O alta femeie in viata lor...eu!

.""""si femeia poate s insele la greu numai k suntem mai smechere iar barbatul nu ne prinde k nu prea este atent la detalii....asta e toata faza."""""

....
cricat
Postat pe 13 Martie 2011 10:49
Iti dai seama cat trebuie sa-l fi iubit ea daca a trecut peste toate astea? Nu ne-ai spus daca au copii.
RenataVali
Postat pe 13 Martie 2011 11:01
Am citit cu multa atentie relatarea trairilor tale.Mi-ai placut foarte mult si te apreciez pt lucidiratea analizei pe care o faci.Esti o fata desteapta stii ce vrei,traiesti viata asa cum vine ea si cred ca esti capabila sa culegi intelepciunea de care ai nevoie in evolutia ta.te-am simtit si am trait povestea ta de iubire ,pe care cu voie sau fara de voie fiecare din noi o traim.Nu trebuie cred sa regreti nimic,trebuie sa ierti si sa-l iubesti neconditionat acolo unde e si sa ai compasiune pt el pt ca dintre voi trei el e cel mai slab,si nu a sules cred nectarul intelepciunii de a trai aceasta viata,in continuare cred ca se taraie ajutat de forta sotiei lui si poate chiar forta iubirii tale.Te admir,si poate tocmai suferinta face deliciul iubirii ,dupa care fiecare tanjim,.Frumos ca nu ai ganduri negative si cand se va purifica sufletelul tau de ultima umra vei obtine pacea,bucuria de a trai si implicit iubirea de care ai nevoie pt a dezvolta iubire dadatoare de Viata.
garbo095219
Postat pe 13 Martie 2011 11:07
ai dreptate
c3872
Postat pe 13 Martie 2011 11:13
De la: cricat, la data 2011-03-13 10:49:16.""""si femeia poate s insele la greu numai k suntem mai smechere iar barbatul nu ne prinde k nu prea este atent la detalii....asta e toata faza."""""

....


da ...in nici un caz n-o s gasesti la o femeie smechera vreun sms pe telefon...eventual isi cumpara o cartela speciala pt asta.....sau n-o s gasesti mesaje in arhiva de mess deoarece o sa aiba cont separat .... chestii deastea minore...
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 11:14
Incearca sa uiti totul......acest barbat care nu stie ce vrea de la viata............nu mai privi in urma viata e frumoasa si merita traita......o sa apara in viata ta si omul care te va iubi cu adevarat fara sa fii nevoita sal inparti cu alcineva..........fii o femeie puternica si incearca sa nu mai repeti greselile pe care le-ai facut nu iti mai piede timpul cu acest individ....acest om este un egoist se iubeste doar pe el....nu ii pasa de cei din jur cit sufera..........mult succes
garbo031529
Postat pe 13 Martie 2011 11:16
of ....paradoxal , intotdeauna dintre cel inselat si cel care inseala ..... cel mai rusinat se simte - cel dintai !
mfm
Postat pe 13 Martie 2011 11:22
Bascalia infloreste...pe seama trairilor...Ar tb deschis un topic special pe tema asta si sane duelam in ironii fine si-n sarcasm!
filakia
Postat pe 13 Martie 2011 11:30
Bascalia infloreste...pe seama trairilor...Ar tb deschis un topic special pe tema asta si sane duelam in ironii fine si-n sarcasm!
filakia
Postat pe 13 Martie 2011 11:30

gabi1981 ai trait...viata!!

Da, si eu am citit cu rabdare si interes relatarea ta pe care o apreciez lucida; dureros de lucida, cu usoare accente de autoinvinovatire in scop autodidactic as spune. Daca ai simtit nevoia sa te scuzi sau sa te explici cumva pentru slabiciunile tale, eu iti spun ca nu este relevant pentru cei care oricum vor da cu piatra, iar pentru cei care traiesc viata si nu o mimeaza este la fel de irelevant, deoarece ei au trecut astfel de probe la intensitati diferite.
Daca tie ti-a ajutat sa scoti din sufletul tau povestea si s-o asezi in Univers este excelent, deoarece ai scapat de-o mare greutate o lectiei pe care era necesar s-o inveti pentru a te pregati mai bine pentru viata.

