Relatie la distanta

first, mai pune si tu o virgula, un punct prin eseul ala, ca mi-am pierdut respiratia citind

gemy, she has an obsession...
michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:45
doar asa iti vei da seama cat de mult te iubeste si ai sa stii daca se merita sa iti perzi timpul cu el.eu am avut o relatie de 6 ani si un an am fost departe unul de altul si cand mai aveam putin ca sa fim impreuna el m-a inselat.iar acum regret ca am pierdut atatia ani alaturi de o persoana care nu m-a meritat.in viata trebuie sa te gandesti la tine si apoi la el,pt ca el vine si pleaca iar tu ramai
ancuti
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:23
si eu sunt de parere ca depinde de natura voastra si a relatiei voastre ceea ce va fi pe viitor....
daca ar fi sa fiu subiectiva, as spune ca 4 luni nici macar nu se poate numi un test :p asta pt ca am de 2 ani o relatie la distanta.... ne-am vazut tare rar, dar... guess what :D urmeaza sa ne mutam impreuna! :D apropo, distanta e de 2000 km ;))
am avut mai multe asemenea relatii, dar nu au tinut pt ca eram eu persoana implicata, visam ca proasta, dar nu aveam nimic concret din partea celuilalt... aici e capcana, aveti grija.... eu ama vut norocul sa dau peste un om minunat si demonstrativ, rabdator, atent, deloc superficial...
nu va puneti sperante intr-o relatie la distanta decat daca inima si ratiunea va spun ca v-ati gasit sufletul pereche!!
garbo102406
Postat pe 22 Octombrie 2010 00:55
poate voi reusi sa vin in bucuresti
garbo107589
Postat pe 27 Octombrie 2010 09:41
relatiile la distanta sunt bune si ele
faceti-va abonament la cosmote ca are muuullltteeeeeeeeeeee minute si vorbiti la telefon si poate asa va puteti spune si lucruri pe care nu le poti spune atunci cand va intalniti, faceti si sex la telefon sa vedeti ce bine va fi si daca este sa reziste relatia va rezista iar daca nu atunci inseamna ca nu sunteti unul pt celalalt
tusi_Oli
Postat pe 27 Octombrie 2010 09:53
oli, faci reclama la cosmote? ( pe cand vii )
Laura_M
Postat pe 27 Octombrie 2010 15:54
nu stiu ce sa zic, parca nu prea merge o relatie la distanta...eu asa zic
fluturas_kidz
Postat pe 27 Octombrie 2010 23:13
La mine a mers.Am fost despartiti de soacra,in doua tari diferite,pentru un an,dar e o exceptie,un record.
Trebuie sa discuti cu el,sa il intrebi din ce cauza nu e de acord,din gelozie,nu are incredere,sau ce anume il deranjeaza,nu va putea veni sa te vada,nici tu nu vei putea sa vii sa il vezi?
Orice experienta noua este buna,pentru ca ne maturizeaza.
Am avut o prietena care a refuzat un job de fotomodel in italia,din iubire pentru prieten,pentru ca contractul era de un an.
A sacrificat cariera.
Acum sunt casatoriti,si au un baietel,si sunt fericiti.
Daca ar fi acceptat jobul,nu ar fi avuttimp nici sa respire,avea programat tot timpul liber.
Nu sunt sigura,ce este corect,fiecare relatie este diferita.
Orice hotarare are un risc.Poate lui ii e frica sa nu intalnesti pe altcineva,acolo,si sa te piarda.
O alta prietena era in pragul logodnei,dupa trei ani de proietenie,totul era stabili,cand pleaca la mare o saptamana,fara logodnic,in interes de serviciu,si cunoaste acolo pe ,...actualul sot,cu caRE S-A CASATORIT dupa doar o luna.Pentru ca a descoperit ca se potrivesc minunat,si intr-adevar au trecut de atunci mai mult de zece ani,si inca se iubesc ca nebunii.....
Viata e asa de imprevizibila,faci un pas si nu stii ce va iesi...te poti ruga sa aiba grija dzeu sa iasa bine in final.
Succes,eu nu prea am ajutat aici....D

daniilia
Postat pe 31 Octombrie 2010 06:29
voi lupta sa-mi iau masina sa pot veni cand poti tu
garbo107589
Postat pe 31 Octombrie 2010 15:43
poti fi la sute de km departare de iubitul tau si sa-l simti aproape.....e mai grav cind sunteti unul linga altul si va"despart"sute de km.....incearca nu ai nimic de pierdut..numai de cistigat
rapsody33
Postat pe 3 Noiembrie 2010 05:27
De la: rupt_de_realitate, la data 2010-10-16 11:49:17iubirea adevarata nu cunoaste distantele masurabile in kilometri. Poti fi linga cineva si neiubit/a si poti fi la km distanta dar sa simti cum inima lui/ ei bate neincetat in numele iubirii !


ce frumos spus...! bravo!
garbo-mira
Postat pe 5 Noiembrie 2010 15:42
da...ce frumos!!!
se vede ca ii total rupt de realitate

IO stiu o vorba batraneasca

ochii care nu se vad,se uita...


si asa estem
LILO
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:14
daca te-apuci si confunzi dragostea cu "stricto-secsu", relatia la distanta e vax.
daca insa iubesti si "cu creieru'", cum zice vuNvu, intervine teleportarea...:PPP
=))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 18:50
De la: LILO, la data 2010-11-05 16:14:01 da...ce frumos!!!
se vede ca ii total rupt de realitate

IO stiu o vorba batraneasca

ochii care nu se vad,se uita...


si asa estem

si cu tine sunt de acord...dar se poate suprima distanta definitiv, in cazul in care se doreste mai mult decat relatie la distanta, in final...daca nu ba si sanatate...nu merge la nesfarsit, e clar asta....gelozia e mai mare decat iubirea si doare al naibi de rau.
garbo-mira
Postat pe 6 Noiembrie 2010 23:45
Draga mea,eu sunt intr-o situatie asemanatoare. Sunt departe de tara,foarte departe,peste ocean.Iiubitul meu a ramas acasa.Daca exista incredere si respect intre parteneri,exista si dragoste,indiferent de distanta.Fara incredere nu exista dragoste si invers.Vorbim zilnic pe mess si ne auzim,stim in fiecre zi ce am facut fiecare parca am fi impreuna.
Am hotarat , de comun acord ca e nevoie uneori sa faem si mici sacrificii.Aici consta frumusetea unei relatii.Sa timti alaturi de partenerul tau nevoile si dorintele lui.ca si cum ar fi ale tale.Nu este exclusa varianta ca o relatie de la distanta sa se distruga.Nu.Dar,pana sa ajungeti acolo,trebuie sa va cunoasteti foarte bine unul pe altul,sa aveti deplina incredere reciproca.Iubiorea este ceva mult mai profund si trebuie cautata dincolo de aparente.Daca te iubeste cu adevarat te intelege,t easteapta si impreuna gasiti o modalitate sa va mai intalniti in acest timp.Iti doresc sa-ti fie bine .
garbo091118
Postat pe 13 Noiembrie 2010 05:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde e prima postare ? 1 De la: elodia 29 Iulie 2011 16:26
buna 7 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:24
Eu,un coleg si restul turmei:)) 17 De la: Alexxandra 15 Februarie 2010 08:13
Workshop: Crezi ca stii totul despre sex ? Cele 7 formule interne de practica ale Imparatului Galben 13 De la: KNIGHT_31 29 Septembrie 2010 13:50
de cate ori e normal? 147 De la: elisabeta_boia 4 Septembrie 2011 00:35
Setari Cookie-uri