Eu consider ca un barbat care vrea sa se casatoreasca trebuie sa ofere macar strictul necesar nevestii si copiilor

Va doresc un sfarsit de an in care sa puteti oferii mai mult decat "strictul necesar" La multi ani!!!
cornelia_leia
Postat pe 29 Decembrie 2010 20:06
De la: mihainicu, la data 2010-12-29 19:28:42oricum femeile sunt niste gasculite ce papa tot ce lise ofera
cineva tre sa culeaga si ce arunca altii da de curcanite ? is bune la piftie
floare_cu_colti
Postat pe 29 Decembrie 2010 20:06
De la: cornelia_leia, la data 2010-12-29 20:06:50Va doresc un sfarsit de an in care sa puteti oferii mai mult decat "strictul necesar" La multi ani!!!



Multumim , si tie la fel !

liaiedera
Postat pe 29 Decembrie 2010 20:20
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-29 19:33:40
De la: liaiedera, la data 2010-12-29 19:08:24joi , maica , joi . Joi te taie si pe tine , joi ma f ' te si pe mine .
pai sa venim si noi in vizita la tine joi
ce poti sa astepti de la niste magari...Magariii stiu doar sa faca hihahiha
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Decembrie 2010 20:36
bine se poate gandi si asa materialist ca tine insa trebuie sa stii ca unele le mai faceti si impreuna,de ex,el are casa, tu masina,sau tu ai un teren- el o casa veke,etc,se pot face multe in 2 cand are fiecare cate ceva si exista iubire,unde gasesti iubirea asta e .......mai greude gasit decat niste obiecte pe care azi le ai maine nu se stie....
aiurea
Postat pe 29 Decembrie 2010 20:44
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-29 20:36:09
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-29 19:33:40
De la: liaiedera, la data 2010-12-29 19:08:24joi , maica , joi . Joi te taie si pe tine , joi ma f ' te si pe mine .
pai sa venim si noi in vizita la tine joi
ce poti sa astepti de la niste magari...Magariii stiu doar sa faca hihahiha[/quote

Vai , Xenny , eu ti-am laudat dorinta ta de a trai organizat , programat si tu ma faci magar?
uite , eu iti ofer o floare si iti urez La multi ani fericiti !
liaiedera
Postat pe 29 Decembrie 2010 20:55
De la: liaiedera, la data 2010-12-29 20:55:57
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-29 20:36:09
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-29 19:33:40
De la: liaiedera, la data 2010-12-29 19:08:24joi , maica , joi . Joi te taie si pe tine , joi ma f ' te si pe mine .
pai sa venim si noi in vizita la tine joi
ce poti sa astepti de la niste magari...Magariii stiu doar sa faca hihahiha[/quote

Vai , Xenny , eu ti-am laudat dorinta ta de a trai organizat , programat si tu ma faci magar?
uite , eu iti ofer o floare si iti urez La multi ani fericiti !
pai m-am hotarat satraiesc singura pt ca asa imi place celmai mult pt ca cu oamenii nu ai cu cine te intelege pt ca nu sunt cuminti si fara ratiune........decat sa ma enervez...cu oamenii nu ai cu cine sa te intelegi pt ca seiau de tine degeabapt ca tu te iei de ei pt ca sunt necinstiti si nu sunt corecti..m-am hotarat sa imi iau o pisica ca sigur o sa ne intelegem bine pt ca animalele sunt mai inteligente si ma cuminti ca oameniii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 12:47
De la: liaiedera, la data 2010-12-29 19:08:24joi , maica , joi . Joi te taie si pe tine , joi ma f ' te si pe mine .


Iedero, Pik era obsedat de joi...
m_ada
Postat pe 30 Decembrie 2010 12:54
De la: m_ada, la data 2010-12-30 12:54:36
De la: liaiedera, la data 2010-12-29 19:08:24joi , maica , joi . Joi te taie si pe tine , joi ma f ' te si pe mine .


