... raspunsul sotiei

Uite, Dhoraghe, nu budeam ahrab ginzdid za gazeam bugata de birgina be aigi...
achmed
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:07
De la: Thor_again, la data 2010-09-20 16:03:09Bre, io crez ca Achmedu-i Reyya, ca prea s-a potrivit iesirea ei cu intrarea lui


da????

Thorule dar eu nu am iesit doar am intrat in prelungiri

reyya
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:08
De la: Achmed, la data 2010-09-20 16:02:05Daga doream za vagem brav ji bulbere la dopig, abelam la Achmed.
Televon, 07zegzibomb.


Banaram ahrabesc ge iejti du! De aia nu rasbundeam la delevon, ga du zghimbat la numar, ha?
Za-mi dai gamile bromiz bentru gadan giugiuc- giugiu de Gellezde ji Bregi, bre ahrab!
Ji gobid gamil bendru gelelald gadan dat la dini, da nu giugiuc - giugiuc la ele.
Thor_again
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:08
De la: nazirra, la data 2010-09-20 16:07:37robi...ia d acia..... apa n avem!!!!!!!!!!


nu poate acum , probeaza bilele , nu-l deranjati in aeste momente ,,delicate"
reyya
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:09
Stam linijdid, bre Dhoraghe, ga dam la dine gamil bromiz..

Dar lasam indai ingergam gadan Bregi ori Gelezde, ji bana la ele mai aveam de lugrad, ga Achmed abia a ajunz la no.435...
achmed
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:10
Ji laza vrajeala ga nu gazit birgin aigi... ga dat la dini una bugata irinug, gu zegdele ji gu grejdinizm, mei!
Aia zigur birgin la ea

vream dat la dini ji gavaler?
Thor_again
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:10
Bre, aia irinug ezdem adad de virgin, ga nigi gura nu dezghideam ga za beam aba....

Gavaler budeam bazdram, bre, gagi Achmed doream birgin veminin, nu mazgulin.. bine ala gavaler e doar birgin, nu ji mazgul.
achmed
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:12

reyya..,termina cu prostiile..,bilutele ce le-ai cumparat,stii foarte bine ca le-ai luat pentru tine,deoarece ele sunt intrebuintate "doar" de femei(numai voi aveti acel orificiu pentru care au fost inventate,pentru a oferi placeri oriunde si oricand)..

nazii..,nu eu am cerut pauza..,si nu numai cu apa te poti hidrata..(daca intelegi ce vreau sa spun.. )..,nu crezi?intreab-o pe reyya..

cell..,ce dreaq bre..
roby_cado
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:14
bini bre....ti oi da un ceai de ciumperci!!!!!!!!!!!! pina numeri tu bilele l am facut!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:16
Ce frumoase sunt ciupercutele alea cu picatele rosii!

Tylly
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:22
De la: Celleste_, la data 2010-09-20 16:22:49Ce frumoase sunt ciupercutele alea cu picatele rosii!



da' ce va mai place sa le culegeti cuuu.. :ciupercuta..ciup..,ciupercuta ciup..
roby_cado
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:25
Si ce buuneee... incearca-le, Cello!
Thor_again
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:26
De la: Thor_again, la data 2010-09-20 16:26:40Si ce buuneee... incearca-le, Cello!

Stiam io ca tii la mine...
ciupercutele e pentru roby, bre...

Tylly
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:29
io zic sa le impartiti!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:30
Cello, poi daca io nu tin la tine, atunci cine, mai?!!
Thor_again
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:33
iote... zegzibomb 007...







Tylly
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:35
undi bre?????????
nazirra
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:47
De la: roby_cado, la data 2010-09-20 16:14:49
reyya..,termina cu prostiile..,bilutele ce le-ai cumparat,stii foarte bine ca le-ai luat pentru tine,deoarece ele sunt intrebuintate "doar" de femei(numai voi aveti acel orificiu pentru care au fost inventate,pentru a oferi placeri oriunde si oricand)..

nazii..,nu eu am cerut pauza..,si nu numai cu apa te poti hidrata..(daca intelegi ce vreau sa spun.. )..,nu crezi?intreab-o pe reyya..

cell..,ce dreaq bre..


Robytza , draga , nimic nu stii , bilutele de care eu am vorbit sunt cele care alungesc.....stii u , vezi cum le porti sa nu se balanseze prea tare :-)) Daca se intampla , noi cele prezente te vom intelege, suntem empatice :-))
reyya
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:58
si Roby , nu uita de ceiutul acela minune !
reyya
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:01
De la: reyya, la data 2010-09-20 17:01:56si Roby , nu uita de ceiutul acela minune !


