Dupa 13 ani totul s-a transformat intr-o durere sfasietoare...

NU stiu ce s aiti spun....pentru ca nu am experienta in asa cv.....dar eu cred k totusi te iubeste daca aveti si o fiica impreuna...dar cred k el ink nu isi da seama ce vrea...e confuz...si o sa ii i a cv timp sa descopere care sentimente sunt mai profunde cele pt mama lui sau cele pentru femeia cu care a stat alaturi atatia ani..cred k nu tu ar trebui sa il cauti.....poate doar sa ii dai cumva niste impulsuri....dar dak el te iubeste si te vrea in viata lui pe tn sipe fiica tao sa va caute......dak nu...inseamna k mama lui e foarte impulsiva....sper totusi sa nu isi dea seama prea tarziu....oricum iti doresc tot binele din lume
loredana14
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:42
De la: panacristina, la data 2011-03-26 20:53:14draga mea ,imi pare foarte rau pentru momentul greu prin care treci,mai ales pntru ca ma regasesc intr-o anumita parte din povestea ta,aceea cu soacra. am si eu una la fel pe care a trebuit sa o suport ,deci te inteleg mai mult decat crezi.un sfat nu stiu cum sa-ti dau pentru ca nu stiu prea multe despre relatia voastra. La fel de bine,nu stiu care a fost relatia ta cu soacra pentru a-mi da seama cum sa abordezi problema. indicat ar fi ca tu sa pui intr-o balanta toate lucrurile si momentele pe care le-ai trait cu sotul tau,sa vezi in care parte cantareste mai greu. La o relatie de atata timp nu poti sa-i dai cu piciorul fara sa analizezi foarte in amanunt toate aspectele. as vrea sa vb mai multe daca se poate in mai particular . si eu sunt casatorita si am o fetita si as vrea sa iti poti rezolva problemele cu sotul tau pentru ca cea mica o sa fie afectata de aceste probleme pe care le aveti voi.daca poti sa-mi lasi un id de mess unde sa vb mai multe. in rest eu iti doresc sa te impaci cu sotul tau daca acest lucru e avantajos pentru tine si pentru fata voastra. sper sa mai vb. si nu disperapentru ca timpul o sa le dea de cap la problemele tale.Asta e un sfat pe care mi=l da mama de fiecare data cand am cate o problema, si sa sti ca are dreptate. sunt alaturi de tine si sper ca te pot ajuta
DRAGA INNA,AM ATATA EXPERIENTA DE VIATA INCAT AM DECIS SA-TI SCRIU CATEVA RANDURI..NU-TI MAI CHINUI SUFLETUL SCUMPO CU UN TRECUT ATAT DE TRIST,PRIVESTE INAINTE SI I-ATI VIATA IN PIEPT..BARBATUL ACESTA NU TE MERITA...INTR-UN CUPLU TREBUIE SA FITI IN DOI IN TOTUL.,DACA EL CREDE CA ESTE MAI IMPORTANTA MAMA SA CARE PE DEASUPRA IL INDEAMNA LA RAU,ATUNCI LASA-L IN PLATA LUI,ESTE SARAC CU DUHUL,NU ESTE CAPABIL SA AIBA O FAMILIE FERICITA..PACAT..MARE PACAT...CA MAI EXISTA UN COPIL LA MIJLOC...EU SUNT DIVORTATA DE 23 ANI SI MI-AM CRESCUT FATA SINGURA DE LA VARSTA DE 7 ANI..TREBUIE SA FII PUTERNICA,FAMILIA TA ESTE COPILUL ..BARBATII VIN SI PLEACA DIN VIATA UNEI FEMEI DAR COPILUL RAMANE PE VECI.CONCENTREAZA-TE ASUPRA COPILULUI ,CRESTE-L BINE,EDUCAT SI BINEINTELES SA AI IN VEDERE SI VIATA TA..ESTI DESTUL DE TANARA ,(VARSTA FETEI MELE )AI TOATA VIATA INAINTE,POTI GASI PE VIITOR UN BARBAT CARE SA TE MERITE,SA TE FACA SA TE SIMTI IMPORTANTA,SA-TI DARUIASCA IUBIREA DE CARE AI ATATA NEVOIE...MULT NOROC SI FERICIRE
kiramocanu
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:43
Sa stii ca inteleg perfect prin ceea ce treci si e normal sa te simti dezorientata, abandonata, dar nu esti singura ai un copil pentru care tb sa mergi m departe si sa-i arati ca esti puternica. Lasa timpul sa treaca, sa vezi daca atitudinea lui se schimba, poate va realiza ce-a pierdut si se va trezi la realitate. Fii tare ca viata merge mai departe cu sau fara el!
