sunt confuza...oare???

De la: vuvuzela, la data 2011-03-27 19:44:25
De la: tatoo, la data 2011-03-27 19:23:00


Eu tak, nu pot zike nimikkk




tatoo,sincer imi esti simpatic,dar nu inteleg cum apreciezi tu mereu aberatiile unora?


Vuvuleano, ciocu'mic...
Le apreciez asa cum si altii le apreciaza pe ale mele! Daca s'tem din acelasi aluat...
Alta intrebare am eu:de ce nu mi s-o zis si mie ca s-au scos la vanzare toapice pe Garbo?Cumparam si eu unu',puneam firma cu maimuta,cateva scaune si nu-i primeam decat pe ai de ma pupau in cour...
Da'tak,na! ...daca m-o palit peste bot...
tatoo
Postat pe 27 Martie 2011 20:32
De la: si_totusi, la data 2011-03-27 20:07:53
De la: blondina_X, la data 2011-03-27 20:03:40
De la: si_totusi, la data 2011-03-27 20:02:31ete, ca a aparut blondina


dupa atata timp...


corect. ai mai invatat sa citesti?


NUUUU
blondina_X
Postat pe 27 Martie 2011 20:33
normal
si_totusi
Postat pe 27 Martie 2011 20:34
De la: eu_geminy, la data 2011-03-27 20:11:45
De la: esme, la data 2011-03-27 20:04:44cri, ma refeream la obiectivitatea celor neconfuzati.


esme, din moment ce blondina X spune asa:

"In viata trebe sa le gustam pe toate cate umpic,mie greu sa fiu sincera dar sper ca voi reusi.Sinceritatea e mai buna ca orce."

mai e vreun dubiu ca nu e deloc confuza?
dimpotriva, (chiar daca nu stie ea sa scrie:D) fata asta stie exact ce vrea "in viatza"...:P

:)))))))


De unde le sti tu pe toate???mai esti sh clarvazator cumva?:))))
blondina_X
Postat pe 27 Martie 2011 20:35
cu ce sa invete, tu mamy?!:O
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Martie 2011 20:35
De la: si_totusi, la data 2011-03-27 20:34:38 normal
blondina_X
Postat pe 27 Martie 2011 20:37
De la: blondina_X, la data 2011-03-27 20:35:44

De unde le sti tu pe toate???mai esti sh clarvazator cumva?:))))


da' tre sa fie cineva clarvazator? ai impresia ca nici ceilalti nu stiu sa citeasca ce scrii?!:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 27 Martie 2011 20:37
ete ca tocmai a aflat ca scrisul ei e indescifrabilo-descifrabil!
esme
Postat pe 27 Martie 2011 20:40
blondino,deja ai mai crescut
vad ca ai inceput sa razi...inseamna ca incepi sa descifrezi...

Tatoo, da... di ce nu-i spui tu la vuvuleana asta blonda ( mai blonda decat blondina) ca avem unde ne pupa...si in alta parte...a globului...
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 22:00
Lasati fata in pace ... ea stie ce vrea, stie ce gusta ... ce atata treaba....

Blondino .... stai mami cu amandoi .... si mai gaseste si pe/al treilea.... cauta unul de la filologie
cricat
Postat pe 27 Martie 2011 22:42
cri ( zi-i si de ce)
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 22:43
ca sa o invete ... cu limbile .... romana... si altele
ei sunt experti

