O alta femeie in viata lor...eu!

De la: me_reloaded, la data 2011-03-13 12:26:47mami, e de notorietate aici ca io is the bitch

e o realitate pe care mi-o asum in totalitate


d-aia te iombesc io pe tine...pentru sinceritate ( io nu-mi permit sa zic ca semanam...nu ca n-ar fi oarecum adevarat...)
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:47
De la: quasaria, la data 2011-03-10 21:38:24un loser...care nu stie in care barca sa isi puna courul sa ii fie mai bine.
Asta e varianta scurta.


Bine sintetizat...
Ariesh
Postat pe 13 Martie 2011 12:48
ok inteleg ca a scris ca sa se mai elibereze..........................acu se simte inselata ? si se roaga sa inece corabia alora? material genetic masculin de proasta calitate are tipul respectiv ......altu cu o calitate superioara
floare_cu_colti
Postat pe 13 Martie 2011 12:49
De la: biank_85, la data 2011-03-13 12:40:55draga jago....nu l-am inselat niciodata pe pretenu meu sincer..oricum n-am nici un motiv s mint avand in vedere k nu ma cunoasteti......dar daca l-as insela vreodata (se poate intampla nu bag mana in foc nici pt mine) crede-ma k nu as fi atat de imbecila incat s ma indragostesc de ala cu care as fi avut o simpla aventura fara repercursiuni......da oricum nu crek o s fie cazu....ma satisface suficient pretenu


Bia am curiozitate pe o scara de la 1 la 10 cat de important e pentru tine sexu intr-o relatie .. asta ca sa inteleg si citez "ma satisface suficient pretenu".


Jago
Postat pe 13 Martie 2011 12:50
De la: Jago, la data 2011-03-13 12:29:23Dor - insurat cu mama natura Da .. :) in rest ... NU




io-s maritata....altfel.. te loam!

sau zici de blonda aia generoasa, de la televizor???????????
ce bunaciune... n-ai cum s-o inseli
sau esti padurar?
gata, m-am intimidat
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:50
@dor

Singur cuc ...merg pe gard de drum ma tin ....

Ah ai grija ce-ti doresti ca nu prea sunt dus la biserica
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 12:54
]
De la: biank_85, la data 2011-03-13 12:40:55....nu l-am inselat niciodata pe pretenu meu sincer..oricum n-am nici un motiv s mint avand in vedere k nu ma cunoasteti......dar daca l-as insela vreodata (se poate intampla nu bag mana in foc nici pt mine) crede-ma k nu as fi atat de imbecila incat s ma indragostesc de ala cu care as fi avut o simpla aventura fara repercursiuni......da oricum nu crek o s fie cazu....ma satisface suficient pretenu


biencutzo, esti tinara, maica... vorbeste lipsa de experenta...
zici ca nu l-ai inselat sincer? da' cum l-ai inselat?
pai daca, ipotetic, ai pleca cu altu', trebuie sa ai ceva motive, nu?
si asta nu arata o ( buna ) doza de imbecilitate?
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:55
De la: Jago, la data 2011-03-13 12:54:08

Ah ai grija ce-ti doresti ca nu prea sunt dus la biserica

ma' sa stii ca mie nu-mi plac decat aia care sunt "dusi"...
poate ai observat p-aci

da' de ce schimbi brusc, registru?
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:57
ba pardon, sorino...eu nu am sa fiu NICIODATA amanta. si stii de ce? pentru ca sunt dracesc de orgolioasa

in plus, nu inghit gogosi de genu'..."vai, eu pe tine te iubesc dar nu pot divorta de ea, ca ma distruge, dar nu conteaza ca oricum nu ma mai culc cu ea demult"

cat priveste ironiile mele...iti zic si tie cum am zis si altora...hit the road jack...
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 13:02
De la: dor72, la data 2011-03-13 12:57:51
De la: Jago, la data 2011-03-13 12:54:08

Ah ai grija ce-ti doresti ca nu prea sunt dus la biserica

ma' sa stii ca mie nu-mi plac decat aia care sunt "dusi"...
poate ai observat p-aci

da' de ce schimbi brusc, registru?


