cum sa evit cearta

De la: eu_geminy, la data 2010-09-13 16:44:33hehehe... altii fac "greseala aia fatala" dupa 2-5 ani de stat impreuna. si tot acolo ajung.
sau mai simplu: divorteaza..:))


dar nu vreau sa divortez, vrea sa gasesc solutii de a remedia situatia. poate doar ma amagesc, dar nu am puterea sa ma despart de el. in toata nebunia lui eu il iubesc si el ma iubeste, dar lucrurile astea urate ne au umbrit dragostea
allay
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:55
V-au umbrit dragostea? Si inca cum o sa o mai umbreasca. Naravul din nascare, leac nu are.
Doara
Postat pe 13 Septembrie 2010 19:41
De la: alla, la data 2010-09-13 16:55:41
dar nu vreau sa divortez, vrea sa gasesc solutii de a remedia situatia. poate doar ma amagesc, dar nu am puterea sa ma despart de el. in toata nebunia lui eu il iubesc si el ma iubeste, dar lucrurile astea urate ne au umbrit dragostea


o solutie buna ar fi Loctite SuperBond.
aia cu picioarele in tavan...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 19:49
De la: anaROBERT, la data 2010-09-13 00:29:23
De la: tutankhamon, la data 2010-09-12 18:36:56n-am avut de lucru....am inceput sa citesc si ma doare capul...

bai fetelor, voi cand l-ati luat, nu ati stat cu el inainte, fara acte, sa vedeti ce fel de om este????unu la mana si doi la mana....ce mama naibii acceptati situatiile in care masculii se dau macho???sunteti de mamaliga??? puneti gagicelor mana pe tigaie si arde-ti-le cate una, ce naiba....pai muieri de treaba sunteti voi sau carpe???,..aratati-le ca nu sunteti naive si proaste sa va calce in picioare cum vor ei....
(asta a sunat a la luptatoarea, dar daca analizati atent ce am zis, imi veti da dreptate...)




iote ca subscriu si iti dau si un tuth...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,CHIAR ASA?? VRETI SA MI ,,NENOROCITI BAIATU??? ANA????!!
Jojolin
Postat pe 14 Septembrie 2010 05:17
De la: tutankhamon, la data 2010-09-12 18:36:56n-am avut de lucru....am inceput sa citesc si ma doare capul...

