Cum poti cistiga o incredere pierduta?

De la: Doinita201, la data 2010-08-29 15:21:47Daca ACUM stii ca doare ca dracu asta, da-ti seama cat a durut-o pe ea pana a ajuns la starea asta de indiferenta. Daca vrei inapoi statutul pe care l-ai avut in ochii si inima ei, nu te mai intreba nimic, nu o mai intreba nimic, ci doar actioneaza: fa ochii roata in casa si vezi ce este de facut, fii cu un pas inainte si anticipeaza cam ce ii trebuie la bucatarie, inghite-ti nodul din gat cand iti raspunde pe un ton ceva mai rece si fa-te ca nu observi, nu te irita (in fond ... iti meriti soarta, dupa cum spui, asa ca acum esti la capitolul "purgatoriu", nu?!). Dupa o perioada, fara sa o presezi, roag-o sa comunice cu tine, ia-o de mana si roag-o frumos sa vorbeasca cu tine .. Poate vei avea noroc si isi va descarca sufletul si atunci vei sti cu adevarat ce ai de facut.


da ,raspunsul este dur dar unul dintre cele meritorii
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 01:23
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-29 16:54:01Nu poti sa cunosti o femeie pana nu o intalnesti la tribunal. (Norman Mailer)



este o parere,dupa experienta avuta de {Norman Mailer).asta nu inseamna ca este valabila in toate cazurile.in cazul lui Sebi,deocamdata nu e valabila.
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 01:28
bv fetele.Sebi incearca ce au spus iaso si doinita.nu uita sa aduci flori mereu.prima data i le dai ei cu acea atingere usoara de care vb fetele,chiar daca inca nu le primeste pune-le in vaza la vedere.si nu uita,la bucatarie cand mancati,pe masa o vaza cu flori,crede-ma are efect.uimeste-o.o femeie care indiferent cat de"rece" este,este uimita cu un gest deosebit ,pe care nu l-ai mai facut pana acum,va ramane placut impresionata,chiar daca nu arata.fii inventiv.daca poti spune ce ii place ei mai mult,ce o uimeste ca gest?ai sa iti dau un exemplu poate intelegi mai usor.au fost aratate si filmate ,unele exemple.pe mine m-au emotionat.si crede-ma ca sunt f rea..un tip i-a gresit nevestii.erau amandoi cu motoarele.(ca pasiune).tipul si-a chemat toti prietenii cu motoare sub arcul de triumf,ajutati si de televiziune,si intr-o scena superba a cerut-o iar de sotie,cerandu-si irtare intr-un genunchi.flori ,baloane,tipa a si plans.superb.s-au impacat desigur.fii inventiv.te-am invatat asta,ca un mic siretlic,pt a trece mai repede timpul de impacare.gasesti tu ceva.sau mai vb.ce o emotioneaza cel mai tare?asa scapi mai usor de situatia neplacuta.bafta!
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 01:52
cand e vorba de incredere,,,aceasta nu poate fi recastigata cu flori...si alte gesturi marunte.Dar...pot sa aduca pe buze...un zambet.Si asta e foarte important...sa o faci sa zambeasca.Zambetul ii aduce lumina in suflet...ceea ce poate insemna o portita deschisa catre sufletul ei.
walkiria
Postat pe 31 August 2010 02:36
una e sa faci compromisuri si cu totul alat sa devii o marioneta cu creierul spalat,manipulata dupa bunul lui plac


eladaela
Postat pe 31 August 2010 09:09
mie sa-mi aduca un suv si il iert
garbo074997
Postat pe 31 August 2010 09:21
De la: walkiria, la data 2010-08-31 02:36:15cand e vorba de incredere,,,aceasta nu poate fi recastigata cu flori...si alte gesturi marunte.Dar...pot sa aduca pe buze...un zambet.Si asta e foarte important...sa o faci sa zambeasca.Zambetul ii aduce lumina in suflet...ceea ce poate insemna o portita deschisa catre sufletul ei.



