cum se cuceresc barbatii?

De la: fleurdelis, la data 2010-08-14 19:46:08ce hota a cotoroantelor spui tu acolo liloo?>>
au si aragaz mai>>




au si aragaz...ca sunt emancipate!!!
dar am GRSEIT
...si..m-am corectat

LILO
Postat pe 14 August 2010 19:56
Imi cer scuze Guasaria, din comentariile tale mie imi pareai o feminista, se pare ca m-am inselat...

FILFIZON in acceptiunea mea este un barbat care isi acorda o atentie deodebita aspectului sau fizic , parfumuri, manichiura ingrijita deseori lacuita ( eu nu am nevoie ptr ca am un exces de calciu si astfel unghiile mele lucesc si fara sa aplic lac pe ele),chiar epilat pe piept si abdomen ceea ce pe caldurile astea consider ca este absolut necesar ptr un barbat care se respecta,asta in ceea ce priveste aspectul fizic, in ceea ce priveste partea intelectuala, trebuie sa fie un barbat care stie sa prepare o "delicatesa culinara" iubitei/sotie/prietenei la un moment special,sa nu fie strain de bucatarie pentru ca exista momente in care partenera de cuplu se va afla in imposibilitatea de a face acest task,sau cel mai des si important sa stie sa aprecieze /evalueze mancare gatita de partenera ,sa stie sa aleaga vinul potrivit la meniul potrivit, sa stie sa se imbrace bine si aici nu ma refer sa se imbrace de la " firma" cum vad si aud la tot felul de urangutani ca se lauda, ci sa se imbrace cu bun gust in concordantza cu tipul si momentul zilei in care are loc o intalnire fie de "amore" fie in interes de afaceri ,iar cand vine vorba despe discutzii, sa fie capabil sa vorbeasca despre diverse domenii cum ar fi pictura,beletristica,arta,ma rog subiecte in general abordate de genul feminin chiar daca el barbatul este un inginer electrotehnist,sau o alta meserie tehnica.

DOMINAT DAR NU PREA , m-am referit cum bine a sesizat si Guasaria, ca daca este vorba despre ce draperii, ce culoare sa aiba camera nu stiu care , sau ce mancare , sau unde sa mergem in vacantza , femeia are mana libera , ea este sefa pentru astfel de decizii,Daca vine vorba despre modul in care cheltuim banii din viitor sa cum sa investim banii in educatia copiilor ,ce proprietati sa achizitionam ,etc,eu/barbatul hotarasc in proprotie de 80% , 20 % negociem.
Si ca sa fiu si un pic mai picant ,in pat imi place sa fiu dominat de femeie, probabil pentru ca restul zilei eu sunt nevoit sa iau decizii pentru altzii...
romanticul_pragmatic
Postat pe 14 August 2010 20:49
Guasario...
te cheama unu' sa-i bagi tocu'n jugulara,mami...
preci
Postat pe 14 August 2010 20:53


COOOOREEECT!!!!



LILO
Postat pe 14 August 2010 20:54
...poi...nu-I

nici ROMANTIC
si nici pragmatic

ii scapa sensul acestor "notiuni"

si de Q sa nu se ia nimeni

ii pretena MEA

claaar??
LILO
Postat pe 14 August 2010 20:57
toata lumea stie!!!
ca o femeie gospodareste mult mai bine resursele pe care le are pt"indestularea" familiei

nu esti romantic
esti egoisto-tiran asta esti

sau nu stiu ce sa cred
sa te lasi dominat de femeie in pat

poi ce legumita esti???
LILO
Postat pe 14 August 2010 21:01
De la: LILO, la data 2010-08-14 19:56:32
De la: fleurdelis, la data 2010-08-14 19:46:08ce hota a cotoroantelor spui tu acolo liloo?>>
au si aragaz mai>>




au si aragaz...ca sunt emancipate!!!
dar am GRSEIT
...si..m-am corectat



fleurdelis
Postat pe 14 August 2010 21:02


no, eu ma jur ca las barbatu'sa fie factorul decizional. Nu-s feminista deloc. Da'deloc.
Da' poa'sa fie factor decizional cu o conditie: aia mentionata anterior. Sa il duca brainu' mai mult decit pe mine.

Altfel s-ar putea sa domin cam tare. Si sa doara la un moment dat.


quasaria
Postat pe 14 August 2010 21:10
De la: quasaria, la data 2010-08-14 21:10:20

no, eu ma jur ca las barbatu'sa fie factorul decizional. Nu-s feminista deloc. Da'deloc.
Da' poa'sa fie factor decizional cu o conditie: aia mentionata anterior. Sa il duca brainu' mai mult decit pe mine.

