Femeile gandesc la fel ca si barbatii

Geminy,
Error! Error!!!
Alea nu-s prostii, bre, sunt dileme existentiale! De cate ori sa-ti spun?
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:28
De la: Thor_again, la data 2010-09-26 13:28:12Geminy,
Error! Error!!!
Alea nu-s prostii, bre, sunt dileme existentiale! De cate ori sa-ti spun?


dah... dileme care ne complica existentza... uneori placut, alteori... brrr, mi se face frig, ia sa inchid io usha de la balcon....:D
=))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:44
majoritatea dintre femei in aceste timpuri nu se gindesc de cit la partea financiara la partea materiala nu mai predomina atractia frumusetea intelegerea. Vorba cintecului ( avem o tara cu biserici,pline de femei maritate din interes) Daca nu este asa aduceti-mi argumente.
inoglinda
Postat pe 26 Septembrie 2010 16:35
garbo iti zic eu care se marita din interes... fandositele si pitipoancele... nu toate sunt la fel, iar astea care se marita din interes sau ce palaria mea mai fac, alea nu-s femei sa fim seriosi, astea-s necioplite, necoapte, neciocanite destul
Laura_M
Postat pe 26 Septembrie 2010 16:41
De la: GlaMourios, la data 2010-09-26 12:46:39 Gresit !!!! Barbatii sunt mai simpli ,nu ca vor ,pur si simplu e genetic la ei ! Femeile se complica de multe ori cu nenumarate inutilitati !


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl5.glitter-graphics.net/pub/252/252145a976x4qk60.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 27 Septembrie 2010 00:04
Cuscry, eu mai straight ca streitul!
Ciresica
Postat pe 27 Septembrie 2010 07:26
De la: preci, la data 2010-09-25 20:24:11 .....cuscry...

am mai prins eu din zbor ca sunt pe-aici si frati, surori, veri, colegi de breasla, etc. ..... da' astia "se inrudesc" mai ceva ca aia din "beverly hills 90-si-cat-mai-era"!!!!
samburica
Postat pe 27 Septembrie 2010 07:28
Eu gandesc dar nu spun tot pentru ca... am citit ca in urma unor studii cica s-a constatat ca barbatilor nu le plac femeile prea destepte, asa ca ma conformez, adica nu vars tot din mine.
miorita
Postat pe 29 Septembrie 2010 21:44
Se spune ca femeile in general gindesc cu partea drepta a creierului pe cind barbatii o folosesc mai mult pe cea din stinga.
Acuma mai sunt si exceptii...asa ca mine de pilda.
Am observat ca aici pe forum sunt utilizatori care gindesc cu linia de despartire dintre cele doua emisfere cerebrale...deci, da, suntem diferiti unele de altii.
Ciresica
Postat pe 29 Septembrie 2010 22:06
nu..............................femeile fac tot pentru afii iubite.............................toate ,dar recunosc foarte putine
garbo107589
Postat pe 30 Septembrie 2010 16:59
Uite, eu recunosc: imi cumpear haine in fiecare saptamina, cosmetice, merg la SPA...fac totul pentru ca sa fiu iubita.
Ciresica
Postat pe 1 Octombrie 2010 21:25
aha!
deci motivarea asta functioneaza?!
ca al meu zice ca sufar cu capu'...sau de shopalholita d'aia,tot un dreaq...
preci
Postat pe 1 Octombrie 2010 21:28
cuscry, hai sa fim realiste.
Ce este mai ieftin ? O vizita saptaminala la cabinetul lu' matale sau o vizita saptaminala la mall?
E terapie curata, fara medicatie ca accesoriu, fara efecte secundare (exceptind bankruptcy) vin acasa extrem de fericita si gata de tzuc-puck in patuc....

