CINE ESTE VINOVAT...? EU SAU EL?????

Vinovatia si "dragostea" nu au puncte comune! subscriu la parerea celei de dinaintea mea! Si apoi...cautarea vinovatiei (si-atat) n-a fost niciodata o directie buna pentru "mersul inainte" al omenirii! Cu atat mai putin iubirea nu are nicio relatie de proportionalitate cu vinovatia! Cand ti se pare ca celalalt este vinovat, deja singur, ai recunoscut si vinovatia ta!
Asa ca, parerea mea, initiatoare a topicului, este sa nu mai zabovesti asupra unui asemenea subiect. Iti consuma prea mult timp din viata si asa scurta!
As_ninge
Postat pe 17 Februarie 2011 18:51
garbo133776
Postat pe 22 Februarie 2011 19:19
Fiecare om este unic,si asta il face foarte valoros,la fel de valoros ca si ceilalti oameni.
Trebuie sa i-o spui,va da rezultate in timp.
Nu mai exista alt om cu personalitatea lui,cu trasaturile fetei lui,frumoase sau nu,sunt unice.
Spune-i ce anume ti-a placut la el,ii va intari increderea in sine.
Orice rel;atie cere munca,lucru,stradanie,pana ajunge la un echilibru.Nimic nu pica de-a gata din cer.
al meu e frumos de pica,si atlet,dar,dar existau alte problele,de sanatate,atat de groaznice,ca niuci una nu l-a vrut.
Acum e mult mai bine,dupa multe sacrificii din partea mea.
assa ca orice relatie are alte probleme de rezolvat,niciodata nu e totul perfect.
Poti sa ii spui sa incerce sa vedeti cum va merge.
daca el nu va avea curaj,si nici tu nu vei reusi sa i-l dai,sa capete curaj,e pacat,destrama o relatie,un inceput,care poate ar fi fost frumos.
succes,d
daniilia
Postat pe 25 Februarie 2011 13:28
hmmm daca e adv povestirea ce sa zic..trist..internetul nu are numai parti bune
garbo195305
Postat pe 14 Martie 2011 01:29
S-a demonstrat statistic ca atunci cand doi insi ( un ins si o insa) ajung sa se certe, vinovata este in 99,9% din cazuri, Soacra. Socrul nu este, deoarece ori umbla pe la crasma, ori sta si joaca sah pe o banca in cismigiu cu cainele vecinului
garbo172845
Postat pe 14 Martie 2011 16:04
ori a avut grija soacra sa il ingroape pe socru pana atunci, si pe urma a trecut la alt material de practica
Thor_again
Postat pe 14 Martie 2011 16:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia parinti-iubit 14 De la: garbo068629 8 Ianuarie 2010 14:33
sunt prea mica!!!!!!! 23 De la: yanyacharberet 18 Ianuarie 2010 15:33
astrologie/ iubire 2 De la: KNIGHT_31 29 Septembrie 2010 02:30
Workshop: Crezi ca stii totul despre sex ? Cele 7 formule interne de practica ale Imparatului Galben 13 De la: KNIGHT_31 29 Septembrie 2010 13:50
Fara subiect 1 De la: johnny07 9 Aprilie 2012 00:00
Setari Cookie-uri