Altfel s-ar putea sa domin cam tare. Si sa doara la un moment dat.


[/quote

Modesto...nu te doare?!?modestia...vreau sa zic....
mark_
Postat pe 15 August 2010 01:37
q cu rabdadare gasim barbat puternic........si dominatr zici da? in bucatarie dormitor.....
garbo074997
Postat pe 15 August 2010 01:41
De la: romanticul_pragmatic, la data 2010-08-14 20:49:50Imi cer scuze Guasaria, din comentariile tale mie imi pareai o feminista, se pare ca m-am inselat...

FILFIZON in acceptiunea mea este un barbat care isi acorda o atentie deodebita aspectului sau fizic , parfumuri, manichiura ingrijita deseori lacuita ( eu nu am nevoie ptr ca am un exces de calciu si astfel unghiile mele lucesc si fara sa aplic lac pe ele),chiar epilat pe piept si abdomen ceea ce pe caldurile astea consider ca este absolut necesar ptr un barbat care se respecta,asta in ceea ce priveste aspectul fizic, in ceea ce priveste partea intelectuala, trebuie sa fie un barbat care stie sa prepare o "delicatesa culinara" iubitei/sotie/prietenei la un moment special,sa nu fie strain de bucatarie pentru ca exista momente in care partenera de cuplu se va afla in imposibilitatea de a face acest task,sau cel mai des si important sa stie sa aprecieze /evalueze mancare gatita de partenera ,sa stie sa aleaga vinul potrivit la meniul potrivit, sa stie sa se imbrace bine si aici nu ma refer sa se imbrace de la " firma" cum vad si aud la tot felul de urangutani ca se lauda, ci sa se imbrace cu bun gust in concordantza cu tipul si momentul zilei in care are loc o intalnire fie de "amore" fie in interes de afaceri ,iar cand vine vorba despe discutzii, sa fie capabil sa vorbeasca despre diverse domenii cum ar fi pictura,beletristica,arta,ma rog subiecte in general abordate de genul feminin chiar daca el barbatul este un inginer electrotehnist,sau o alta meserie tehnica.

DOMINAT DAR NU PREA , m-am referit cum bine a sesizat si Guasaria, ca daca este vorba despre ce draperii, ce culoare sa aiba camera nu stiu care , sau ce mancare , sau unde sa mergem in vacantza , femeia are mana libera , ea este sefa pentru astfel de decizii,Daca vine vorba despre modul in care cheltuim banii din viitor sa cum sa investim banii in educatia copiilor ,ce proprietati sa achizitionam ,etc,eu/barbatul hotarasc in proprotie de 80% , 20 % negociem.
Si ca sa fiu si un pic mai picant ,in pat imi place sa fiu dominat de femeie, probabil pentru ca restul zilei eu sunt nevoit sa iau decizii pentru altzii... mie mi se pare ca vrea sa o profite bre ...........si el sa stea precum sultanu
garbo074997
Postat pe 15 August 2010 01:44
roxy tu ?silentios stampa?
garbo074997
Postat pe 15 August 2010 01:57
io is putin pacatoasa sant un pic feminista
garbo074997
Postat pe 15 August 2010 01:59
De la: gliani, la data 2010-07-27 14:36:44...depinde pe care...aia saraci...ori aia cu cascaval.... ...ultimii..e mai greu... e mai iportanti... aia saracii nu merita ...sa-i cuceresti...