garbo179687
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:51
Daca vrei sa fii cu familia ta mai bine lasati totul in urma si mutati-va singuri.E greu dar e singurul mod in care soacra ta nu o sa se mai implice.Aveti o varsta si o viata numai a voastra in care parintii nu trebuie sa se implice.Daca sotul tau tine la relatia pe care o aveti o sa inteleaga si o sa vina dupa tine.Daca nu vrea sa vina inseamna ca nu te merita si trebuie sa mergi mai departe.Nimeni nu are dreptul sa se bage in povestea voastra.
garbo002750
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:56
viata merge inainte,am trecut prin aceiasi situatie,eram distrusa ,doborita,nu mai vedeam pe unde merg pe strada,....pina cind am vazut o femeie ce parea a fi nebuna ..si m-am hotarit pe loc decit nebuna,mai bine sa plinga mama lui...si crede-ma ,acum te doare ,dar dupa 3-4 vei incepe sa uiti ai cea mai frumoasa virsta...mergi inainte ...
borosro
Postat pe 2 Aprilie 2011 11:04
Doare, f tare, dar o sa te doara si mai tare daca te intorci acolo de unde ai plecat. poama acra o sa -ti faca viata amara. Eu zic sa mergi inainte,fara sa privesti inapoi!
Axl_22
Postat pe 2 Aprilie 2011 11:24
Draga mea si eu am probleme mari cu sotul meu dar nu din cauza soacrei ,am plecat si eu de atatea ori de acasa si m-am intors dar degeaba naravul din fire nu are mantuire.Eu am 2 fetite una are 13 ani si una 4 cea mare de multe ori imi spune ca era mai bine dak divortam si ea resimte haosul din viata noastra si o afecteaza.Tu stii cel mai bine dak merita sa acorzi o sansa sau sa mergi mai departe, indiferent de decizia luata eu iti urez sa ai parte de liniste si sa te bucuri de viata alaturi de minunea din viata ta!
mony75
Postat pe 2 Aprilie 2011 11:35
Draga mea te inteleg perfect.Aceeasi viata am avut-o si eu.Am fost casatorita 13 ani si am locuit in casa soacrei mele 4 ani de zile.In acest timp s-a bagat tot timpul peste noi.Parintii mei aveau un apartament si ni l-au dat noua.am plecat de la soacra pentru 1 an de zile.Intre timp mi-a murit socrul si ne-a implorat sa ne intoarcem acasa ca se v-a schimba ,am crezut-o ,insa nu a fost asa .Viata noastra era si mai grea.Cind vroiam sa facem ceva in casa ne spunea ca nu-i casa noastra si facem degeaba si totusi faceam .Pina intr-ozi.Am plecat amindoi in strainatate la munca.Noi avem impreuna 3 fetite minunate-as dori la toti parintii copii ca ai mei.Copii au ramas cu mama mea nu cu soacra sa ii dam cumva batai de cap.Dupa 1 an ne-am intors in concediu dar el nu a mai vrut sa mearga a vrut sa ramina cu mama lui cu toate ca era in putere.m-am rugat ,i-am cazut in genunchi ,nu a vrut.Atunci eu i-am spus ori cu mine ori cu maicata.Si ce a ales el ?Pe maicasa a renuntat la noi cu gindul ca eu ma voi intoarce inapoi la el.Dar nu am facut asa.Am plins dar am avut-o pe mama alaturi la fel cum o ia si tu, mi-a fost foarte greu la inceput nu imi concepeam viata vara el.Am plecat inapoi la munca in strainatate.Ma-m intors dupa 1 an de zile si am bagat divort.Afost un soc pentru el dar vroiam sa merg inainte,sa imi vad de viata mea ca oricum el nu se despartea de fusta mamei.Iar acum sint fericita alaturi de cele 3 fete ale mele fara el.