Aaaa, deci, aaaa ...

E curent in casa ...



Caut si nu gasesc - prob sunt chior azi - Care ma ajuta cu un link unde se dau femeile tari in ale gatitului :))

Vreau sa le provoc :)))
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 13:02
De la: Jago, la data 2011-03-13 11:40:34

Cat despre povestea acestui topic - e uimitor cat de mult pot iubii unele persoane ...si nu ? paradoxal cat de putin primesc inapoi ... asta e un semn ... ca dragostea ta nu e indreptata catre cine trebuie.E simplu, e dureros ...e altfel.


jago, nu ti se pare dubios si total nerezonabil sa pui problema asa? adica sa socotesti iubirea, o notiune si, in acelasi timp, o traire inefabila, necuantificabila, nepalpabila si de cele mai multe ori fara justificari plauzibile si acceptabile, un fel de bun scos la mezat? oricat ne-am strofoca sa intelegem, sa prindem in formule si forme si sa-i stabilim reguli, iubirea se dezice total de asa ceva, razandu-si e noi, intrucat ea e dincolo de noi si capacitatile noastre de a-i putea gestiona raporturile. ce vreau sa spun e ca ea e total straina de legea lui `iti dau, imi dai`, pt ca altfel, ar insemna sa actionam, ceea ce e absurd, sub imperiul urmatorului rationament: `am sa-l iubesc pe x, daaa, din toata inima, de o sa mor de atata iubire, dar daca el nu ma va iubi, n-am sa-l mai iubesc!`. pai, ce e asta?! e imposibil, intrucat iubirea exista sau nu exista si nu o comandam noi sau altcineva: love by request. si asta e!: iubim, caci n-am incotro si nu ne putem pune cu `forta` asta superioara noua si, in consecinta, celui mai intelept cuget, si exista 2 variante: fie avem noroc si suntem intampinati cu iubire, adica cu ceea ce visam si ne dorim, ceea ce poate reprezenta `totul`, fie nu ni se raspunde si atunci intelepciunea ne spune sa ne retragem. dar asta nu inseamna ca din momentul ala incetam brusc a mai iubi, ca la un semnal, ori ca putem face ceva in sensul asta.
esme
Postat pe 13 Martie 2011 13:22
Draga mea,iti vb din pozitia femeii inselate,dar care a fost mai desteapta decat amanta.Am lasat-o cu buzele umflate,ptr ca si-a bagat nasul in casa mea.Asa a procedat si femeia careia ai vrut sa-i strici casa.Te-ai fript ,ce sa-i faci! Sa nu crezi ca o familie se bazeaza numai pe sex,este cu mult mai mult.Iar sotia acestui barbat a dovedit ca e mai desteapta decat voi doi.
garbo115744
Postat pe 13 Martie 2011 13:26
De la: esme, la data 2011-03-13 13:22:55
De la: Jago, la data 2011-03-13 11:40:34

Cat despre povestea acestui topic - e uimitor cat de mult pot iubii unele persoane ...si nu ? paradoxal cat de putin primesc inapoi ... asta e un semn ... ca dragostea ta nu e indreptata catre cine trebuie.E simplu, e dureros ...e altfel.