Iedero, Pik era obsedat de joi...


Insa din cu totul alte motive.

Tylly
Postat pe 30 Decembrie 2010 12:59
De la: Celleste_, la data 2010-12-30 12:59:02
De la: m_ada, la data 2010-12-30 12:54:36
De la: liaiedera, la data 2010-12-29 19:08:24joi , maica , joi . Joi te taie si pe tine , joi ma f ' te si pe mine .


Iedero, Pik era obsedat de joi...


Insa din cu totul alte motive.

cred ca pik era obsedat de tine,,dar nu ti-a spus....stiu eu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Decembrie 2010 13:42
De la: casperphantom, la data 2010-12-01 21:07:37lupty ??? asta-i vuva, parca la ele prostia infloreste cu fiecare dintre noi care e oripilat de postarile lor, e o lupta inegala, aci fortele raului sunt in castig




esti prea infatuat,ca sa imi pun mintea cu tine.o singura data daca imi mai pomenesti numele de la avatar in mod tendentios,te trimit direct spre originea-ti tembela.capisi?
vuvuzela
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:51
Irinuca,chiar daca intru mai rar,stiu tot ce se intampla aici.am o rugaminte,nu mai lasa sa planeze confuzia ca noi am fi una si aceeasi.in primul rand un om inteligent isi da imediat seama de diferenta modului fiecareia dintre noi de a gandi si de a aborda discutii despre viata,societate si mod de trai.de pilda eu nu am aceeasi parere ca a ta despre tema propusa pe acest topic. inainte de casatorie,intotdeauna mi-am dorit o cariera profitabila,pt ca imi place sa fiu independenta social si financiar.si binenteles ca sotul ales trebuie sa corespunda nivelului meu social.eu nu m-am casatorit ca sa am cu cine face copii.puteam sa fac si in-vitro.ca sa iti intemeiezi o familie iti trebuie sentimente,trebuie ca amandoi sa ne asumam raspunderi.a trecut vremea "zestrei",cel putin pt mine.si apropo de" strictul necesar" la care faci tu referire,mie nu imi ajunge.eu nu sunt nici cersetoare nici intretinuta.de aceea vreau independenta mai ales financiara.acesta este modul meu de a gandi si de a trai.
vuvuzela
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:34
Esti inconfundabila Vuvu, stai fara grija !
cricat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:53
De la: cricat, la data 2011-01-05 23:53:02Esti inconfundabila Vuvu, stai fara grija !



cred ca m-ai inteles gresit.eu nu ma victimizez,caci nu imi sta in caracter.sunt o persoana care imi asum si relele si bunele.ca dovada ,fara pic de modestie recunosc ca sunt inconfundabila si chiar nu imi fac "griji."atentionarea avea cu totul alta interpretare si destinatie.
vuvuzela
Postat pe 6 Ianuarie 2011 00:07
Ma gandeam ca iti este frica ca iti ia locul Irina
cricat
Postat pe 6 Ianuarie 2011 00:19

