suflet pereche

va intre pe voi dragele mele ca si pe voi, dragilor: ce inseamna suflet pereche?
poti iubi un om si simtzi pentru altul ca-i sufletul tau pereche? astept comentarii...
neversaynever
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:07
De la: neversaynever, la data 2010-09-22 16:07:48va intre pe voi dragele mele ca si pe voi, dragilor: ce inseamna suflet pereche?
poti iubi un om si simtzi pentru altul ca-i sufletul tau pereche? astept comentarii...
se poate intampla,dar te inseli singura.nu poti sluji la doi stapani!alegerea este a ta.
perlutza
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:15
Nu poti sa spuica doua persoane sunt in acelasi timp sufletul tau pereche ci doar unul singur.Daca iubesti un om si simti ca altul este sufletul tau pereche inseamna ca ii inseli pe amandoi si mai grav te inseli pe tine insuti
claudia_dumitrescu
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:49
claudia , revino-ti!!!! Asta a fost maxima : ,,.Daca iubesti un om si simti ca altul este sufletul tau pereche " Eu cred ca tu esti intr-o eroare de fond.
reyya
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:57
Eu cred ca ,,sufletul pereche'' este de fapt persoana de care te leaga acea chimie de care se tot vorbeste. E OMUL PE CARE IL IUBESTI SI-L ACCEPTI CU BUNE SI RELE.
http://www.youtube.com/watch?v=-ZJDNSp1QJA
m_ada
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:27
Eu cred in mitul androgin,visez la iubirea magica,fermecatoare,poate ca nu exista dar visele nu ni le poate lua nimeni si dak nu am vise atunci ce-mi ramane?Realitatea!Dar cum totul e relativ fiecare avem propria realitate si totodata traim in aceeasi lume.
giuly23
Postat pe 27 Septembrie 2010 10:55
nu o exista un tipar dupa care sa poti stabili sufletul pereche......fiecare persoana simte atunci cand isi intalneste adevarata iubirea=sufletul pereche(din punctul meu de vedere)trebuie doar sa ti asculti inima:)
garbo067104
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:49
rasul ,rasul din suflet... este calea spre adevarata dragoste,aia unica...
invatati sa radeti,ma infior cand ma uit la tinerii astia,nu mai stiu sa rada,chitzaie..
iasomia
Postat pe 28 Septembrie 2010 17:11
De la: iasomia, la data 2010-09-28 17:11:03rasul ,rasul din suflet... este calea spre adevarata dragoste,aia unica...
invatati sa radeti,ma infior cand ma uit la tinerii astia,nu mai stiu sa rada,chitzaie..

iasomico, ai dreptate, dar draga mea tinerii de azi nu mai stiu sa faca nimic , vis-a-vis de suflet pereche, e posibil sa ai mai multe suflete pereche, dar sa nu le intalnesti toata viata ta, nu ma faceti griji, suntem intr-o cautare continua de miliarde de ani, perechea ideala e aceea cu care te simti complet, care(vorba Iasomicai) te face sa razi cu lacrimi, din tot sufletul, pe care o simti inainte de a deschide gura, cu care te intelegi din priviri si pe care evident nu poti fi gelos, un al 2 lea eu, dar de sex opus
casperphantom
Postat pe 30 Septembrie 2010 07:46
casper..

cum ma mami"e posibil sa ai mai multe suflete pereche"?hmmm
ia sa dezvolti talica un pic..
iasomia
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:41

hmmmmmm
cred ca sunt o norocoasa! mi-am gasit sufletul pereche!!
se cheama felix, motanu!
zambila
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:44
nu spune de doua ori ca se umple pagina..

ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:47
De la: zambila, la data 2010-09-30 10:44:26
hmmmmmm
cred ca sunt o norocoasa! mi-am gasit sufletul pereche!!
se cheama felix, motanu!





vrajeala miau,tu esti Felix.vrei sa ne duci in eroare?
vuvuzela
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:54
vuvu, tu esti in eroare demult

iaso, asa se numeste motanul meu, care e vedeta de acum!
o aparut si la tv, la expozitie....si ma face sa rad cu lacrimi!
zambila
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:56
De la: neversaynever, la data 2010-09-22 16:07:48va intre pe voi dragele mele ca si pe voi, dragilor: ce inseamna suflet pereche?
poti iubi un om si simtzi pentru altul ca-i sufletul tau pereche? astept comentarii...
Pai eu cred ca sufletul pereche..Conteaza si potrivirea de temperament...Ca acei doi parteneri sa aiba aceleasi idealuri...Si ca amandoi sa incerce sa se dea unul dupa altul,,,in lucrurile cele pozitive...Pt ca pot fii doi oameni sinceri,,poate cumsecade corecti..Dar nu se pot potrivi la temperament...Pt ca cei doi si barbatul si femeia trebuie ca cei 2 sa se inteleaga si sa comunice si sa faca lucrurile ca sa fie bine pt amandoi....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:57
si al meu la fel...
iasomia
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:58
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-30 10:57:48
De la: neversaynever, la data 2010-09-22 16:07:48va intre pe voi dragele mele ca si pe voi, dragilor: ce inseamna suflet pereche?
poti iubi un om si simtzi pentru altul ca-i sufletul tau pereche? astept comentarii...
Pai eu cred ca sufletul pereche..Conteaza si potrivirea de temperament...Ca acei doi parteneri sa aiba aceleasi idealuri...Si ca amandoi sa incerce sa se dea unul dupa altul,,,in lucrurile cele pozitive...Pt ca pot fii doi oameni sinceri,,poate cumsecade corecti..Dar nu se pot potrivi la temperament...Pt ca cei doi si barbatul si femeia trebuie ca cei 2 sa se inteleaga si sa comunice si sa faca lucrurile ca sa fie bine pt amandoi....
eu cred ca asta inseamna suflete pereche..Cand este intelegere...Comunicare,corectitudine...Sa nu existe minciuna si infidelitate....Pt ca cei doi cat si barbatul sau femeia sa nu simta motive de neancredere...Dar cat se primesc motive,,ca unul din cei 2 parteneri nu sunt seriosi..Pot incepe certuri....Eu cred ca daca nu ar exista minciuna,infidelitate si necorectitudine ar exista multe suflete pereche in lumea asta.Ar exista mai multa iubire,,incredere...si multe altele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:01
eu cred ca asta inseamna suflete pereche..Cand este intelegere...Comunicare,corectitudine...Sa nu existe minciuna si infidelitate....Pt ca cei doi cat si barbatul sau femeia sa nu simta motive de neancredere...Dar cat se primesc motive,,ca unul din cei 2 parteneri nu sunt seriosi..Pot incepe certuri....Eu cred ca daca nu ar exista minciuna,infidelitate si necorectitudine ar exista multe suflete pereche in lumea asta.Ar exista mai multa iubire,,incredere...si multe altele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:04
De la: zambila, la data 2010-09-30 10:56:45vuvu, tu esti in eroare demult

iaso, asa se numeste motanul meu, care e vedeta de acum!
o aparut si la tv, la expozitie....si ma face sa rad cu lacrimi! [/quote


