29doamne vuvu,ti se potriveste ca o manusa.....
chiar ai simtit nevoia sa iti trantsti pe forum si o poezie dedicata tie
ntz,ntz,ntz, nu mai ai leac......






daca erai mai inteligenta,observai ca este adresata Romaniei,nu Ungariei.(eu nu sunt romanca).
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:23
ei...ce sa-ti povestesc....si atunci de ce tastezi pe un forum romanesc ?? hai ca ne-ai dat pe spate...nu conteaza de unde vii ...conteaza ce esti in ansamblu . Si atunci cand constati ca nu esti mare lucru vrei sa epatezi intr-un mediu virtual .
reyya
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:34
De la: reyya, la data 2011-04-07 01:34:40ei...ce sa-ti povestesc....si atunci de ce tastezi pe un forum romanesc ?? hai ca ne-ai dat pe spate...nu conteaza de unde vii ...conteaza ce esti in ansamblu . Si atunci cand constati ca nu esti mare lucru vrei sa epatezi intr-un mediu virtual .




pentru ca acum ma aflu in Romania.dar am postat indiferent unde am fost.
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:39
pe acest topic voi scrie ce imi place mie.




"Experienta este cel mai dur profesor,pentru ca mai intai iti da testul iar dupa iti explica lectia."
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:41
"prostia conduce romania?ntrebarea este veche,
Serioas nu glumesc
Dac protii n-au pereche,
Oare, cum se nmulesc?!

2) Prostia are bani,
Iar nepriceperea putere.
Suntem o ar de bibani,
Avem cultur n manele.

3) Prostia e un vl lucios
esut dintr-o mtase fin,
Ce-acoper un cap ceos
S-l ocroteasc de... lumin.

4) Dac-n prostie s-ar putea
i doctoratul s se dea,
Ar fi, la noi, o tragedie
C-ar fi la doctori... n prostie!

5) Doi proti cnd vrei s se compare,
Spui "prost mai mic" sau "prost mai mare",
Ar fi greit i chiar nedrept
S spui c unu-i "mai detept"!

6)n universul nostru strmt
Plini de virtui i de ocar,
Prostia este o povar
Pe care cei ce-o duc, n-o simt.

7)Doar pentru proti prostia-i o virtute,
Iar dintre proti tu eti cel mai de frunte.
Omul detept greete-o dat i ia aminte,
Dar idiotul neobosit i d-nainte...

8 )Pe om detept te-ai suprat?
l ceri un pic i ai scpat.
Dar duci o lupt fr rost
Cu omul care este prost.

9)Odihnind, chiar azi mi pun
O-ntrebare-n ziua-a aptea:
Dac noaptea-i sfetnic bun
Cum de unii-s proti ca noaptea.

10)Oare nu-i mai aminteti,
Vorba din btrni lsat?
Din beie te trezeti,
Din prostie niciodat."

vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:45
ce ma mira este ca nu ai deschis un topic special pentru asta ...
cricat
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:48
De la: vuvuzela, la data 2011-04-07 01:41:46pe acest topic voi scrie ce imi place mie.




"Experienta este cel mai dur profesor,pentru ca mai intai iti da testul iar dupa iti explica lectia."



superb vuvu si eu mai sunt doua zile in tara apoi inapoi la munca
_blondyna
Postat pe 7 Aprilie 2011 02:07
De la: cricat, la data 2011-04-07 01:48:06ce ma mira este ca nu ai deschis un topic special pentru asta ...






chiar nu se observa ca nu ma atinge nici o rautate,indiferent de la cine este venita?sunt o femeie puternica si stiu sa ma apar de energiile negative.in pregatirea mea am invatat cum sa le trimit si inapoi.de aceea le multumesc tuturor si sa isi vada fiecare de lungul nasului si de bunul simt.multumesc.
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 03:12
De la: cricat, la data 2011-04-07 01:48:06ce ma mira este ca nu ai deschis un topic special pentru asta ...




cata inteligenta iti trebuia sa observi ca prima tema a fost inchisa.?
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 03:16
De la: _blondyna, la data 2011-04-07 02:07:34
De la: vuvuzela, la data 2011-04-07 01:41:46pe acest topic voi scrie ce imi place mie.