Este o bucata din viata ta! Nu de defineste, nu te marcheaza, nu te destabilizeaza, ci te-a adus mai aproape de tine si de valorile tale. Aici insa as puncta sa fii foarte atenta cu modul cum o "clasezi": deoarece eu consider ca daca tu te consideri parte din viata lor - inseamna ca este o alegere sa fii legata de el/ei prin aceasta: daca o treci la "experientele tineretii" pe care si Dumnezeu le iarta, ar fi poate mai intelept sa te ierti si tu si NU sa te preocupe lectiile lui si ale ei ce le-au avut de invatat din aceasta relatie intrei. Deci, tu esti cea care renunti la trio sau care te insinuezi intre ei. In locul tau, as medita foarte foarte atent la aceasta nuanta care are potential de-a te aduce intr-un regres de proportii. Eu as lua aceasta experienta drept o binecuvintare pentru modul fericit in felul in care s-a solutionat, fara drame sau tragedii. Viata a reintrat pe un fagas linistit, si in fata ta se asterne un viitor in care TU alegi cum si unde te proiectezi.
Eu iti urez sa alegi sa te desprinzi, sa zbori si sa traiesti experiente minunate si pasionale, transformatoare de minte-trup-suflet!!
Fii tu!!!




L__G_
Postat pe 13 Martie 2011 11:37
Cri si Bia sunt experte in arta inselaciunii :)) ( no offence - )

Eu sunt de parere ca in momentul in care iubesti cu adevarat vrei nu vrei simti cand partenerul/a a calcat stramb sau e pe cale.Nu exista te iert pentru ca te iubesc ( asta in cazuri grave, evident).. e cea mai mare greseala , s-a creat un precedent iar cel care a "plecat" capu' chiar daca nu i se spune direct, lasa impresia de om slab si usor de manipulat.
Daca nu esti capabil sa-ti ti partenerul/a langa tine, indiferent cat e de dureros, pui punct si mergi mai departe.Daca partenerul/a nu e capabil/a sa-ti inteleaga, aprecieze si raspunda sentimentelor tale ... nu te multumii cu putin .. pune punct si mergi mai departe. Dezechilibrele de orice fel intr-o relatie nu duc la nimic bun. Bun o sa veniti sa-mi spune-ti - Lupta pentru ce iubesti- ..pff eu am sa spun ... Lupta pentru tine, fi egoist/a, nu-ti irosii viata luptand pentru altii.
Garantez ca atunci cand simti ca esti iubit cu adevarat ca esti completat, ca esti alimentat de persoana de langa tine ... vei da totul pentru ea .. si invers.

Aviz doamnelor - Daca tot vi se pare ca noi barbatii suntem incapabili de sentimente si daca toate ati suferit mai mult sau mai putin din cauza noastra, va propun sa faceti un test ...
Iubiti tot ce va inconjoara ... dar sa credeti asta, oferiti dragostea voastra universului ... eu va garantez ca raspunsul o sa va blocheze pe multe dintre voi.

Cat despre povestea acestui topic - e uimitor cat de mult pot iubii unele persoane ...si nu ? paradoxal cat de putin primesc inapoi ... asta e un semn ... ca dragostea ta nu e indreptata catre cine trebuie.E simplu, e dureros ...e altfel.
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 11:40
bianko....intreaba-l pe gogu....io am de facut snitzele
si daca si intelegi ceva,e o.k....
eladaela
Postat pe 13 Martie 2011 11:48
biank...hit the road jack!

tine predicile despre religie altcuiva

jago, my friend
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 11:48
De la: filakia, la data 2011-03-13 11:30:45Bascalia infloreste...pe seama trairilor...Ar tb deschis un topic special pe tema asta si sane duelam in ironii fine si-n sarcasm!




draga mea,exista topic de dat cu capul,topic unde refulezi,topic unde te exprimi mai pestrit....etc...dar nu exista topic "sa ne duelam in ironii fine si-n sarcasm".deschide-l tu....sper sa se adune destui in el,pt "curatenia de primavara" pe site.succes!
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 11:49
bety, e valabil si pentru tine

hai, sa fiti iubite...
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 11:58
2 aspecte ma pun pe ganduri:

primul - cunoasterea limbii romane a devenit facultativa....

al doilea - are balta peste insa unii tot cu buza umflata raman...