cri,irinookai nu ii ia nimeni locul.....e pe primul loc in tot
urmata evident de restul.........
anaROBERT
Postat pe 6 Ianuarie 2011 00:28
Neata Ana
tot la ore mici ne intalnim?
cricat
Postat pe 6 Ianuarie 2011 00:32
neatza cri
cred ca am o slabiciune pentru orele astea
anaROBERT
Postat pe 6 Ianuarie 2011 00:33
De la: vuvuzela, la data 2011-01-05 23:34:23Irinuca,chiar daca intru mai rar,stiu tot ce se intampla aici.am o rugaminte,nu mai lasa sa planeze confuzia ca noi am fi una si aceeasi.in primul rand un om inteligent isi da imediat seama de diferenta modului fiecareia dintre noi de a gandi si de a aborda discutii despre viata,societate si mod de trai.de pilda eu nu am aceeasi parere ca a ta despre tema propusa pe acest topic. inainte de casatorie,intotdeauna mi-am dorit o cariera profitabila,pt ca imi place sa fiu independenta social si financiar.si binenteles ca sotul ales trebuie sa corespunda nivelului meu social.eu nu m-am casatorit ca sa am cu cine face copii.puteam sa fac si in-vitro.ca sa iti intemeiezi o familie iti trebuie sentimente,trebuie ca amandoi sa ne asumam raspunderi.a trecut vremea "zestrei",cel putin pt mine.si apropo de" strictul necesar" la care faci tu referire,mie nu imi ajunge.eu nu sunt nici cersetoare nici intretinuta.de aceea vreau independenta mai ales financiara.acesta este modul meu de a gandi si de a trai.
Stai linistita..Fiecare cu gandirea ei...eu daca mi-as lua barbat,,,mi-as lua ca sa ma sprijine din toate punctele de vedere...Ca de asta imi iau barbat,,ca sa ma protejeze de ceilalalti magari de barbati ca sa nu ma ma deranjeze...Sa nu ma lase sa muncesc prea mult,,,sa am mereu bani pt cumparaturi...Si apoi este totul bine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Ianuarie 2011 01:07
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-29 19:56:56
De la: mihainicu, la data 2010-12-29 19:28:42oricum femeile sunt niste gasculite ce papa tot ce lise ofera
pai de nu ai si tu pretentii decat de gaste sa fii si tu un gansac?care sa nu atragi paunite sau fumei de prima clasa?


