cum se cuceresc barbatii?

da, 5 minute inabordabila, 5 minute sari pe el, si dupa aia poti sa incepi sa plingi in hohote. Si sa te tirasti in genunchi. Apoi trage-i un pumn.
Si asa ii studiezi reactiile.

Daca poti sa il legi intr-un laborator si sa ii pui si niste aparatura de specialitate, sa ii faca EKGu'ceva, e perfect! Vezi mai bine la ce ii tresalta corazonu!
quasaria
Postat pe 14 August 2010 12:44

salut! ma intrebam de ce nu sunt si barbatii atat de curiosi ca noi femeile!
noi ne agitam cam mult pentru ei care nu misca un deget! se stie doar ca suntem mai multe ca ei si nu-si fac griji, daca nu e ea, e cu siguranta alta! pe langa tot ce s-a enuntat as mai adauga indiferenta!
justmy
Postat pe 14 August 2010 12:52

Regula e ca:" nu exista nici o regula"...Ipotetic vorbind ,daca incerci sa cuceresti pe cineva pt mai mult de o noapte,se presupune ca te apropii de el ca o ...prietena si incerci sa -l cunosti inainte de a-l da 'gata'...Acum depinde cum te duce mintea,instinctul,flerul,pasiune ce ti-o inspira si te motiveaza...Poti incerca si chestia aceia cu 5 min asa ,cinci invers,iar daca merge inseamna ca aceea este reteta corecta..
garbo033798
Postat pe 14 August 2010 13:07
Ptr guasaria, daca vrei sa te iubeasca intr-atat incat sa iti gateasca tie, tu neaplicand la acest rol, e clar ca esti o feminista incuiata, iar treaba cu faptul ca ai tu bani mai multi decat media e irelevant.Cum ar fi sa puna barbatul conditii de genul " sa ma iubeasca intr-atat femeia incat sa dea ea la coasa,( sau alta munca care ar fi inapropiat sexului frumos)in locul meu"
Daca barbatul este destul de filfizon,stie si sa gateasca, si in acest caz nu o sa caute o femeie care sa stie neaparat sa gateasca ,dar eu unul nu as lua nici o femeie care e straina de bucatarie ptr ca m-as enerva teribil ( been there done that).
Eu sunt un barbat caruia ii place sa fie dominat de femeie, dar in anumite limite, daca incpee sa ma transforme intr0un fel de la cheu al sau , la revedere..mie imi place ca fata sa fie cu initiativa cu aplombul si imi displace genul de fata care asteapta ca totul sa i se puna pe tava.
romanticul_pragmatic
Postat pe 14 August 2010 13:07
ma indoiesc ca ai inteles ideea.
Nu vreau sa ma iubeasca pentru ca FAC CEVA PENTRU EL. Pentru ca ii este bine cu mine. Sentimentele fata de altul n-au nimic de-a face cu confortul propriu: pentru ca, daca au de-a face, atunci cind the sunny days are over si dragostea e over.
Deci unul din criteriile mele de selectie - cu care poti sa fii sau nu de acord, doesn't matter - este sa il vad cum reactioneaza cind nu fac nimic pentru el. Poate sustine in continuare ca iubeste? Vrea in continuare sa fim impreuna? Face el ceva pentru mine, chiar daca eu nu?
Daca da - fine. Daca nu, sa isi caute alta plapuma mai confortabila. Sau sa se puna singur in prim plan.
quasaria
Postat pe 14 August 2010 13:11
bre, nea pragmaticu',
matale ai habar despre ce anume desemneaza termenul "filfizon"?
ca-n rest vaz ca le dai bine din limbile alea straine... straine de matale, of course
Thor_again
Postat pe 14 August 2010 13:16
nea romanticu`,
asta cu "dominat dar in anumite limite" e un fel de " allegro, ma non troppo" , nespa ?
Freya_
Postat pe 14 August 2010 13:20
mie chiar mi se pare interesanta ideea ...
hmmm..."dominat, dar in anumite limite"?
cum o fi aia? da cu biciu' doar in anumite parti ale corpului? sau cand fata isi cumpara catuse, se limiteaza doar la cele cu blanitza roz? d-alea albastre, "no way!!!" ?
Thor_again
Postat pe 14 August 2010 13:28
iti spun eu cum e cu dominarea partiala: e de acord cu ea de politete, dar in realitate el decide.
Iar asta nu e neaparat rau sau neaparat bine: depinde cine detine materia cenusie principala in cuplu.... Daca o detine el, e ok.
quasaria
Postat pe 14 August 2010 13:31
sa fi tu ....sa nu incerci sa pari altcineva...daca este cucerit de ceea ce esti tu inseamna ca nu o sa ai stres mai tarziu...
kostonika
Postat pe 14 August 2010 14:16
barbatii nu stiu nici ei ce le trebuie pt a fi cuceriti, de-aia nu raspunde nimeni concret la intrebare, asa ca nu va mai chinuiti degeaba.so fetelor sunteti pe cont propriu,
thiare
Postat pe 14 August 2010 14:19
de regula barbatul este cel care incearca sa cucereasca, femeia doar lasa impresia ca s-ar lasa cucerita ! nu e o regula anume dar cred ca simtul umorului si frumusetea sufleteasca pot zapaci inima oricarui barbat !
rupt_de_realitate
Postat pe 14 August 2010 14:28
pana la urma s-a trezit si un barbat cinstit.
thiare
Postat pe 14 August 2010 14:32
:sml-happ
alibell
Postat pe 14 August 2010 15:14
salut ...zic sa ma bag si eu in vorba, ca tot sutn intr-un moment al vietii mele in care ma amuza subiectele de genul asta :).
Primul impuls a fost sa spun..ca mai usor s-ar cuceri intre ei :)). sigur ar avea numai succesuri