MDA aia saraci ce au?....ca ofera realitatea de azi?....ce te face fericita daca te duce intr-un mall si te linisteste q un suc...sau te duce in ap. lui si te incanta q o lumina mai aia speciala care invarti de o rotita si se stinge becul ritmic,,,,ce e nou in viata ta?...zi-ne si noua ...poate suntem curiosi sau esti curioasa de noutati...dar ai stat vreodata 1 min in viata ta sa teprivesti k esti un OM....ca noi toti...nu altceva...ce te face mai importanta decat mine...decat ceilalti fara constitutia anatomica....ci vestimentar vorbind?...imi poti raspunde...dar cu o rugaminte....FI SINCERA...sti cum?...doar daca vrei
dreamx2ooo
Postat pe 15 August 2010 02:50
Ca sa cucerestti un barbat trebuie sa fii originala, spontana, amuzanta si fff buna la pat !
Julie_Jolie
Postat pe 15 August 2010 03:12
Eu am cucerit multi barbasti ,dar numai onnline ....mi s-a intam,plat si in viata reala dar eu nu vreau sex...inainte de casatorie...Sunt de moda veche ,traditionala....
Acum am un prieten englez online care mi-a promis ca in octombrie vine la mine si vrea sa ne casatorim...Eiii...voi vedea eu daca e sincer sau nu....
Intotdeauna am fost innebuinita dupa americani ....si unde sa-i gaesc decat pe net?Nu maica nu am platit nicit un site matrimonial caci am avut probleme de sanatate mari...As vrea sa fie ceva spontan,de la Dumnezeu cum se spune ...On line sunt mai libera ,timiditatea imi dispare brusc....
Vreau sa marturisesc necajita ca am 43 de ani si de i an sunt la menopauza ,iau si antipsihotice de la 20 de ani...Nu mai avea copii decat in vitro ...Avantaj eu ,pentru ca u vor mosteni materialul meu genetic nesanatos.
Barbatii se cuceresc usor prin sex ,in facultate ceele mai proaste fete s-au maritat primele si din dragoste mareee ....
Cristiania
Postat pe 15 August 2010 05:11
Din nefericire, avem nevoie de ei, si ei de noi. Deci chiar daca nu- s foarte sigura cred ca,
in principiu reteta este urmatorea:
trebuie sa-l lauzi cu orice ocazie, sa te prefaci interesata de munca lui, sa-l admiri si sa-i lauzi performantele sexuale, sa-l faci KO cu o cina pregatita de tine (ca sa ajungi la inima unui barbat trebuie mai intai sa ajungi la stomacul lui), sa-l perpelesti la foc mic......................daca-i oferi totul pe tava, in foarte scurt timp n-o sa mai prezinti interes, sa-l faci sa descopere in fiecare zi o alta femeie. Reinventeaza-te. In principiu n-au nevoie decat de papa, bere si sex. Succese

Cu drag,
Cristiana
kisa77
Postat pe 15 August 2010 05:15
Imi place cum gandesti !!!
garbo115329_camy
Postat pe 15 August 2010 05:37
Corect !!! Ai perfecta dreptate !!! Fara sentiment nimic nu are sens !!!
garbo115329_camy
Postat pe 15 August 2010 05:48
Cum se cuceresc barbatii...
Cu cat te lasi mai greu cucerita...si apoi DA ...da-i fiarei sa manance...
simobella
Postat pe 15 August 2010 07:23
`mneatza!!!!..iote ca...am gasit topicu` asta...si ma gandeam ca vad fo` reteta de cucerit...sa stiu s-o contracarez!!!!
da...din cate comenturi sant...n-am vazut sa fie fo` reteta demna de urmat...asa ca...nush` cum sa ma feresc!!
si...cata lume...nene...care mai de care!!!
ovidiu42
Postat pe 15 August 2010 07:24
Cristinanina, m-am uitat putin la avatarul tau, ca sa-ti citesc postarile. semeni icu irina in modul de a gandi.

ce prieteni sunt aceea de pe net? ce dragoste poate exista pe chat?

si apoi, sa astepti sa faci 40 de ani ca sa apara fat-frumosul -american -cu bani?



oare JR s-o mai fi insurat sau e liber de contract?

si_totusi
Postat pe 15 August 2010 07:49
parerea mea e ca trebuie sa fie ceva natural din partea amandurora...o privire bine aruncata,o discutie interesanta cu care sa ii dai de inteles anumite lucruri.
daca te chinui prea mult sa il cuceresti o sa se plictiseasca de tine pana termini,sau o sa considere ca te chinui prea mult...
lov32smil3
Postat pe 15 August 2010 09:40
eu zic ca nu noi trebuie sa cucerim barbatii
garbo106212
Postat pe 15 August 2010 10:15
Nu intelege de unde pana unde reiese ca eu as fi un egist in primul rand si in al doilea rand un tiran? pai ce domn'soara daca barabatul ia decizile inseamna ca e un tiran... si apoi ofemeie inteligenta nu va accepta niciodata sa se cupleze cu un barbat mai inteligent decat ea (pot fi si exceptii), tocmai pentru ca nu ar mai putea ea sa domine relatia .
S i ce este rau in a te lasa dominat in pat? M-am saturat de ipocriti de genul asta , domn'e eu nu,niciodata, nu mi-am dorit cutare sau cutare doar pentru ca este un subiect tabu...

