Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra

mai voi n-ati obosit d'atata legalizare??
fleurdelis
Postat pe 13 Octombrie 2010 18:51
robyca, stii cum e. daca ar fi sa urmam toti logica ta, hotiii, traficantii,mafiotii ar trebui sa-si gasesca un job. dar, vezi tu? nu traim intr-o societate ideala. asa ca, vor exista si astfel de "meserii" cum au existat si pana

cand am spus ca cea legalizare da un mic sentiment de siguranta fetelor, m-am referit in primul rand la agresiune. cel putin acest aspect ar dispare
si_totusi
Postat pe 13 Octombrie 2010 20:44
De la: si_totusi, la data 2010-10-13 20:44:09robyca, stii cum e. daca ar fi sa urmam toti logica ta, hotiii, traficantii,mafiotii ar trebui sa-si gasesca un job. dar, vezi tu? nu traim intr-o societate ideala. asa ca, vor exista si astfel de "meserii" cum au existat si pana

cand am spus ca cea legalizare da un mic sentiment de siguranta fetelor, m-am referit in primul rand la agresiune. cel putin acest aspect ar dispare



nu ar dispare, din contra, ar ar fi agresate la adapostul legii, iar patronii ar inchide ochii si atunci chiar nu ai avea ce sa le faci la acesti abuzatori iar fetele alea oricum nu le-ar baga nimeni in seama, mai ales aici in Romania.
garbo000046
Postat pe 13 Octombrie 2010 20:55
bre..,daca n-ar exista "pasarici" de "asa zisi" barbati,care sa le frecventeze pe acele fete,meseria asta a lor ar intra pe linie moarta si implicit ar inceta si acele agresiuni asupra lor..,parerea mea..
roby_cado
Postat pe 13 Octombrie 2010 21:28
barbatii aia s-ar duce la de-alea maritate, roby

ma rog, unii o fac si acum

ale dreaq ele de fomei, cum corup ele berbatii...
michelle_
Postat pe 13 Octombrie 2010 21:30
daca i-ar primi alea...
ma rog..,unele o fac si acuma..
roby_cado
Postat pe 13 Octombrie 2010 21:33
pai numa si numa fripturaa vor si ele un os de ros
garbo074997
Postat pe 13 Octombrie 2010 22:28
he he..,cine poate..oase roade..
roby_cado
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:03
pai ia si tu o trufanda si rontaie
garbo074997
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:06
nu mai iau bre..,imi ajunge una..
roby_cado
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:11
De la: roby_cado, la data 2010-10-13 23:11:07nu mai iau bre..,imi ajunge una..
pai atunci taci si rontaie nu mai face pe ranitu cilisa
garbo074997
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:18
bai nene...

eu as propune, inainte de toate, sa se treaca in ilegalitate si sa se inchida toate benzinariile si depozitele de carburanti... ca sa nu mai bea unele tzatze gaz, inainte de a scrie aici...:P

ocazie cu care as inchide si farmaciile, ca sa nu mai aiba acces nici la alte otravuri care le altereaza neuronu'in asa hal.

as lasa insa antigelu' si furadanu'la liber... poate le vine o idee, ca sa nu se mai chinuie atat...:DDD
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:55
tot aici sunteti ??? mai e ceva de legalizat??
reyya
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:23
De la: garbo000046, la data 2010-10-13 11:20:44Sa ne intoarcem la oile noastre