CARE STIU SA TE JUPOAIE MAI BINE
KNIGHT_31
Postat pe 7 Ianuarie 2011 04:53
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-07 01:07:17
De la: vuvuzela, la data 2011-01-05 23:34:23Irinuca,chiar daca intru mai rar,stiu tot ce se intampla aici.am o rugaminte,nu mai lasa sa planeze confuzia ca noi am fi una si aceeasi.in primul rand un om inteligent isi da imediat seama de diferenta modului fiecareia dintre noi de a gandi si de a aborda discutii despre viata,societate si mod de trai.de pilda eu nu am aceeasi parere ca a ta despre tema propusa pe acest topic. inainte de casatorie,intotdeauna mi-am dorit o cariera profitabila,pt ca imi place sa fiu independenta social si financiar.si binenteles ca sotul ales trebuie sa corespunda nivelului meu social.eu nu m-am casatorit ca sa am cu cine face copii.puteam sa fac si in-vitro.ca sa iti intemeiezi o familie iti trebuie sentimente,trebuie ca amandoi sa ne asumam raspunderi.a trecut vremea "zestrei",cel putin pt mine.si apropo de" strictul necesar" la care faci tu referire,mie nu imi ajunge.eu nu sunt nici cersetoare nici intretinuta.de aceea vreau independenta mai ales financiara.acesta este modul meu de a gandi si de a trai.
Stai linistita..Fiecare cu gandirea ei...eu daca mi-as lua barbat,,,mi-as lua ca sa ma sprijine din toate punctele de vedere...Ca de asta imi iau barbat,,ca sa ma protejeze de ceilalalti magari de barbati ca sa nu ma ma deranjeze...Sa nu ma lase sa muncesc prea mult,,,sa am mereu bani pt cumparaturi...Si apoi este totul bine
Si trebuie sa fiu atenta sa nu ma incurc cu barbati fara caracter care se iau unii dupa altii....Numai ca sunt greu de gasit...Majoritatea nu au creier si au instincte de ei...Si cum barbatii au un pshic puternic si daca au o gandire gresita greu ii scoti din ale lor...Dar daca barbatul are credinta,,este smerit si traieste curat Dumnezeu are grija sa ii schimbe ideile si gandirea....Si sa fie perseverent in gandirea lui pozitiva..Numai ca sunt rari,,foarte rari..Pt ca majoritatea merg la biserica si tot degeaba ca sunt rai ca niste maimute si o gandire sa nu zic vai de ea un haos total....Pai dacva barbatii nu sunt smeriti si nu isi vad de treaba lor si fac rau....De asta Dumnezeu nu ii ajuta si in capul lor este un haos total...Si eu nu am puterea sa schimb gandirea unui om....Eu pot doar sa il indrum..Dar gandirea doar Dumnezeu poate si sa ii dea putere si energie pozitiva...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:53
Si trebuie sa fiu atenta sa nu ma incurc cu barbati fara caracter care se iau unii dupa altii....Numai ca sunt greu de gasit...Majoritatea nu au creier si au instincte de ei...Si cum barbatii au un pshic puternic si daca au o gandire gresita greu ii scoti din ale lor...Dar daca barbatul are credinta,,este smerit si traieste curat Dumnezeu are grija sa ii schimbe ideile si gandirea....Si sa fie perseverent in gandirea lui pozitiva..Numai ca sunt rari,,foarte rari..Pt ca majoritatea merg la biserica si tot degeaba ca sunt rai ca niste maimute si o gandire sa nu zic vai de ea un haos total....Pai dacva barbatii nu sunt smeriti si nu isi vad de treaba lor si fac rau....De asta Dumnezeu nu ii ajuta si in capul lor este un haos total...Si eu nu am puterea sa schimb gandirea unui om....Eu pot doar sa il indrum..Dar gandirea doar Dumnezeu poate si sa ii dea putere si energie pozitiva...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:54
De asta eu nu nu ma pot incurca cu barbati unde in capul lor este un haos total...Pt ca ei cum sunt nebuni prin gandirea lor...Or sa incerce sa ma inebuneasca si pe mine de cap si barbatii au psihic puternic....Si daca nu au credinta nu sunt smeriti si nu traiesc curat si sa isi vada de treaba lor si sa nu faca rau nimanui...Dumnezeu nu ii ajuta....si eu nu am puterea sa ii schimb eu la un barbat gandirea...Pt ca majoritatea care se pocaiesc ei vor bogatii de la Dumnezeu....Nu se multumesc cu o minte curata si sanatoasa....Daca un om vrea bani trebuie sa muncesti...Dumnezeu iti da minte dar tu trebuie sa o pui in practica.....De asta eu nu ma incurc cu barbati,,sau femei cu o minte nebuna si haos total..Ptr ca eu nu ii pot schimba pe ei,,ci doar Dumnezeu poate..Si daca ei nu au credinta si nu se roaga si nu isi vad de treaba lor,,,Nici o sansa nu este pt ei,,,ca sa se vindece de nebunie si sa devina sanatosi la minte...Dar sa nu astepte bogatie de la Dumnezeu,,pt ca ei sunt cuminti....Ci trebuie sa pui mana sa muncesti....Pt ca Dumnezeu iti da minte,,dar tu trebuie sa ti-o pui in practica prin munca,,perseverenta,repetitie,,nadejde,rabdare,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:02
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-07 13:02:43 De asta eu nu nu ma pot incurca cu barbati unde in capul lor este un haos total...Pt ca ei cum sunt nebuni prin gandirea lor...Or sa incerce sa ma inebuneasca si pe mine de cap si barbatii au psihic puternic....Si daca nu au credinta nu sunt smeriti si nu traiesc curat si sa isi vada de treaba lor si sa nu faca rau nimanui...Dumnezeu nu ii ajuta....si eu nu am puterea sa ii schimb eu la un barbat gandirea...Pt ca majoritatea care se pocaiesc ei vor bogatii de la Dumnezeu....Nu se multumesc cu o minte curata si sanatoasa....Daca un om vrea bani trebuie sa muncesti...Dumnezeu iti da minte dar tu trebuie sa o pui in practica.....De asta eu nu ma incurc cu barbati,,sau femei cu o minte nebuna si haos total..Ptr ca eu nu ii pot schimba pe ei,,ci doar Dumnezeu poate..Si daca ei nu au credinta si nu se roaga si nu isi vad de treaba lor,,,Nici o sansa nu este pt ei,,,ca sa se vindece de nebunie si sa devina sanatosi la minte...Dar sa nu astepte bogatie de la Dumnezeu,,pt ca ei sunt cuminti....Ci trebuie sa pui mana sa muncesti....Pt ca Dumnezeu iti da minte,,dar tu trebuie sa ti-o pui in practica prin munca,,perseverenta,repetitie,,nadejde,rabdare,


