Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra

si ce, romanii nu merita asta?:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 01:58
Cred ca ar trebui legalizata prosttutia,prostituate ca sa nu zic curve sunt pe toate drumurile , si vor exista fie ca va convine fie ca nu va convine.Inplus daca se legalizeaza prostitutia s-ar redce numarul de trafic de persoane, numarul de boli venerice contractate, s in plus ar creste turismul in Romania,asemeni cazului Olanda.
Ca sa glumesc un pic cred ca madam Udrea ar trebuii sa fie matroana sefa....
romanticul_pragmatic
Postat pe 3 Octombrie 2010 11:36
vai,ce romantic...
preci
Postat pe 3 Octombrie 2010 11:38
1.Udrea, nu matroana ci practicanta Nivel 1 - adica, fara experienta, 16 ore din 24
2.Pentru femei, barbati, homosexuali si lesbiene sa fie deschise bordeluri
3.Abonamente pentru pensionari si pensionare
4.Gratuitate pentru eroii revolutiei
turnu
Postat pe 3 Octombrie 2010 11:54
turnule...
punctu' 1 nu-l discut,ca la politica nu ma pricep..,,
da' s-o iau asa:
2- pt fiecare categorie-n parte altul,nene? poi asta-i discriminare curata!
3 - si pt studenti abonamente ieftine,bre!
4 - eroii revolutiei? si cu handicapatii ce facem? ai tu grija de ei pana dau io o raita?
preci
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:30
immm
turnu-i turn....si fara tura ce vorba mea
fleurdelis
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:36
DA , PT CA SE PRACTICA DE CIND E LUMEA SI S-AR PREVENI BOLILE CU TRANSMITERE SEXUALA, SI AR TREBUI SA PLATEASCA TAXE SI ACEASTA CATEGORIE DE OAMENI.
NU , PT CA NU E CONFORMA CU BIBLIA.
MARIA
marialeia
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:05
pai Biblia nu zice "sa nu curvesti"... ci doar "sa nu prea-curvesti"!...:P:)))))))
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:11
Iezagt! Adica e bine sa prevenim excesul, pana la urma. Una pe zi, tata, ca sa ajunga la toata lumea!
anakin
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:17
Toata pagina e de nota 10:)))))
cat_13
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:03
cat... tu de ce ne jignesti si esti nepoliticoasa cu noi, folosind parantezele alea obositoare la sfarsit?:PP
=))
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:06
Gem, asa m-am obisnuit:P
cat_13
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:09
cat, personal nu ma deranjeaza... da' ma gandeam ca pot vorbi in numele altora...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:12
Cine credeti voi ca se mai insoara si ce fac preotii si primariile ca le scad incasarile
miorita
Postat pe 3 Octombrie 2010 20:40
Da, trebuie facuta o clasificare a acetei meserii, adica spunem:
-prostituate la acele mai jegoase
-femei intretinute , cele stilate
-dame de companie , la cele cu studii si cunostinte de secretariat
-femei usoare, cele dornice de aventuri.
Ce ziceti, acum se mai supara cineva, Oricum trebuie sa le cuprinda in nomenclatorul de meserii si uite asa mai apar noi locuri de munca dupa care se poate obtine si somaj si o pensie. Ha
miorita
Postat pe 3 Octombrie 2010 21:01
Nu este cea mai mare problema a Romaniei,dar cum toate problemele trebuie rezolvate mai devreme sau mai tarziu,e bine ca si asta sa se lamureasca o data.
Sunt pentru legalizare.
moniq29_uk
Postat pe 4 Octombrie 2010 02:33
In viitoarea lege, sa se prevada un articol prin care se interzice accesul fetelor virgine la aceasta meserie. Pentru a nu fi acuzati de discriminare, in nomenclatorul cu meserii din Romania sa fie prevazuta si meseria de DEZVIRGINATOR, care sa fie intr-o relatie de parteneriat strategic cu MEDICUL GINECOLOG AL BORDELULUI.
In acest fel s-ar infiinta cateva zeci de mii de locuri de munca ( in fiecare sat, nu-i asa, cate-un bordel cu dezvirginatorul lui ), ar scadea rata somajului, etc.
Fac aceasta propunere, inspirat fiind de o lege din GURAM care prevede existenta meseriei de dezvirginator, iar virginele platesc pentru privilegiul de a fi dezvirginate de acest meserias. Motivul ? Legea din GURAM interzice virginelor sa se casatoreasca.

