Pasii spre o relatie...

Noapte buna si sa ne mai scrii
Thor_again
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:52
dar de ce sa-ti stergi contul draga doar penru atat
si eu care voiam sa-ti spun cum sunt barbatii din zodia pesti hai nu pleca
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:53
bre, tusi, tu nu vazusi ca nu asta o interesa pe ea? o intereseaza daca sa continue un menage a trois pana se lamureste cum e cu sentimentele alea, ce naiba?
ce-ai vrea bre, Leano? sa-ti spunem ca e bine sa te intalnesti cu ambii, da' sa ai grija la programari? iote, ti-o spun io: du-te, fato, cu amandoi, da' nu in acelasi timp. e ok asa?
Thor_again
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:56
alooooooooooooo fata......... ia baga un ochi aici si vezi ce se spune despre barbatul pesti
BÃRBATUL:
n cele mai multe cazuri, brbatul din Peti este destul de puin cuceritor. Poate iubi ndelung in mod platonic sau fr s caute s depeasc mici familiarisme, justificndu-i rezerva prin timiditate, cnd ea provine de fapt din teama de a se fixa, de a se angaja i a-i lua rspunderi. Teama de a-i pierde libertatea i confer o atitudine evaziv, iar cnd se leag totui de cineva ine la "micul su turn" solitar care i poate satisface dorina de evadare. Nu lupt mpotriva rivalului su; se d la o parte dac nu i s-a artat deschis preferina. Nu alege contient si nu cucerete prin lupt. Se las mai degrab ales, ba chiar are nevoie de ncurajri ca s continue asiduitile amoroase. Intuiia l face s. creeze mprejurri favorabile, dar se ateapt ca partenera s fac cel puin jumtate de drum. Teama de a fi inoportun i oprete elanul cnd nu simte un rspuns imediat. Dei se nclzete la cldura care i se arat se i rcete la cel mai mic semn de desprindere. A-l face gelos nu e o tactic bun, se va da n lturi, fr reprouri i scene, gata s-i ureze partenerei sale s fie fericit, chiar n detrimentul propriei fericiri; este capabil de sacrificiu pn la absurd.

Pentru cea care a ptruns n universul su, viaa cu el este simpl si uoar, fiinc e tolerant i se las dus. Se va gndi mai puin s strluceasc n societate, ntr-un mediu n care nu se simte n largul su, tace sau nu vorbete dect strict despre subiectele pe care le cunoate bine.

Cnd nimic nu i mpiedic evoluia, este un iubit devotat, care se druiete pan la uitarea de sine; e capabil s sacrifice totul iubitei sale. Exist chiar n el un soi de instinct care l ndeamn s fac pe cinele Saint-Bernard; nimeni nu e mai sensibil ca el la mitul salvator i izbvitor al dragostei.

La limit, brbatul din Peti poate drui iubirea mistic sau acea comuniune dintre el i femeia iubit, care i face s participe la ntreaga umanitate i i leag de forele spirituale cele mai elevate. Fervoarea sa poate fi un cntec mistic, o adoraie religioas, o aspiraie mntuitoare, o izbvire sau o nlare la sublim. Femeia l va dirija, dar el o va antrena dincolo de ea nsi i chiar de el.

LECIA IUBIRII: Lecia sa este s-i nvee pe ceilali c iubirea este compasiune, iar el trebuie s nvee de la ceilali c iubirea este TOTUL, pentru a nelege n final c amorul este etern i divin.
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:00
si daca merge cu amandoi ce are poate o sa-i placa si atunci vine si deschide un topic cu titlul ce mi-a placut in trei
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:02
fatooo.....
1. scrie dreacu romaneste, nu mai baga apostrofu ala ca am damblagit pana am citit.
2. scrie mai coerent ca nu am inteles care cu cine si care e prietenul numero uno si care numero doi.
3. stii ceva?? intalneste-te cand cu unul cand cu altul...si, intre timp, mai cauta unul - MUSAI cu acelasi nume, sa nu te incurci cand le strigi numele in pat,.,......
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:04
bre, ileeano, da' asta de aici ce-i, bre?

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/12710/A-fost-frumos-s-a-terminat-acum-ce-mai-e-de-facut.html#post-531708
Thor_again
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:05
auzi Lenuto, mama...
pe 11 septembrie nu aveai alta apasare ?

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/12710/A-fost-frumos-s-a-terminat-acum-ce-mai-e-de-facut.html#post-531708

hai, pa..gargara de garbo...baieti, fiti mai inventivi ..
Freya_
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:05
Iote-te ce-am nimerit-o!!
Thor_again
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:06
mai crapa un thorele draga ca fusara-ti un gand tu cu freya
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:11
a dat copy/paste de pa fostul topic si a facut altul nou o durut-o mana sa mai scrie inca o data
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:13
dap... si la aceeasi ora e clar, crapa toti dracii in seara asta, raman doar io jupan in batatura lu' sarsaila!
Thor_again
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:13
adevar graieste luminatia ta
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:14
pai na si voi acuma....o deschis cate un topic pentru fiecare....tip din viata ei....
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:17
primul a fost pt ala mai vechi si al doilea pt asta mai nou sau invers oricum ii chema la fel asa ca degeaba mia facu fata un topic
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:24
De la: adnana66, la data 2010-09-23 22:18:21
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-23 20:33:13Eu? Studiam, citeam mult...Eram mai valoroasa ca acum.


