Sa nu faceti ca mine!!!!!


Este prima oara cand imi spun povestea cuiva. Pana acum nu am avut curajul aproape nici sa ma gandesc la cea mai mare greseala pe care am facut-o... vreodata. e o greseala crunta, din orgoliu, care m-a costat fericirea si dragostea... asa ca luati aminte si nu faceti ca mine.

cand aveam 18 ani am cunoscut un barbat mai mare decat mine cu 3 ani. eu lucram intr-o fabrica iar el in cadrul armatei. era atragator, generos si ne intelegeam minunat. am decis sa ne casatorim. niciunul din noi nu era din bucuresti, desi aici stateam in acel moment, iar dupa casatorie el vroia sa ne mutam in orasul lui natal. mergeam sa ne dam comanda de verighete atunci cand am inceput sa ne certam iar eu i-am spus ca in viata mea nu o sa ma mut in orasul lui pt ca eu trebuie sa fiu aproape de mama mea. cine avea sa aiba grija de ea daca nu eu? el a incercat sa ma calmeze, dar eu, femeie nebuna... nici nu am vrut sa ascult. am iesit furioasa din masina si nu m-am mai uitat inapoi. m-a tot cautat... s-a dus si la fratele meu sa il roage sa vorbeasca cu mine... nimic. eu hotarasem sa ne despartim. sufeream dar eram mult prea orgolioasa sa accept ce vroia el. dupa 4 luni ne-am intalnit pe strada, eu eram cu noul meu sot si i-am aratat mandra verigheta. l-am vazut cum se albeste la fata..eram mandra sa-i arat ca imi trecuse de el desi nu era asa.

am ramas insarcinata si am nascut un baiat foarte frumos. lucrurile cu sotul meu nu au fost niciodata grozave dar macar aveam consolarea copilului. era tot ce aveam mai drag pe lume. nici relatia cu iubita mea mama pt care imi parasisem dragostea vietii nu mergea. dupa vreo 12 ani eram in tramvai cu baiatul meu si m-am intalnit cu fostul meu iubit. a venit la mine, am vorbit, mi-a vazut copilul si i-am vazut fata trista. copilul meu semana cu el, aveau aceeasi ochi. nu e al lui, dar e umitor cat de mult pot sa semene.

dupa alti cativa ani sora lui m-a sunat. el era pe patul de moarte si nu vroia sa faca nimic ca sa se vindece pt ca spunea ca fara mine nu are rost. intr-un final a murit. am simtit atunci ca ceva din mine s-a sfasiat... am trait si in continuare traiesc cu aceasta amaraciune in suflet pt ca stiu ca mi-am distrus viata doar pt ca am fost orgolioasa... luati aminte si nu faceti ca mine....

garbo_1681
Postat pe 5 Aprilie 2012 09:56
chestia cu cordonul ombilical e dincolo de puterea mea de a intelege.
quasaria
Postat pe 12 Aprilie 2012 19:48
Hristos a Inviat! Regretele sunt acum tarzii! Ai renuntat la iubirea ta pentru ce?? Pentru nimic! ++++ Pacat insa ca el a murit tanar!
Jojolin
Postat pe 16 Aprilie 2012 07:03


Tu trebuia sa te cuprinzi
De acel farmec stnt,
Si noaptea candela s-aprinzi
Iubirii pe pamnt.

Dar nu te-ai maritat cam repede, dupa doar 4 luni?

Popeea
Postat pe 23 Aprilie 2012 19:47
NImic nu e imposibil.... dar mie mi se pare ca seamana a telenovela ...
dihoritza
Postat pe 23 Aprilie 2012 20:24
Nu trebuie sa te invinuiesti prea mult.Motivul pt. care nu ai dorit sa-l urmezi in orasul lui natal il consider nobil si frumos ,faptul ca te-ai gindit la mama ta,nu ai de unde sti cum ar fi evoluat relatia voastra traind zi de zi cu cineva ,atunci poti sa-l cunosti mai bine.De obicei barbatii sint egoisti considera ca o femeie trebuie sa-i urmeze indiferent de opinia acesteia.Considera ca nu ti-a fost in soarta.Daca in prezent nu esti fericita,schimbati destinul si fa sa fii fericita.Mult succes!!!!
garbo255960
Postat pe 24 Aprilie 2012 17:20
Foarte trist!!!Ai facut o prostie.....si te va macina mult timp!Ti s-a pus pata si nu ai mai dat inapoi!!!Nici macar nu ai stat de vorba asta e partea cea mai rea!Poate se rezolva altfel!Asta e acum.....E trist
mitiduk
Postat pe 24 Aprilie 2012 21:40
offfff,,,,,imi pare tare rau ,,,,simt si stiu prin ce treci,,,insa nu uita ,,tu ai avut parte de cineva care te-a iubit real,,,pur,,altii nu simt asta o viata,,,,nu te gandi la trecut,,,,mergi inainte ,,insa pastreaza in suflet ce ai si ai avut frumos ,,,,regretele sunt tardive,,,,,si nu uita ,,,in inima si visul tau ,,el e inca viu,,deci nu l-ai pierdut,,,,e cu tine,,e acolo,,unde nu multi pot ajunge,,,,
gingis74
Postat pe 24 Aprilie 2012 23:40
De la: quasaria, la data 2012-04-12 19:48:50chestia cu cordonul ombilical e dincolo de puterea mea de a intelege.



??!!!!!!!!!!
Care o fi legatura intre ceea ce a postat femeia si ceea ce postezi/raspunzi tu??





