vreo mamica care a nascut in Franta sau va naste in Franta ????

Nu vreau sa ma casatoresc,nu vreau sa am un barbat toata viata pe capul meu....Vreau sa am linistea mea....Daca ma ajuta Dumnezeu,,poate o sa lucrez la vreaun orfelinat si sa imi dedic viata altor copiii,,Altor oameni,,,sa ii sprijin moral...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:07
Asa sa faci....
nuti_vio
Postat pe 17 Iunie 2010 16:09
nu este obligatoriu sa te casatoresti ca sa iti faci copil. In zilele noastre nici macar nu trebuie sa ai un barbat ca sa iti faci copil. Exista inseminare. Oricum daca nu vrei nu are rost sa iti faci un copil. Probabil esti mai comoda sau nu vrei sa te ocupi 24 din 24 si de altcineva nu numai de tine. Un copil necesita timp si rabdare. Probabil tu nu ai asa ceva. Normal necesita si multa dragoste iar daca nu ai de dat sau te iubesti numai pe tine chiar nu are rost sa iti faci un copil. E mai simplu sa stai cateva ore cu cativa copii fara sa ai responsabilitati si apoi sa iti vezi de treburile tale. Privind din acest punct de vedere este de inteles ceea ce tu spui.
Pitu
Postat pe 17 Iunie 2010 16:11
Copiii inseamna veselie, speranta ..... poate iti schimba felul cum gandesti.
cricat
Postat pe 17 Iunie 2010 16:11
Pentru Irina era mesajul de mai sus.
cricat
Postat pe 17 Iunie 2010 16:13
Intr-o casatorie,intr-o viata intreaga..Intampini multe greutati,,apoi oamenii se schimba..Casatoria este si ea o lupta..Eu nu consider ca in viata asta trebuie sa te casatoresti...Eu sunt o persoana linistita..Vreau sa am o viata in armonie,linistita....Sa ajut,,sa am linistea mea..Fiecare cum sinte..Si ii place
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:29
De la: cricat2002, la data 2010-06-17 16:11:57Copiii inseamna veselie, speranta ..... poate iti schimba felul cum gandesti.
Eu sunt optimista...Sa traiesc intro lume mai buna si ma responsabila...apoi la cat am ajutat eu pe altii...Voi nu o sa faceti asta intr-o viata intreaga..Pt ca unii chiar fac copii si habar nu au cum sa ii educe..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:32
tare topic......oare este vreo mamica romanca ce a nascut sub tour eiffel??????