bai fetelor, voi cand l-ati luat, nu ati stat cu el inainte, fara acte, sa vedeti ce fel de om este????unu la mana si doi la mana....ce mama naibii acceptati situatiile in care masculii se dau macho???sunteti de mamaliga??? puneti gagicelor mana pe tigaie si arde-ti-le cate una, ce naiba....pai muieri de treaba sunteti voi sau carpe???,..aratati-le ca nu sunteti naive si proaste sa va calce in picioare cum vor ei....
(asta a sunat a la luptatoarea, dar daca analizati atent ce am zis, imi veti da dreptate...)
Pai una ca,,nu este bine sa stai fara acte..Pt ca oricum o femeie sau un barbat au atitudine diferita dupa ce te vede nevasta lui...Asa ca mai bine sa nu stai fara acte,,si de la inceput sa pui piciorul in prag,,mana pe bat pt ca barbatii nu asculta de vorba buna si nu au bun simt...Eu una nu imi place sa pun mana pe bat,,eu vreau un barbat cu bun simt...La fel ca si mine...Pt ca nu m-as simti fericita daca as sta cu gura pe el si barbatul nu are face lucrurile din initiativa...Pt ca eu fac lucrurile din initiativa...Si nu as putea sta cu cineva sa stiu ca nu are bun simt si nu face lucrurile din initiativa...Da cu fratemiu asta este,,,trebuie sa ii acccept asa cum sunt,,,dar nu sa stau toata viata cu ei,,asa cum trebuie sa stai cu un barbat,,,care sa stiu ca daca as fii lasat dupa el,,nu ar fii dat 2 bani pe mine...Pt ca eu tot ce fac ,fac din inima...Si imi trebuie tot oameni ca mine,,ca sa ma simt si eu fericita si linistita sufleteste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Septembrie 2010 10:12
Pai una ca,,nu este bine sa stai fara acte..Pt ca oricum o femeie sau un barbat au atitudine diferita dupa ce te vede nevasta lui...Asa ca mai bine sa nu stai fara acte,,si de la inceput sa pui piciorul in prag,,mana pe bat pt ca barbatii nu asculta de vorba buna si nu au bun simt...Eu una nu imi place sa pun mana pe bat,,eu vreau un barbat cu bun simt...La fel ca si mine...Pt ca nu m-as simti fericita daca as sta cu gura pe el si barbatul nu are face lucrurile din initiativa...Pt ca eu fac lucrurile din initiativa...Si nu as putea sta cu cineva sa stiu ca nu are bun simt si nu face lucrurile din initiativa...Da cu fratemiu asta este,,,trebuie sa ii acccept asa cum sunt,,,dar nu sa stau toata viata cu ei,,asa cum trebuie sa stai cu un barbat,,,care sa stiu ca daca as fii lasat dupa el,,nu ar fii dat 2 bani pe mine...Pt ca eu tot ce fac ,fac din inima...Si imi trebuie tot oameni ca mine,,ca sa ma simt si eu fericita si linistita sufleteste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Septembrie 2010 10:14
parca as citi "Peripetiile bravului soldat Svejk in Razboiul Mondial"...:))))))))
eu_geminy
Postat pe 14 Septembrie 2010 10:21
Pai una ca,,nu este bine sa stai fara acte..Pt ca oricum o femeie sau un barbat au atitudine diferita dupa ce te vede nevasta lui...Asa ca mai bine sa nu stai fara acte,,si de la inceput sa pui piciorul in prag,,mana pe bat pt ca barbatii nu asculta de vorba buna si nu au bun simt...Eu una nu imi place sa pun mana pe bat,,eu vreau un barbat cu bun simt...La fel ca si mine...Pt ca nu m-as simti fericita daca as sta cu gura pe el si barbatul nu are face lucrurile din initiativa...Pt ca eu fac lucrurile din initiativa...Si nu as putea sta cu cineva sa stiu ca nu are bun simt si nu face lucrurile din initiativa...Da cu fratemiu asta este,,,trebuie sa ii acccept asa cum sunt,,,dar nu sa stau toata viata cu ei,,asa cum trebuie sa stai cu un barbat,,,care sa stiu ca daca as fii lasat dupa el,,nu ar fii dat 2 bani pe mine...Pt ca eu tot ce fac ,fac din inima...Si imi trebuie tot oameni ca mine,,ca sa ma simt si eu fericita si linistita sufleteste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Septembrie 2010 10:22
cand ma gandesc ca daca nu mi-as fii impus punctul de vedere,,nu s-ar fii dat 2 bani pe mine,,nu poti sa te atasezi sufleteste si sa traiesti toata viata cu un barbat nesimtit,,care sa nu faca nimic din initiativa,,si daca nu as fii zis nimic,,nu ar fii dat 2 bani pe mine....Nu imi place mie asa ceva..Pt ca nu m-as simti fericita..Si sa traiesti cu un barbat,,in care sa nu ai incredere si sa nu fii atasata de el sufleteste si sa stau doar in cearta,,,nu as putea...Dar depinde de fiecare caracter,,fiecare femeie are caracter diferit,,,si poate pune mana pe bat..mie nu imi place asa ceva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Septembrie 2010 10:27
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-14 10:27:22cand ma gandesc ca daca nu mi-as fii impus punctul de vedere,,nu s-ar fii dat 2 bani pe mine,,nu poti sa te atasezi sufleteste si sa traiesti toata viata cu un barbat nesimtit,,care sa nu faca nimic din initiativa,,si daca nu as fii zis nimic,,nu ar fii dat 2 bani pe mine....Nu imi place mie asa ceva..Pt ca nu m-as simti fericita..Si sa traiesti cu un barbat,,in care sa nu ai incredere si sa nu fii atasata de el sufleteste si sa stau doar in cearta,,,nu as putea...Dar depinde de fiecare caracter,,fiecare femeie are caracter diferit,,,si poate pune mana pe bat..mie nu imi place asa ceva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Septembrie 2010 10:41
bun... si acuma, cam care zici ca ar "fii" pretul tau de mercurial?...:DDD
:=))
eu_geminy
Postat pe 14 Septembrie 2010 11:03
Haide mai, nu fi ironic nu biata fata, nu vezi ce jale e pe ea...!?

Tylly
Postat pe 14 Septembrie 2010 11:10
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-14 10:27:22cand ma gandesc ca daca nu mi-as fii impus punctul de vedere,,nu s-ar fii dat 2 bani pe mine,,nu poti sa te atasezi sufleteste si sa traiesti toata viata cu un barbat nesimtit,,care sa nu faca nimic din initiativa,,si daca nu as fii zis nimic,,nu ar fii dat 2 bani pe mine....Nu imi place mie asa ceva..Pt ca nu m-as simti fericita..Si sa traiesti cu un barbat,,in care sa nu ai incredere si sa nu fii atasata de el sufleteste si sa stau doar in cearta,,,nu as putea...Dar depinde de fiecare caracter,,fiecare femeie are caracter diferit,,,si poate pune mana pe bat..mie nu imi place asa ceva
iote ca ma pai ii bati sau nu??????mama lor de profitori
garbo074997
Postat pe 14 Septembrie 2010 11:12
pe mine ma asculta asaaa fara sa-mi impun punctul de vedere.........il hipnotizez
garbo074997
Postat pe 14 Septembrie 2010 11:17
De la: garbo074997, la data 2010-09-14 11:17:56pe mine ma asculta asaaa fara sa-mi impun punctul de vedere.........il hipnotizez