gata... ma duc pe topicul ... cu rautaciosi
cricat
Postat pe 27 Martie 2011 22:48
zi-i si tu ca daca vine unu' si se prezinta ca profesor de "limbi latine"... ( ma rog...la ea)sigur se da filolog
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 22:52
fiecare isi are umbra .. dor.. unii/unele au cate doua .... cate trei ... dupa posibilitati...
se descurca ea...
cricat
Postat pe 27 Martie 2011 22:59
la cat exerseaza...
mie mi se pare ca se cam incurca...
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 23:01
Nu prea inteleg termenul de "confuz" in asemenea cazuri. Problema e ca inca nu te cunosti destul. Asta e ...si acest proces cere timp. Dar totusi invata sa fii hotarata cand vine vorba de sentimente...nu e destul ca barbatii sunt destul de indecisi in general? . Nu te poti juca cu sentimentele oamenilor...gandeste-te cum te-ai simti u sa se "joace" cineva cu sentimentele tale. Daca nu stii cum sa faci pune-ti intrebarea: "Fara care dintre ei nu as putea trai si as suferi enorm daca l-as pierde" si raspunsul la intrebare va fi si solutia la problema ta.Cu siguranta ca ti-ar fi greu si daca l-ai pierde pe unul, si pe celalat...dar in viata nu poti sa le ai pe toate...Deci oricum trebuie sa renunti la unul chiar daca doare...si acum sa renunti pt ca lucrurile si sentimentele vor avansa si apoi chiar ca va fi extrem de greu sa alegi unul. O spun asta din proprie experienta dar nu in sensul ca eu am fost pusa sa aleg...eu eram doar una dintre persoanele care facea parte dintr-o situatie asemanatoare.Si pt ca tipului respectiv i-a fost greu sa aleaga a preferat sa nu puna punct situatiei si a lasat timpul sa treaca ca apoi sa-i fie aproape imposibile sa aleaga...dar a ales viata in locul lui . Asa ca nu lasa timpul sa treaca, analizeaza situatia si chiar daca e greu renunta la unul pt ca va fi extrem de greu mai incolo. Bafta
garbo028531
Postat pe 28 Martie 2011 00:32
Eu zic sa ai grija....cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul....si mai este si vb aia cu cioara..de pe gard....niciodata nu o sa gasesti "perfectiunea"...
Apropo cati ani ai?...
Trebuie sa te pui putin si in locul celuilat....sau celorlalti....dar sa nu fie prea tarziu....
alexoiu
Postat pe 28 Martie 2011 11:43
:))) mi se pare putin amuzant...eu sunt confuza pentru ca la mine a aparut un singur barbat, asa din neant, cum s-a mai spus...:))))
Amandoi am suferit mult dupa ultima relatie, la el e mai recenta faza, la mine putin mai veche, dar mai traumatizanta, sa zic asa....
Tu esti confuza pentru ca ai doi????mai fata, eu cred ca nu iubesti pe nici unul...poate iubesti idealismul la un barbat, dar nu barbatul in sine, cel putin nu pe cei pe care ii ai langa tine.
Eu mereu zic sa faci ce simti, asa ca ce simti????ai grija ca e posibil sa te trezesti ca nu o sa ai parte de nici unu...
irinabita
Postat pe 28 Martie 2011 12:48
Tatoo,ma bucur ca prinzi curaj cand esti alintat.nici nu am zis bine ca imi esti simpatic si hop sarisi calul.stii unde am gresit eu, ca nu am continuat intentia avuta:"ca imi esti simpatic doar in anumite momente".asa ca nu o mai copia de la Norica Nicolai politiciana folosind expresia ei :"ciocu mic" ,deoarece poti plati scump uzufructul unei expresii deja inregistrata la O.S.I.M.

accept-o mai bine pe asta,ca nu te trage nimeni la raspundere :"virtutea este fundamentul amicitiei:pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca.aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri,nu cere nimic din cele exterioare."(F.P.)
vuvuzela
Postat pe 28 Martie 2011 14:15
Am ascultat sfatu unora de pe garbo...Am renuntat la unu,imi pare rau dar nu am ce face pt k din ce tot mai serioasa ii relatia mea cu actoalu si nu vreau sa ma risc.simt ca pe actoalu mil dorec si chiar se merita sa incerc ceva.Asta e

Multumesc inca odata ...:(
blondina_X
Postat pe 28 Martie 2011 14:58
De la: alexoiu, la data 2011-03-28 11:43:25Eu zic sa ai grija....cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul....si mai este si vb aia cu cioara..de pe gard....niciodata nu o sa gasesti "perfectiunea"...
Apropo cati ani ai?...
Trebuie sa te pui putin si in locul celuilat....sau celorlalti....dar sa nu fie prea tarziu....