superbus
Postat pe 17 Iunie 2010 16:35
De la: Pitu, la data 2010-06-17 16:11:06nu este obligatoriu sa te casatoresti ca sa iti faci copil. In zilele noastre nici macar nu trebuie sa ai un barbat ca sa iti faci copil. Exista inseminare. Oricum daca nu vrei nu are rost sa iti faci un copil. Probabil esti mai comoda sau nu vrei sa te ocupi 24 din 24 si de altcineva nu numai de tine. Un copil necesita timp si rabdare. Probabil tu nu ai asa ceva. Normal necesita si multa dragoste iar daca nu ai de dat sau te iubesti numai pe tine chiar nu are rost sa iti faci un copil. E mai simplu sa stai cateva ore cu cativa copii fara sa ai responsabilitati si apoi sa iti vezi de treburile tale. Privind din acest punct de vedere este de inteles ceea ce tu spui.
Eu pot iubi si ajuta si copiii care i-au facut altii si iau aruncat in orfelinate.Pt ca sunt incapabili sa ii creasca... apoi nu vreau sa am un barbat langa mine toata viata..Si un copil care sa il faci prin insemanare si sa traiasca fara tata..Pt ca copii au nevoie de ambii parinti..Dar sa fie niste parinti responsabili,,,exemple pt copii lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:35
nu iti place sa imparti bucuriile cu altii? iti place singuratatea. Eu nu as putea trai singura. Sincer.
Pitu
Postat pe 17 Iunie 2010 16:36
irina draga, lumea asta mare nu se invarte doar in jurul tau, oare mama ta asa a gandit cand te-a facut? tu spui ca o invarti si o sucesti sa fie cum zici tu... ei bine, gandeste-te ca nu ai intotdeauna dreptate, ca ce zici tu nu e bine si ca mai trebuie sa mai asculti si parerile celorlalti ca poate au si ei dreptate in ceea ce zic, nu poate sa fie totul cum vrei tu, cum vreau eu sau altii, si eu as vrea sa fie ca mine dar cand stiu ca nu am dreptate si nu duce nicaieri vorbele mele, atunci ma las pagubasa
tu tot spui ca dumnezeu daca te ajuta faci una si alta... dumnezeu iti da dar nu-ti baga in traista, tu trebuie sa stii cum sa te folosesti de lucrurile care ti le da, ca nu te ia El de mana si-ti dicteaza, si te impinge sa faci lucrurile... e ca si cum ai spune, dacca vrea dumnezeu n-o sa mai fiu virgina, asa spui tu lucrurile si mai sunt unii ca tine (putini)
sunt multi care spun cand moare cineva, asa a vrut dumnezeu... oare? ia mai gandeste-te si mai vorbim, daca mergi sa iei o paine si da un prost peste tine ca se grabeste sa mearga la amanta sau ca-i naste sotia sau ca pur si simplu e beat crita, tu mori... si atunci asa a vrut dumnezeu sau ca tu nu mai aveai paine in casa si ala se grabea si a dat peste tine?
il bagi pe dumnezeu in tot ce zici, oare esti chiar asa de religioasa? de credincioasa?
te-am mai intrebat cati ani ai si cum te rogi la dumnezeu si vad ca nu mi-ai raspuns... cum ii spui? doamne da-mi, ajuta-ma sa... si altele... te invat eu? da-mi un exemplu, cer asa de mult, cere-i voie Lui si poate te lasa sa-mi spui
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 16:38
Asta nu inseamna ca vreau sa duc o viata spirituala ordonata..Ceea ce consider ca este foarte greu,atunci cand ai o familie..Pt ca nu te mai poti dedica altor oameni,,care au nevoie de tine..Pt ca copiii iti iau timp 24 din 24...Si apoi vreau sa duc o viata ordonata spirituala...sa am multumire in suflet ca fac ceva bun atunci cand ajut pe altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:38
kidz 337 din pacate nu ai noroc sa iti raspunda cineva legat de subiect. se pare ca nu sunt mamici care au nascut in franta. pe forum sunt mamici din anglia, germania, italia cred ca si dubai, america. dar franta nu am auzit inca.
Pitu
Postat pe 17 Iunie 2010 16:39
ma bate gandul sa fac o fetita si am sa nasc eu acolo superbus, ma moseste careva?
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 16:39
De la: Laura_M, la data 2010-06-17 16:38:20irina draga, lumea asta mare nu se invarte doar in jurul tau, oare mama ta asa a gandit cand te-a facut? tu spui ca o invarti si o sucesti sa fie cum zici tu... ei bine, gandeste-te ca nu ai intotdeauna dreptate, ca ce zici tu nu e bine si ca mai trebuie sa mai asculti si parerile celorlalti ca poate au si ei dreptate in ceea ce zic, nu poate sa fie totul cum vrei tu, cum vreau eu sau altii, si eu as vrea sa fie ca mine dar cand stiu ca nu am dreptate si nu duce nicaieri vorbele mele, atunci ma las pagubasa
tu tot spui ca dumnezeu daca te ajuta faci una si alta... dumnezeu iti da dar nu-ti baga in traista, tu trebuie sa stii cum sa te folosesti de lucrurile care ti le da, ca nu te ia El de mana si-ti dicteaza, si te impinge sa faci lucrurile... e ca si cum ai spune, dacca vrea dumnezeu n-o sa mai fiu virgina, asa spui tu lucrurile si mai sunt unii ca tine (putini)
sunt multi care spun cand moare cineva, asa a vrut dumnezeu... oare? ia mai gandeste-te si mai vorbim, daca mergi sa iei o paine si da un prost peste tine ca se grabeste sa mearga la amanta sau ca-i naste sotia sau ca pur si simplu e beat crita, tu mori... si atunci asa a vrut dumnezeu sau ca tu nu mai aveai paine in casa si ala se grabea si a dat peste tine?
il bagi pe dumnezeu in tot ce zici, oare esti chiar asa de religioasa? de credincioasa?
te-am mai intrebat cati ani ai si cum te rogi la dumnezeu si vad ca nu mi-ai raspuns... cum ii spui? doamne da-mi, ajuta-ma sa... si altele... te invat eu? da-mi un exemplu, cer asa de mult, cere-i voie Lui si poate te lasa sa-mi spui
Sincer nu imi pasa de ceea ce fac altii...Eu fac ceea ce simt si imi face placere...Pt ca eu am cap sa gandesc nu sa copii prostiile la altii..Care nici macar nu gandesc cu logica...Apoi fiecare face ce ii place si ce simte...Decum si tu faci la fel..Ei bine.toti avem dreptul asta,nu doar tu,sau altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:42
scuza-ma luptatoare dar eu nu te inteleg. adica vrei sa spui ca daca ai familie nu poti sa ai o viata spirituala? adica familia (sotul si copiii)te impiedica sa crezi in Dumnezeu, sa te rogi , sa mergi la Biserica????????
Pitu
Postat pe 17 Iunie 2010 16:43
adica noi ceilalti pamanteni nu gandim atunci cand ne casatorim si ne facem copii?

