Cum poti cistiga o incredere pierduta?

De la: tutankhamon, la data 2010-09-13 23:59:13florisule.....strici bunatate de orgasme????

pai da... ca decat sa-mi dea mie "freo" 2-3 - de leac, macar! - ea orgasmeaza anelizi...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:01
De la: tutankhamon, la data 2010-09-13 23:59:13florisule.....strici bunatate de orgasme????
nu tutuc ......alea strofocite si o sa il electrocuteze de numa ,numa
garbo074997
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:03
De la: eu_geminy, la data 2010-09-14 00:01:25
De la: tutankhamon, la data 2010-09-13 23:59:13florisule.....strici bunatate de orgasme????

pai da... ca decat sa-mi dea mie "freo" 2-3 - de leac, macar! - ea orgasmeaza anelizi...:D
:))
pt tine am dealea cu preludiu cu uniforma de asistentaaa
garbo074997
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:04
ge...taci tu, ca tie ti le-o bagat in vena.....efect garantat!

tutankhamon
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:07
De la: tutankhamon, la data 2010-09-14 00:07:37ge...taci tu, ca tie ti le-o bagat in vena.....efect garantat!

la al tau inca mai lucrez da primesti unu garantat
garbo074997
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:09
florisule...alea strofocite nu-l omoaraaaaaaaa......
tutankhamon
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:10
florisule...ioi...uite cum freamat.... uite cum freamat.... uite cum freamat... da' sa fie unu mare si tzapan, daaa???
tutankhamon
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:13
pe al tau tutucut l-am bagat in vena lu ge si til transmite el virtual
garbo074997
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:15
apai pana mi-l da eeeeel.....imi piere chefu'......nu mai bine mi-l dai tu direct???...ca daca mai trece si pe la el mi-e ca fura jumate....
tutankhamon
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:20
De la: garbo074997, la data 2010-09-14 00:04:08pt tine am dealea cu preludiu cu uniforma de asistentaaa


nu care cumva sa-ti uiti portjartierele...mmmmmm...:))))))
eu_geminy
Postat pe 14 Septembrie 2010 00:22
si florile, sampania ?
anisoaraf
Postat pe 19 Septembrie 2010 20:10
probabil a intervenit plictiseala, obisnuinta si altele cine stie
narcysa
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:29
Increderea pierduta ?nu o vei mai castiga niciodata !!!Rrau ca ai ajuns pana aici.eu am patit la fel si crede-ma ca orice face pentru mine nu va mai fi la fel niciodata.Nu vreau sa te descurajez ...El incearca acum orice dar odata ce ai ranit pe cineva si daca mai e si foarte sensibil.degeaba ORICE EFORT.. O femeie vrea un pic din fiecare si iubire si bani,mangaiere,ajutor in casa ,etc
Icearca sa-i areti ca o iubesti,surprinde-o cu un sarut .o imbratisare.pune-i o floare pe pat.cumparai ceva cei place,dimineata fa o cafea daca bea? .nimicuri din astea...depinde si de firea ei acum ocunosti mai bine decat oricine,invit-o la plimbare mergi cu ea la cumparaturi,iai plasa din mana ,pupai mana ar fi multe de facut... stiu eu? sa-ti mai vina si tie cate o ideiee mai traznita...incearca nu ai nimic de pierdut,,,,poate o recastigi,
succes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo095373
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:16
pfuuuu.....firar a naibii ea de indiferenta......cum duce ea unde duce..
madita
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:23
De la: garbo095373, la data 2010-09-20 16:16:45Increderea pierduta ?nu o vei mai castiga niciodata !!!Rrau ca ai ajuns pana aici.eu am patit la fel si crede-ma ca orice face pentru mine nu va mai fi la fel niciodata.Nu vreau sa te descurajez ...El incearca acum orice dar odata ce ai ranit pe cineva si daca mai e si foarte sensibil.degeaba ORICE EFORT.. O femeie vrea un pic din fiecare si iubire si bani,mangaiere,ajutor in casa ,etc
Icearca sa-i areti ca o iubesti,surprinde-o cu un sarut .o imbratisare.pune-i o floare pe pat.cumparai ceva cei place,dimineata fa o cafea daca bea? .nimicuri din astea...depinde si de firea ei acum ocunosti mai bine decat oricine,invit-o la plimbare mergi cu ea la cumparaturi,iai plasa din mana ,pupai mana ar fi multe de facut... stiu eu? sa-ti mai vina si tie cate o ideiee mai traznita...incearca nu ai nimic de pierdut,,,,poate o recastigi,
succes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Cred ca exagerezi! Nu este vorba de increderea aia ... cu inselatul etc. Ci omul spune clar ca a trecut printr-o perioada proasta si sotia a simtit ca vorbeste la pereti. Acum rolurile s-au inversat, el a constientizat cam ce a stricat in relatia lor si vrea sa ii redevina cel mai bun prieten, confident, amant, sot. Bravo lui ca pune problema asa, pentru ca altfel va interveni raceala, necomunicarea si ... uite-asa intra dracul in casa. Bravo, tie, Sebi, ai primit sfaturi bune. Aplica-le si sa ne dai de stire!
onelia
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:44
De la: sebi1974, la data 2010-08-29 04:11:19Sintem imopreuna de mai bine de 10 ani.Am crescut impreuna copilul ei,din prima relatie.Personal am trecut printr-o perioada mai grea din punct de vedere financiar.Perioada destul de lunga ,recunosc{2 ani}.Nu reusem nicicum sa imi pastez un job.De aici,diverse discuti,nu tocmai placute,dar in limita bunului simt,fara injuri sau violete.Reactia mea a fost de izolare,lipsa de interes,pt ea,si treburile casnice.acum ,roata sa intors!ea este cea care nu mai vrea sa stie de mineSi doare ca dracu asta.Nu stiu daca a intervenit un al treilea personaj.Nu pot intelege,ce isi doreste de fapt.Bani?Iubire?Amindoua?Sau pe altul?Sint blocat,pur si simplu!Blocat rau.Pt ca,a fost prima si simgur din viata mea.Vreau sa mergem mai departe,impreuna,dar nu stiu cum sa fac asta!O idee,un sfat,poate de la cei cu mai multa experienta......



