sunt confuza...oare???

blondo, iti aparu si al treilea...
da ai grija fata, e pericol mare... e cu 666
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 14:00
o marfa de firma tine mult ,o dragoste adevarata tine la infinit cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul asa ca luati aminte
capomitrut
Postat pe 27 Martie 2011 14:03
da...da...o dragoste adevarata tine la infinit...aham...

asta daca ramanem toti statici si ca la 20 de ani
michelle_
Postat pe 27 Martie 2011 14:10
sau poate ca de la o vreme, "infinit" se transforma n (ceva ) finit....
numa ca la blondina noastra nu e inca definit...
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 14:16
draga mea, ia o pauza, analizeaza-ti sufletul si vezi singura ce asteptari ai de la viata Fii realista pt ca in felul acesta risti sa it placa si de urmatorii care-ti vor da putina atentie, indiferent cine va fii linga tine. Este clar ca nu esti pregatita sa ai o relatie serioasa
garbo183924
Postat pe 27 Martie 2011 14:17
Imi permit sa te intreb catzi ani ani si dak esti casatorita cu actualul.
Apoi ce hram poarta al doi'lea? E casatorit, e liber, pt ca si asta conteaza....
Au postat aici pers care au spus cum ca este imposibil sa itzi placa altcineva
daca iubesti pers de langa tine....ca nu ai ochi decat pt el....
Ok..perfect de acod, cu conditia ca aceea iubire sa persiste...
Pt ca daca pers de langa tine te'a dezamagit....si apare o alta pers care umple
golul lasat de prima, clar ca se poate intampla inevitabilul...
Depinde f mult de cum decurge relatia dintre cei doi...
Si de statutul fiecaruia...adik sa nu itzi cladesti fericire pe nefericirea altuia..aici e probl...
Numai bine si vb :)
mary180876
Postat pe 27 Martie 2011 14:24
De la: blondina_X, la data 2011-03-17 21:29:36Si intr-un final totusi ... A aparut atunci cand nu trebuia dar nu pot sa il las,mie drag si de el dar si de celalalt.Nu stiu ce vreau defapt mie drag de amn2 dar cu unu trebuie sa ma decid.Nu e de bine intre doua scaune.Dar chestia este ca nu stiu ce simt cu adevarat pt ei cu adevarat si nu pot sa ma decid,se completeaza unu pe celalalt cel putin asa simt eu.As vrea sa ma ajuta'ti sa imi dai sfaturi pt ca simt nevoia sa fiu corecta fata de el...desi mie greu.


Astept decizia voastra....