Cei care doriti sa deveniti sefi de bordel, va intreb: de ce nu incercati si voi macar o saptamana sa va prostituati dupa regulile de lucru dintr-un astfel de stabiliment ? Egal ca sunteti femei sau barbati, eu zic ca ar fi bine sa incercati pe fundul vostru mai intai, sa vedeti cum este macar o saptamana de zile din viata voastra dupa ce ati facut sex cu cel putin zece persoane/zi si sub influienta narcoticelor, ca asa se petrece toata treaba aia, din acel mediu si apoi, veniti sa postati aici, sa ne spuneti cum va simtiti. Pentru cei care spun ca ar fi bine sa se procedeze precum in Olanda sau aiurea; cine sunteti voi sa spuneti ca acolo s-a procedat bine ? Stiti voi care este viata reala a acelor femei ? Acele femei sunt tot timpul bolnave psihic in primul rand, apoi dezvolta diverse boli grave care le gabesc moartea inainte de termen. Si daca acesta este adevarul, de ce trebuie sa le mai taxeze si statul ? In fond, ce face o prostituata care lucreaza legal sa nu ? Castiga niste bani in conditii exagerat de grele, nu-i de acceptat asa o viata nicaieri pentru ca platesc un pret prea mare; platesc cu viata inainte de vreme.


046 , la terapie ai fost?? Dezgust , dezaprobare , urasti barbatii...posibil sa fi activat intr-un astfel de loc , de unde si capacitatea ta empatica ...atunci cand vorbesti cu mila despre aceste tipe , dar uiti ca a fost alegerea lor in imbratisarea profesiei.
reyya
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:33
pai ar mai fi de legalizat destule, reyya...

uite ce zice 46... ca heroina,morfina, hasisu', marijuana, cocaina, LSD-ul si ecstasy ar fi fost legalizate.... ati auzit voi de asemenea tampenie???...

sau o fi vazut coana parfumul Opium la cozmeticale si ce s-io fi zis..."yete ca s-A legalizat drogurileeeeee".....:))))

eu am impresia ca aceasta persoana scrie ziua fix cei trazneste prin cap, chiar daca n-are nicio legatura cu realitatea... eu fac pariu ca si pe basescu l-a votat, dar a uitat...:P

ar mai ramane de legalizat si prostia crunta, ca sa mi se interzica sa ma mai iau de ea...:))))):PPP
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:37
ma miram ..cat de mult s-a aprofundat subiectul asta ..nu am mai postat de cateva zile si tot aici va gasesc
reyya
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:46
pai ea uraste barbatii, dar... e mama unui baiat...
sa-i traiasca, bietul baiat...

eu cred ca ea de fapt are o rafuiala nu cu prostitutia, nu cu curvasaria pe bani, legalizata, ci fix cu barbatii.... transpira asta in tot ce posteaza.

vorbeste de parca ar fi cunoscut sute/mii de barbati. (mama-mama:PP)
pe toti ii eticheteaza la fel...

la urma urmei, eu pot intelege ca o femeie a putut avea ghinion cu unul, doi... hai, trei barbati... trei "nenorociti"...
dar atunci cand sustine ca "toti barbatii sunt niste nenorociti", atunci problema nu mai e deloc la ei... este fix la Domneaei. Ce-a cautat, a meritat.:D
:))

PS: era o vorba:
atunci cand scuipi o koorva (care merita) in fatza, se uita la tine, se sterge si zice ca "iar ploua"...:P

:))))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:50
De la: garbo000046, la data 2010-10-13 11:20:44 Acele femei sunt tot timpul bolnave psihic in primul rand, apoi dezvolta diverse boli grave care le gabesc moartea inainte de termen.


Hai mai! Eu stiam ca secsul prelungeste viata! Ptu, la naiba!
Si vezi ca multe nu s-ar mai imbolnavi de bolile alea grave de care zici tu si asta pt ca ar fi obligate sa faca niste controale medicale si sa se protejeze.
Rha
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:55
erata, la antepenultima mea postare, ca nu mai pot modifica:

s-io = si-o *
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:56
eu cred ca ea nu pleaca niciodata de la ,,prezumtia de nevinovatie" a unui barbat. Etichetandu-i pe toti la fel ..si suspectandu-i non stop , nu face decat sa-si anuleze sansele de a petrece clipe minunate si acei barbati ajung sa se poarte intr-un anume fel ..pt ca sunt satui de accese de paranoia , gelozie exacerbata . E firesc ca daca ii spun aluia seara de seara ca e un courvar , ala chiar sa devina...nu pentru ca vrea ci pentru ca-i satul sa fie acuzat de ceva ce nu a comis( inca) :-)))
reyya
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:57
De la: Rha, la data 2010-10-14 00:55:59
Hai mai! Eu stiam ca secsul prelungeste viata! Ptu, la naiba!
Si vezi ca multe nu s-ar mai imbolnavi de bolile alea grave de care zici tu si asta pt ca ar fi obligate sa faca niste controale medicale si sa se protejeze.