"Experienta este cel mai dur profesor,pentru ca mai intai iti da testul iar dupa iti explica lectia."



superb vuvu si eu mai sunt doua zile in tara apoi inapoi la munca




si mie mi-a placut.este o mare realitate.asa m-am hotarat sa continui acest topic pe subiectul;scriu ce imi place mie.draga blondino imi este dor de tine,de lucrurile frumoase pe care le scriai.
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 03:22
"un prost nu spune lucruri inteligente, dar un om inteligent spune multe prostii"G.I.



gata plec acasa.voi comenta in alta zi.



vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 03:38
De la: vuvuzela, la data 2011-04-06 16:06:42
De la: ameno, la data 2011-04-06 15:08:001. a fi ingrozita de cineva pe un site de socializare mi se pare absurt si aberant
zau ca nu am vazut niciodata iesind vreun user prin monitor sa ma traga de urechi sau sa-mi faca oaresce nazdravenii ar fi o premiera pentru mine...daca i s-a intamplat cuiva rog detalii cu lux de amanunte
2.
1266...tanti/nene ce-o fii, e sarita de pe fix....mai citeste-o pe alte topicuri si nu iti trebuie prea multe scoli ca sa realizezi lucrul asta.
deci.... ladycriss te asteptam cu detalii,eventual si nae nae ca sa fie echilibrata balanta.Noi arbitram




vezi uite asa se depaseste bunul simt.cum iti permiti sa spui despre 266 ca este 'sarita de pe fix'?ai devenit medic dintr-o data?dar felul cum se exprima Gemini este coerect?eheee se vor face multe modificari pe internet datorita comunitatii europene.ar trebui ca si romanii sa aibe o exprimare de bun simt daca nu in tarile civilizate sunt exclusi de pe net direct cei ce nu respecta regulile.asa a inceput mai intai cu politia on-line care intra in toate site-urile si care comunica unde sunt nereguli.si se vor lua masurile necesare.


vuvu doar tie iti raspund de restul CNPuri nu-mi bat capul.le luam sistematic...
1.unde vezi mama ca am jignit sau am depasit bunul simt prin afirmatia "sarita de pe fix"
cand am afiramt asa ceva am spus-o in cunostinta de cauza(vezi topicul cu creativitatea si cel cu starea voastra...)
daca imi aduc bine aminte chiar tu (prea sfanta) ai apostrofat-o pe topicul creativ Asta ca sa lamurim cauza "sarita de pe fix" ca sa nu mai zic de trairile pe care le-a avut pe topicul lui Nuti..in fine nu-mi bat capul
2.nu sunt eu in masura sa judec cum se exprima oricare dintre useri garbo, mai mult decat atat nu vrea sa-mi dau cu parerea despre X Ysau Z si mai ales NU DORESC sa fiu intrebata cum se exprima Z YX CAPISCI???
3. uneori imi esti simpatica dar alte ori esti enervant de iritanta.
4. si ultimul...de azi inainte invata sa stai in banca ta si indiferent cine iti cere "ajutor"(gen ladycriss vs Hartuirea), abtine-te si lasa-i pe ei sa-si rezolve problemele singuri.
cum ziceam mai devreme inca nu am auzit pe nimeni sa i se fi intamplat sa-i iasa vreun hartuitor prin monitor si sa il schingiueasca

CNPurile sa nu beleasca ochii prea mult la moa ca mi se rupe ...si cu riscul sa ma hartuiti pe viata
ameno
Postat pe 7 Aprilie 2011 11:14
mai, dar daca batman era femeie?
michelle_
Postat pe 7 Aprilie 2011 11:43
era jale
ameno
Postat pe 7 Aprilie 2011 11:56
mdea...eu zic ca e femeie
si mai e si blonda...
michelle_
Postat pe 7 Aprilie 2011 12:03
io mi-s!!!
zambila
Postat pe 7 Aprilie 2011 12:13
ba p-a ma-sii! tu nu esti blonda deloc, pisicuto...

te alinti, este?

michelle_
Postat pe 7 Aprilie 2011 12:15
"
1.Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani.

2.Prietenii il invata ce trebuie sa faca,iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie.

3.Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta.(N. Iorga)

4.Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.(Georges Brassens)

5.Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi,dar trebuie traita privind inainte.(Kirkegaard)

6.Timiditatea-un defect al oamenilor mari,tupeul-defectul oamenilor mici.(Maurice Coyaud)

7.Nu trebuie sa fii trist ca n-ai fost remarcat.Fii trist ca n-ai facut nimic remarcabil.(Confucius)

8.Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli,decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn)

9.Toata lumea se plange ca nu are memorie,dar nimeni nu se vaita ca nu are logica.(La Rochefoucault)

10.Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.(Peter O'Toole)

11.Daca ceea ce ai de facut pare simplu,inseamna ca nu ai aflat inca totul.(Donald Westlake)

12.O personalitate este aceea care se daruieste,nu se justifiva.(Petre Tutea)