Te rog frumos, nu mai posta pe aici cand esti in stare de ebrietate!
garbo225715
Postat pe 25 Aprilie 2012 01:04
De la: garbo225715, la data 2012-04-25 01:04:21
De la: quasaria, la data 2012-04-12 19:48:50chestia cu cordonul ombilical e dincolo de puterea mea de a intelege.



??!!!!!!!!!!
Care o fi legatura intre ceea ce a postat femeia si ceea ce postezi/raspunzi tu??





Te rog frumos, nu mai posta pe aici cand esti in stare de ebrietate!


hai,te rog sa fii cuviincioasa si sa nu te legi de cordonul ombilical ca acus o aduce pe mama ...poate s-au impacat intre timp....
Roxxynela
Postat pe 25 Aprilie 2012 01:15
De la: quasaria, la data 2012-04-12 19:48:50chestia cu cordonul ombilical e dincolo de puterea mea de a intelege.

Probabil in amintirea clipelor pierdute sau cinstit cu votca ruseasca ....
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=i2a3k1zNFzA
VOIAJOR
Postat pe 4 Mai 2012 10:45
715, legatura e ca un individ ar trebui sa fie independent sa isi faca o familie a lui, nu indisolubil legat de ma-sa de cind iese din burta. "Cordonul ombilical" simbolizeaza legatura cu mama.

Repeta: "ma-ma"
"le-ga-tu-ra"... bravo.

Sper ca asa AI INTELES?
Mai explicam o data???
quasaria
Postat pe 4 Mai 2012 11:39

..eu, mi-am lasat masina in parcare
Fss_ssu
Postat pe 5 Mai 2012 00:23
De la: quasaria, la data 2012-05-04 11:39:26715, legatura e ca un individ ar trebui sa fie independent sa isi faca o familie a lui, nu indisolubil legat de ma-sa de cind iese din burta. "Cordonul ombilical" simbolizeaza legatura cu mama.

Repeta: "ma-ma"
"le-ga-tu-ra"... bravo.

Sper ca asa AI INTELES?
Mai explicam o data???


Amor_Aeternus
Postat pe 5 Mai 2012 03:26
De la: garbo_1681, la data 2012-04-05 09:56:24
Este prima oara cand imi spun povestea cuiva. Pana acum nu am avut curajul aproape nici sa ma gandesc la cea mai mare greseala pe care am facut-o... vreodata. e o greseala crunta, din orgoliu, care m-a costat fericirea si dragostea... asa ca luati aminte si nu faceti ca mine.

cand aveam 18 ani am cunoscut un barbat mai mare decat mine cu 3 ani. eu lucram intr-o fabrica iar el in cadrul armatei. era atragator, generos si ne intelegeam minunat. am decis sa ne casatorim. niciunul din noi nu era din bucuresti, desi aici stateam in acel moment, iar dupa casatorie el vroia sa ne mutam in orasul lui natal. mergeam sa ne dam comanda de verighete atunci cand am inceput sa ne certam iar eu i-am spus ca in viata mea nu o sa ma mut in orasul lui pt ca eu trebuie sa fiu aproape de mama mea. cine avea sa aiba grija de ea daca nu eu? el a incercat sa ma calmeze, dar eu, femeie nebuna... nici nu am vrut sa ascult. am iesit furioasa din masina si nu m-am mai uitat inapoi. m-a tot cautat... s-a dus si la fratele meu sa il roage sa vorbeasca cu mine... nimic. eu hotarasem sa ne despartim. sufeream dar eram mult prea orgolioasa sa accept ce vroia el. dupa 4 luni ne-am intalnit pe strada, eu eram cu noul meu sot si i-am aratat mandra verigheta. l-am vazut cum se albeste la fata..eram mandra sa-i arat ca imi trecuse de el desi nu era asa.

am ramas insarcinata si am nascut un baiat foarte frumos. lucrurile cu sotul meu nu au fost niciodata grozave dar macar aveam consolarea copilului. era tot ce aveam mai drag pe lume. nici relatia cu iubita mea mama pt care imi parasisem dragostea vietii nu mergea. dupa vreo 12 ani eram in tramvai cu baiatul meu si m-am intalnit cu fostul meu iubit. a venit la mine, am vorbit, mi-a vazut copilul si i-am vazut fata trista. copilul meu semana cu el, aveau aceeasi ochi. nu e al lui, dar e umitor cat de mult pot sa semene.

dupa alti cativa ani sora lui m-a sunat. el era pe patul de moarte si nu vroia sa faca nimic ca sa se vindece pt ca spunea ca fara mine nu are rost. intr-un final a murit. am simtit atunci ca ceva din mine s-a sfasiat... am trait si in continuare traiesc cu aceasta amaraciune in suflet pt ca stiu ca mi-am distrus viata doar pt ca am fost orgolioasa... luati aminte si nu faceti ca mine....



wow...chiar trist..chiar mi-au dat lacrimile cand am citit acest mesaj...pacat:( si de el..dar si de tine. dupa cum ai povestit, nu ai avut chiar o viata atat de fericita. Nu mai spun nimic mai mult, pt nu vreau sa intorc cutitul in rana..desi poate te-ai vindecat de mult
CoKNeZa
Postat pe 2 Iulie 2012 01:59
715 poate nu esti in stare de..ebrietate...dar in stare de ..prostie..sigur!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Iulie 2012 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
problema iubita 13 De la: garbo_427282 28 Februarie 2016 19:46
ce parere aveti ? 11 De la: garbo_5723 29 Iulie 2013 18:13
oare nu mai pot iubi? 98 De la: garbo201071 12 Aprilie 2011 05:12
a doua casatorie 35 De la: garbo020185 14 Iulie 2009 20:35
Ceva sfaturi daca se poate. 8 De la: garbo_9967 29 Decembrie 2012 11:24
Setari Cookie-uri