stai linistita a fost o gluma.am zis ca azi sunt fericita.si iubesc mult animalutele.sa iti traiasca vedeta miau.
vuvuzela
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:04
sufletul pereche nu ti-l alegi singur din multime,exista vibratii independente de mentalul tau,ele produc efect magnetic, si oamenii nu se pot opune,imperecherii(in scopul formarii unui tot, un intreg) fiind atrasi reciproc cu aceiasi intensitate!
decidem din N motive daca ne continuam calatoria IMPREUNA SAU NU!
garbo019462
Postat pe 2 Octombrie 2010 22:50
io cred caaa sotul meu nu va crede de ii voi spune ca pe el il iubesc si il respect daaaaa mai am nevoie de un suflet pereche
garbo074997
Postat pe 2 Octombrie 2010 22:57
sufletul pereche l gseti gnd nu te atepi,iar persoana care devine sufletul pereche este de asemenea cea la care nu te atepi s fie ea,uneori eti prea orb s-i vezi sufletul pereche,alteori nu-l vezi deloc dei este foarte aproape...
garbo162553
Postat pe 4 Octombrie 2010 19:08
53, you broke my heart, parol...
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 19:42
Eu cred ca atunci cand il ai pe Dumnezeu in inima..Nu mai esti asa disperat dupa un barbat...Mai ales la cat de goi sunt barbatii pe dinautru
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Octombrie 2010 17:55
suflet pereche
nepereche.....
te-astept sa vii
intr-o zi.....
tari sa strabati
la poarta sa-mi bati......
puf de papadii
doruri , cate-or fi......
toate vor zbura
si m-oi bucura.....
jeanette40
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:14
De la: jeanette40, la data 2010-10-05 18:14:41suflet pereche
nepereche.....
te-astept sa vii
intr-o zi.....
tari sa strabati
la poarta sa-mi bati......
puf de papadii
doruri , cate-or fi......
toate vor zbura
si m-oi bucura.....
Eu cred ca Iisus este sufletul pereche...Si daca oamenii il au pe Iisus in inima....Ei pot isi alege partenerii care le plac si pot trai in pace si liniste.Pt ca oamenii nu mai sunt goi de dinautru...Pt ca de asta oamenii isi cauta mereu jumatatea si nu sil gasesc,,pt ca aproape toti oamenii sunt goi pe dinmauntru si nu pot oferi iubire,,ci doar profita daca simt iubirea..Pt ca inautrul lor este doar intuneric..De asta este foarte greu de gasit jumatatea sa te simti linistit sufleteste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:22
Eu cred ca Iisus este sufletul pereche...Si daca oamenii il au pe Iisus in inima....Ei pot isi alege partenerii care le plac si pot trai in pace si liniste.Pt ca oamenii nu mai sunt goi de dinautru...Pt ca de asta oamenii isi cauta mereu jumatatea si nu sil gasesc,,pt ca aproape toti oamenii sunt goi pe dinmauntru si nu pot oferi iubire,,ci doar profita daca simt iubirea..Pt ca inautrul lor este doar intuneric..De asta este foarte greu de gasit jumatatea sa te simti linistit sufleteste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:24
eu cred ca ai luat-o razna de-a binelea

faci pe proasta de atat timp, incat asta a devenit starea ta naturala
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:33
De la: garbo162553, la data 2010-10-04 19:08:47sufletul pereche l gseti gnd nu te atepi,iar persoana care devine sufletul pereche este de asemenea cea la care nu te atepi s fie ea,uneori eti prea orb s-i vezi sufletul pereche,alteori nu-l vezi deloc dei este foarte aproape...
Sunt unii care isi mai cauta iubirea si la 60 de ani...Pt ca nu gasesc linistea sufleteasca care sa ii inteleaga si sa simta ca ii completeaza..Oameni sunt incapabili sa iubeasca...pt ca sunt goi pe dinautru..Oamenii se comporta frumos doar daca au interese...Oamenii poate sunt frumosi la suprafata,,dar in interior sunt reci,nepasatosi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:34
]Sunt unii care isi mai cauta iubirea si la 60 de ani...Pt ca nu gasesc linistea sufleteasca care sa ii inteleaga si sa simta ca ii completeaza..Oameni sunt incapabili sa iubeasca...pt ca sunt goi pe dinautru..Oamenii se comporta frumos doar daca au interese...Oamenii poate sunt frumosi la suprafata,,dar in interior sunt reci,nepasatosi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia berbec,comportament,compatibilitatea cea mai buna,,, 16 De la: ANNITTA10 8 Septembrie 2010 21:33
Dragoste sau nebunie ?? 170 De la: clauudia 1 Mai 2011 21:36
galina 7 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:19
Cum pot să-mi recucerească soția???? 9 De la: Ady_Ludu_1 18 Februarie 2017 15:39
diferente de varsta 104 De la: adnana66 20 August 2010 00:51
Setari Cookie-uri