Am bagat de seama ca ai mai primit sfaturi pertinente si de la altii useri...nu am avut rabdare sa le citesc pe toate...dar,cel mai greu este sa urmezi un sfat...
La intrebarea, "cum poti castiga o incredere pierduta" primul impuls a fost sa-ti raspund: o incredere pierduta nu se poate recastiga...apoi citindu-ti topicul am meditat...si am ajuns la concluzia ca exista o cale...atata timp cat intre voi nu a intervenit o tertza persoana...sigur ca ea,in mod normal isi doreste si bani si iubire...fie barbat,fie femeie,cine nu vrea asa ceva? am inteles ca nu ati ajuns la strigaturi in discutiile avute...este mare lucru...
Cred ca primul lucru pe care trebuie sa-l faci,asa cum parca a mai zis cineva,este sa ai o discutie serioasa ,face to face , cu doamna...fiecare sa isi mexpuna punctul de vedere vizavi de relatia voastra ,inclusiv daca mai considera oportun o reconciliere...
si afland raspunsul ei vei putea stii ce ai de facut...
In final am o singura intrebare...spui ca ati crescut impreuna copilul ei...te-ai legat de el sufleteste?copilul s-a legat de tine?va fi determinant in hotararea ei...
garbo166122
Postat pe 21 Septembrie 2010 22:12
De la: Doara, la data 2010-09-07 19:36:27De ce atatea sfaturi inutile? Ce e rupt, rupt ramane.


De unde stii ca sunt inutile?crezi ca ce a fost, poate,valabil pentru tine' este valabil pentru toata lumea???
De unde stii ca este rupt si la el?ai vorbit cu sotia???
Doara nu esti vreo ghicitoare?!?
garbo166122
Postat pe 21 Septembrie 2010 22:22
te mananca rau,122?
preci
Postat pe 21 Septembrie 2010 22:24
De la: daniilia, la data 2010-09-07 11:07:28 Ii dovedesti ca o iubesti.Te-ai straduit prin comportamentul tau,sa dovedesti,prin fapte,ca nu o iubesti,timp de doi ani...mult.
Acum fa contrariul,ai sa rusesti,sigur.
Nu vrea bani,fiecare femeie vrea sa fie iubita,e punctul sensibil,unde doare cel mai tare,vezi,asa cum suferi tu acuma.
daca ai putea sa ii spui asta,ar fi foarte bine,pentru ca e una din dovezile de iubire,pe care trebuie sa le dai.
Ajuta in casa,adu-i flori,fii atent cu ea,ca si cum ai vrea sa o cuceresti,de la inceput.
Nu te descuraja,daca la inceput face fite,se razbuna ptrce a indurat.
daca a durut-o si pe ea rau,se va razbuna,prin cuvinte,sau mai stiu eu cum.
dar nu ceda,vei reusi.
Merita sa lupti,in viata,pentru orice vrei sa castigi.
de fapt,ce ne pica din cer,fara sa lupatm,in viata asta?
D