Triste ambele aspecte domnule , triste ce sa mai...
jugureanu_ana_maria
Postat pe 13 Martie 2011 12:00
daca n-are balta....e la metro....
si e si d-ala care nu-ti sta-n gat
eladaela
Postat pe 13 Martie 2011 12:09
De la: me_reloaded, la data 2011-03-13 11:48:45biank...hit the road jack!

tine predicile despre religie altcuiva

jago, my friend


da intr-adevar tre s ghicesc eu ce vrei u s spui...sau poate am ratat vreun mesaj nush......oricum vezi de snitelele tale.......
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 12:16
De la: Jago, la data 2011-03-13 11:40:34Cri si Bia sunt experte in arta inselaciunii :)) ( no offence - )

Eu sunt de parere ca in momentul in care iubesti cu adevarat vrei nu vrei simti cand partenerul/a a calcat stramb sau e pe cale.Nu exista te iert pentru ca te iubesc ( asta in cazuri grave, evident).. e cea mai mare greseala , s-a creat un precedent iar cel care a "plecat" capu' chiar daca nu i se spune direct, lasa impresia de om slab si usor de manipulat.
Daca nu esti capabil sa-ti ti partenerul/a langa tine, indiferent cat e de dureros, pui punct si mergi mai departe.Daca partenerul/a nu e capabil/a sa-ti inteleaga, aprecieze si raspunda sentimentelor tale ... nu te multumii cu putin .. pune punct si mergi mai departe. Dezechilibrele de orice fel intr-o relatie nu duc la nimic bun. Bun o sa veniti sa-mi spune-ti - Lupta pentru ce iubesti- ..pff eu am sa spun ... Lupta pentru tine, fi egoist/a, nu-ti irosii viata luptand pentru altii.
Garantez ca atunci cand simti ca esti iubit cu adevarat ca esti completat, ca esti alimentat de persoana de langa tine ... vei da totul pentru ea .. si invers.

Aviz doamnelor - Daca tot vi se pare ca noi barbatii suntem incapabili de sentimente si daca toate ati suferit mai mult sau mai putin din cauza noastra, va propun sa faceti un test ...
Iubiti tot ce va inconjoara ... dar sa credeti asta, oferiti dragostea voastra universului ... eu va garantez ca raspunsul o sa va blocheze pe multe dintre voi.

Cat despre povestea acestui topic - e uimitor cat de mult pot iubii unele persoane ...si nu ? paradoxal cat de putin primesc inapoi ... asta e un semn ... ca dragostea ta nu e indreptata catre cine trebuie.E simplu, e dureros ...e altfel.


Esti insurat?
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:18
De la: me_reloaded, la data 2011-03-13 11:48:45biank...hit the road jack!

tine predicile despre religie altcuiva

jago, my friend


i wasn't talking to u darling.......
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 12:18
elado, faci snitele, mami? ca ne confuzeaza noii useri ici sha

sigur, si semanam
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 12:22
pai, te vezi de la distanta ca esti "scorpie"
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:24
mami, e de notorietate aici ca io is the bitch

e o realitate pe care mi-o asum in totalitate
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 12:26
Dor - insurat cu mama natura Da .. :) in rest ... NU