Am 21 de ani....dr barbati cand alearga dupa 2 iepurasi cum e?
blondina_X
Postat pe 28 Martie 2011 15:11
obositor...de tot...
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 15:15
De la: blondina_X, la data 2011-03-28 15:11:55
De la: alexoiu, la data 2011-03-28 11:43:25Eu zic sa ai grija....cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul....si mai este si vb aia cu cioara..de pe gard....niciodata nu o sa gasesti "perfectiunea"...
Apropo cati ani ai?...
Trebuie sa te pui putin si in locul celuilat....sau celorlalti....dar sa nu fie prea tarziu....



Am 21 de ani....dr barbati cand alearga dupa 2 iepurasi cum e?


pai, cand alerga dupa doi iepurasi, se cheama ca-i vanator! sau...zoofil?
Reflex
Postat pe 28 Martie 2011 15:28
De la: dor72, la data 2011-03-28 15:15:55obositor...de tot...


iarasi tu....
blondina_X
Postat pe 28 Martie 2011 18:06
De la: vuvuzela, la data 2011-03-28 14:15:43Tatoo,ma bucur ca prinzi curaj cand esti alintat.nici nu am zis bine ca imi esti simpatic si hop sarisi calul.stii unde am gresit eu, ca nu am continuat intentia avuta:"ca imi esti simpatic doar in anumite momente".asa ca nu o mai copia de la Norica Nicolai politiciana folosind expresia ei :"ciocu mic" ,deoarece poti plati scump uzufructul unei expresii deja inregistrata la O.S.I.M.

accept-o mai bine pe asta,ca nu te trage nimeni la raspundere :"virtutea este fundamentul amicitiei:pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca.aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri,nu cere nimic din cele exterioare."(F.P.)


Stii ce multe pagini mi-ar trebui daca as vrea intr-adevar sa ma pun la filozofeala cu tine? Dar pt ce? Prefer orice altceva in locul acestei placeri, mai ales ca tu vb fara sa cunosti termeni si expresii, pe care le dai cu o siguranta dezarmanta(pt altii!). Numai doua scurte: 1) "ciocul mic, ca acum noi suntem la putere" cred ca a spus-o Constantineasca (pt cei din opozitie) si a ramas in istorie.Si nu era, oricum, expresia ei; ea prin 2004 a folosit-o, eu de f mult timp o stiam.
2)Uzufructul e un drept acordat.Si temporar.Fa si tu o diferenta intre uz si uzufruct...pt ca ea exista.
Mai citim, mai invatam si apoi ne umflam in muschi, da?
Hai sa traiesti !

PS Din milioane de cugetari tu ai ales-o tocmai pe asta, a lui Petrarca,cu amicitia.Care-i era rostul? ...Sesturi??
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 12:51
De la: tatoo, la data 2011-03-29 12:51:16
De la: vuvuzela, la data 2011-03-28 14:15:43Tatoo,ma bucur ca prinzi curaj cand esti alintat.nici nu am zis bine ca imi esti simpatic si hop sarisi calul.stii unde am gresit eu, ca nu am continuat intentia avuta:"ca imi esti simpatic doar in anumite momente".asa ca nu o mai copia de la Norica Nicolai politiciana folosind expresia ei :"ciocu mic" ,deoarece poti plati scump uzufructul unei expresii deja inregistrata la O.S.I.M.

accept-o mai bine pe asta,ca nu te trage nimeni la raspundere :"virtutea este fundamentul amicitiei:pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca.aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri,nu cere nimic din cele exterioare."(F.P.)