Imi place modul in care gandeste Guasaria , dar nu am nici o intentie amoroasa cu dansa...doar o respect.

p.s:"Femeile care imi plac mie, nu ma plac pe mine, iar femeile care ma plac pe mine nu le plac eu"
romanticul_pragmatic
Postat pe 15 August 2010 11:04
Si pseudonimul ales de mine , este un non-sens, nu poti sa fi romantic si in acelas timp un pragmatic ...asta ptr acele don'soae care incearca sa ma citeasca dupa pseudonim.

Vad ca multi din cei ce posteaza aici nu au o poza a lor personala, iar daca ma uit pe profilul lor nu au nici o informatie despre ele, e usor sa faci pe inteligenta si pe lupul moralist atunci cand tu esti anonim.Eu nu am nimic de ascuns...
romanticul_pragmatic
Postat pe 15 August 2010 11:07
De la: garbo043773, la data 2010-08-14 16:42:42stau, citesc ,zambesc si imi spun in gand :femeia si iar zambesc , toate dar chiar toate sunt atrase de barbati puternici .si la propriu si la figurat. financiar barbatul trebuie sa fie pus acolo unde sa nu poate refuza nimica din ce i se cere dar intrebarea ,mea, femeile cer ce vor sau doresc doar ceva ce nu au celelalte cunosc multe femei care din iubire sau transformat in materialiste si datorita lor...barbatilor au prins" aripi si zboara "dar sa nu uitati ca toti traim atat cat ne este trasat pe firul vietii si in viata putini iubesc omul calitatea lui si prea multi iubesc banul si puterea lui de a te face fericita.intrebarea mea ,ce vor femeile cu adevarat ?
Axl_22
Postat pe 15 August 2010 12:19
De la: garbo043773, la data 2010-08-14 16:42:42stau, citesc ,zambesc si imi spun in gand :femeia si iar zambesc , toate dar chiar toate sunt atrase de barbati puternici .si la propriu si la figurat. financiar barbatul trebuie sa fie pus acolo unde sa nu poate refuza nimica din ce i se cere dar intrebarea ,mea, femeile cer ce vor sau doresc doar ceva ce nu au celelalte cunosc multe femei care din iubire sau transformat in materialiste si datorita lor...barbatilor au prins" aripi si zboara "dar sa nu uitati ca toti traim atat cat ne este trasat pe firul vietii si in viata putini iubesc omul calitatea lui si prea multi iubesc banul si puterea lui de a te face fericita.intrebarea mea ,ce vor femeile cu adevarat ?

Nu stiu ce vor femeile cu adevarat! Stiu numai ce vreau eu, ca femeie, sa iubesc, sa fiu cucerita,poate nu ma crezi-intr-o lume materialista-nu ma intereseaza starea lui materiala, sa ma simt dorita, iubita, sa ma respecte...atat.
Da barbatul, trebuie-e bine-sa fie puternic, sa te simti in siguranta langa el,dar de ce neaparat si cu BANI?
Axl_22
Postat pe 15 August 2010 12:26
De la: simobella, la data 2010-08-15 07:23:24 Cum se cuceresc barbatii...
Cu cat te lasi mai greu cucerita...si apoi DA ...da-i fiarei sa manance...




mda!!!...cu cat te lasi mai greu cucerita...cu atat ramai mai repede...singura!!
asta...daca se duce la extrem...aceasta greutate!
ovidiu42
Postat pe 15 August 2010 12:27
De la: romanticul_pragmatic, la data 2010-08-15 11:07:46Si pseudonimul ales de mine , este un non-sens, nu poti sa fi romantic si in acelas timp un pragmatic ...asta ptr acele don'soae care incearca sa ma citeasca dupa pseudonim.

Vad ca multi din cei ce posteaza aici nu au o poza a lor personala, iar daca ma uit pe profilul lor nu au nici o informatie despre ele, e usor sa faci pe inteligenta si pe lupul moralist atunci cand tu esti anonim.Eu nu am nimic de ascuns...

Eu nu am nici avatar, asta nu inseamna ca ma ascund, sau am ceva de ascuns,CINE FACE PE LUPUL MORALIST, FIECARE CU PAREREA LUI...nu?
Axl_22
Postat pe 15 August 2010 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DACA ARE SI NEVASTA SI AMANTA, DE LA MINE CE VREA? 741 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:47
un sfat va rog 96 De la: anakin 15 Octombrie 2009 16:31
Baietilor rai le plac tot fetele rele sau fetele bune ? 14 De la: Adrianne_83 26 Martie 2012 01:46
wtf? nush ce sa fac... 34 De la: Tiffany 4 Octombrie 2009 20:59
ce trista e viata! 158 De la: buna01 20 Ianuarie 2010 21:38
Setari Cookie-uri