13.Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare.(Tudor Musatescu)

14.Nu judecati oamenii dupa cei cu care se aduna.Nu uitati ca Iuda avea amici ireprosabili.(Ernest Hemingway)

15.Focul intareste intotdeauna ceea ce nu poate distruge.(Oscar Wilde)

16.Experienta este cel mai dur profesor,pentru ca intai iti da testul si apoi iti spune care era lectia.(Vernon Law)

17.Toti traim sub acelasi cer,dar nu toti avem acelasi orizont.(Konrad Adenauer)

18.Daca gasesti un drum fara obstacole,probabil ca drumul acela nu duce nicaieri.(J.F.Kennedy)

19.Inainte sa va suparati pe cel care va pune la treaba,amintiti-va ca fara presiune nu se formeaza diamantele.(Mary Case)

20.Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta.(N.Iorga)

21.Nu te teme niciodata de umbre.Ele arata doar ca exista lumina in apropiere.(Gary Sinise)

22.Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi,dar sunt niste lenesi inteligenti.(David Dunham)

23.Bine ne pot face numai unii oameni;rau ne pot face toti.(Gracian)

24.Tinerii nu stiu,iar batranii nu mai stiu.(proverb tailandez)

25.Deoarece lunea aceasta pica intr-o marti din ziua de miercuri,intalnirea noastra saptamanala de joi va avea loc vineri,sambata aceasta,pentru ca duminica e zi libera.(Red Skelton,anunt premiat de New York Times)

26.Cea mai inversunata lupta este cu tine insuti.Te afli in ambele tabere.(Voltaire)

27.Nimic nu costa mai mult decat nestiinta.(legea lui Moisil)

28.Munca in echipa presupune in primul rand sa-ti pierzi jumatate din timp explicandu-le celorlalti de ce nu au dreptate.(George Wolinski)

29.Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet.Teme-te daca te opresti.(Sun Tzu)

30.Oamenii sunt ca vinurile.Cu timpul,fie devin din ce in ce mai buni,fie se transforma in otet.(Papa Ioan al XXIII-lea)

31.In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun.Daca nu mergi repede inainte,te calca in picioare cei care vin din urma.(Will Rogers)

32.Multi indivizi din societatea moderna sunt ca barcagiii:trag la vasle,dar stau cu spatele la viitor.(Henry Coanda)

33.Daca vrei sa stii cine este un om,da-i o functie de conducere.(Robert Brasillach)

34.E loc sub soare pentru toata lumea.Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.(Jules Renard)

35.Sa fii liber nu inseamna sa faci tot ce vrei,ci sa stii ca poti sa vrei.(Jean Paul Sartre)

36.Lenea este mama tuturor viciilor,dar - fiind o mama - trebuie respectata.(Robert Frost)

37.Daca vrei sa faci pe cineva bogat,nu-i spori puterea,ci ia-i din dorinte.(Epicur)

38.Nu munci atat de mult,ca nu mai ramane timp ca sa castigi bani.(proverb evreiesc)

39.Eficienta este cea mai inteligenta forma de lene.(David Dunham)

40.Cand toata lumea iti da dreptate,ori esti al naibii de destept,ori esti patron.(Andre Birabeau)

41.Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei.(Sigmund Freud)

42.Inteleptul nu spune ce stie,iar prostul nu stie ce spune.(proverb turc)

43.Rasul e ca stergatorul de parbriz:nu opreste ploaia,dar iti permite sa iti vezi de drum.(Jeanne Wasbro)

44.Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America si pe altii sa asculte la usa.(Jose Maria Eca de Quinteros)

45.Moartea nu vine odata cu varsta,ci odata cu uitarea.(Gabriel Garcia Marques)

46.Cand vezi ca ai aceeasi parere cu majoritatea e bine sa mai reflectezi o data.(Mark Twain)

47.Daca ai impresia ca educatia e scumpa,atunci incearca sa vezi cum e ignoranta.(Andy McIntyre)

48.Lenesul are totdeauna chef sa faca ceva,dar incepand de maine.(Vauvergnades)

49.Gluma e o trasura buna pentru adevar.(Francis Bacon)

50.Nimeni nu e de neinlocuit,dar - unoeri - este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura.(ClaireMartin)

51.Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.(Isaac Asimov)

52.Memoria schimba culoarea amintirilor.(Jacques Bainville)

53.Dorinta nemasurata de putere i-a facut si pe ingeri sa se prabuseasca.Oamenii nu au cum sa scape.(Francis Bacon)

54.Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.(Jean Grenier)

55.Critica este un lucru pe care poti sa-l eviti nespunand nimic,nefacand nimic si nefiind nimic.(anonim)