Cum mai valoroasa ca "acum"?!



Eu cred ca valoarea unui om scade in timp si nu creste, cum spun mai toti...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Septembrie 2010 09:58
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-24 09:58:23
De la: adnana66, la data 2010-09-23 22:18:21
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-23 20:33:13Eu? Studiam, citeam mult...Eram mai valoroasa ca acum.


Cum mai valoroasa ca "acum"?!



Eu cred ca valoarea unui om scade in timp si nu creste, cum spun mai toti...


Deci, nu esti de principiu ca, un batran e ,,O COMOARA''?
m_ada
Postat pe 24 Septembrie 2010 12:42
dap... si la aceeasi ora e clar, crapa toti dracii in seara asta, raman doar io jupan in batatura lu' sarsaila!
pt Thor...cel vrajitor...
nu te complexa, vrajitorule, tu faci cat toti . ....la un loc...
ramai si vegheaza ..Jadul...ca mai scapa cate unu mic dar rau foc..
am un request pt tine...fa-ti curaj si raspunde ca iar ma iau de tine...in direct...
H_N_
Postat pe 5 Octombrie 2010 15:39


De la: adnana66, la data 2010-09-23 22:18:21

De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-23 20:33:13Eu? Studiam, citeam mult...Eram mai valoroasa ca acum.

Cum mai valoroasa ca "acum"?!

Eu cred ca valoarea unui om scade in timp si nu creste, cum spun mai toti...

Eu m-am convins deja de altceva...depinde de om, de gandurile si actiunile lui.de felul in care se iubeste si ii iubeste si respecta pe cei din jur, de cum se pozitioneaza el in raport cu natura/mediul din care face parte.............exista evolutie si involutie...important este ca atunci cand tragi linia...he.....he....sa urci pe spirala, nu sa cobori...conteaza mult si lectiile care le ai de invatat in viata asta, pot fi simple sau grele de tot
important este sa analizezi totul detasat de trairi si emotii, sa incerci sa inveti ceva din toate incercarile pe care le traiesti, sau cum se spune...sa-ti faci lectia la timp.
H_N_
Postat pe 5 Octombrie 2010 15:49
Buna Elena,abia acum am reusit si eu sa citesc mesajul tau,ma numesc Katy din Ploiesti,am 35 de ani si sunt divortata.ce pot sa-ti spun este faptul ca si eu am fost casatorita cu un zodiac ,,peste,,intradevar e bn sa nu-i sufoci,dar.....uneori nu sunt sinceri,uneori trebuie sa le dai inpulsul de a face cv,parerea mea este ca indiferenta doare cel mai tare.eu sunt intr-o relatie de care pot sa spun ca decurge normal pina acum ,dc persoana de linga mine doreste sa ma caute e ok,ai raspund,dar niciodata nu il tachinez....si sa-ti spun dc....am invatat din greselile mele ca cel mai bn e sa fi cautat nu sa cauti,fi putin mai rece...stiu ca e greu, eu o spun din propria mea experienta dar ai sa vezi ca ai sa-mi dai dreptate.Incearca si lasal pe el sa te caute,dc iti trimit sms nu raspunde imediat ,mai tinel putin in suspans....si apoi invoca in sms cv de genul ...scuze nu eram linga telefon,inainte eu eram promta raspundeam la sms imediat,dar am observat ca dc nu raspund ,in urmatoarele 2 sec primesc alt sms cu mesajul,dc nu raspunzi, ce faci,unde esti?Uite iti dau un exemplu care mi s-a intamplat de curand,eram suparata pe prietenul meu intr-o seara si nu am vrut sa intru pe mess,mai ales ca el stia ca eu cind ajung acsa imi deschid mesul,la interval de o ora primesc un msj si ma intreaba ca ce fac de nu sunt pe mess...dorm?Nu am raspuns imediat am mai tinut nitel sa fiarba in sucul propriu si apoi am scris sunt la tv ..ma uit la film,dar stiam ca trebuie sa fac confirmarea ca sunt acsa si apoi am deschis mesul si am demonstrat ca nu mint.Barbatii uneori vor foarte multa agitatie in jurul lor din partea noastra,dar agitatia trebuie sa le-o dai fara ca ei sa stie.Cemai in colo si-n coace nu trebuie sa le dai multa atentie...un pik de indiferenta si o sa fie ok.....SPER...la mine functioneaza.Te pup si iti doresc ca relatia ta sa mearga cit mai bn
Kati75
Postat pe 14 Octombrie 2010 21:46
Si zici ca ai 35 de ani?
Doara
Postat pe 15 Octombrie 2010 06:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca dragoste nu e... 81 De la: Juna 2 Martie 2012 21:24
cedez sala nunta 1 De la: ralu_ad 26 Aprilie 2012 11:21
moare cineva virgin 17 De la: preciouss 26 Septembrie 2009 19:38
(ne)firescul 42 De la: dan120768 28 Noiembrie 2013 13:17
eu sunt 0 De la: 19 Iunie 2010 14:12
Setari Cookie-uri