turnu
Postat pe 4 Octombrie 2010 14:06
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 14:51

moaaama! ce tare!
zambila
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:24
dap, zambilutz...

auzi, citeam acum pe nush ce topic...ceva legat de virginitatea femeii. e un nene user acolo care facea apologia virginitatii...si cam amesteca respectul, cu himenul, cu orgoliul barbatului, cu rochia alba de mireasa, cu puritatea...

ce sa zic, parca nu imi vine sa cred ca in anul de gratie 2010 mai exista conceptii de-astea...

michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:29

cum mai!!!
maicamea m-o certat mai alalteri ca traiesc in ilegalitate!!!
deja ma cautam de droguri, alea alea...si nimic!!
cica musai trebe sa ma marit!
zambila
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:32
pisi, daca nu gasesti iarba aia, iti dau io putina vocsea
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:37
Pro !!!
yoursecretfantasy17
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:12
asta face reclama mascata
si_totusi
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:16
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:17
Cu cate usurinta se trateaza subiectul asta. Voua vi-ar place sa aveti surori sau fiice care se prostitueaza ??? Legalizarea prostitutiei este o jignire la adresa femeii care de cele mai multe ori se prostitueaza pentrru ca societatea nu-i ofera altceva iar gunoaiele care apeleaza la aceste femei profita de aceasta situatie. Atunci hai sa legalizam si crimele, jafurile, ca de'.. oricum ele exista de cand lumea..,.
garbo000046
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:14
tanti, cred ca ne confunzi!
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:17

serios chiar asa este o jicnire adusa la adresa femeiii..........nu cred fiecare este liber sa faca ce vrea cine vrea sa devina prostituata este liber sa devina cine vrea sa fie manager este liber sa devina asa ca nu vad rostul mesajului postat de tine aici am impresia ca te cam repeti tanti
tusi_Oli
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:20
draga mea.............indiferent daca ne place sau nu.............trebuie legalizata , apoi, daca .....ficelor nostre sau surorilor le place acest lucru ...........il vor face indiferent daca e legal sau nu.............deci. asta-i viata
fiecare face ce vrea cu a lui..........
jeanette40
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:21
De la: eu_geminy, la data 2010-10-03 01:58:36si ce, romanii nu merita asta?:P
:))))



pai, sa inteleg ca romanii nu mai sunt capabili sa aibe o relatie normala ??? Va trebuie bordel ??? In acesta situatie permite-mi sa spun ca esti un ratat domnule, numai acestia ajung sa apeleze la astfel de "servicii". Din experienta tarilor asa zis civilizate nu s-au redus bolile cu transmitere sexuala, din contra ele s-au inmultit, mai ales SIDA si hepatita B si C pentru astea nu apar la analize decat dupa 6 luni iar in acest timp poti infecta sute de persoane.
Trebuie urmat exemplul Scotiei care pedepseste prostitutia si pe cei care apeleaza la aceste prostituate in aceeasi masura pentru ca vina nu este numai a prostituatei ci si a celui care apeleaza la ea daca tot vreti sa fim corecti.
garbo000046
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt mai bun, nu sunt mai bun... sunt mai bun? 55 De la: catharsis 23 Februarie 2015 07:58
COMITETUL PENTRU SITUATII DE UTGENTA 135 De la: elodia 18 Septembrie 2010 16:14
Ce parere aveti?Am nevoie de sfaturi in legatura cu situatia mea 8 De la: quasaria 16 Decembrie 2009 23:33
ma iubeste sau nu? 31 De la: politistul 26 Mai 2010 07:34
ajutor.... 19 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:58
Setari Cookie-uri