Asa ca draga mea lasa-l pentru ca nu te merita ,el a ales as stea cu maicasa si nu cu tine si copilul vostru.
Ito doresc multa intelepciune si nu uita Dunnezeu ti-a dat o singura viata si nu merita sa suferim.
garbo164606
Postat pe 2 Aprilie 2011 11:40
Imi pare rau de tine acum citind aceasta poveste dar, si iar dar gandestete deoarece aveti un copil care trebuie crescut si din cate spui tu nu-l prea intereseaza existenta zilei de maine ,eu cred ca acest barbat nu s-a maturizat pana acum si nici de acum incolo,nici o sansa ,eu cred k tu ai fost barbatul in casa ma refer la griji si responsabilitati ,te felicit esti o femeie care stie ce vrea de la viata ,vezi....asta inseamna sa fii matur ,tu spui ca primesti sfaturi de ici de colo printre care si de la mama ta si tot tu spui ca nu stii ce sa faci adica asculti dar pui in balanta tot asta inseamna sa fii un om echilibrat ,ceea ce nu regasesti la ex sotulu tau ,parerea mea este ca tu trebuie sa fii ceea ce esti ,si sa-ti vezi de familia ta adica tu si fetita ,responsabilitatea ta este fetita ,responsabilitatea sotului tau este mama lui ,tu si copilul sunteti in plus ptr el, foarte usor a renuntat la tine, stii cand te va cauta acest barbat ?,atunci cand maicasa va deceda,si poate nici atunci e posibil sa traiasca in suferinta dupa masa pana ,la adanci batraneti .Stop acestui stil de viata, la 32 de ani o poti lua de la capat cu foarte multa usurinta si maturitate , tu HOTARASTI. Eu iti doresc o viata frumoasa ,deasemeni te rog sa nu te uiti in urma.
garbo186667
Postat pe 2 Aprilie 2011 11:41
Imi pare rau de tine acum citind aceasta poveste dar, si iar dar gandestete deoarece aveti un copil care trebuie crescut si din cate spui tu nu-l prea intereseaza existenta zilei de maine ,eu cred ca acest barbat nu s-a maturizat pana acum si nici de acum incolo,nici o sansa ,eu cred k tu ai fost barbatul in casa ma refer la griji si responsabilitati ,te felicit esti o femeie care stie ce vrea de la viata ,vezi....asta inseamna sa fii matur ,tu spui ca primesti sfaturi de ici de colo printre care si de la mama ta si tot tu spui ca nu stii ce sa faci adica asculti dar pui in balanta tot asta inseamna sa fii un om echilibrat ,ceea ce nu regasesti la ex sotulu tau ,parerea mea este ca tu trebuie sa fii ceea ce esti ,si sa-ti vezi de familia ta adica tu si fetita ,responsabilitatea ta este fetita ,responsabilitatea sotului tau este mama lui ,tu si copilul sunteti in plus ptr el, foarte usor a renuntat la tine, stii cand te va cauta acest barbat ?,atunci cand maicasa va deceda,si poate nici atunci e posibil sa traiasca in suferinta dupa masa pana ,la adanci batraneti .Stop acestui stil de viata, la 32 de ani o poti lua de la capat cu foarte multa usurinta si maturitate , tu HOTARASTI. Eu iti doresc o viata frumoasa ,deasemeni te rog sa nu te uiti in urma.