Adica ce-si poate dori un sot mai mult decit asta?
Ciresica
Postat pe 1 Octombrie 2010 21:35
"Adica ce-si poate dori un sot mai mult decit asta?"

sa stati in mall pana va cheama el acasa...
roby_cado
Postat pe 1 Octombrie 2010 21:46
hai sa lamuresc o chestie:
io nu am cabinet. punct.
era sa am,da' ma rog...ma multumesc cu un birou din spatele caruia nu fac psihoterapie,ci HR
preci
Postat pe 2 Octombrie 2010 16:59
Ai dreptate, femeile si barbatii sunt egali si se formeaza ,in familiile lor, in functie de educatia primita in familie
Eu am avut o colega de institut care a fost infiata de o familie de germani desi parintii biologici au fost moldoveni.
Trebuie sa stiti ca nu am observat nici o diferenta intre ea si cei de etnie germana , o buna gospodina stia nemteste perfect si o buna catolica.Daca era crescuta de moldoveni probabil era o moldoveanca neaosa.Restul sunt povesti .Am avut o profesoara care preda un curs de Aschiere , si cunostea scule de aschiere detailat de la calcule de proiectare, unghiuri, regimuri de aschiere etc. care am invatat foarte multe de la dansa.Atunci isi dadea doctoratul si muncea pe rupte.Si era femeie cu copii si alte probleme.
garbo086452
Postat pe 3 Octombrie 2010 00:13
nu cred ca despre asta e vorba... o femeie este - evident:P - si ea inzestrata cu creier, deci are capacitatea de a intelege ceea ce intelege si un barbat (si invers). cred mai degraba ca discutia se referea la mecanismele gandirii fiecarui sex in parte... iar aici se pot constata unele diferente, generate de prioritatile specifice acestora("femeile de pe Venus, barbatii de pe Marte":P).
nu consider ca fiind ceva discriminator - in sensul ca ar fi unul superior, celuilalt-, ci dimpotriva, sunt doua sabloane (generic spus, fiindca si ele difera de la individ la individ) - de gandiri complementare.
nu stiu daca m-am facut inteles, dar macar am incercat.:P
:))
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 00:39
ca suntem programati dupa sex,este adevarat,dar programarea este facuta tot de noi,inainte de revenire pe pamant. este adevarat si ca femeile gandesc la fel ca barbatii si ii pot inlocui cu succes in orice situatie.nu uitati ca cea mai" periculoasa arma",este femeia.femeia este in spatele oricarui razboi si barbat.nu uitati ca sunt femei de stiinta,cercetatori de mare faima.nu uitati ca femeia poate fii un mare om de afaceri.ea este mai inteleapta.nu uitati ca femeia a luptat in armata cot la cot cu barbatii.in domenii unde se crede ca numai barbatii fac fata,exista femei care depasesc inteligenta barbatului, am dat cateva ex si mai adaug,politia ,armata,serviciile secrete,structuri secrete...de ce credeti ca francmasonii nu primesc in conducere femei,motivand ca isi protejeaza partenerele de viata,aiurea.femeia este mai inteligenta ca ei,femeia paote pastra secretele pe care ei le apara,fara sa cracneasca,daca sunt supuse la diferite tratamente de constrangere,si exemplele pot continua..deci parerea mea este ca puterea de gandire,de inteligenta si adaptare rapida ,a femeii depaseste cu mult pe cea a barbatului.insa si exista ca intotdeauna un dar/nu toate femeile pot intra in aceste categorii,enumerate mai sus,exista si exceptii pt a confirma regula.nu faceti greseala de a crede ca nasterea,gospodaria,cresterea copiilor si alte treburi in familie tin neaparat de inteligenta.ca pot ipoteza,apropo de" inteligenta" Evei.insa trebuie sa recunoastem si meritul barbatilor din punct de vedere al inteligentei(nu confundati inteligenta cu gandirea).sunt unii care ne vin repede din urma,dar noi femeile avem atuul,si anume sexul,de care o femeie inteligenta ,nu ar trebui sa se foloseasca,decat daca este doar o placere proprie.
vuvuzela
Postat pe 3 Octombrie 2010 01:35
treburile casnice le poti face fara un IQ maxim,copii ii faci genetic.nu despre asta era vb in acel studiu.ci despre oamenii care au iesit in evidenta prin inteligenta ,lasand in urma lor ceva folositor umanitatii.
vuvuzela
Postat pe 3 Octombrie 2010 02:09
De la: vuvuzela, la data 2010-10-03 02:09:06treburile casnice le poti face fara un IQ maxim,copii ii faci genetic.nu despre asta era vb in acel studiu.ci despre oamenii care au iesit in evidenta prin inteligenta ,lasand in urma lor ceva folositor umanitatii.