pai ai cules mai ciupercutele..?
roby_cado
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:14
Felicitari!
iti scriu pentru ca sunt in aceeasi situatie,si ma bucur ca pot sa mai vb cu cineva care trece prin ce trec eu acum,asa cum ai zis nu conteaza avatarul si alea alea,ci cel care scrie in spatelele lui,nu intotdeauna e bine sa ne aratam ,asta nu conteaza!
oricum doresc sa mai schimbam opinii,vizavi de cele scrise,!
si eu am 2 copii,casatorie de 22 ani,si sotul meu s-a cuplat cu o fata de 26 ani care are si un copil ,o fet. de 6 ani,si se poarta groaznic,cu mine,zice ca din cauza mea s-a indepartat de mine ,ca sunt grasa si ca nu fac nimk acsa ,,,bla bla ,,,,,
de aia nu mai vb cu mie
am ajuns ca 2 straini, stam in aceeasi casa ,in cam, diferite,baitul este cu noi, ii student anul i,iar fata sta la faculta.
io acum ce sa fac ,pana cad sa rabd ,ca el are criza de varsta,si ma pedepseste,nu vb cu mine nimk,si bzice ca io il urmaresc ,si ca io il improsc cu noroi in tot orasul,imi vine sa vars......
astept raspuns
cu bine
garbo092981
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:55
22 de ani s-a purtat exceptional si acum a intrat in criza ?? :-) Putin probabil :-) Dar tu in cei 22 de ani de casatorie nu l-ai vazut?? Imposibil sa nu fi tradat ceva .Evident , gaseste o cale si trimite-l la cea de 26 de ani dar DOAR cu,, bilet de dus" fara posibilitate de a-i fi ,,mama Dolores , " ulterior. Sun-o si roag-o frumos sa-l pastreze ea foreever ca tu nu ai nevoie de el , pur si simplu iti prisoseste , in plus este si excesiv de marlan . Si gata , ai rezolvat problema :-)) Nu vad d ce suferi atat, in numele cui?? iubirii , casatoriei , copiilor pe care-i ai cu el ( ei au viata lor de acum)
Suces!
reyya
Postat pe 4 Octombrie 2010 12:29
De la: garbo092981, la data 2010-10-04 11:55:08Felicitari!
iti scriu pentru ca sunt in aceeasi situatie,si ma bucur ca pot sa mai vb cu cineva care trece prin ce trec eu acum,asa cum ai zis nu conteaza avatarul si alea alea,ci cel care scrie in spatelele lui,nu intotdeauna e bine sa ne aratam ,asta nu conteaza!
oricum doresc sa mai schimbam opinii,vizavi de cele scrise,!
si eu am 2 copii,casatorie de 22 ani,si sotul meu s-a cuplat cu o fata de 26 ani care are si un copil ,o fet. de 6 ani,si se poarta groaznic,cu mine,zice ca din cauza mea s-a indepartat de mine ,ca sunt grasa si ca nu fac nimk acsa ,,,bla bla ,,,,,
de aia nu mai vb cu mie
am ajuns ca 2 straini, stam in aceeasi casa ,in cam, diferite,baitul este cu noi, ii student anul i,iar fata sta la faculta.
io acum ce sa fac ,pana cad sa rabd ,ca el are criza de varsta,si ma pedepseste,nu vb cu mine nimk,si bzice ca io il urmaresc ,si ca io il improsc cu noroi in tot orasul,imi vine sa vars......
astept raspuns
cu bine
raspunsul pe care ti-l pot da eu, intrucat nu-mi permit a vorbi in numele altora, este ca nu inteleg de ce unii se complac in situatii potrivnice lor, ingrate, nefericite, injositoare, umilitoare, alegand sa se victimizeze in numele moralei sociale si de orice alt fel ori chiar in numele orgoliului si asteptand apoi compasiune. nemultumirea are solutii... ideea cu sacrificul de acest gen in numele copiilor este doar un pretext (prost orientat) pt justificarea lipsei de initiativa. daca omul era de calitate, poate merita o sansa. altfel...
esme
Postat pe 4 Octombrie 2010 12:39
rectific: nu e vorba de `unii`, ci de `unele`, intrucat ma refer la femei.
esme
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:35
Nu ma ascund. Am intrat pe forum pentru ca m-am regasit in parte in ceea ce ai scris tu, relatandu-ti povestea. Am vrut sa-ti transmit tie si altora ca mine ca viata nu se termina la divort, ca se poate depasi impasul, totul este sa vrei. Am avut langa mine si prieteni buni, colegii de serviciu, precum si familia mea. Nu am fost singura. Nici acum nu sunt. Citesc mult, am timp de mine, nu mai sunt stresata si in criza de timp, simt ca traiesc din nou. Singura mea problema, care cred ca necesita mai mult timp, este ca nu am incredere in barbati. Am un prieten, dar acum nu ma gandesc sa fac pasul cel mare, chiar daca el isi doreste. Am nevoie de mai multe dovezi...Daca vrei sa discutam mai multe id_ul meu este: dia4y@yahoo.com
garbo026962
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:35