jago, nu ti se pare dubios si total nerezonabil sa pui problema asa? adica sa socotesti iubirea, o notiune si, in acelasi timp, o traire inefabila, necuantificabila, nepalpabila si de cele mai multe ori fara justificari plauzibile si acceptabile, un fel de bun scos la mezat? oricat ne-am strofoca sa intelegem, sa prindem in formule si forme si sa-i stabilim reguli, iubirea se dezice total de asa ceva, razandu-si e noi, intrucat ea e dincolo de noi si capacitatile noastre de a-i putea gestiona raporturile. ce vreau sa spun e ca ea e total straina de legea lui `iti dau, imi dai`, pt ca altfel, ar insemna sa actionam, ceea ce e absurd, sub imperiul urmatorului rationament: `am sa-l iubesc pe x, daaa, din toata inima, de o sa mor de atata iubire, dar daca el nu ma va iubi, n-am sa-l mai iubesc!`. pai, ce e asta?! e imposibil, intrucat iubirea exista sau nu exista si nu o comandam noi sau altcineva: love by request. si asta e!: iubim, caci n-am incotro si nu ne putem pune cu `forta` asta superioara noua si, in consecinta, celui mai intelept cuget, si exista 2 variante: fie avem noroc si suntem intampinati cu iubire, adica cu ceea ce visam si ne dorim, ceea ce poate reprezenta `totul`, fie nu ni se raspunde si atunci intelepciunea ne spune sa ne retragem. dar asta nu inseamna ca din momentul ala incetam brusc a mai iubi, ca la un semnal, ori ca putem face ceva in sensul asta.



Te-ai agatat de o fraza finala .. ignorand intreg contextul scrierii mele.

Condamn doar ideea de ma complace intr-o situatie neprielnica mie ca om
De ca sa te chinui ani asteptand ca cel de langa tine sa te iubeasca sa te aprecieze, de ce sa ma multumesc cu putin ?
E interesanta abordararea ta insa nu ma coafeaza .. si repet te-ai agatat de o fraza finala ignorand intreg contextul.

N-am sps ca e usor sa treci peste, n-am spus ca bati din palme si nu mai iubesti. off "E simplu, e dureros ...e altfel" -> nu mai lua addliteram.

Merci
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 13:34
744, care-i legatura intre asa-zisa `mai multa desteptaciune`, pe care as numi-o viclenie inutila, si sinceritatea, realitatea raporturilor dintre sot si sotie? eu am sa-ti spun ca niciuna, intrucat oricat de desteapta ai fi fost tu, nu poti sterge cu buretele faptul ca te-a inselat si sa te prefaci ca nu exista, ca nu te-a durut cumplit. si sa-ti mai spun? barbatul tau a vrut-o si pe alta (sau altele), ceea ce nu te face deloc invingatoare! doar o vanitoasa dezorientata, care crede ca `razboiul` trebuie dus cu amanta si nu cu sotul, care a dovedit ca nu da mai mult de doi bani pe tine si familie. de ce i-ar pasa unei alte femei de tine? nu crezi ca singurul caruia ar fi trebuit sa-i pese e chiar omul tau? daca nu, atunci, mai ai timp sa cugeti! ori, poate, preferi sa nu si sa te crezi victorioasa.
esme
Postat pe 13 Martie 2011 13:36
De la: Jago, la data 2011-03-13 12:54:08
Aaaa, deci, aaaa ...
E curent in casa ...

Caut si nu gasesc - prob sunt chior azi - Care ma ajuta cu un link unde se dau femeile tari in ale gatitului :))

Vreau sa le provoc :)))

la ce?

asta cu curentu'..n-am inteles-o da, las-o asa, sa nu mai zici cine stie ce
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 13:41
@dor uneori nu tre sa intelegi tot.... :)) face bine la sanatate

cat despre provocare

Am de gand sa ma filmez in timp ce gatesc , evident daca sunt doritoare sa paticipe ...sa se filmeze si ele ...

Sa vedem in cat timp - realizam un fel de mancare, cum arata bucataria in timp ce preparam, dupa, cum arata produsul finit .. iar de gust mergem pe incredere .. eu am sa filmez si in timp ce clientii "hotelului meu" papa :)
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 13:45
De la: zambil, la data 2011-03-10 20:27:10gaboantza,lasa taica, nu te jena, ca nici noi n-am citit chiar tot... asa, in diagonala...

moare anakinu' daca vede ditamai nuvela scurta acilea..

s subscriu !
bendisa
Postat pe 13 Martie 2011 13:50
io prefer sa mananc ce prepara altii!
esme
Postat pe 13 Martie 2011 13:51
vezi ca e o domnisoara pe-aici, care zicea ca se castiga foarte bine cu videochat-ul
si iti da o multime de detalii ( la subiect, concret, fara misto)
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 13:52
esme, nu ma dezamagi
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 13:52
dor, iti spun sincer, gatesc, dar nu cu o placere extraordinara! insa, fac alte lucruri cu o nemaipomenita placere ...si dedicatie!