Rha... problema ar putea fi alta... n-o fi facut-o pe bani, naiva... si acum moare de draci ca nu mai cautare pe piatza...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 00:59
reyya... barbatii mai fug si de prostie crunta, de nesimtzire, de proasta crestere, de trufie, de mizerie sufleteasca si trupeasca etc...
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:01
De la: eu_geminy, la data 2010-10-14 01:01:13reyya... barbatii mai fug si de prostie crunta, de nesimtzire, de proasta crestere, de trufie etc...


de astea fugim toti Geminy, indiferent de sex...daca exista astea..oricum plecam ,,usor grabiti" :-)))
reyya
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:03
@geminy
Eu cred ca sta prost cu psihicu'. Si probabil ca a vazut ca pocainta e la moda pe garbo.
Rha
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:09
am la mine in zona un cerc de prietene, cu care in urma cu 15-20 de ani ne distram super, faceam chefuri lantz, mergeam la munte etc...

au pastrat gashca si acum.
de ceva timp insa, una dintre ele, cea mai "jucausa" cu barbatii (ii schimba ca pe sosete, se culca cu toti si ii abandona, sau era abandonata in max. o saptamana - nu stia sa zica "nu", niciunuia:P), s-a pocait... a trecut fata la credintza severa, cu posturi, mers la biserici, parastase etc...
mai rau, acum isi cicaleste prietenele ca "vor arde in focul iadului de koorve, daca nu termina odata cu barbatii"...:P
aducandu-i-se aminte ce palmares are ea, stii ce a raspuns?...
ca da, e adevarat, a fost vorba de niste sute de barbati, ca s-a culcat cu ei, dar ea "ii testa"... si "toti au picat testul, mama lor de nemernici ordinari":P:))))))))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:11
Pretentioasa dom'le! Na, o sa moara neimplinita ca tot n-a gasit ce cauta, daca s-a oprit brusc si subit.
Rha
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:15
De la: Rha, la data 2010-10-14 01:15:03Pretentioasa dom'le! Na, o sa moara neimplinita ca tot n-a gasit ce cauta, daca s-a oprit brusc si subit.


pai s-a "oprit" fiindca o cunosc toti barbatii din zona si n-a mai tentat chiar pe nimeni... si cand te gandesti ca arata ca o dulceatza, pana nu demult... dar s-a zaharisit brusc...:DDD
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:18
Trebuia sa schimbe zona. Si sa se pocaiasca in ultimul an din viata. Cunosc un caz....care era sigur ca dupa o viata de pacate ajunge o zi pe "calea cea buna".
Rha
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:21
Rha... o fi zis ca, decat sa ramana fara ambele, macar cu sufletu-n rai sa ramana...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:22
De la: Rha, la data 2010-10-14 01:21:29Trebuia sa schimbe zona. Si sa se pocaiasca in ultimul an din viata. Cunosc un caz....care era sigur ca dupa o viata de pacate ajunge o zi pe "calea cea buna".


la cum arata acuma, putea sa schimbe tot atatea zone cati barbati se lauda ca a testat... uzura a lasat urme adanci rau....:D
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 01:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce barbatii casatoriti cauta relatii extraconjugale? 458 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
viitoarea soacra nu ma vrea 91 De la: garbo_8115 10 Noiembrie 2012 10:16
cel mai frumos lucru din viata ta 1 De la: garbo014633 23 August 2009 11:17
povestea mea trista- SOS 81 De la: garbo206316 21 Iunie 2011 09:01
Fetele bune nu au noroc 37 De la: garbo253072 6 Decembrie 2011 14:24
Setari Cookie-uri