Fata draga,

cu riscul de a ma repeta...tu chiar vrei sa "sinucizi" cu totul coerenta in gandire si gramatica limbii romane?

Cand erai la scoala, nu dadeai pe la ore? cautai barbati smeriti, ce Dumnezeu? Reciteste cand scrii ceva si postezi pentru ca ....e jale!
matza_blanda
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:14
"Pt ca Dumnezeu iti da minte,,dar tu trebuie sa ti-o pui in practica prin munca,,perseverenta,repetitie,,nadejde,rabdare,".......................................
m-ai lesinat cu fraza asta, pe bune..
scumpa31
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:21
nu stiu cum de continuati sa mai 'dezbateti" subiectul asta sau s-o faceti pe Irinuca sa fie un om normal... de ce va chinuiti?
Laura_M
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:23
cine este Irinuca?
the_voice
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:28
De la: Laura_M, la data 2011-01-07 20:23:23nu stiu cum de continuati sa mai 'dezbateti" subiectul asta sau s-o faceti pe Irinuca sa fie un om normal... de ce va chinuiti?
Pai aduca voi va numiti oameni normali? Eu cred camai degraba va numiti animale normale...Pt ca oameni normali cu calitati umane nu sunteti...Asa ca oameni normali nu sunteti...Stiu eu ca voi umblati ca sa ma doborati,,pt ca sunteti negativi apoi sa devin carpa de sters pe jos a barbatilor,,,Carpa de sters pe jos a barbatilor nu am fost mereu si nici nu o sa fiu niciodata....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:34
AMELYY
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:46
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-08 22:34:48
De la: Laura_M, la data 2011-01-07 20:23:23nu stiu cum de continuati sa mai 'dezbateti" subiectul asta sau s-o faceti pe Irinuca sa fie un om normal... de ce va chinuiti?
Pai aduca voi va numiti oameni normali? Eu cred camai degraba va numiti animale normale...Pt ca oameni normali cu calitati umane nu sunteti...Asa ca oameni normali nu sunteti...Stiu eu ca voi umblati ca sa ma doborati,,pt ca sunteti negativi apoi sa devin carpa de sters pe jos a barbatilor,,,Carpa de sters pe jos a barbatilor nu am fost mereu si nici nu o sa fiu niciodata....



asculta retardato, ANIMAL poate e maicata aia care n-a avut altceva mai bun de facut decat sa nasca o idioata !!! si stii ceva???? la halul in care esti, nici macar carpa de sters pe jos pt un barbat nu ai sa fii niciodata. trage-ti un glont in cap si scapa-ne de tine.
scumpa31
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
traditii ,relatie ,sarcina surpriza .. 29 De la: ayda_ayda 15 Martie 2015 20:08
Inceputul de la 0 sau continuarea realatiei ,,,un sfat va rog 25 De la: garbo_477844 12 Ianuarie 2018 15:00
Dumneavoastra, spune-mi tu 52 De la: garbo265966 28 Iunie 2012 09:42
Cine vrea sa castige niste bani in plus?!! 1 De la: minna 1 Februarie 2010 11:10
ce te faci cand iti apare in cale dragostea,iar tu esti maritata si ai si copiii de crescut? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 04:27
Setari Cookie-uri