esme
Postat pe 13 Martie 2011 13:55
cum s-ar zice, esti (aproape) normala
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 13:58
De la: dor72, la data 2011-03-13 13:52:03 vezi ca e o domnisoara pe-aici, care zicea ca se castiga foarte bine cu videochat-ul
si iti da o multime de detalii ( la subiect, concret, fara misto)


Videochat zici ?

Ma amuz cand judecati ...
Stiu o tipa care face asta de multi ani si are casa ei , super masina, acum are studioul ei.

Videochatu in ultimii ani s-a schimbat mult, intradevar la inceputuri fetele se dezbracau si isi introduceam dif chestii :)) acum ... chiar daca stau imbracate relativ sumar ... adevaratele videochatiste ... fac bani scriind si producand stari etc... :)
Asa ca lasati voi fetele care fac videochat sa faca bani .. nu va pune nimeni sa le acceptati sau sa le ridicati in slavi.

Ah da .. ce vroiam eu sa fac nu are nici o leg cu videochatu ..

Jago
Postat pe 13 Martie 2011 14:00


jago, vino sa te pup...
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 14:01
da' de ce te amuzi tu, ma rog, atunci cand o femeie "judeca"?
Ti se pare exagerat?
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 14:02
De la: me_reloaded, la data 2011-03-13 14:01:55

jago, vino sa te pup...



Tuuuuuuuu m-am rusinat

dar tot vin la pupat
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 14:04
aoleu, dor, da` ce mai inseamna `normal`?
esme
Postat pe 13 Martie 2011 14:05
eeeeeeeee.... greu, greu tare
n-am chef de subiecte prea profunde azi...
il mai enervez en pic pe jago, mai ma bag si o im seama...
azi am un pic de timp liber si profit

o duminica minunata, va doresc tuturor!
esme,
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 14:09
duminica excelenta si tie, dor!
esme
Postat pe 13 Martie 2011 14:12
De la: dor72, la data 2011-03-13 14:02:35 da' de ce te amuzi tu, ma rog, atunci cand o femeie "judeca"?
Ti se pare exagerat?


Daca imi spui ce e de judecat ? Ca o femeie a gasit o sursa alternativa de a face bani de acasa ?Ca i se vede un pic din sfarc prin bluza? Ca-l face pe cel care sta in spatele unui monitor sa-si schimbe pantalonii de nush cate ori ?Serios acum ce-i de judecat ?



Si da ma amuz ... fiecare individ, specimen, om cum vrei sa-i zici are o bariera, o limita.Asta nu-i da dreptul sa spuna .. vai ce meserie murdara de 2 lei practici.

Hai sa-ti dau un alt exemplu. Imi place sa merg cu 220 la ora .. evident unde-mi permite drumul, tu daca mergi cu 80 constant pt ca ti-e frica sau stiu "yo" ce alt motiv, asta inseamna ca eu am dreptul sa spun despre tine ca esti gasca? Sau eu sunt un impatimit al sporturilor extreme, toti cei care nu le practica sunt niste "sparti" ? asta legat de limite .. Cu siguranta nici eu nu m-as face gunoier .. dar asta nu inseamna ca daca vad un gunoier pe strada il arat cu degetu .. si asa mai departe.


De asta ma amuz - si nu o lua ca pe un atac la persoana ta acum ..
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 13 De la: Veveritzatha80 11 Noiembrie 2013 08:02
Reconversie profesionala 27 De la: dor72 29 Iunie 2011 21:29
Nesiguranta 22 De la: garbo_487480 16 Septembrie 2018 10:37
S-a luat cu bagaje cu tot si a plkt la "mamica" 29 De la: me_reloaded 12 Octombrie 2010 10:13
un sfat va rog 2 De la: mia79x 12 Iunie 2009 16:19
Setari Cookie-uri