Jago
Postat pe 13 Martie 2011 12:29
perfect! nu-ti forta norocul...
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 12:32
Doar un singur om a avut de castigat, si anume Ea...Avazut slabiciunea sotului sau, i-a cunoscut latura intunecata a personalitatii...va stii mai bine sa se fereasca de vicisitudinile vietii in doi..in viitor ,ea va prelua conducerea si nu va mai fi o femeie slaba...si ei s-au iubit! Daca el i-a dat numele lui, inseamna ca a fost cea mai importanta femeie din lume pentru el..A ales-o, atunci cand erau tineri, cand iubirea parea ceva nemaipomenit..Intre timp s-au maturizat, si cand au inceput problemele , el a cedat..El nu s-a maturizat..A trait in spinarea ei, cautand un loc caldut, si fara griji...Tu doar ai fost o gura de respiro in caldura prea mare..dar lui ii place, sa traiasca comod in locusorul lui...iar ea, nu, nu este o femeie slaba..este doar o femeie cu capul pe umeri!..Plansul lui, inseamna ca a regretat enorm ceea ce i-a facut..nu problemele de bani, au fost cele care au produs ruptura..nicidecum!Ci faptul ca plecand de acasa, a realizat putin ,cate putin, ce a pierdut si ce a castigat..A realizat ca nu era ceea ce-si dorea si a regretat momentul de ratacire pe care l-a trait cu tine..Trebuie sa fii cinstita cu tine! Este lcar ca nu a fost iubire, indiferent de cate vorbe s-au spus!..Afost doar o ratacire, cauzata de prea mare stres in casa..se intampla deseori, sa-ti doresti sa evadezi, si pentru el a si aparut ispita..care cu pacat ,l-a atras in jocul ei murdar..Era logic ca Dumnezeu nu-ti va da dreptatae!Ai vrut sa strici ceea ce el a cladit,..Si nu ura ta fata de ea, este de luat in considerare..de fapt nici nu este ura..de fapt, in adancul sufletului tau..trebuie sa recunosti, ca sentimentul la care-i spui ura,este de fapt..invidie si admiratie..o admiri pentru ca a fost mai puternica decat tine, si si-a castigat barbatul innapoi...Este de luat in consideratie felul in care privesti inca ceea ce s-a intamplat!Nu ai invatat nimic din tot acest amalgam de trairi si sentimente..Ai ramas singura, saraca, si privesti cu un ochi, ranchiunos la fericirea ei..Nu ai inteles lectia pe care viata ti-a dat-o, si daca si in viata ta iti conduci lucrurile la fel,poti sa faci zece facultati de drept, justitia lui Dumnezeu si felul de a fi al oamenilor, nu-l vei intelege niciodata...Va trebui in primul rand sa aduci in sufletul tau pacea..si iertarea..iarta-te intai pe tine, ca ai mers pe un drum gresit si ai facut sa sufere multi oameni..Cand vei avea pace si curatenie in suflet, va veni la tine, un baiat minunat, care va fi sortitul tau, si care te va face fericita...Dar numai daca vei avea loc in sufletul tau sa-l primesti..Atunci, toate problemele vor disparea, iar viata nu va mai merge cu poticniri..Trebuie doar sa-ti doresti acest lucru..Deocamdata , esti doar un suflet mic, meschin uitat de Dumnezeu..
MGR_2007
Postat pe 13 Martie 2011 12:36
Doar un singur om a avut de castigat, si anume Ea...Avazut slabiciunea sotului sau, i-a cunoscut latura intunecata a personalitatii...va stii mai bine sa se fereasca de vicisitudinile vietii in doi..in viitor ,ea va prelua conducerea si nu va mai fi o femeie slaba...si ei s-au iubit! Daca el i-a dat numele lui, inseamna ca a fost cea mai importanta femeie din lume pentru el..A ales-o, atunci cand erau tineri, cand iubirea parea ceva nemaipomenit..Intre timp s-au maturizat, si cand au inceput problemele , el a cedat..El nu s-a maturizat..A trait in spinarea ei, cautand un loc caldut, si fara griji...Tu doar ai fost o gura de respiro in caldura prea mare..dar lui ii place, sa traiasca comod in locusorul lui...iar ea, nu, nu este o femeie slaba..este doar o femeie cu capul pe umeri!..Plansul lui, inseamna ca a regretat enorm ceea ce i-a facut..nu problemele de bani, au fost cele care au produs ruptura..nicidecum!Ci faptul ca plecand de acasa, a realizat putin ,cate putin, ce a pierdut si ce a castigat..A realizat ca nu era ceea ce-si dorea si a regretat momentul de ratacire pe care l-a trait cu tine..Trebuie sa fii cinstita cu tine! Este lcar ca nu a fost iubire, indiferent de cate vorbe s-au spus!..Afost doar o ratacire, cauzata de prea mare stres in casa..se intampla deseori, sa-ti doresti