garbo186667
Postat pe 2 Aprilie 2011 11:41
Buna,am trecut si eu printr-un divort,dar din vina lui,ii placeau femeile frumoase si bauturile spirtoase,copiii erau ai mei.Cand au crescut ei si au vazut ce eforturi fac pt a tine casa si sa ii ajut pe ei cu scoala au fost alaturi de mine si au insistat sa divortez,tot ce am facut cu el a fost cu eforturi mari,cu cearta si scandal-casa ,mobila, masina,am avut salarii bune amandoi,dar ai mergeau in casa ai lui mai luau si alte drumuri.Am divortat,m-am recasatorit,si o duc f.bine santem impreuna de 3 ani si am facut mai mult decat am facut cu exul in 25 ani,copiii lui si ai mei vin la noi cu placere si santem o familie adevarata ne ajutam,ne intelegem,santem mereu impreuna,ne sfatuim.Deci nu se va schimba nimic in viata ta tu vei investi mereu in relatie si vei suferi iar el nu va da 2 bani.Daca pana acum au fost plecari-veniri asta nu este viata,ai pe ai tai alaturi,mergi inainte,daca vrea sa fie cu tine venea pana acum.Copilul si asa il cresc ai tai mergi inainte suferinta va trece ,am trecut prin asta.Bafta mergi inainte.
garbo121355
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:04
delly003506, cred ca never-ever nu mi-as dori o soacra ca tine - faci parte cumva din "comitetul mahalalei" in care stai; ai greseli de gramatica grave in postul tau, de aici si cata carte ai.... oricum n-ai inteles nimic din ce a spus fata asta , te-ai bagat fix ca musca prin diverse orificii...


Draga mea in suferinta, un barbart care nu are in CORDONUL OMBILICAL taiat de la maica'sa nu are ce cauta in viata ta; nu stii tu cum este in toate cuplurile (bune, rele..etc)
Ia-ti viata in maini, si lasa-l pe "baietel" in fustele mamei lui; se pare ca nu se descurca in viata fara sfaturile mamei ori de fatalai e lumea plina; incearca sa te redresezi tu pentru ca un astfel de om nu te iubeste, daca pune mai presus pe maica'sa!
Postul lui , nici u merita sa-l citesti, e doar o inculta care pisha ochii la telenovele, la filme indiene si urmareste canapeaua lu' Maruta , acces direct, romanii au talent si alte emisiuni din astea "de mare cultura" (cred ca as adauga si postul OTV in intregime);
Deci, vezi-ti de drum ca n-ai dupa cine sa plangi , atitudinea soacrei n-o sa se schimbe niciodata fata de tine pentru ca in mintea ei este ca i-ai furat baiatul;
Mai e unu' p-aci care zice ca-ti da sfaturi pe mess(aiurea), iarta-l si ti-am spus nu te mai uita inapoi, ia-ti copiliul si asigura-i un viitor. Barbati mai sunt pe pamantul asta, numai ca trebuie sa fii atenta; si tine minte, nu esti sluga nimanui

adeline
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:18
Barbatul nu te inseala ,dar a reusit sa te dea gata soacra?
Trebuie sa-ti faci sotul sa simta ca tu si fetita lui sunteti pe primul loc,sunteti o familie !
Era bine daca il implicai mai mult in cresterea fetitei,deoarece in acest timp intre ei se producea o legatura mai puternica ,iar balanta obligatoriu se inclina spre voi doua.Poate nu este prea tarziu...Ia fetita si mutativa acasa.Daca asta este singura problema o poti rezolva ,cu dragostea de care vorbesti , cu nteligenta si intelepciune.
Poti desigur sa cauti alt barbat,nu e mare lucru,dar nu vei fi scutita de probleme....
Bafta !
garbo033798
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:30
Chiar daca crezi ca nu esti puternica, afla ca esti, in primul rand ca ai avut puterea sa te destainui. Nu stiu daca tu ai vb cu sotul tau (deschis) despre aceste probleme, daca da (si el nu s-a schimbat) ia tu fraiele vietii tale in mana, fi puternica si chiar daca iti vine sa urli de suparare, zambeste, viata nu se opreste aici. Daca Sa ramana cu masa...al dracu soacre...Multumeste-i lui Dzeu ca nu esti bolnava si incapbila de a face ceva.Chiar nu inteleg femeile care stau alaturi de un sot, doar ca e sot...daca iubire si intelegere nu e, sa o lasam naibii de viata.Sunt femei care sunt batute...dar rabda.Stii care este norocul barbatilor romani? Tocmai faptul ca sunt romani in Romania :)) Sa vina aici in Italia si sa loveasca o femeie.. Deci fi tare, mai revin!!!