credeam ca ai citit atent.am scris ca acesta este un mic tertip care ii poate micsora timpul de a se chinui s-o recucereasca.femeia este sensibila la gesturi mari si sincere.iar Sebi pare sincer.
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 20:48
Ii dovedesti ca o iubesti.Te-ai straduit prin comportamentul tau,sa dovedesti,prin fapte,ca nu o iubesti,timp de doi ani...mult.
Acum fa contrariul,ai sa rusesti,sigur.
Nu vrea bani,fiecare femeie vrea sa fie iubita,e punctul sensibil,unde doare cel mai tare,vezi,asa cum suferi tu acuma.
daca ai putea sa ii spui asta,ar fi foarte bine,pentru ca e una din dovezile de iubire,pe care trebuie sa le dai.
Ajuta in casa,adu-i flori,fii atent cu ea,ca si cum ai vrea sa o cuceresti,de la inceput.
Nu te descuraja,daca la inceput face fite,se razbuna ptrce a indurat.
daca a durut-o si pe ea rau,se va razbuna,prin cuvinte,sau mai stiu eu cum.
dar nu ceda,vei reusi.
Merita sa lupti,in viata,pentru orice vrei sa castigi.
de fapt,ce ne pica din cer,fara sa lupatm,in viata asta?
D
daniilia
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:07
De la: garbo134266, la data 2010-08-29 17:23:50Cred ca ar fi bine sa vorbesti cu ia, sa-i crei iertare si sa-i spui ca iti pare rau pt. ce ai facut. Intreabo pr ia ce sa faci ca sa fie bine, poarta o discutie sincera cu ia sa vada cu adevarat ca regrati. Succes si sper sa reusesti.


mai dar unde ai invatat sa scrii asa? la analfabeti? doamne:)))
MARILENA_25
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:17
De ce atatea sfaturi inutile? Ce e rupt, rupt ramane.
Doara
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:36
De la: vuvuzela, la data 2010-08-31 01:28:35
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-29 16:54:01Nu poti sa cunosti o femeie pana nu o intalnesti la tribunal. (Norman Mailer)



este o parere,dupa experienta avuta de {Norman Mailer).asta nu inseamna ca este valabila in toate cazurile.in cazul lui Sebi,deocamdata nu e valabila.


