Eu consider ca un barbat care vrea sa se casatoreasca trebuie sa ofere macar strictul necesar nevestii si copiilor

De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-08 22:34:48
De la: Laura_M, la data 2011-01-07 20:23:23nu stiu cum de continuati sa mai 'dezbateti" subiectul asta sau s-o faceti pe Irinuca sa fie un om normal... de ce va chinuiti?
Pai aduca voi va numiti oameni normali? Eu cred camai degraba va numiti animale normale...Pt ca oameni normali cu calitati umane nu sunteti...Asa ca oameni normali nu sunteti...Stiu eu ca voi umblati ca sa ma doborati,,pt ca sunteti negativi apoi sa devin carpa de sters pe jos a barbatilor,,,Carpa de sters pe jos a barbatilor nu am fost mereu si nici nu o sa fiu niciodata....


Draguta,

tu care te lauzi mereu cu virtutile crestine, unde iti sunt smerenia si rabdarea, ca sa nu mai vorbim de celalalt obraz intors? Nu umbla nimeni sa te doboare....pentru ca reusesti foarte bine si singura asta, nu trebuie sa te ajute nimeni!
Cativa dintre noi, poate nu chiar toti, am incercat sa iti transmitem ca inainte de a deschide gura, trebuie sa-ti deschizi mintea si sa rationezi, nu sa ii judeci pe cei din jurul tau! nu ai tu dreptul asta...tu doar iti traiesti viata asa cum crezi ca ti-e mai bine.
Nu te-a pus nimeni sa fii carpa. Cui i-ar folosi asta?
Dar daca nu iti dai seama ca ai devenit inversunata pe o tema care nu merita...

Eu iti spun doar atat: roaga-te bunului Dumnezeu sa iti scoata in cale un om bun cum crede El ca iti trebuie tie, nu arunca cu noroi in ceilalti pentru ca daca te amesteci in troaca porcilor ...esti mancata!
matza_blanda
Postat pe 9 Ianuarie 2011 19:58
Pai mie imi place sa ma impretenesc cu porcii dar de la distanta,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Ianuarie 2011 14:29
De la: matza_blanda, la data 2011-01-09 19:58:59
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-08 22:34:48
De la: Laura_M, la data 2011-01-07 20:23:23nu stiu cum de continuati sa mai 'dezbateti" subiectul asta sau s-o faceti pe Irinuca sa fie un om normal... de ce va chinuiti?
Pai aduca voi va numiti oameni normali? Eu cred camai degraba va numiti animale normale...Pt ca oameni normali cu calitati umane nu sunteti...Asa ca oameni normali nu sunteti...Stiu eu ca voi umblati ca sa ma doborati,,pt ca sunteti negativi apoi sa devin carpa de sters pe jos a barbatilor,,,Carpa de sters pe jos a barbatilor nu am fost mereu si nici nu o sa fiu niciodata....


Draguta,

tu care te lauzi mereu cu virtutile crestine, unde iti sunt smerenia si rabdarea, ca sa nu mai vorbim de celalalt obraz intors? Nu umbla nimeni sa te doboare....pentru ca reusesti foarte bine si singura asta, nu trebuie sa te ajute nimeni!
Cativa dintre noi, poate nu chiar toti, am incercat sa iti transmitem ca inainte de a deschide gura, trebuie sa-ti deschizi mintea si sa rationezi, nu sa ii judeci pe cei din jurul tau! nu ai tu dreptul asta...tu doar iti traiesti viata asa cum crezi ca ti-e mai bine.
Nu te-a pus nimeni sa fii carpa. Cui i-ar folosi asta?
Dar daca nu iti dai seama ca ai devenit inversunata pe o tema care nu merita...

Eu iti spun doar atat: roaga-te bunului Dumnezeu sa iti scoata in cale un om bun cum crede El ca iti trebuie tie, nu arunca cu noroi in ceilalti pentru ca daca te amesteci in troaca porcilor ...esti mancata!
apai mai lasa-i la Dumnezeu sfantul pe barbati...Ca nu grabesc pt casatorie pt ca sunt prea tanara pt asa ceva..Eu ma simt ca de 17 ani cum pot eu sa ma casatoresc la 17 ani
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Ianuarie 2011 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce nume de caine va place ? sa fie nume de baiat 85 De la: Flory70 4 August 2013 14:11
demoralizat 11 De la: claudia_ank 20 Februarie 2010 17:43
Citat din Biblie 12 De la: eu_geminy 27 Decembrie 2010 00:19
Marea mea iubire 301 De la: garbo107589 15 Septembrie 2010 18:21
Despartire la 50 de euro 22 De la: garbo_469525 8 August 2017 08:46
Setari Cookie-uri