Eu cred ca decizia corecta este s-ai lasi impreuna ,daca se completeaza asa de bine
garbo068041
Postat pe 27 Martie 2011 15:58
buna fetelor sunt si eu intr.o situatie asemanatoare sunt indragostita de un barbat mai amre ca mine si care este insurat ...l.am cunoscut akum aproape un an unde munkeam eu ...eu debia iesisem dintro relatie care mia facut rau am suferit enorm si a rasarit in viata mea ....eu am plecat de la munka unde eram el ma cauta nu avesesem nnumaru de tel niki el pe al meu dupa ce am plecat in alta parte unde munceam ma cautat si am gasit ,intreba de mine si pana la urma ma gasit ....de at de cand ma gasit nu este zi de 6 luni sa nu vina sa ma vada la munka ...sau ce i zik sa faca face,imi raspunde la mesaje este casatorit si are 3 copii ,imi spune ca nu a simtit nikiodata ceea ce simte pt mine ,multe mesaje pe zi numai lucruri frumoase,vreau sa spun si sa mentionez ca nu am facut dragoste cu el dar akum 2 luni am zis imi fac un iubit sa vad daca mai vine dupa mine ma mai cauta si da ma cauta la fel si mia zis ca pot avea nu 1 ci 10 ca el o sa lupte pt mine mia zis ca un blok se incepe sa se construiasca de jos si pe urma se pune acoperisul ....adika toate au un timp sa le faca ...cu iubitu fac dragoste si il vad pe el desi nu am facut cu el dragoste sunt confuza nu stiu ce sa mai cred il iubesc din ce in ce mai mult dar....................ce sa fac???????
nimikkk
Postat pe 27 Martie 2011 16:13
eu zic sa-l alegi pe cel care il iubesti cu adevarat,pe cel pentru care simti cu adevarat fluturi in stomac,pe cel care,cand apare tresari si simti ca iti vibreaza totul..mintea ,sufletul,inima si corpul........daca nu te superi ,as dori sa stiu cati ani ai?
garbo057631
Postat pe 27 Martie 2011 16:49
analizeaza mai mult situatia..sa nu alergi dupa doi iepuri si sa nu prinzi niciunul
garbo057631
Postat pe 27 Martie 2011 16:57
631 am 24 de ani si el este mai mare ca mine cu ceva buni ani 21 dar ce traiesc cu el nu am trait cu nimeni si akum imi trimite mesaje si nu stiu ce sa zik cu cel care sunt akum nu simt nimik pt el si mai si vb in gluma urat cu mine asa zike el in fine
nimikkk
Postat pe 27 Martie 2011 17:01
eu am 47 ani,am trcut prin multe,am inceput sa cunosc barbatii mai bine acum,decand lucrez pe un site,nu tocmai ortodox........sa ai grija,ca nu toti sunt cinstiti,foarte multi sunt profitori........daca este insurat poate vrea sa te foloseasaca,daca
garbo057631
Postat pe 27 Martie 2011 17:13
cred ca toti suntem confuzi este foarte greu sa iei decizi in viata asta,e usor de dat sfaturi pt alti dar cand este vb de tine e cel mai greu si eu sunt confuza ma cert eu cu mine nu mai ma regasesc nu mai ma inteleg simt ca nu mai pot dar nici nu pot renunta,sunt suparata si trista hai sa va povestesc in mare sa nu va plictisesc sunt cu iubitul de 4 ani locuim impreuna aseara a iesit cu baietii si din greseala m-a apelat am raspuns si am ascultat ce vorbeau el despre prima lui iubire ca nu a uitat-o ca se gandeste inca e atat de dureros stiu poate ma criticati ca nu am inchis am vrut dar nu am avut puterea sa o fac,ma simt ca ultima persoana din lume as vrea sa dispar sa fiu doar eu cu mine nu stiu ce decizie sa iau mi-e greu farael pt ca eu il iubesc sincer dar ma simt tradata si nu stiu daca vreau sa trec peste asta sa traiesc asa cu nesiguranta asta,cu ce am auzit la celalalt capat acum ca va povestesc pt voi poate nu inseamna nimik insa inima si sufletul meu e gol.va doresc o dragoste sincera eu atata am vrut de la viata asta sa fi e el asa nu as fi crezut e practic alta persoana nu cea pe care o stiam eu,ite fete avem ?nu mai inteleg nimik si nu mai vreau
babyme
Postat pe 27 Martie 2011 17:16
sa ma pacaleasca 631?dar il cunosc de un an si a inceput de 6 luni sa vina la ine la munka zi de zi de unde am eu noul lok de munka si de culcat cu el nu m.am culcat el a zis ca este suficient doar sa ma vada pt ca ma iubeste cu adevarat asa ca am sa stau cu el fara sa fac nimik?hmmm interesant si mai ales ca stie ca am iubit si ku el fac dragoste de multe ori imi zike ca de ce fac cu iubitu meu si ku el nu si iamn zsi ca imi este frika si mia zis ok atunci sunt de acord sa astept si sa lupt pt tine .............
nimikkk
Postat pe 27 Martie 2011 17:26
eladaela
Postat pe 27 Martie 2011 17:29


