Eu una cred,,ca poate la oameni le este rusine sa isi arate fata adevarata pt ca nu sunt multumiti de ei insusi

Pt ca un om sa fie sincer,,trebuie sa inceapa sa isi puna ordine in gandire...Oamenii nu inteleg poate ce inseamna faptul de a fii sincer..A fii sincer nu inseamna ca trebuie sa povestesti totul despre tine care te dezavantajeaza....Poti sa fii un om sincer,,dar sa fii diplomat,fara sa recurgi la minciuni in rezolvarea unei probleme..Pt ca stiu ca multi oameni gandesc ca,,daca esti sincer esti considerat prost....Nu este chiar asa,,asa vorbesc oamenii frustrati care au avut de suferit,,,pt ca poate au fost prea deschisi cu persoane care nu merita asta....Pt ca sunt si oameni rai si oameni care merita sa fie respectati....Poti sa fii un om sincer,,dar sa fii precaut,sa fii selectiv..Pt ca daca recurgi la minciuni,,risti ca toata lumea sa isi piarda increderea in tine...Decat sa minti,,mai bine nu raspunzi...oamenii care nu sunt sinceri,,dar nu inseamna ca daca esti sincer,,,trebuie sa iti deschizi inima oricui..Poti fii un om sincer,,dar sa fii precaut si sa fii selectiv....Sa pastrezi distanta daca simti ca un om,,nu ar fii in ordine cu el..Ca uite astfel iti poti pastra calitatile morale si sa nu devii un om frustrat

xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:40
parca te suparasi. acu, te-ai razgandit? iar ti-a trecut ceva prin cap?
si_totusi
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:06
mdea, si doar a promis aseara ca nu mai intra 3 luni

ar fi fost prea frumos
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:17
offf, iara, alt topic pleaca odata piaza rea
anmari
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:23
Irina, daca nu-ti este rusine cu adevarata ta fata, si esti multumita de tine, incepe prin a-ti posta la avatar poza personala. Apoi , pune-ti status si fa-ti cativa prieteni. Chiar daca nu multi , dar macar cativa ca sa verifici cine adera la ideile tale. Daca , insa, vei vedea ca nu adera nimeni, cred ca ai o problema: sau ideile tale nu sunt bune, sau modul in care le prezinti, nu e unul tocmai reusit! Incearca si mai vorbim apoi...Succes !!
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:53
mada, daca si-ar pune poaza reala la avatar, am pica toti pe spate, asculta la mine...

io, ca batman...zic ca e barbat
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 12:48
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 12:48:38mada, daca si-ar pune poaza reala la avatar, am pica toti pe spate, asculta la mine...

io, ca batman...zic ca e barbat


...SI ATUNCI CUM DE ZICE CA BARBATII SUNT PORCI?
Sau ca umbla doar sa seduca fetele cinstite?
E o enigma greu de dezlegat!
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:10
de cand zic eu ca acest cont e ciudat?

exista 2 variante pentru astfel de oameni - vorbesc la modul general:

1. oligofrenia. - aici, nu comentez ca nu e necesar
2. un fel de distractie pe nervii altora- iar nu comentez ca este tot o dovada de incapacitate . ma refer la bunul simt, la modul de gandire, la modul de e interactiona, la ceea ce se numeste"omul din noi".
si_totusi
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:25
totushel, iti amintesti cand le-ai jucat tu renghiul ala la useri, cu garvo, garto, nush cat? ioi, ce-am ras atunci...he, he, he...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:40
wif, atunci ca niciodata, se gasise andra sa faca ordine. ca aveam de gand sa mai continui vreo 2 zile
culmea e ca piku, care ma stia de vreo 6 ani, nu ma recunoscuse. el a luat-o cel mai tare pe cocoasa

da a tacut irina? a tacut. si ea se mira
si_totusi
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:43
io nu...am mirosit imediat ceva

michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:44
stiu. de asta ti-am si zis sa taci
si_totusi
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:47
stiu

vorba ta...atunci a gasit-o pe andra sa faca curatenie prin coante
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:49
pai, da. nu a facut asta pana atunci, nici de atunci pana acum. si culmea; am vorbit exact ca irina.

asta mi-a pus niste semne de intrebare
si_totusi
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:53
da totushel, pana si cele 4 puncte puncte le puneai ca ea...

auzi, am dat o raita pe la toapicul ala cu adminii garbo...zici ca-i valea plangerii acolo, si nimic
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 13:59
astia-s intr-o vacanta continua.
si_totusi
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:02
de cand tot sper sa dau si eu peste topicul ala, pt o repriza de ras, da' nu-l gaseste nimeni!
zambila
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:03
meri la top 5...am mai pus aseara o chifteluta
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:04
nu gasesc top 5
zambila
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:17
la diete...altele...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:22
Incerc sa caut si eu topicul ala. Eu n-am prins acele vremuri!
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:41
iote linku'

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/4990/Din-putul-gandirii-Garbo-Top-Five/Din-putul-gandirii-Garbo-Top-Five-pagina-12.html

si mada...ia-l de la prima pagina, ca merita
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:44
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 14:44:57iote linku'

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/4990/Din-putul-gandirii-Garbo-Top-Five/Din-putul-gandirii-Garbo-Top-Five-pagina-12.html

si mada...ia-l de la prima pagina, ca merita


Mersi! Deja ram hat departe si tot nu am dat de el!
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:49
io is wifa, za bitch, deh...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 14:55
ce faci, mada? te distrezi?
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce toti oamenii cauta oameni buni..Dar ei nu vor sa fie buni? 138 De la: luptatoareacurajoasa 7 Mai 2010 11:54
cum faci?stiti.......? 35 De la: estela 13 Iunie 2011 01:21
cum sa il aduc langa mine? 176 De la: godoblete 15 Mai 2010 09:33
Ce se mai intampla prin Moldova?? 28 De la: Iryna_Iry 10 Ianuarie 2013 21:10
Cum sa traiesti momente de fericire in pat? 90 De la: pantera_neagra 23 Aprilie 2010 17:38
Setari Cookie-uri