Cu drag..o prietena
Mihaela_ela
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:38
Infrunta-ti soacra!....Schima-ti si tu tactica,,,,fii mai hoata decat ea!....Sunt destule ,,babe" care in tinerete au ,,comandat"...nu au stat cu soacrele lor...le-au placut sa fie singure...si acum la batranete tot ele vor sa fie ,,number on"!...Te distrugi pe tine in primul rand...il iubesti...si il vei iubii in coninuare..copilul va fi fara tata...o viata haotica!....Si ce ai facut in casa e si meritul tau!...Ti-a prins punctul slab!....Si te manipuleaza!...Nu pleca din casa ta...nu divorta....si cu atat mai mult nu renunta la ceea ce ati realizat impreuna , tu si sotul tau!....Nu trebuie sa -ti asculti nici parintii!....Nu face si tu acelasi lucru pe care il face si sotul tau!...
garbo002251
Postat pe 2 Aprilie 2011 13:13
draga mea eu am rupt o relatie de 15 ani norocul meu este ca nu am copiii cu el si eu am 40 de ani am lasat tot de o luna si am plecat in lumea larga .pe mine ma mintit in accest timp ca ne casatorim si nu a fost asa .eu dupa 3 ani la inceput am aflat ca esre insurat a div dupa 6 ani dupa multe altele acum 2 ani se indragostise de o alta femeie .eu am plecat din casa el ma pus cu mana lui la masina sa plec.ma gasit in sicilia dupa 1 an si ma convins ca eu sunt femeia vetii lui .ma-m intors am deschis o afacere dar dupa 2 ani de chin am inchis el avea restaurant si nu ne mai vedem deloc .intre noi era dinou monotoniea si nu exista conversatie .cu soacra am avut si eu de tras mult .acum sunt in irlanda si de aici plec in italia deci stiu ca doare dar uital ca o sa-ti fie mai bine tie si fetitel tale refati veata ca oricum e scurta eu asa am facut acum .nu-mi pare rau de nimic de lucruri de nimic o sa mai fac dinou .stiu ca doare dar daca stai acolo te gandesti tot timpul de ce nu vine sau ce face asa ca capul susu si pleaca din tara daca poti /.mult succes de la rodica
garbo115196
Postat pe 2 Aprilie 2011 13:27
well...zici ca ai 40 de ani, si din fericire nu ai copiii?
nu te supara ca te intreb, dar tu pentru ce traiesti?

ce te mana pe tine in cea lupta? ce vroia acel apus?
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 13:32
De la: delly003506, la data 2011-04-02 09:16:59De ce nu lasi soacra in pace sa-ti ei copilul si barbatul sa-ti vezi de treaba ta .Toate veniti la soacre pe cap si dupa citiva ani vreti sa-si lase soacra casa sa plece sa puteti sa va bateti joc de munca ei. GINDITIVA CA SI VOI VETI FI SOACRE .Nu mai fiti atit de rele mergeti la munca sa vedeti cum se face o casa si dupa aceia vorbiti. Si eu am doua nurori una sta linga mine iar cea lalta sta la etaj eu am facut casele le-am donat la copii mei ca cu nurorile nu stii niciodata sint in stare sa te dea afara din munca ta .Eu nu am nimic cu ele ele isi vad de traba lor nu vad de ce sa nu ne intelegem.Dar unele din voi parca sinteti programate si nu aveti de facut altceva decit sa uriti soacrele.Daca mergea soacra la tine era altceva dar tu te-ai dus peste ia si daca nu iti comvine pleaca.



garbo-mira
Postat pe 2 Aprilie 2011 13:45
:sviata e imprevizibila si e una singura. Eu am facut pasul dupa 20 de ani si regret ca nu l-am facut mai devreme. Meriti mai mult, da-ti si alte sanse, copilul va intelege. Rupe-te de mentalitati, iti trbuie linga tine un luptator, un barbat cu simtul raspunderii... asta nu-l impiedica sa-si respecte mama, sotul tau e mult prea aerian, demonstreaza-i ca ai propria ta personalitate si ca meriti mai mult pt tot ce ai oferit tu in cei 13 ani, iar daca iti faci ordine in suflet o sa vezi ca nu trbuie sa mai suferi. Multa bafta si ginduri bune L. ml-happy0158:
garbo183924
Postat pe 2 Aprilie 2011 13:48
,,unele mame de baieti isi ADORA asa de mult odraslele..ca sunt in stare sa faca numai rau-cazul soacrei tale!''
