si totusi inca nu pot........

moniq_
Postat pe 17 Iunie 2010 12:33
Mie, mai bronzat!
AMELYY
Postat pe 17 Iunie 2010 12:34
care tren, moniq? personalu?
si_totusi
Postat pe 17 Iunie 2010 12:34
nu, mai, ala care-aduce... soarta! Zicea Amy ca vine; auci! da' l-a scapat: cica a fost la 11...
moniq_
Postat pe 17 Iunie 2010 12:37
moniq, totusica ar spune ca-s povesti! stie ea ce stie...
pup, scumpo!
vacanta frumoasa!
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 12:38
zambilici, ce bine e cand vacantuiesti.......pana nu ne iau astia 25% dupa aceea, jale
si_totusi
Postat pe 17 Iunie 2010 12:45
asta e...desi, poate fac astia ca-n letonia, sau unde era? nu retin exact!
dupa juma' de an dupa ce le-o taiat pensiile, curtea constitutionala a declarat legea ilegala ce tare suna!!!
si le-au dat banii inapoi oamenilor...

da' la noi nu-i cazul, o avut grija base sa o aranjeze si pe aia ( pe curte)

anakin, nu dadea!
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 12:51
vacanta placuta atunci zambila
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 13:00
Sa te distrezi si pentru mine, Zambiluto!!!

Pupici, tare imi va fi dor de tine!