sa evadezi, si pentru el a si aparut ispita..care cu pacat ,l-a atras in jocul ei murdar..Era logic ca Dumnezeu nu-ti va da dreptatae!Ai vrut sa strici ceea ce el a cladit,..Si nu ura ta fata de ea, este de luat in considerare..de fapt nici nu este ura..de fapt, in adancul sufletului tau..trebuie sa recunosti, ca sentimentul la care-i spui ura,este de fapt..invidie si admiratie..o admiri pentru ca a fost mai puternica decat tine, si si-a castigat barbatul innapoi...Este de luat in consideratie felul in care privesti inca ceea ce s-a intamplat!Nu ai invatat nimic din tot acest amalgam de trairi si sentimente..Ai ramas singura, saraca, si privesti cu un ochi, ranchiunos la fericirea ei..Nu ai inteles lectia pe care viata ti-a dat-o, si daca si in viata ta iti conduci lucrurile la fel,poti sa faci zece facultati de drept, justitia lui Dumnezeu si felul de a fi al oamenilor, nu-l vei intelege niciodata...Va trebui in primul rand sa aduci in sufletul tau pacea..si iertarea..iarta-te intai pe tine, ca ai mers pe un drum gresit si ai facut sa sufere multi oameni..Cand vei avea pace si curatenie in suflet, va veni la tine, un baiat minunat, care va fi sortitul tau, si care te va face fericita...Dar numai daca vei avea loc in sufletul tau sa-l primesti..Atunci, toate problemele vor disparea, iar viata nu va mai merge cu poticniri..Trebuie doar sa-ti doresti acest lucru..Deocamdata , esti doar un suflet mic, meschin uitat de Dumnezeu..
MGR_2007
Postat pe 13 Martie 2011 12:38
ai scris un roman intreg,se vede ca esti ranita.......,crezi ca merita sa suferi pt el,,,,,,,un egoist fara margini......
da,ea sotia va putea sa te uite,va putea sa mearga mai departe pt ca la fel ca si tine si ea il iubeste,intre ei doi a fost mult mai mult decat intre voi doi.la voi nu a fost decat pasiune si adrenalina,care din pacate devine plictisitoare,el nu a facut decat sa fuga de responsabilitati,iar cand a dat din nou de greu a ales sa traiasca cu sotia lui,pt. ca tot acolo era mai bine pt el,acolo era baza.
tu nu ai decat sa te regasesti pe tine insuti,sa vezi care iti sunt prioritatile,eventual sa mergi din nou in italia sa muncesti....,asa il vei putea uita cu siguranta,mai ales ca el a ales sa se impace cu sotia lui.
dupa ce te vei fi regasit o sa razi de cele intamplate si o sa te acuzi mai mult de ceia ce ai facut,iar pe viitor o sa ai mai multa grija de cine te vei indragosti,vei face o selectie mai amanuntita.
dupa cum imi dau seama dragostea a fost numai din partea ta,la el nu a fost decat un refugiu la problemele pe care le-a avut,iar cand a realizat ce se intampla s-a intors de unde a plecat.
garbo111977
Postat pe 13 Martie 2011 12:40
draga jago....nu l-am inselat niciodata pe pretenu meu sincer..oricum n-am nici un motiv s mint avand in vedere k nu ma cunoasteti......dar daca l-as insela vreodata (se poate intampla nu bag mana in foc nici pt mine) crede-ma k nu as fi atat de imbecila incat s ma indragostesc de ala cu care as fi avut o simpla aventura fara repercursiuni......da oricum nu crek o s fie cazu....ma satisface suficient pretenu
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 12:40
De la: me_reloaded, la data 2011-03-10 22:01:35zambilu, toate amantele o musca, parerea mea...

please, baga ici sha un titlu de film, ca sa nu mor de plictiseala


draga mea, never say never...nu stii niciodata cum vei fi tu amanta care "musca" si atunci...
ps: poate daca toate ar "musca", n ar mai exista amante ;) :))

si nu, nu incerc sa le iau apararea lor, "amantelor", pt ca vb aia, mai bine de juma de an am fost cea inselata, dar...sa arunce primul cu piatra cel ce este far` de pacat :) fata si-a spus oful, poate nici n-avea nevoie de un sfat, a scris pur si simplu, nu cre ca are cineva nevoie de ironiile tale :)
sorinabby
Postat pe 13 Martie 2011 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Funduletze!!!! 43 De la: micabis 28 Iulie 2009 05:50
vreau sa stiu cum se stabileste cursul zilnic al BNR 2 De la: quasaria 2 Martie 2011 18:55
DE CE TREBUIM SA SUFERIM SI SA NU FIM MULTUMITI:((( 86 De la: buna01 11 Februarie 2010 21:43
dati'mi si mie un sfat!:( 41 De la: cristina24 9 Iulie 2010 21:58
Prietena la 15 ani? 24 De la: garbo789 24 Noiembrie 2014 22:10
Setari Cookie-uri