56.Cine vrea sa spuna ceva interesant,trebuie sa minta putin.(Antoine de Saint Exupery)

57.A gandi liber e mare lucru.A gandi corect e si mai mare lucru.(La intrarea in Univ. Uppsalla)

58.Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti pe gratis.(proverb japonez)

59.Nu e greu sa fii darnic astazi.Greu e sa nu regreti maine.(Jules Renard)

60.Romania este o tara pe care cu cat o cunosti mai bine,cu atat o intelegi mai putin.(Jonathan Scheele)

61.Inteligentii se impart in doua:buni si rai.Prostii se impart in una:rai.(G. Ibraileanu)

62.Oboseala si lenea au aceleasi simptome.(Bissane de Soleil)

63.Cand ai 10 pasi de facut,9 pasi sunt jumatatea drumului.(proverb chinez)

64.Anumite lucruri sunt imposibil de cunoscut.Dar este imposibil de aflat care sunt acestea.(Murphy)

65.Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti;nu din teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le.(Gelu Negrea)

66.Problemele care exista acul in lume nu pot fi rezolvate de mintile care le-au creat.(Einstein)

67.O conducere in trei nu functioneaza decat atunci cand unul din memri este bolnav si altul e in concediu.(H. van Loon)

68.Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost.

69.Orice lingusitor traieste pe cheltuiala cui il asculta.(La Fontaine)

70.A face pe prostul la timpul potrivit este cea mai mare intelepciune.(Cicero)

71.Cand mincesti,joaca-te.Munca ,daca este o datorie,te ucide.(Max Jacob)

72.Niciodata nu se minte atat de mult ca inaintea unor alegeri,in timpul unui razboi sau dupa o vanatoare.(Clemenceau)

73.Un prost care nu spune nici un cuvant nu se deosebeste de un savant care tace.(Moliere)

74.A fi inteligent presupune a folosi si inteligenta altora.(Richard Aladjemoff)

75.In politica,prostia nu e un handicap.(Napoleon)

76.Vand statul nu plateste profesorii,copiii sunt cei care vor plati.(Guy Bedos)

77.Cu cat regula e mai stricta,cu atat capul care a conceput-o e mai prost.(Jean de la Bruyere)

78.Cand apare un om destept pe lume,poti sa-l recunosti dupa faptul ca toti prostii il urasc.(Bisanne de Soleil)

79.Analfabetul viitorului nu va mai fi cel care nu stie sa citeasca,ci cel care nu stie sa inteleaga.(Alvin Toffler)

80.Singurul lucru mai rau decat sa fii vorbit pe la spate este acela sa fii ignorat total.(Oscar Wilde)

81.Daca astepti momentul potrivit,te intrec altii care nu-l asteapta.(Woody Allen)

82.E bine sa ai putere,dar e si mai bine sa n-ai nevoie de putere.(Gandhi)

83.Prea multe informatii iti creeaza impresia de vid.(Jean Pierre April)

84.Daca ar trebui sa ne gandim la tot norocul pe care l-am avut fara sa-l meritam,n-am indrazni sa ne plangem de nenoroc.(Jules Renard)

85.Nici o razbunare nu e mai mare decat uitarea.(Baltasar Gracian)"





vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 15:00
Ameno si eu te simpatizez,dar incearca sa realizezi ca nu sunt un copil mic care primeste sfaturi de la mama sau tata.am 39 de ani,am o vasta experienta in fata si o anumita functie.ca ma mai pisicesc printre voi, cam asa se incepe socializarea.insa nu sunt eu genul sa fiu dadacita sau pusa la colt,crede-ma.meseria mea este prea dura,ca sa fiu in postura de mai sus.tu vezi ca imi mai "cobor "nivelul de cultura si accept chiar corectarile unora care cred ca am gresit,numai din motive profesionale dar si personale.eu mai intai gandesc in alta limba,apoi scriu.cu drag Al;exandra.
vuvuzela
Postat pe 7 Aprilie 2011 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOTUL SE GINDESTE LA AMANTA CIND FACE SEX CU SOTIA,SOTIA SE GINDESTE LA 2-3 ACTUALI SI FOSTI 28 De la: GIOVANI 27 Februarie 2012 12:16
In pat cu......dusmanul 5 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 21:48
trecutul meu 27 De la: double_chock 4 Noiembrie 2009 21:00
Traditii la nunta 7 De la: cinezee 3 Martie 2009 23:29
se spune ca... 100 De la: DaMarkus09 17 Iunie 2009 14:12
Setari Cookie-uri