"e vina mea, nu a ta"

BUNA, incearca sa faci diferenta intre iubire si obsesie, de ce sa fii obsedata de el , nu te gindesti la tine deloc ? nu te vezi ca inca esti tinara si ai tot viitorul inainte ? copii tai sunt pe primul loc intre tine si el , i-a incearca sa te aranjezi un pic , sa iti faci un lok nou , altfel decit de stie el , fii cu frumntea sus , nu mai tremura in fata lui ., injosestel cind ai okazia , trateazal cu indiferenta cind vrea atentie , fa-l sa-si vada si defectele lui, ca nui mai perfect ca tine , aratai ca pt tine el a fost un sot , si nu un dumnezeu , iar copiilor nu le trebuie un tata ca el iresponsabil , si las , . Parerea me e ca vezi-ti de viata ta personala daca ai cum si a copiilor , apoi fa tot posibilul si afla legal ce drepturi ai in casa aia tu , sau copii tai sa nu te trezesti pe afara , apoi da divort si lasa-l cu mandra lui , ia-i si pesie alimentara sa nu mai huzureasca , lasand tot greul sa-l duci tu . aratai apoi ca esti o femeie capabila si de alta relatie , si nu esti ceea ce el te considera o ,, expirata,, ..SUCCES...
johnson_35
Postat pe 30 August 2010 16:54
cu toate astea mai trebuie sa va spun ca eu tot il astept, ca astept sa se termine acest vis urat.

438!!! acest vis urat nu se va termina
sentimentele lui pt tine da!!
acelea s au terminat

dar...
cand dumnezeu inchide o usa,undeva,deschide o fereastra
gaseste acea fereastra ca sa fii fericita

trebuie doar sa o gasesti

si inca ceva
usa...las-o asa inchisa...
LILO
Postat pe 30 August 2010 17:00
Daniilia, cum sa gaseasca un preot sa o ajute cu copiii? Sa-i creasca el? Ma spargeti frate cu preotimea asta. Preotii sunt raspunsul la toate problemele voastre. Gasiti unul si se rezolva tot. Ma doare capul.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sa nu uitam ca si preotii cer bani si cu banii care ii da le preotii le cumpara la copii ceva de care au nevoie. Sa ma ierte Dumnezeu dar daca nu arunci cu banul nici preotul nu te asculta .
ines_kidz
Postat pe 1 Septembrie 2010 15:17
NU TE MERITA!!!!!!!! SI E PACAT CA MAI EXISTA SI ASTFEL DE NENOROCITI PE LUMEA ASTA,TI-AU MAI RAMAS COPIII,IUBESTE-I SI OFERA-LE CE AI MAI BUN,NU-I LASA SA TE VADA SUFERIND SI CEL MAI IMPORTANT: NU TE INTOARCE LA EL ORICE AR FI SI ORICE AR FACE
pissy29
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:12
AH ADUNA-TE SI REVINO CU PICIOARELE PE PAMANT .....VIATA NU-I MEREU FRUMOASA .....BARBATII GASESC MEREU MOTIV DE DESPARTIRE ....NU TE MERITA DAR DE CE NU II LASI LUI COPII SA VADA SI EL CE RESPONSABILITATE ESTE SI VAZAND DORINTA TA DE A FI LIBERA IL VA MACINA SIGUR ,,,,,,, TIMP[UL LE REZOLVA PE TOATE NU TE GRABI CU DIVORTUL ..........ARE O RATACIRE DAR NU TREBUIE SA II ARATI CA IL ASTEPTI VEDETI DE TREBURILE SI FA-TE FRUMOASA ...........O SA VINA SA VADA DACA ESTI TERMINATA DUPA EL ...SAU DACA EL TREBUIE SA FIE DUPA TINE ...........ARATA-I CA VIATA MERGE INAINTE SEXY SI FRUMOASA SI FARA EL ........SI VA VENI IN GENUNCHI LA TINE
TE PUPAM
Lory07
Postat pe 8 Septembrie 2010 15:33
e vina mea cu ALEX
garbo107589
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:34
e vina mea ,ALEX
garbo107589
Postat pe 14 Septembrie 2010 18:20
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-29 16:43:40MERGETI LA UN PSIHOLOG ( MAI MULT PT EL CA TU ESTI INTREAGA LA MINTE)