Daca e sa vb macar 30% serios...sa zicem ca ar functiona pentru unele categorii..(mai saraci cu duhul) un zambet dragalas..o clipire diafana din gene...sau cum spunea cineva ..o mancare buna...dar la ce-mi trebuie unul sarac cu duhul? come on! vrea mancare buna...sa-si faca..sau sa gateasca pentru mine daca ma vrea sau ...sa ma scoata la restaurant si sa-si comande fix ce-i doreste stomacelul. Daca vrea o bucatareasa..exista persoane calificate in meseria asta...eu pot sa-i ofer doar fericirea!!

Daca e sa vb 80% serios...as opta ptr a nu cuceri barbatii, ci pentru a-i lasa pe ei sa ma cucereasca. Si m-as lasa cucerita de un om care (asta e prima conditie) stie sa vorbeasca corect romaneste - ei bine DA! mi se ridica parul in cap cand aud " vine si fetele alea"
Daca stie sa vorbeasca corect, si imi trezeste interesul prin ceea ce vorbeste, fel de a fi... stie sa respecte o femeie...atunci ii permit sa ma cucereasca.

Si ce daca suntem mai multe decat ei? sa se cucereasca intre ei daca-s fitzoshi. Poate sunt de moda veche, dar o doamna trebuie cucerita, nu invers.

Asadar fetelor...lasati cucereala la o parte...si faceti-va vietile frumoase...simtiti-va bine..mai intai fara ei - masculii - si apoi, cand veti fi fericite cu viata voastra, vor roi in jurul vostru potentialii cuceritori.
va pup

"A te marita cu un barbat divortat este o datorie ecologica. Intr-o lume in care sunt mai multe femei decat barbati, barbatii trebuie folositi neparat de mai mutle ori"
garbo1809
Postat pe 14 August 2010 15:56
stau, citesc ,zambesc si imi spun in gand :femeia si iar zambesc , toate dar chiar toate sunt atrase de barbati puternici .si la propriu si la figurat. financiar barbatul trebuie sa fie pus acolo unde sa nu poate refuza nimica din ce i se cere dar intrebarea ,mea, femeile cer ce vor sau doresc doar ceva ce nu au celelalte cunosc multe femei care din iubire sau transformat in materialiste si datorita lor...barbatilor au prins" aripi si zboara "dar sa nu uitati ca toti traim atat cat ne este trasat pe firul vietii si in viata putini iubesc omul calitatea lui si prea multi iubesc banul si puterea lui de a te face fericita.intrebarea mea ,ce vor femeile cu adevarat ?
garbo043773
Postat pe 14 August 2010 16:42
De la: garbo043773, la data 2010-08-14 16:42:42intrebarea mea ,ce vor femeile cu adevarat ?