Si da-i si lupta...si lupta si da-i, neicusorule...da' cu cine,frate?
Si cu cine a avut de luptat pana acu 2 luni, cand" ti-ai facut" (mor cand aud asta,cum l-ai facut,soro?) un iubit, pe care nu-l iubesti? Ca erai libera,noo?
Baaai, multa lume naiva... ca sa nu spun altfel. Dublul varstei...3 copii...phiiiii,Doamne,cata minte iti trebuie?
tatoo
Postat pe 27 Martie 2011 17:48
elada, ia aminte mama, e ceva de-nvatzat p-aci...
Tatoo, ce te bagi in fata mea?
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 17:50
eladaela
Postat pe 27 Martie 2011 17:51
niciun pic, cata?
sa dac'avea "unele" nevoi... de ce sa nu isi faca?
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 17:52
iaca, cum aparusi...m-am emotionat...
si am inceput sa tremur...si am tot tastat ...si am tot clic-at...
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 17:52
maaai adicalea o sa creasca asta 3 copii?nu se intelega nici pe ea nareeei gradina taaa DOAAAAMNEEEE
floare_cu_colti
Postat pe 27 Martie 2011 18:03
De la: dor72, la data 2011-03-27 17:52:13niciun pic, cata?
sa dac'avea "unele" nevoi... de ce sa nu isi faca?


Auzi tu scuz-ma ca iti spun dar de'a dreptu esti penibil ce tot te bagi si tu in seama...ia mai ocoleste subiectu meu ca ma calci pe nervi si numai aberatii scoti din pz aia de gura
blondina_X
Postat pe 27 Martie 2011 18:06
ce va tot mirati...
uitati-va cum o cheama...si dati-i pace...se lauda
auzi umbla moshu'n limba ( de moarte) dupa dansa...si dansa:nimiKKK!
ca n-o lasa constiinta (v. cunostinta aia proaspata de 2 luni)
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 18:09
Intr-un fina ar fi si cazu sa termin cu prostiile pt k nu ii nici capat de lume la barbatii.Am sa o termin cu unu si am sa incerc cu celallat sa vad pana unde tine relatia nostra si daca eu chiar vreau cu adevarat ceva serios.totusi sunt 3 ani in spate de cand ne tachinam de cand ne sunam in fiecare seara de cand ne certam zi si noapte...Mie greu dar voi reusi sincer nu mai suport asa dar asta e.In viata mai pierzi castigi e ca un joc de noroc viata asta.Dar nu stiu cum sa ii spun sincer...care ma indruma?
blondina_X
Postat pe 27 Martie 2011 18:10
blondo, ti s-a inflamat neuronu'?
si....ai vrut sa zici penibila, nu?
blondo, esti simpatica...da' cam mahalagioaica
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 18:11
upsss...blondino,te suparasi mey????
eladaela
Postat pe 27 Martie 2011 18:11
VAI CE RAI SUNTETI SINCER VA ZIK DAR MOSU MEU ARATA BINE SI AM PUS NUMELE NIMIKK CA SI KUM AS PUNE MISSS SAU ORIKARE NUME BINE DE CE SUNTETI ASA RAI?SI RADETI DE OAMENI IN FINE VAD SI AM AJUNS LA O CONCLUZIE CA AIKI NU SE POATE CERE SFATURI CA LUATI EP TOTI LA MISTO MULTUMESC ORIKUM
nimikkk
Postat pe 27 Martie 2011 18:13

Hoooopa...iote ce scoase blondina prin capatul de sus al aparatului digestiv!!!
Ai vz, Dor? Nici macar n-a inteles ca nu vorbim despre ea ci despre cealalta confuza! nimicaca aia...
tatoo
Postat pe 27 Martie 2011 18:14
mai...io ti-am dat un sfat...
si ca sa o spun pe acelasi ton cu tine...MERGI LA SCOALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eladaela
Postat pe 27 Martie 2011 18:14
chiar daca esti nervoasa pe mine, io te sfatuiesc sa nu mai amani deloc...si sa ii spui direct....in fata
numai tu poti hotari daca il mai vrei sau nu, e greu ( ai unele temeri de singuratate) dar nici asa nu poti sa traiesti
nu trebuie sa iti fie frica de viata si trebuie sa ai mai multa incredere in tine
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 18:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfarsitul unei relatii 49 De la: quasaria 2 Decembrie 2009 07:54
UN SFAT VA ROG!!!! 49 De la: Garbo2705 16 Ianuarie 2017 14:21
demoralizat 8 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 02:33
Intrebare 13 De la: garbo_394413 3 Februarie 2014 20:34
Ati folosit produse CaliVita? 2 De la: garbo258917 10 Ianuarie 2012 12:06
Setari Cookie-uri