moniq_
Postat pe 17 Iunie 2010 13:02

mai, da' io n-am vacanta, am concediu! peste o saptamana...abia
si nici nu stau mult, asa ca n-o sa-mi simtiti lipsa!
io vorbeam de totusica...ea ia vacanta, odata cu copilashii
zambila
Postat pe 17 Iunie 2010 13:11
nu conteaza si concediul e ceva eu nu am numai in august si mai este dar tu saptamana viitoare
tRUSTME
Postat pe 17 Iunie 2010 13:32
of toti cu gramatica asta,voi nu gresiti cred k.
garbo133831
Postat pe 21 Iunie 2010 17:19
buna tiam citit povestea parerea mea este sati impui sa treci peste asta.incerca sa nu te mai inchizi in tine.vb cu prietenii care ii mai ai dar acum nu mai tarziu.incerca sa-ti incarci tot timpul cu ceva ca sa uiti.chiar daca iti mai vine in minte chipul lui asta e.nu e nimic rau.numai ca trebuie sa te aduni ptr binele tau.iesi la plimbare,discuta cu prieteni .ai sa vezi viata altfel.nu e nici primul si nici ultimul barbat.asa e viata.trebuie sa o iei de la capat.o sa vezi ca timpul trece,o sa gasesti pe altcineva bafta multa.
maneage
Postat pe 21 Iunie 2010 18:15
orice om accepta mai repede ceva ce INTELEGE. Daca nu intelegi ce te-a lovit, ramai in stadiul asta de leguma... adica ce drak o fi fost asta si de ce a venit si de ce a plecat.
E ca atunci cind inseala: diferenta dintre asteptari si realitate e problema, nu neaparat realitatea. Daca ai fi ajuns si tu treptat la concluzia ca nu va intelegeti si asta e, nu te-ai mai afla in stadiul asta de semn al intrebarii pe doua picioare.
quasaria
Postat pe 24 Iunie 2010 00:39
Trustme , m-ai facut sa rad ..desi stiu ca nu trebuia , tu suferi ...hai sa recapitulam speta: tu iubesti un flacau care intr-o zi s-a trezit el asa frumos si ti-a spus ca nu mai are chef..asa si??? unde-i suferinta??? eu pana acuma daca eram in locul tau eram demult cu altul....asta cu ,,vreau sa inteleg ce se intampla" are legatura doar cand in ecuatie Tu esti personajul principal si speta depinde EXCLUSIV doar de tine , in rest ..orice e posibil , in the real life..eu zic sa-ti vezi de viata ta si sa nu te cramponezi de un papagal , pardon..de un ex iubit...nu vad de ce-ti mai bati capul cu ceva ce e in trecut.Unii nu au probleme dar si le fac..pe bune :-)
reyya
Postat pe 24 Iunie 2010 01:10
incearca si vei trece peste tot. esti tanara si nu uita,viata trebuie sa mearga mai departe, incearca sa iesi cu prietenele la o plimbare, nu mai discuta despre el, cauta subiecte noi, care nu tin de el , si cu timpul vei depasi aceasta despartire, sau dezamagire. Nu esti nici prima nici ultima fata in viata parasita sau inselata fara sa sti de ce. Caile vietii sunt foarte intortocheate, dar trebuie sa gasim calea cea mai usoara in viata, nu trebuie sa complicam lucrurile. Sper ca vei reusi sa treci peste toate problemele si sa auzim de bine.
tanya72
Postat pe 24 Iunie 2010 06:44
Si sa stii ca majoritatea barbatilor sunt niste egoisti...Nu mai compara dragostea cu pasiunea....Pasiunea influenteaza creierul care o face sa para iubire...DAR practic este pasiune,,pt ca dragostea apare in timp,,,daca barbatul este bun cu tine,,te respecta...Cateodata unele femei zic ca iubesc niste barbatoi care le inseala...sau se comporta urat cu ele..Eu cred ca asta este doar obsesie sau dependenta....Gandeste logic si folosesteti creierul si inima doar cu cine merita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Iunie 2010 18:28
Este un las ca nu a avut taria sa descurce lucrurile si te-a lasat asa cu zeci de intrebari la care nu poti sa-ti raspunzi.Raspunsul e simplu '' nu te mai iubeste'' gandit de mine....dar tu personal inca refuzi sa crezi asta ,caci este ceva ratiune-inima,stii?E greu sa-ti invingi inima ,presupune multa durere ...dar nu te inchide in tine,iesi undeva,distreaza-te ...lupta ca vei reusi si sa vezi atunci ,ca va fi cea mai mare biruinta a ta...cand nu-ti vei asculta inima!Sant convinsa ca o sa reusesti si ca o sa intalnesti pe cineva care te merita!Bafta!
matix1
Postat pe 27 Iunie 2010 11:13
Am trecut si eu prin ceva asemanator.Stiu ce simti si fi sigura ca nu va trece prea usor.La mine au trecut 6 luni si tot mai ud ochii cand ii aud vocea.pentru ca da,inca mai are tupeul sa ma sune si eu nu am ambitie sa nu ii raspund.Mereu zic ca nu o mai fac ,dar nu ma pot abtine.Nu prea am ce sfat sa-ti dau pt ca deja ai primit destule...si bune.Fetele au dreptate...Iesi din casa ca e vara(desi nu se vede:(( )
felicia76
Postat pe 6 Iulie 2010 11:12
Ce trist! Cum iti complici viata singura si te bagi in aceeasi mocirla zilnic, in loc sa incerci sa iesi la liman. Crezi ca el acolo unde e are o urma de resentiment? Oare cand o strange in brate pe actuala se gandeste ca undeva, cineva sufera pt ca nu si-a explicat el plecarea din viata ta? Cu siguranta ai dreptate, dupa 4 ani, meritai macar un dialog de 10 min. Solutia ca sa-l uiti si sa depasesti momentul, e sa incepi o relatie cu altcineva, cu greu la inceput, dar pe parcurs o sa te uiti in urma si-o sa te amuzi citind ce ai scris aici. Excat cum spun doamnele de aici ... esti tanara si cu siguranta au mare dreptate, pt ca na...nu degeaba a trecut viata asta peste ele. Intensitatea sentimentelor de iubire, de ura, de regret si semnele de intrebare sunt destul de profunde acum, la varsta noastra dar si rezolvarea problemelor e mult mai simpla decat crezi tu. Sper sa ai o vara minunata, sa-ti afisezi zambetul si pt fiecare lacrima de-a ta, sa atragi privirea unui barbat! Crede-ma ca nu e totul ceea ce pare!
oana4me
Postat pe 6 Iulie 2010 11:56
daca tu stii ca nu ai gresit esential si nici el nu ti-a reprosat nimic, inseamna ca pur si simplu nu te mai iubeste, asa fara nici un motiv, se mai intampla. uneori barbatii se plictisesc, vor altceva si atunci pur si simplu pleaca, fara nici un motiv. se racesc, se retrag, sunt uneori lasi si nu inteleg ca exista comunicare prin care poti incheia ceva care a fost frumos, din respect pt celalalt. le e cel mai simplu sa plece ca si cum nu a existat nimic. pacat, intr-adevar, dar asta e. fruntea sus, mergi mai departe si sunt convinsa ca va aparea si EL cela care te va iubi cu adevarat. bafta
MARILENA_25
Postat pe 6 Iulie 2010 12:33
Eu te inteleg.Sunt trecuta de 50 de ani,nu sunt o proasta,am trecutprin multe,,am vazut multe,si tot nu pot sa mi-l scot pe primul din cap.Au trecut de atunci 32 de ani.Stiu,nu te pot alina cu asta,tu ai nevoie de o sugestie ca sa-ti fie mai usor.Cauta-ti ocupatie,bucura-te ca ai devenit mai bogata sufleteste,ai mai multa experienta.Si eu m-am maritat,am ales un om cu mintea,nu cu inima si am trait-traiesc-linistita,fara sa sufar.Judec limpede,nu mai sufar pt. ca nu intra in joc inima ci doar mintea.Nu mai pot fi ranita.Si ce daca n-am mai iubit?Foarte rar poti avea de toate.Am o viata linistita,copii,si un secret in inima.Si tu ai cunoscut dragostea,acum du-te mai departe,lasa sa te iubeasca un altul,tu fii rationala si astfel vei reusi in viata fara sa mai suferi.
marin17
Postat pe 6 Iulie 2010 12:43
De la: marin17, la data 2010-07-06 12:43:53Eu te inteleg.Sunt trecuta de 50 de ani,nu sunt o proasta,am trecutprin multe,,am vazut multe,si tot nu pot sa mi-l scot pe primul din cap.Au trecut de atunci 32 de ani.Stiu,nu te pot alina cu asta,tu ai nevoie de o sugestie ca sa-ti fie mai usor.Cauta-ti ocupatie,bucura-te ca ai devenit mai bogata sufleteste,ai mai multa experienta.Si eu m-am maritat,am ales un om cu mintea,nu cu inima si am trait-traiesc-linistita,fara sa sufar.Judec limpede,nu mai sufar pt. ca nu intra in joc inima ci doar mintea.Nu mai pot fi ranita.Si ce daca n-am mai iubit?Foarte rar poti avea de toate.Am o viata linistita,copii,si un secret in inima.Si tu ai cunoscut dragostea,acum du-te mai departe,lasa sa te iubeasca un altul,tu fii rationala si astfel vei reusi in viata fara sa mai suferi.