O gradina zoologica, bre!
Daca nu stii bancu', cauta si matale prin toapicele de profil
Thor_again
Postat pe 14 August 2010 16:48
De la: garbo043773, la data 2010-08-14 16:42:42stau, citesc ,zambesc si imi spun in gand :femeia si iar zambesc , toate dar chiar toate sunt atrase de barbati puternici .si la propriu si la figurat. financiar barbatul trebuie sa fie pus acolo unde sa nu poate refuza nimica din ce i se cere dar intrebarea ,mea, femeile cer ce vor sau doresc doar ceva ce nu au celelalte cunosc multe femei care din iubire sau transformat in materialiste si datorita lor...barbatilor au prins" aripi si zboara "dar sa nu uitati ca toti traim atat cat ne este trasat pe firul vietii si in viata putini iubesc omul calitatea lui si prea multi iubesc banul si puterea lui de a te face fericita.intrebarea mea ,ce vor femeile cu adevarat ?
eu cred ca femeia si masina sunt greu de intretinut...Sunt femei inteligente,,puternice,,influentabile...Asta in functie de caracterul fiecaruia....Sunt prietene care se baga in relatii,,influenteaza,,nu poti stii mereu ce este in capul unei femei,sau al unui barbat,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 August 2010 16:56
nu este vorba de parte materiala aici. de ce ne dorim sau ca ne-am dori ceva ce nu au celelelalte. asta tine de calitatea fiecaruia de om.
Daca nu s-a inteles, este vorba de siguranta de sine a barbatului; si personal, ma astept ca aceasta sa existe la barbati de peste 35. Daca nu...parerea mea...personala..experienta personala...este pierdere de timp.
Dupa o varsta barbatul trebuie sa fie stapan pe viata lui...pe el...asta atrage o anumita categorie..
Inca o parere personala ca raspuns la intrebarea "ce-si doresc femeile": AFECTIUNE, RESPECT, SIGURANTA.

TOATE BUNE!
garbo1809
Postat pe 14 August 2010 16:58
Orice femeie vrea un barbat muncitor si descurcaret,,care sa ii faca cadouri...Si femeia sa prepare mancarea cu dragoste..Pt ca ajutorul trebuie sa fie reciproc....Depinde si barbatul ca sa aiba si el atutoritatea lui morala pt ca oamenii nu sunt perfecti...Trebuie comunicare si intrelegere
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 August 2010 16:59
sa raspund pe bune ce isi doresc femeile, sa nu raspund....

quasaria
Postat pe 14 August 2010 17:02

A ! daaa?
liaiedera
Postat pe 14 August 2010 17:02
Asa irino, zi-le tu, mama! Repeta-le pana le-o intra in cap...
Auzi... cum e cu dragostea aia in mancare? E asa, ca piperul?

Tylly
Postat pe 14 August 2010 17:03

ce isi doresc femeilee??
deci nu pot sa cred!
mai Q, daca stii tuu ce isi doresc ele, de ce nu zici??
io una cred ca majoritatea habar nu au....
si-asa-s si eu
fleurdelis
Postat pe 14 August 2010 17:26
cred ca barbatii stiu exact ceea ce isi doresc femeile.fiind specia pe cale de disparitia au gasit si metode puternice de perpetuare si supravetuire.deci stiu exact ceea ce isi doresc femeile.femeile de obicei ori blameaza ori adora.dar dupa ce au fost cucerite.
deci..daca vrei sa stii ce isi doreste o femeie intreaba un barbat.
si invers
anika
Postat pe 14 August 2010 17:29
Sa cuceresti un baiat/barbat nu stiu noi avem diferite trucuri pt a atrage un barbat si dak chiar e interesat o sa se faca el remarcat cu siguranta Nu stiu cati barbati se lasa cuceriti de obicei le place sa domine sa fie ei aia care arata ca lupta si ies invingatori si fara sa isi dea seama ai putem cuceri chiar dak nu aratam mult. Ne facem k nu ne pasa le dam putina importanta apoi ne facem k uitam si deja ai avem l picioare Cu f putina indiferenta ai putem avea pt noi niste adevarati ingerasi Si nu cred k starea materiala conteaza consider ca o femeie adevarata se intretine singura nu se lasa intretinuta si nu cauta in celalat bani si averi...
garbo023929
Postat pe 14 August 2010 17:55
Frumoase doamne si domnisoare,va rog sa imi permiteti sa va raspund la aceasta intrebare ,avand in vedere ca ma indrept cu o viteza fantastica spre varsta de 40 ani.