Si eu am aproape 40 de ani, iar sotul meu vine acasa doar ozi sau doua pe saptamana si este mereu obosit ; mai sunt si altele. Cand am realizat ce se intampla am inebunit de durere. Prietenii m-au sfatuit sa iau magne b6 si pastile naturale pentru somn ca sa-mi revin. Am incercat sa vorbesc cu el, dar ma lovesc de un zid. E de acord cu mine, dar face ce stie el ca e mai bine pentru el. I-am zis ca divoretz, n-am mai vorbit cu el -terorizata de telefoanele lui am raspuns mi-a zis ca el nu vrea sa divorteze fiindca avem copii. Acum 2 ani am nascut un baiat si am luat multe kilograme in plus care nu am reusit sa le mai dau jos.El si-a gasit de mai bine de jumatate de an servici in capitala departe de mine -face naveta si e mereu obosit.Imi spune ca ma iubeste - ma joaca pe degete cum vrea el.
Ma bucur ca nu sunt singura care trebuie sa faca un pas dupa 20 de ani de casnicie si cu copii mici. Dar, aveti dreptate viata nu se termina decat atunci cand nu mai esti iubita.In curand voi face si eu pasul de a divorta .
garbo171758
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:49
Adica te bucuri ca moare si capra vecinului ?
Doara
Postat pe 12 Octombrie 2010 18:54
Pt.Luna in Capricorn
Permite-mi sa-ti spun ca ceva mai PENIBIL n-am auzit in viata mea.Stiam ca sunt si femeie asa PROASTE,dar nu intr-atat....
Saraca femeie,nu ti-a zis ca dupa ce a inchis telefonul a inceput sa PLANGA,ca s-a tavalit pe jos,ca si-a rupt parul din cap???Eu asa as proceda daca m-ar suna amanta sotului meu.Il iubesc,e firesc sa fiu geloasa,sa mor de ciuda.......Iar sotul ei s-a amuzat,spui tu,pai cum sa nu se amuze cand are o asa proasta la usa.Carui barbat cu amanta,nu i-ar convenii o asa nevasta,sa-i accepte infidelitatile?!?Femeia se simte madra ca e d-na X-ulescu in acte,dar pasiune si banii ii iroseste cu alta femeie,la asta nu s-a gandit prietena ta?
.Un barbat indragostit nu are nevoie de o AMANTA,un barbat care i si RESPECTA sotia n-o face sa sufere.......pt nimic in lume!!!
Probabil la fel de tare s-a amuzat mai taziu cu ''amanta''de prostia nevete-sii,probabil se amuza pe seama ei cand ii calca camasa pt.intalnirea cu cealalta.
Am o cunostinta,isi insela sotia de 2ani,l-am intrebat de ce procedeaza asa,de ce nu i-a o hotarare,ca in felul asta i-si bate joc de 2femei.....sti ce mi-a zis???
Ca ''amanta''lui oricum n-ar fi dispusa sa-i adune ciorapii din casa,iar sotia lui.....da,sotia MASINA DE FACUT MENAJ,oricum ii accepta infidelitatile,si ce el e prost sa nu-si faca de cap?!?Ba mai mult mi-a zis ceva care m-a dat peste cap,cum ca......de nevasta are nevoie decat la batranete......si na`ca timpul a trecut,''amanta''si-a gasit si ea pe unul cu care s-a maritat si ......SHOCK de asta nici n-a vrut sa mai auda.
Acum e si ea SOTIA unui barbat,care habar n-are de trecutul ei,isi respecta sotul,nu-l insela,au si o fetita impreuna........trcutul e trecut!
Iar el a ramas in continuare cu PROASTA lui,pe care si acum o insela cu cine apuca,si de care,dupa cum spunea si el'''''v-a avea nevoie doar la batranete''''
Probabil ''proasta''ca altfel n-am cum s-o numesc,va pune vina,pt.toate neimplinirile tineretii pe SOARTA sau pe D-zeu.....pai soarta ti-o faci cu mana ta,iar D-zeu iti da,nu-ti baga si in traista!!!
MULT RESPECT pt.femeile,pardon FEMEILE,care nu aleg sa nu se complaca intr-o casnicie fara nici un rost,care stiu sa se ridice,care infrunta loviturile cu o inima curajoasa ,sigure pe ele.
o vb spune asa:''Femeia este un cadou care te alege.''

garbo166924
Postat pe 16 Octombrie 2010 16:52
924, iti dau dreptate intr-o singura privinta: faptul ca FOARTE multe femei, intr-adevar... sint cam proaste.
Eu n-am intilnit inca masculul ala suflat cu aur care sa insele - si care sa nu poata fi la rindul lui umilit, inselat si adus la stadiul in care ii ingheata zimbetul pe buze.
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:51
Asa este Guasaria,......" Roata intotdeauna se intoarce ".
cricat
Postat pe 1 Noiembrie 2010 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii nu au fost facuti monogami! 233 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
probleme 42 De la: moniq_ 13 Iulie 2010 21:44
Cum poti cistiga o incredere pierduta? 97 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:51
Relatie intortochiata 48 De la: garbo331107 6 Iulie 2014 18:20
Imi puteti da un sfat va rog 16 De la: quasaria 30 Decembrie 2011 15:29
Setari Cookie-uri