Nu te supara,dar te-as intreba cat ai stat cu primul,cat timp ati fost impreuna?
bau
Postat pe 6 Iulie 2010 12:58
De ce atata suferina ???Pentru cine ???Pentru unul care te-a inlocuit si n-a avut nici bunul simt sa fie sincer ??? De ce atatea reprosuri fata de propria persoana ??? Probabil l-ai obosit,dandu-i prea multa atentie,incercand sa faci tot posibilul pentru a-l pastra !!! Cu cat doresti mai mult un lucru,risti sa- pierzi!!! Iubeste-l pe Dumnezeu,apoi pe tine insati,respecta-te,aranjeaza-te,simte-te bine in pielea ta !!! Nu trebuie sa te cramponezi de trecut !!! Viata e asa cum e si de noi depinde ,sa ne bucuram de ea !!! Esti tanara si ai toata viata inainte !!! Va veni el, cel pe care-l astepti,...principalul e sa ai rabdare si credinta !!!
garbo115329_camy
Postat pe 7 Iulie 2010 00:07
Sa stii ca nu conteaza timpul sau durata unei relatii,ci intensitatea ei.E drept,n-a durat mult dar a fost puternica,profunda. Si a fost primul,daca intelegi ce vreau sa zic.Primul rar se uita..Eram tineri,mai ales el,nu era pregatit pentru a continua,studiile neterminate.Il pport si de atunci in inima,ma gandesc la el mereu,cu el imi alin durerile.Dar cu toate astea ma simt mai "bogata"sufleteste ca am avut sansa sa trec printr-o asemenea dragoate ,sa cunosc asemenea sentimente.Exista echilibru in natura,din care facem si noi parte. Deci,cum ziceam,nu le poti avea pe toate.Am copii sanatosi,realizati,am reusit sa nu fac sa sufere nimeni dintre cei din jurul meu si zic ca e bine.Am daruit eu fericire atat cat am putut si ce e mai frumos si nobil dacat sa daruiesti dragoste celor din jur si sa-i vezi fericiti.Foarte rar se intampla sa dainuiasca o iubire atat de mare,astea-s exceptii care intaresc regula.Controleaza-te,stabileste-ti teluri in viata si du-te mai departe.Pune-te tu in centrul universului tau.Vei reusi,fii sigura! Toti am trecut prin asemenea stari si iata-ne,suntem aici,nu s-a prabusit lumea.Si altii se vor confrunta cu asemenea stari si poate ii vei sfatui si tu lafel peste cativa ani.
Iubeste-te tu insati si ai incredere in tine!!
marin17
Postat pe 7 Iulie 2010 08:18
na! asa cum zise Zambiluta! acuma poti?!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 12:29
De la: marin17, la data 2010-07-07 08:18:24Sa stii ca nu conteaza timpul sau durata unei relatii,ci intensitatea ei.E drept,n-a durat mult dar a fost puternica,profunda. Si a fost primul,daca intelegi ce vreau sa zic.Primul rar se uita..Eram tineri,mai ales el,nu era pregatit pentru a continua,studiile neterminate.Il pport si de atunci in inima,ma gandesc la el mereu,cu el imi alin durerile.Dar cu toate astea ma simt mai "bogata"sufleteste ca am avut sansa sa trec printr-o asemenea dragoate ,sa cunosc asemenea sentimente.Exista echilibru in natura,din care facem si noi parte. Deci,cum ziceam,nu le poti avea pe toate.Am copii sanatosi,realizati,am reusit sa nu fac sa sufere nimeni dintre cei din jurul meu si zic ca e bine.Am daruit eu fericire atat cat am putut si ce e mai frumos si nobil dacat sa daruiesti dragoste celor din jur si sa-i vezi fericiti.Foarte rar se intampla sa dainuiasca o iubire atat de mare,astea-s exceptii care intaresc regula.Controleaza-te,stabileste-ti teluri in viata si du-te mai departe.Pune-te tu in centrul universului tau.Vei reusi,fii sigura! Toti am trecut prin asemenea stari si iata-ne,suntem aici,nu s-a prabusit lumea.Si altii se vor confrunta cu asemenea stari si poate ii vei sfatui si tu lafel peste cativa ani.
Iubeste-te tu insati si ai incredere in tine!!