chanty
Postat pe 14 Septembrie 2010 11:19
si mai facem si segzzz ca sa uite sa fie suparat si sa ia el atitudine ca am cheltuit banii de luminaa la soping
garbo074997
Postat pe 14 Septembrie 2010 11:22
pai eu in meseria care o fac,este greu sa cunosc pe cineva...pt ca nu am ocazia sa cunosc prea multi oameni si sa am de unde sa aleg...daca lucrezi cu mai multi oameni,,ai de unde sa iti selectezi....Eu nu prea am de unde sa imi selectez...Si cat sa te atasezi sufleteste,nici atat..pt ca oamenii sunt rai si nu ai cum sa te atasezi sufleteste de ei...Eu una nu pot sa ma atasez sufleteste de oameni...Pt ca pe unde am umblat,,foarte putini oameni cu suflet bun am cunoscut....si apoi sa stai cu cineva in care sa nu ai incredere si sa nu il iubesti...pt ca nu are suflet bun si o inima buna....Este imposibil sa iubesti un barbat care nu are suflet bun si bun simt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Septembrie 2010 14:22
Apoi nici nu imi place sa ma incurc cu toti delbedeii,,,pt ca eu vreau sa am ultimul barbat din viata mea...Dar daca te incurci cu vreun dobitoc,,,,ala poate te minte,,iti face lucruri care te fac sa suferi,ca sa te razbuni il inseli si tu,si uite ajungi si tu o jigodie ca si el..Pt ca si cu despartirile astea nu prea poti,,daca mai intai nu te razbuni....Pt ca nu este bine sa te casatoresti cu cineva in care simti ca nu ai incredere...Apoi eu nu prea am avut posibiltatea sa cunosc prea multi oameni,,pt ca am un l;oc de munca ce nu,am timp si nu am unde sa cunosc prea multi oameni...si sa imi selectez...pt ca in internet nu am incredere....apoi mai sunt si al;te femei,singure,,,,si alti oameni singuri..cand o sa imi schimb locul de munca poate o sa am posibilitatea sa cunosc multi oameni,,,dar in romania nu cred ca mai sunt oameni care au o gandire stabila,,,sunt instabili si nu poti avea incredere in nimeni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Septembrie 2010 14:29
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-14 10:27:22cand ma gandesc ca daca nu mi-as fii impus punctul de vedere,,nu s-ar fii dat 2 bani pe mine,,nu poti sa te atasezi sufleteste si sa traiesti toata viata cu un barbat nesimtit,,care sa nu faca nimic din initiativa,,si daca nu as fii zis nimic,,nu ar fii dat 2 bani pe mine....Nu imi place mie asa ceva..Pt ca nu m-as simti fericita..Si sa traiesti cu un barbat,,in care sa nu ai incredere si sa nu fii atasata de el sufleteste si sa stau doar in cearta,,,nu as putea...Dar depinde de fiecare caracter,,fiecare femeie are caracter diferit,,,si poate pune mana pe bat..mie nu imi place asa ceva