Este adevarat,dar v-ati gandit ,ca poate si barbatii respectivi,mizeaza pe acest lucru,adica le convine sa faca ce ii spune maica-sa.Poate fi si un soi de paravan,ca sa faca ce vrea,de fapt.Eu spun sa discuti cu el daca isi doreste si el,poate sa mai gandit si el la situatia voastra.Si el si tu ,impreuna trebuie sa decideti ce va doriti de acum in colo.
Daca voi sunteti bine din toate pct de vedere si copilului o sa ii fie bine,impreuna sau separat.Eu vad situatia ca o stare de criza in care trebuie schimbat ceva...sau mai multe schimbate,asta se imtampla in toate cuplurile,sau deveniti mai puternici impreuna sau mai puternici separat.
Este o schimbare nici mai buna nici mai rea,depinde de voi impreuna sau fiecare in parte cum o gestionati.
NU-TI FIE TEAMA DE SCHIMBARE..O SA DESCOPERI LUCRURI FRUMOASE CEL PUTIN DESPRE TINE! CURAJ!TRAIESTE!
garbo035697
Postat pe 2 Aprilie 2011 13:57
dute inainte daca in 12 ani nu ai reusit de acum incolo ce speri...esti inca tanara dar dupa alti 12 ani ...ce vei face?
garbo004062
Postat pe 2 Aprilie 2011 14:04
Interesant chiar foarte interesant. Am citit acest topic si am descoperit doua categorii te femei. prima categorie si din pacate cea mai numeroasa care au trecut prin asta si considera ca este mai bine sa divortezi, iar a doua categorie care sunt cu sotii si te sfatuiesc sa nu divortezi
Problema voastra este de acum 13 ani cand va fost bine vi sa oferit pe tava casa cu conditia sa ai grija de "harca" probabil
in timp vati jignit poate mai mult si este normal sa nu va mai intelegeti dar nu dispera daca nu vati impacat inca si doresti acest lucru citeste in continuare
Tu nu poti ajunge la un compromis cu soacra direct si sa stii bine ca singele apa nu se face
Sotul tau a fost cicalit din ambele parti si de tine si de mama (care orice ai face nu poate fi schimbata) Incearca sa ai o discutie sincera cu sotul dar nu fata in fata ca intervine intimidarea si tot nu va puteti spune tot ce simtiti
Scriei o scrisoare de cateva foi etaleaza fiecare moment fericit si chiar mai putin fericit, prima intalnire , nunta, copilul, etc. Daca este posibil trimete fata sa o dea PERSONAL FARA "MARTORI"
SOLICITAI RASPUNS IN SCRIS nu verbal, analizati ce vrei tu de la viata si ce vrea el.
Vei fi surprinsa ORGOLIU distruge vieti.
Daca vrei sa te desparti de sot intreaba o femeie divortata si iti va spune sa te desparti cu toate ca in realitate femeile divortate" inunda perna in fiecare noapte" si se uita tot dupa barbai insurati
Nu uita un singur lucru din totalul femeilor divortate cu copii doar 2% reusesc sa isi refaca viata si sa o duca mai bine ca inainte iar din astea 60% sar intoarce la primul sot.
iti doresc MINTE LIMPEDE si sanatate

garbo180867
Postat pe 2 Aprilie 2011 14:36
da...da...plangem in fiecare noapte neconsolate si umblam cu limba scoasa dupa berbati insurati


mai putin eu, care sunt iubita locotenentului francez, nespa tatoo?

