oare barbatii pot fi fideli dupa casatorie?

...alt toapic, acelai sobect...io merg la toapicu foros-rezistent al lui florinache ca acolo s-o trcut i d predicat...
daria_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 21:59
...alt toapic, acelai sobect...io merg la toapicu foros-rezistent al lui florinache ca acolo s-o trcut i d predicat...
daria_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 22:00
...sori...garbo mi-o luat postarea de doua ori...
daria_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 22:01
bre..,"dupa" casatorie..,nu mai au de ce...,"in timpul"..,mai sunt si din astia...
roby_cado
Postat pe 1 Noiembrie 2010 22:05
da asa e
166116maryeta
Postat pe 2 Noiembrie 2010 21:57
Conform unor postari pe net, urmatoarea intrebare ar fi fost pusa la un examen de fizica la Universitatea din Liverpool. Raspunsul dat de unul dintre studenti a fost atat de profund" incat profesorul l-a impartasit colegilor sai, iar astfel am ajuns si noi sa avem placerea de a-l cunoaste.



Intrebare suplimentara:

Este iadul exoterm (emite caldura) sau endoterm (absoarbe caldura)?



Pentru a-si demonstra opinia, cei mai multi studenti au folosit legea lui Boyle, care spune ca un gaz se raceste atunci cand se extinde si se incalzeste atunci cand este comprimat, sau ceva similar.



Insa unul dintre studenti a scris urmatoarele:

In primul rand, trebuie sa cunoastem cum se schimba masa iadului in timp. Asadar, trebuie sa cunoastem rata cu care sufletele intra in iad comparativ cu rata celor care pleaca din iad.

Cred ca putem sa presupunem cu destul de multa siguranta ca, odata ce un suflet ajunge in iad, nu mai iese niciodata. Prin urmare, nici un suflet nu iese din iad.

In ceea ce priveste rata celor care intra, sa ne uitam la diferitele religii care exista astazi in lume. Cele mai multe dintre aceste religii spun ca, daca nu esti un membru al lor, vei ajunge in iad. Dat fiind ca existe mai mult de o singura asemenea religie si cum oamenii nu sunt membrii mai multor religii simultan, putem sa facem estimarea ca toate sufletele merg in iad.

Date fiind ratele nasterilor si deceselor, putem sa spunem ca numarul sufletelor din iad creste exponential.

Acum trebuie sa ne uitam la volumul iadului. Din cauza ca legea lui Boyle spune ca, pentru ca temperatura in iad sa ramana constanta, volumul iadului trebuie sa creasca proportional cu numarul sufletelor care intra. Acest lucru arata ca sunt doua posibilitati:

(1) Daca iadul se extinde cu o rata mai mica decat cea cu care intra sufletele in el, atunci temperatura si presiunea in iad vor creste atat de mult incat pana la urma se va declansa tot iadul pe pamant.

(2) Daca iadul se extinde cu o rata mai mare decat cea cu care intra sufletele in el, atunci temperatura si presiunea vor scadea pana cand o sa inghete iadul. Asadar, care din ele este?

Daca acceptam postulatul pe care mi l-a dat Sandra in primul an de facultate, "o sa inghete iadul inainte sa ma culc cu tine" si tinand cont de faptul ca m-am culcat cu ea azi-noapte, atunci ipoteza a doua trebuie sa fie cea corecta.

Prin urmare, sunt sigur ca iadul este endoterm si ca a inghetat deja.

Corolarul acestei teorii este ca, din moment ce iadul a inghetat, rezulta ca nu mai accepta nici un suflet si a disparut...ramanand numai Raiul, ceea ce, prin urmare dovedeste existenta unei fiinte divine - ceea ce explica de ce, noaptea trecuta, Sandra striga:

Dumnezeule!



Acest student a fost singurul care a luat nota 10.
garbo120005
Postat pe 3 Noiembrie 2010 14:36

p'asta n-o stiam....
preci
Postat pe 3 Noiembrie 2010 22:00


nici IO....
LILO
Postat pe 3 Noiembrie 2010 22:07
mi-a placut
persidadamian
Postat pe 3 Noiembrie 2010 23:31

sa te cred...sa nu te cred...

vezi ca jumulesc o margareta
LILO
Postat pe 4 Noiembrie 2010 04:41
nu
garbo171675
Postat pe 4 Noiembrie 2010 07:44
asea,bre...
transant,ce dreaq?!
topic inchis
preci
Postat pe 4 Noiembrie 2010 20:39
destept baiet
Freya_
Postat pe 4 Noiembrie 2010 20:42
daaa, e buna! o primisem pa mail acu ceva anishori
dar e la fel de spumoasa si acum!
Thor_again
Postat pe 4 Noiembrie 2010 20:48
sampania?!
preci
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:17
De la: preci, la data 2010-11-05 20:17:30sampania?!
si eu vreau sampanie te rooooooooog
floare_cu_colti
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:22
thorele...
baga dreaq o perfuzie cu shampon d'ala,nu vezi ca plange fetele dupa alcoale?
preci
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:25
preci eu stau cu paharu-n mana toarna o data sampania daca ai desfacut sticla
tusi_Oli
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:27
io cred ca avea un prof misto de termodinamica si care pe deasupra nici nu era tocmai tinerel.
altfel ,daca ma gandesc la urmatoarele:
1ca "a lucrat "ceva baiatul s-o convinga pe Sanda de calitatile lui
2. daca a meritat pot spune ca Sanda nu era o fata oarecare ...si
3.fiind usor de remarcat era si o posibila cucerire pt un prof. mai tinerel .

acestea fiind zise nu cred ca demonstratia oricat de originala ar fi fost ar fi avut aceeasi "trecere".
bluelight
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:28
005,ce este iadul?poti sa definesti?viata de pe pamant ti se pare rai?ce este raiul?putem noi defini,lucruri necunoscute de nimeni,nevazute?nu am nevoie de explicatii din biblie.stii dece ?pt ca nu poti spune cu certitudine aparitia bibliilor.nimeni nu pate arata o dovada sigura.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hartuirea la locul de munca, inteligenta strica.... 694 De la: fleurdelis 25 Februarie 2010 12:46
concurs - voucher 400 lei 1 De la: pollet_a 27 August 2012 22:34
ce ciudata e viata 32 De la: garbo039428 4 Septembrie 2012 18:49
Relatii dintre rase diferite 162 De la: diannadanciu 14 Ianuarie 2011 02:33
eu berbec , el vervec 13 De la: anakin 10 Septembrie 2010 10:12
Setari Cookie-uri