Stii ce multe pagini mi-ar trebui daca as vrea intr-adevar sa ma pun la filozofeala cu tine? Dar pt ce? Prefer orice altceva in locul acestei placeri, mai ales ca tu vb fara sa cunosti termeni si expresii, pe care le dai cu o siguranta dezarmanta(pt altii!). Numai doua scurte: 1) "ciocul mic, ca acum noi suntem la putere" cred ca a spus-o Constantineasca (pt cei din opozitie) si a ramas in istorie.Si nu era, oricum, expresia ei; ea prin 2004 a folosit-o, eu de f mult timp o stiam.
2)Uzufructul e un drept acordat.Si temporar.Fa si tu o diferenta intre uz si uzufruct...pt ca ea exista.
Mai citim, mai invatam si apoi ne umflam in muschi, da?
Hai sa traiesti !

PS Din milioane de cugetari tu ai ales-o tocmai pe asta, a lui Petrarca,cu amicitia.Care-i era rostul? ...Sesturi??




corect,ai dreptate referitor la faptul ca nu cunosc prea bine numele politicienilor romani .nici nu imi pasa de politicieni macar.cine ii alege sa se spele cu ei pe cap si sa nu se mai planga ca au viata grea.deci ca sa ti minte numele unui politician roman inseamna ca faci buba la cap.deci bravo tie mai baiete ca te preocupa acest domeniu. te crezi inteligent ca te folosesti de o expresie care a ramas in "istorie" ,nu pt ca poate au spus-o unii pe la colturi,cum ai facut si tu ci pt ca a fost folosita de un politician exact la momentul potrivit dand savoare acestei expresii tocmai prin exprimare si context.asa ca "ciocul mic,caci eu sunt la putere acum"asta ca sa parafrazez.referitor la filozofie chiar te astept la o "partida".referitor la"uzufruct " se cunoaste cred de toata lumea semantica acestei vocabule.un bun care ti se da in folosinta pe un termen limitat,sau prelungit in functie de intelegere si clauzele din contractul dintre cele doau parti,sau chiar terti.dar ai cazut in capcana mea,caci asta chiar imi era in intentie ,sa vad daca gandesti si singur sau te agati mereu la caruta altuia,lingusindu-l.insa cred ca nu a fost asa greu sa intri in google si sa citesti in dexonline ca sa imi dai o definitie.dragule explicatiile uzufructului ,date de tine sunt prea simpliste,strict de dex.daca intram in contracte,clauze,legislatia prin care functioneaza uzufructul,te pierzi pe drum.asa ca nu imi da tocmai mie lectii .folosesti des dexulonline?te sfatuiesc sa pui mana si pe carti,caci se gasesc destule si pt orice domeniu.deci nu iti umfla muschii la mine ,ca nu sunt persoana care sa se sperie.domeniul meu e respectarea legii si ca sa pot profesa trebuie sa cunosc legi la"greu",in orice situatie.referitor la Petrarca am ales aceea cugetare care te invata ca prietenii ii faci fara farduri si lingusiri.cum stam cu filozofia ,daca nici macar o aluzie nu o intelegi???asa ca :ciocul mic !! "maestre" altfel iti prinzi urechile.
vuvuzela
Postat pe 29 Martie 2011 16:44

Nu se merita nici un raspuns.Esti complet pe langa.
Ai folosit "uzufruct" intentionat gresit?Ca sa ma testezi pe mine? Haida de!!! Lasati,lasati...
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 17:06
tatoo, esti nebun?
sau ai turbat?

chiar ca esti tra la la ...nici nu am putut sa citesc atata desteptaciune...
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 17:14

Pe-a mea? Sau pe-a ei?
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 17:20
acu faci si pe prostu?
o fi de la gaura aia... de vine peste noi... ai ramas fara oxigen....alta explicatie ...de care sa "uzufructez" n-am...
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recunostinta imbogateste omul sufleteste...Recunostinta fata de Dumnezeu,,fata de oamenii 1 De la: xenaluptatoareainimoasa 10 Octombrie 2010 17:27
cum sa gasesti dragostea? 18 De la: esme 17 Mai 2011 08:31
INTELECTUALII 2 De la: VOIAJOR 30 Martie 2012 19:25
+fiica adolescenta insarcinata 275 De la: elisabeta_boia 15 Mai 2011 22:43
Pauza In Relatie 4 De la: Alins80 1 Septembrie 2010 12:00
Setari Cookie-uri