cat de adevarat, primul nu o sa-l uiti niciodata....cu cat mai puternic si mai profund cu atat mai adanc in suflet
giul1a
Postat pe 7 Iulie 2010 12:46
Ratusco, ai si tu probleme cu "copy/paste"?
zi bre, cui te adresezi si gata!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 12:51
ce e bre copy si paste ala?? cu ce sa mananca:))
hai bre ce nu pricipesti tu cui ma adresez, doar esti fata desteapta
giul1a
Postat pe 7 Iulie 2010 12:53
mai, da' ce la mai potrivesti si tu... asa-s eu mai proasta: nu pricep! exact asta am vrut sa spun...
spuneam ca ar fi mai simplu sa te adresezi la inceputul postarii cu "@..." decat sa tot copiezi anumite posturi; asta intrerupe sensul anumitor discutii; o faci, atunci cand e ceva memorabil de repetat, sa il vada si cei care poate nu au urmarit topicul...
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am gresit ? Da .. dar ce si cum sa fac ? 125 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
michael jackson.. 60 De la: lady_corina 7 August 2009 02:45
O iubesc!!!! 192 De la: Edward_Claudiu 23 Septembrie 2015 12:59
viata trebuie traita 8 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:23
despartire sau compromis 253 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:15
Setari Cookie-uri