si ca sa fac dovada ,ca nu este vb de viata ta comuna,ca barbat sau ca femeie,referitor la inteligenta dintre sexe,am sa dau un ex elocvent.pe scurt doua femei super inteligente,una a esuat in viata comuna ,iar cealalta....a lasat ceva de mare valoare umanitatii,ca om destiinta;

"
Este somera. Aceasta nu este o stire de ultima ora (datata noiembrie 2004), dar dand peste ea mi-am zis sa o impartasesc. O femeie originara din Bulgaria, considerata cea mai inteligenta persoana de sex feminin din lume, nu reuseste sa isi gaseasca o slujba desi se straduieste in acest sens de mai bine de doi ani de zile, dupa ce firma la care a lucrat a dat faliment. Daniela Simidchieva, mama a trei copii, are cinci diplome de master, iar IQ-ul ei este de 192, de unde MENSA (oraganizatia celor mai inteligenti oameni de pe planeta) a afirmat ca este cea mai inteligenta femeie. coeficientul sau fiind aproximativ egal cu al chimistei Marie Curie, prima persoana dublu laureata a Premiului Nobel. In mod normal, cel mai inteligent barbat are probabil cel putin 196 coeficientul de inteligenta, stiindu-se ca barbatii sunt mai inteligenti decat femeileHa!"(psihologii)


probabil pe atunci inca nu se daramase mitul "ca barbatul este mai inteligent decat femeia".azi cercetarile desi controversate,intre cercetatori, arata ca mitul s-a daramat .
vuvuzela
Postat pe 3 Octombrie 2010 02:44
iote bre...
tymbark e premiantu' clasei!
preci
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:09
auzi allehoo...despre care revenire pe pamant vb tu acolo mami??
a taaaaaaaaaaaaa??
nu ca noi nu am fi banuit intotdeauna....da...
fleurdelis
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:26
si ps:
te rog frumos sa nu uiti sa-mi raspunzi!
m'ar afecta...
fleurdelis
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:27
merita T ym ,tovarasele eleve,dar la voi nu se vede nici o miscare?pune-ti burta pe carte!nota 2 ,pt voi.
vuvuzela
Postat pe 3 Octombrie 2010 11:07
De la: fleurdelis, la data 2010-10-03 08:27:24si ps:
te rog frumos sa nu uiti sa-mi raspunzi!
m'ar afecta...




exista reincarnare.la biserica ii zice inviere.1 tovarasa eleva ca nu stii.
vuvuzela
Postat pe 3 Octombrie 2010 11:11
De la: preci, la data 2010-10-03 08:09:37iote bre...
tymbark e premiantu' clasei!


este ca ai ramas cvasi-muta de de invidie?!...:P
:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:51
alehaa scumpoo...
pune-ti tu burta pe unde vrei, mamiculee!
dar nu ne mai sangera mintile cu re....incarnarile alea nereusite....

fleurdelis
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:59
astaa...ca sa nu te-ntreb daca ti-a nascut nevasta...ca vorba ceea,...
te-i fi saturat
fleurdelis
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:03
verde m-am facut,nu alta!
preci
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:20
mai bine cautai si tu frenetic cu goagalu niste studii stiintifice si ultracompetente, ca alte argumente nu ai... macar puneai de-o nota peste 5:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie avand la baza o minciuna- 9 De la: Dor_marunt 18 Mai 2010 19:13
ajutor 9 De la: mikishor92 31 Ianuarie 2017 07:22
buna 45 De la: tutankhamon 12 Iunie 2009 23:40
Un pas inainte, doi inapoi..!! 13 De la: garbo_408349 5 Februarie 2015 21:38
Scrisoare deschisa! 44 De la: anca_53 12 Aprilie 2010 11:47
Setari Cookie-uri