Daniila,inteligente sfaturi...o mica observatie as avea...n-as crede ca el s-a straduit timp de 2 ani sa-i dovedeasca ca nu o iubeste dar lipsa unui loc de munca este groaznica pt un barbat...din stalpul casei,cum erai considerat odata,te simti un gunoi,o piedica in calea familiei...cine a mancat painea sta ,stie ce spun...
garbo166122
Postat pe 21 Septembrie 2010 22:30
De la: preci, la data 2010-09-21 22:24:45te mananca rau,122?


am impresia ca mai mult te papa pe tine...sorry,nu obisnuiesc sa scarpin...
garbo166122
Postat pe 21 Septembrie 2010 22:32
De la: garbo095373, la data 2010-09-20 16:16:45Increderea pierduta ?nu o vei mai castiga niciodata !!!Rrau ca ai ajuns pana aici.eu am patit la fel si crede-ma ca orice face pentru mine nu va mai fi la fel niciodata.Nu vreau sa te descurajez ...El incearca acum orice dar odata ce ai ranit pe cineva si daca mai e si foarte sensibil.degeaba ORICE EFORT.. O femeie vrea un pic din fiecare si iubire si bani,mangaiere,ajutor in casa ,etc
Icearca sa-i areti ca o iubesti,surprinde-o cu un sarut .o imbratisare.pune-i o floare pe pat.cumparai ceva cei place,dimineata fa o cafea daca bea? .nimicuri din astea...depinde si de firea ei acum ocunosti mai bine decat oricine,invit-o la plimbare mergi cu ea la cumparaturi,iai plasa din mana ,pupai mana ar fi multe de facut... stiu eu? sa-ti mai vina si tie cate o ideiee mai traznita...incearca nu ai nimic de pierdut,,,,poate o recastigi,
succes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


373...poate nu ai patit la fel,nu generaliza,nu seamana o istorie cu alta,in fiecare sunt alti actori...
oricum,se pare ca esti o femeie delicata care stie ce sfaturi sa dea...as vrea sa te vad si pe alte topicuri...poate esti,dar cum eu sunt nou,nu te-am remarcat...
garbo166122
Postat pe 21 Septembrie 2010 22:39
De la: walkiria, la data 2010-08-30 12:49:01o discutie sincera cred ca ajuta cel mai mult.Teatrismele...si prefacatoriile de moment...nu ajuta cu nimic.Daca e o femeie inteligenta...va sesiza toate astea.Si sincer...in calitate de femeie ...nu as aprecia asta.Prefer omul asa cum este el....pentru a nu avea neplacuta surpriza...ca peste 1-2 ani...sa ma trezesc cu un alt om langa mine.Ori il iau asa rau/bun....cum este...ori nu-l mai iau deloc.Aceste simturi se acutizeaza de la o varsta(in cazul meu de pe la 20de ani....tinand cont ca am 24 ).....iar barbatii trebuie sa fie copii sa creada ca pot insela cu astfelde trucuri.
Deci...o discutie deschisa...in care sa va puneti la punct sentimentele...si posibillitatea de a continua relatia.Asta sunt...asta esti....punct si de la capat!!!
Doar asa exista sansa reabilitarii in fata unei persoane.


Acum mi-am amintit,pe tine te-am citit...dar ce tanara esti...si cata experienta emani...oricum,lasand la o parte gluma,asa este cum ai spus,ori la bal...ori la spital...
Tu,unde ai ajuns?!?
garbo166122
Postat pe 21 Septembrie 2010 22:44
De la: walkiria, la data 2010-08-30 12:49:01o discutie sincera cred ca ajuta cel mai mult.Teatrismele...si prefacatoriile de moment...nu ajuta cu nimic.Daca e o femeie inteligenta...va sesiza toate astea.Si sincer...in calitate de femeie ...nu as aprecia asta.Prefer omul asa cum este el....pentru a nu avea neplacuta surpriza...ca peste 1-2 ani...sa ma trezesc cu un alt om langa mine.Ori il iau asa rau/bun....cum este...ori nu-l mai iau deloc.Aceste simturi se acutizeaza de la o varsta(in cazul meu de pe la 20de ani....tinand cont ca am 24 ).....iar barbatii trebuie sa fie copii sa creada ca pot insela cu astfelde trucuri.
Deci...o discutie deschisa...in care sa va puneti la punct sentimentele...si posibillitatea de a continua relatia.Asta sunt...asta esti....punct si de la capat!!!
Doar asa exista sansa reabilitarii in fata unei persoane.