BARBATII SE CUCERESC ATUNCI CAND DVS. DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR LE OFERITI IUBIRE, SINCERITATE, RESPECT, DEVOTAMENT , TOATE ACESTEA FIIND DARUITE DIN SUFLET, FARA A LASA VREUN MOMENT SA SE INTELEAGA CA ESTE VORBA DE MATERIALISM

SI MAI CRED CU SFINTENIE CA UN BARBAT CAND SIMTE ACEST LUCRU DIN PARTEA UNEI FEMEI SE LASA CUCERIT DE FARMECUL EI SUFLETESC CONTAND MAI PUTIN DACA EXTERIOR EA NU ARATA CA UN FOTOMODEL SI O VEDE CA PE O ICOANA ,CONSIDERAND-O CEL MAI FRUMOS LUCRU DIN VIATA LUI.

PACAT CA ACESTE FEMEI SUNT PE CALE DE DISPARITIE ,DAR TOTUSI SE MAI GASESC PE ICI PE COLO CATEVA>

CU RESPECT PT.TOATE DOAMNELE SI DOMNISOARELE DIN PARTEA ( profesoruldistrat@yahoo.com ) Va Multumesc
garbo133906
Postat pe 14 August 2010 17:59
pai stiu ce vreau eu, fleur... nu ce vor toate femeile.

SI mai scutiti cintatu'la pian cu frumusetea sufleteasca.
Frumusetea aia sufleteasca nu e o caracteristica gen "par blond" sau "ochii albastri". Orice om poate fi sublim sau meschin - in functie de circumstante. Prin faptul ca intilniti greu acea frumusete sufleteasca descrieti, de fapt, reactiile pe care voi le provocati. Va descrieti pe voi. Nu pe ele.
Nu, nu femeile sint preponderent materialiste. Dar poate fi materialist unicul motiv pentru care ar sta ele in preajma voastra. Pentru ca n-au altul.
Si nu, femeile nu duc lipsa de facto, din nastere, de intelegere, tandrete si caldura: dar precis le vor manifesta atunci cind zbierati ca nu e mincarea calda.

quasaria
Postat pe 14 August 2010 18:01
Nu stiu multe despre iubire da in ziua de azi baietii pun accent pe ce se afla in pantaloni unii chiar traiesc pt asta. Cata iubire le-am purta noi nu va fi suficient dak isi doreste doar acele cateva momente de placere. Iubire respect incredere si toate astea suna frumos da nu se merita dak celalalt nu le impartaseste...Nu suntem trofee si nici chesti care aduc placere meritam si noi respect In rel st 2 si amandoi tr sa se simta minunat
garbo023929
Postat pe 14 August 2010 18:10
mia bine m-abtin!
pe bunee
ca incep sa ma simt batranaa nu d'alta!
329 pisoias, ia nu confunda tuu generatia ta, cu generatia noastra, binee??
aia e nebuniee....nu viata, ce ziceti voi! brrr
fleurdelis
Postat pe 14 August 2010 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
party 21 De la: si_totusi 6 Septembrie 2009 19:09
Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat? 156 De la: charmelen 6 Septembrie 2013 19:33
sunt indragostita de el dar el nu ma vrea 8 De la: quasaria 18 Septembrie 2009 01:07
IMPORTANT PT FIECARE DINTRE VOI 8 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 13:43
SCRISOARE CATRE PRIETENA MEA 395 De la: eu_vio 23 Septembrie 2014 10:13
Setari Cookie-uri