Nu e nevoie sa urli ca sa te faci inteleasa din prima. Am reusit sa pricep ca tu ii consideri pe cei ce merg la psiholog niste dusi cu capul. Oare asa sa fie?!
blue33
Postat pe 15 Septembrie 2010 09:38
e vina mea
garbo107589
Postat pe 15 Septembrie 2010 18:35




===================
office_salinasusesi_ro
Postat pe 15 Septembrie 2010 22:56
De la: blue33, la data 2010-09-15 09:38:31
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-29 16:43:40MERGETI LA UN PSIHOLOG ( MAI MULT PT EL CA TU ESTI INTREAGA LA MINTE)

Nu e nevoie sa urli ca sa te faci inteleasa din prima. Am reusit sa pricep ca tu ii consideri pe cei ce merg la psiholog niste dusi cu capul. Oare asa sa fie?!


AIA DUSI CU CAPUL SE DUC LA NEBUNI
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/2190/2190574fn3i4w27jk.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 15 Septembrie 2010 23:58
e vina mea,din cauza prejudecatilor
garbo107589
Postat pe 16 Septembrie 2010 17:04
Draga mea "mqavrila56" am vazut ca te-ai oferit pentru a ajuta . Daca poti as dori si eu consiliere. Poate gasesti timp sa discutam . Am o situatie grea si mi-ai fi de mare ajutor cu niste sfaturi juridice. Multumesc.
dearest
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:55
Buna, am citit un articol interesant si dragut despre cum sa ne revenim dintr-un divort sau o despartire, vi-l recomand si voua. Pe mine m-a inveselit un pic. Pupici
http://www.afladespre.ro/cum-ne-revenim-dupa-divort-1024.htm
garbo171197
Postat pe 8 Octombrie 2010 23:56
Pentru un barbat esti tare cu sfaturile. DAR AI DREPTATE. Mami, daca a reluat legatura cu madam, chiar daca s-ar intoarce la tine (PENTRU CE DOAMNE IARTA-MA IL VREI INAPOI, ESTI ULTIMUL GUNOI?) ar relua legaura cu tanti, din,nou si din nou. Copii cresc, iti trece viata. Acum esti tanara, poti gasi pe cineva. Mi s-a intamplat la fel, dar am gresit si l-am reprimit, si a facut-o din nou, intre timp mi s-a dus viata, nu am ramas nici macar cu copil. Ai copii si pentru ei, ai grija la divort, ia legatura cu avocatul si poate ai si tu drepturi la asa unde ai muncit atatia ani. Dar niciodata, niciodata nu le nega partea materiala din partea lui, da-l in judecata, daca nu are servici oricum trebuie sa platesca la salariul minim un comision pentru copii. Sa ii dea tani daca el nu are, DA SUNT BANII COPIILOR TAI. Chiar a mama, nu ai dreptul sa le refuzi pensia alimentara, pentru ca inca ti-e draga si alte bazaconii. Trebuie sa iei de la el banii pentru copii pe care i-a facut. Ai luat o hotarare buna si ramai cu ea.
gabyvaly1
Postat pe 6 Decembrie 2010 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor 20 De la: eu_geminy 4 Iunie 2011 11:33
CAUT BARBAT SAU FEMEIE CU BANI MULTII SI ZILE PUTIN,ASTEPT OFERTA 35 De la: tutankhamon 21 Iulie 2009 11:46
Vreau sa divortez 33 De la: moldoalina 13 Februarie 2011 20:57
drept dupa divort 4 De la: iuliana_sava 3 Decembrie 2011 22:54
ce stiti despre partajul de dupa divort ? 20 De la: me_also 18 Iunie 2013 05:32
Setari Cookie-uri