Nu era vorba de inselat cu "trucuri", ci de a cauta o cale prin care sa se poata face ascultat de ea. Intai trebuie batatorit drumul si apoi o provoci la discutie, nu asa ... dupa doi ani in care el a fost ceva mai indiferent, se trezeste ca vrea sa comunice "sincer" cu ea: adica ceva de genul "buna ziua, na-ti toporul! Stii .. hai sa vorbim sincer, eu asta sunt etc.". Ca poate sa faca si ea pe afurisita si sa nu vrea sa vorbeasca cu el. Ca sa ii accepte discutia si sa mai fie si sincera .... trebuie sa incepi usurel, nu sa intri cu "bocancii". Dar, precum ai spus, esti tanara ...
adnana66
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:13
De la: walkiria, la data 2010-08-30 12:49:01o discutie sincera cred ca ajuta cel mai mult.Teatrismele...si prefacatoriile de moment...nu ajuta cu nimic.Daca e o femeie inteligenta...va sesiza toate astea.Si sincer...in calitate de femeie ...nu as aprecia asta.Prefer omul asa cum este el....pentru a nu avea neplacuta surpriza...ca peste 1-2 ani...sa ma trezesc cu un alt om langa mine.Ori il iau asa rau/bun....cum este...ori nu-l mai iau deloc.Aceste simturi se acutizeaza de la o varsta(in cazul meu de pe la 20de ani....tinand cont ca am 24 ).....iar barbatii trebuie sa fie copii sa creada ca pot insela cu astfelde trucuri.
Deci...o discutie deschisa...in care sa va puneti la punct sentimentele...si posibillitatea de a continua relatia.Asta sunt...asta esti....punct si de la capat!!!
Doar asa exista sansa reabilitarii in fata unei persoane.



Nu era vorba de inselat cu "trucuri", ci de a cauta o cale prin care sa se poata face ascultat de ea. Intai trebuie batatorit drumul si apoi o provoci la discutie, nu asa ... dupa doi ani in care el a fost ceva mai indiferent, se trezeste ca vrea sa comunice "sincer" cu ea: adica ceva de genul "buna ziua, na-ti toporul! Stii .. hai sa vorbim sincer, eu asta sunt etc.". Ca poate sa faca si ea pe afurisita si sa nu vrea sa vorbeasca cu el. Ca sa ii accepte discutia si sa mai fie si sincera .... trebuie sa incepi usurel, nu sa intri cu "bocancii". Dar, precum ai spus, esti tanara ...
adnana66
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:13
De la: walkiria, la data 2010-08-30 12:49:01o discutie sincera cred ca ajuta cel mai mult.Teatrismele...si prefacatoriile de moment...nu ajuta cu nimic.Daca e o femeie inteligenta...va sesiza toate astea.Si sincer...in calitate de femeie ...nu as aprecia asta.Prefer omul asa cum este el....pentru a nu avea neplacuta surpriza...ca peste 1-2 ani...sa ma trezesc cu un alt om langa mine.Ori il iau asa rau/bun....cum este...ori nu-l mai iau deloc.Aceste simturi se acutizeaza de la o varsta(in cazul meu de pe la 20de ani....tinand cont ca am 24 ).....iar barbatii trebuie sa fie copii sa creada ca pot insela cu astfelde trucuri.
Deci...o discutie deschisa...in care sa va puneti la punct sentimentele...si posibillitatea de a continua relatia.Asta sunt...asta esti....punct si de la capat!!!
Doar asa exista sansa reabilitarii in fata unei persoane.



Nu era vorba de inselat cu "trucuri", ci de a cauta o cale prin care sa se poata face ascultat de ea. Intai trebuie batatorit drumul si apoi o provoci la discutie, nu asa ... dupa doi ani in care el a fost ceva mai indiferent, se trezeste ca vrea sa comunice "sincer" cu ea: adica ceva de genul "buna ziua, na-ti toporul! Stii .. hai sa vorbim sincer, eu asta sunt etc.". Ca poate sa faca si ea pe afurisita si sa nu vrea sa vorbeasca cu el. Ca sa ii accepte discutia si sa mai fie si sincera .... trebuie sa incepi usurel, nu sa intri cu "bocancii". Dar, precum ai spus, esti tanara ...
adnana66
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:14
Brrrr ... hold your horses ...
anakin
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:35
garbo074997
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:37
adnana,esti cumva balbaita?d'aia ai postat de trei ori?!?
garbo166122
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:38
Nu sunt balbaita, dar mi se blocase calculatorul si tot faceam click si iote, cand deschisei vazui ca o luasem la galop (dupa reactia lui Anakin). Bine ca nu mi-am rupt tocurile ..
adnana66
Postat pe 22 Septembrie 2010 14:38
Haide, bre, ca am vrut sa iti dau o mana d ajutor si sa iti opresc postalionul
anakin
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc,desi el este bagabond.. 22 De la: Rha 29 Iunie 2010 17:13
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
nu- stiu daca il mai iubesc si nu stiu daca il mai vreau langa mine!!! 20 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:54
mi am inselat barbatul! 229 De la: gabrielahapy 21 Iunie 2016 12:10
Setari Cookie-uri