mar tenta si pe mine sa caut statistica aia, da' sar putea sa ma deprim
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 14:42
867, am o rugaminte
n/ai vrea sa precizezi sursa din care ai preluat statistica asta ?
vreau sa stiu exact cat la suta din femeile divortate care inunda perna in fiecare noapte se uita dupa sotul meu
elodia
Postat pe 2 Aprilie 2011 14:43
ca sa nu/ti mai spun cat ma intereseaza cate s/au uitat dupa notar !
elodia
Postat pe 2 Aprilie 2011 14:45
elodia, hai sa traiesti!

867, nu te supara pe mine, da' ti-am violat profilul si am vazut ca esti barbat. acum inteleg mai multe si mai bine...
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 14:52
Dragele mele,
Va multumesc tuturor pentru sfaturi,imi sunt de ajutor.Voi alege ceea ce este mai bine pt mine si sper sa reusesc sa fac acest lucru.
innamorata
Postat pe 2 Aprilie 2011 14:54
eu nu mai inteleg nimic...ce, " tatal " locotenentului francez n-a fost barbat? el de ce a multiplicat versiunile unui final ?
elodia
Postat pe 2 Aprilie 2011 15:10
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 15:20
De la: garbo180867, la data 2011-04-02 14:36:18Interesant chiar foarte interesant. Am citit acest topic si am descoperit doua categorii te femei. prima categorie si din pacate cea mai numeroasa care au trecut prin asta si considera ca este mai bine sa divortezi, iar a doua categorie care sunt cu sotii si te sfatuiesc sa nu divortezi
Problema voastra este de acum 13 ani cand va fost bine vi sa oferit pe tava casa cu conditia sa ai grija de "harca" probabil
in timp vati jignit poate mai mult si este normal sa nu va mai intelegeti dar nu dispera daca nu vati impacat inca si doresti acest lucru citeste in continuare
Tu nu poti ajunge la un compromis cu soacra direct si sa stii bine ca singele apa nu se face
Sotul tau a fost cicalit din ambele parti si de tine si de mama (care orice ai face nu poate fi schimbata) Incearca sa ai o discutie sincera cu sotul dar nu fata in fata ca intervine intimidarea si tot nu va puteti spune tot ce simtiti
Scriei o scrisoare de cateva foi etaleaza fiecare moment fericit si chiar mai putin fericit, prima intalnire , nunta, copilul, etc. Daca este posibil trimete fata sa o dea PERSONAL FARA "MARTORI"
SOLICITAI RASPUNS IN SCRIS nu verbal, analizati ce vrei tu de la viata si ce vrea el.
Vei fi surprinsa ORGOLIU distruge vieti.
Daca vrei sa te desparti de sot intreaba o femeie divortata si iti va spune sa te desparti cu toate ca in realitate femeile divortate" inunda perna in fiecare noapte" si se uita tot dupa barbai insurati
Nu uita un singur lucru din totalul femeilor divortate cu copii doar 2% reusesc sa isi refaca viata si sa o duca mai bine ca inainte iar din astea 60% sar intoarce la primul sot.
iti doresc MINTE LIMPEDE si sanatate



..867...observatiile tale sunt corecte,din punctul meu de vedere...
ideea cu scrisoarea este interesanta,mi-e teama ca vine prea tarziu...caci asa cum ai subliniat chiar tu,orgoliul distruge multe casnicii...vieti,poate e cam mult spus...doar daca iei sensul restrans...
un singur lucru nu stiam din posarea ta...procentele finale...si eu cred ca femeile cu copii care reusesc sa-si refaca casnicia este simbolic...
O_K
Postat pe 2 Aprilie 2011 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dc barbatii divortati fac atata pe victimile si isi acuza pe fosta ca ea e de vina,o vb de rau ,isi posteaza viata pe toate saiturile unde sunt femei,ce cred ei ca castiga....simpatia noastrasi vor sa atinga o coarda sensibila?Asa considera ei oare ca po 27 De la: vuvuzela 9 August 2010 13:00
casnicie nefericita 83 De la: carloni_carla 16 August 2011 20:59
iubirea si diferentele mari de varsta 261 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
Salut,as vrea sa va spun povestea mea!! 36 De la: Claudiu0295 28 Noiembrie 2016 07:03
2013..inceput "grozav 12 De la: Cristina_5 22 Ianuarie 2013 20:14
Setari Cookie-uri