sotul meu nu e nesimtit, dar e f orgolios si are pretentia sa domine, ori eu nu pot sa ma las dominata
allay
Postat pe 16 Septembrie 2010 19:45
Aproape toti barbatii au chestia asta,nu suporta sa fie contrazisi...greu vei gasi altul,care sa nu fie asa...
Si in general,cei care sunt asa mai colerici ,sunt mai sensibili la suflet....asta vine din copilarie,sigur unul din parintii lui,a fost foarte esever si militaros cu el.
femeile sunt mai adaptabile,iar in nici o casnicie nu va fi totul bine.Daca il lasi pe asta si gasesti altul,va exista cel putin o problema similara cu asta.Cel putin una.
Tu fiind mai calma,trebuie sa inveti sa nu il contrazici,in special cand nu are dreptate.
Eu am invatat,si acum casnicia mea e foarte diferita.....in sensul bun al cuvantului.
Nu are asa de mare importanta,cine are dreptate si cine nu.
Mult mai important e sa exista intelegere si iubire,sa nu se distruga in lupta asa iubirea voastra.
,cine are dretate,si cine nu,e pe locul doi.
daca vei fii diplomata,si vei astepta putin,va ajunge la concluzia ta,sigur,in scurt timp.
Trebuie sa prinzi constient momentul,cand el e pus pe comandat,sau pe harta,si sa zici inauntrul tau STOP.Mai bine nu vorbesti deloc,decat sa inceapa cotrazisul si cearta.
Nu merita,sa se strice o casnicie,pentru cine are dreptate,si cine nu....
Stiu ca ,in momentul cand cineva impune,si cu ton bineinteles,ai tendinta sa raspunzi,sa te aperi,sa incepi sa explici,ca sa vada ca nu are dreptate,sau ca sa vada ce este bine si corect......mi-am infranat greu tendinta asta,si am reusit.
pentru ca nu castigi nimic.
Aminteste-ti,pana acum,ce ai castigat,din contrazis?
Se castiga doar nervi facuti prastie,si cearat,doua persoane ranite,enervate,ptr ca celalat nu intelege......
Cu barbatii trebuie tactica.
Pana gasesti tactica,cu care il intorci cum vrei,fa rabdare si nu vorbi...spune te inteleg,facem ca tine,chira daca eu am alta parere.....
tactica mea este sau tacerea sau asta,facem ca tine,si fierb in mine,sau devin bombonica,exact opusul a ceea ce asteapta el...
Iubitoare,vorbesc si mai calm,prietenos,ca si cum as vorbi unui copil. mic...asa am sanse de castig,doar asa.
sa certi cu iubire...
daca nu castig cu iubirea ,cu lugu lugu,in nici un caz nu voi castiga nimic,luptand cu el.....
Incearca sa fii tu cea care e intelegatoare,pentru ca ei nu pot,genetic,nu sunt capabili de as ceva,de maleabilitate,diplomatie,in discutie.Noi da,sansa e sa intelegi tu.
vei descoperi ca te iubeste,foarte mult.
Incearca,ce pierzi,???Doar vei castiga.Merita sacrificiul!!!!
D

daniilia
Postat pe 23 Septembrie 2010 07:09
adica asa....

art 1..intotdeauna EL are dreptate
art 2....daca EL nu are dreptate se aplica articolul 1

daca e alba si el zice ca e neagra,pai atunci e neagra ,ca asa a zis EL si nu trebuie contrazis...asta ca sa eviti cearta si sa ii arati ca tu il iubesti
mey...in ce epoca traiti???????

eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2010 07:46
Alla,buna dimineatza!am cateva intrebari pt a vedea relatia ta ,ce probleme are si dece.

1-esti casatorita legitim?

2-tu ai o pesonalitate puternica.el are numai ambitia cocosului,sa cante ora exacta.este asa?

3-inainte de a va hotari sa fiti impreuna,tot asa se comporta?

4-care dintre parintii lui este asa?si cum te intelegi cu ei?acest comportament nu l-a capatat ca matur.el vine din copilarie,copiind pe unul din parinti.

5-la munca ,are post de conducere?ce parere are despre colegele femei ,ca muncitoare?

6-orice firma,este obligata sa aibe psiholog.datorita situatiei socio-politice,poate sa apara stressul,sau alta forma de schimbare de comportament.daca au psiholog vb personal cu el,sa mai faca verificari angajatiilor.

7-lasa copiii in-vitro.ce vrei sa ajungi si tu si copilul cu probleme psi?rezolva mai intai problema dintre voi.daca vrei sa imi raspunzi ,intra in privat.

vuvuzela
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:27


Haide mai, ia uite ce zi frumoasa!!

Mie-mi place ce zice nenea Heinlein:

" Femeile si pisicile fac intotdeauna ce le place, barbatii si cainii ar trebui sa accepte si sa-si vada de treaba lor!"
AMELYY
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:36
amy, cred ca te iau cu mine la expo!

si baietul ala zice bine, imi place!
zambila
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:40
adevar ai grait!!!!!!!!da sa ti poup!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:40
De la: zambila, la data 2010-09-23 08:40:36amy, cred ca te iau cu mine la expo!

si baietul ala zice bine, imi place!


Vin, vin! Ma-mpachetez?

AMELYY
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:42
mneata fetili!!!!!11
nazirra
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:43
De la: nazirra, la data 2010-09-23 08:40:55adevar ai grait!!!!!!!!da sa ti poup!!!!!!!!!!


Nazi, sper ca pe mine!
AMELYY
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:43
neatza, nazi!
amy, tu impacheteaza, maine trec sa te iau!
zambila
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:44

Pot sa stiu unde mergem, sau e surpriza?
AMELYY
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help me pls 7 De la: etta70 16 Octombrie 2009 17:46
ajutor 9 De la: mikishor92 31 Ianuarie 2017 07:22
Relatia cu un strain! Merge sau nu merge? Ajutor! 297 De la: daniilia 25 Februarie 2010 22:10
vreau sa inteleg 31 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 12:23
vreau doar parerile voastre 590 De la: alinasibel 2 Noiembrie 2010 22:56
Setari Cookie-uri