SAU SE POATE UITA IN: FBI MOST WANTED

[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/1305/1305752f2lysiwrfo.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:44
tare pesimista mai esti!poate fii si bine ,in lumea asta nebuna in care trim!
sebi1974
Postat pe 10 Septembrie 2010 05:43
De la: Doinita201, la data 2010-08-29 15:21:47Daca ACUM stii ca doare ca dracu asta, da-ti seama cat a durut-o pe ea pana a ajuns la starea asta de indiferenta. Daca vrei inapoi statutul pe care l-ai avut in ochii si inima ei, nu te mai intreba nimic, nu o mai intreba nimic, ci doar actioneaza: fa ochii roata in casa si vezi ce este de facut, fii cu un pas inainte si anticipeaza cam ce ii trebuie la bucatarie, inghite-ti nodul din gat cand iti raspunde pe un ton ceva mai rece si fa-te ca nu observi, nu te irita (in fond ... iti meriti soarta, dupa cum spui, asa ca acum esti la capitolul "purgatoriu", nu?!). Dupa o perioada, fara sa o presezi, roag-o sa comunice cu tine, ia-o de mana si roag-o frumos sa vorbeasca cu tine .. Poate vei avea noroc si isi va descarca sufletul si atunci vei sti cu adevarat ce ai de facut.
pai da barbatii nu isi dau seama ,,,pana nu pierd..Stii ca cu o femeie te comporti urat,,tace saraca ca se gandeste ca poate barbatul se schimba,,,dar pana la urma paharul se umple si da pe afara si ajungi sa prinzi sila pe barbat....dar o femeie greseste pt ca tace,,,si nu isi impune punctuil de vedere...pt ca barbatul nu are bun simt,,ti se urca in cap,,,normal ar trebui sa se simta singur,,dar acei barbati sunt rari,,,de asta nici eu nu ma pot atasa sufleteste de careva....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:42
pai da barbatii nu isi dau seama ,,,pana nu pierd..Stii ca cu o femeie te comporti urat,,tace saraca ca se gandeste ca poate barbatul se schimba,,,dar pana la urma paharul se umple si da pe afara si ajungi sa prinzi sila pe barbat....dar o femeie greseste pt ca tace,,,si nu isi impune punctuil de vedere...pt ca barbatul nu are bun simt,,ti se urca in cap,,,normal ar trebui sa se simta singur,,dar acei barbati sunt rari,,,de asta nici eu nu ma pot atasa sufleteste de careva....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:44
matushe GZENA... nu-i frumos ca intreb: CATI barbati ai avut, de-i stii pe toti?:DDD
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:59
Ha ha ha ...alcoolistu...Pai si cea mai urata dintre pamantence a avut mai multi barbati decat ai avut tu femei. Ai facut dracu bataturi de atata tastatura si femei din..........Geminy asta e singurul om cu o viata strict virtuala...non stop conectat...cred ca se roaga la printuri digitale cu iisus....Bai coboara jos si ia-ti tigari poate vorbesti cu cineva alcool
Simple_Stranger
Postat pe 13 Septembrie 2010 20:14
Frate adevarul e cam asa. Tu stai ca un parazit in casa si aia-ti da sa mananci. Saraca de ea sincer trebuia sa te dea dracu de multa vreme. Nu ti-e ma rusine sa stai ca un parazit acasa sa nu aduci nici un ban si apoi sa-i spui.,..vai draga te iubesc...Frate esti looser rau...Serios este proasta rau femeia ca te tine. Cica ai crescut copilul ei...ce gluma plina de sadism...cu ce ma? cu paduchi?...Te aruncam ca pe o masea stricata, mamaaaa...cum dracu puteti ma cu asa acarieni. Si sigur tu o sa te apuci de munca la sfantul asteapta ca e mai buna leafa ei. Oricum cu siguranta si-o trage cu altii, banuiesc ca nici sex nu faceti. Esti un looser...te va da dracu imediat ce-si va da seama ca are langa ea un rahat cu ochi....Sa nu munceasca, sa traiasca pe banii femeii...halal barbat.....Dute dracu...la gloantze cu tine
Simple_Stranger
Postat pe 13 Septembrie 2010 20:21
Sorry, n-am cum fi frate cu un maimutzoi oligofren. Iar te scapara din cusca, ai?:))))
Azi n-am timp de tine.
Hai ia un flit... ca iar ai baut gaz ...:PPP
:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 20:55
pe unde bantui, mey papitzoiule?...:))

imi luasem o pauza sa te smotocesc nitzel, si tu freci garduri prin rahova.:DDD

pai n-are farmec sa te pleznesc in contumacie... las'ca vii tu...:=))=))
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:37
buna seara gemy te plictisesti ?
garbo074997
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:40
nu ma plicti, floris... da'ziceam ca o pauza la sacu'de box ma mai dezmortzeste...:)))
ai vreo propunere mai interesanta?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:48
sa te ajut sa il bati virtual eeee si un pic la propriu ca e misogin
garbo074997
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:51
ge...parerea mea....merita sa te cobori in noroi alaturi de un anencefal????
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:52
floris, Tu esti o doamna, nu are rost sa ma ajuti in "lupta" cu un limbric.
mai bine adu cosu' ala cu minuni...:))):P
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:53
vreti sa il omor cu orgasmeee
garbo074997
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:54
il legam cu catuse de calorifer si ii injectam orgasme pana moare fericit
garbo074997
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:55
floris... nu ma intelege gresit...
cu alea sa ma omori pe mine, cillisaaaaa!...:))):PPPP
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:56
unde naiba ai mai auzit tu de vierme legat de calorifer???
eu_geminy
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:57
De la: eu_geminy, la data 2010-09-13 23:57:31unde naiba ai mai auzit tu de vierme legat de calorifer???
iote la mine vezi
garbo074997
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:59
florisule.....strici bunatate de orgasme????
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce credeti? 23 De la: garbo262855 18 Aprilie 2012 18:46
viata si personalitate dubla 23 De la: moniq_ 4 Iunie 2010 15:42
friica 6 De la: Celleste_ 20 Februarie 2010 10:20
cum sa-l fac sa ma ierte? 351 De la: preciouss 7 Aprilie 2010 21:36
Doi barbati si eu la mijloc????? 132 De la: ungardelia 28 Ianuarie 2010 20:06
Setari Cookie-uri