Pitu
Postat pe 17 Iunie 2010 16:45
irina am o idee... vorbeste cu adrian bivolaru si poate te ajuta el cu spiritualitatea... cine crezi tu ca are nevoie de tine? restul oamenilor? daca o sa ai un sot si un copil, oare ei nu au nevoie de tine? si eu as vrea sa-i ajut pe altii dar asta doar daca pot, nu sunt dumnezeu sau ce stiu eu ce divinitate, te crezi vreun guru ceva?
cand ai cui sa te dedici nu te mai intereseaza restul lumii, cand ai un copil o sa ai pentru ce sa lupti cu curaj asa cum vrei tu
crede-ma ca la cum pui tu problema si cum vorbesti si toate alea parca joci teatru si nu te crede nici dumnezeu, am vb eu cu el si mi-a zis sa-ti fac cinste
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 16:46
De la: Pitu, la data 2010-06-17 16:36:33nu iti place sa imparti bucuriile cu altii? iti place singuratatea. Eu nu as putea trai singura. Sincer.
mie imi place..de fire sunt solitara si nu imi place sa fiu deranjata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:48
irina, ti-am mai zis pe nu stiu ce topic, toata lumea e beata si doar tu esti treaza? de ce nu te calugaresti daca tot vrei sa faci ceva si sa te dedici domnului... stii ca de unii, internetul si toata tehnologia in general e vazut ca pe necuratul?
Laura_M
Postat pe 17 Iunie 2010 16:49
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 16:32:40
De la: cricat2002, la data 2010-06-17 16:11:57Copiii inseamna veselie, speranta ..... poate iti schimba felul cum gandesti.
Eu sunt optimista...Sa traiesc intro lume mai buna si ma responsabila...apoi la cat am ajutat eu pe altii...Voi nu o sa faceti asta intr-o viata intreaga..Pt ca unii chiar fac copii si habar nu au cum sa ii educe..


ai ajutat si dupa aceea te plangi ca nu sunt prieteni buni..... Ia incearca sa ajuti si sa nu ceri nimic in schimb.
cricat
Postat pe 17 Iunie 2010 16:49
De la: Pitu, la data 2010-06-17 16:45:16adica noi ceilalti pamanteni nu gandim atunci cand ne casatorim si ne facem copii?

ba da,,,fiecare om este diferit...unii sunt familisti,,altii solitari...Cum sunt calugarii....nu toti oamenii sunt chemati la calugatie,sau a fii solitari..Pt ca alfel nu am mai fii existat noi oamenii...orice om trebuie sa faca ceea ce simte....pt mine este greu sa traiesc impreuna cu alti oameni...poate ca eu sunt diferita...si altii ma plictisesc
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:52
De la: cricat2002, la data 2010-06-17 16:49:29
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 16:32:40
De la: cricat2002, la data 2010-06-17 16:11:57Copiii inseamna veselie, speranta ..... poate iti schimba felul cum gandesti.
Eu sunt optimista...Sa traiesc intro lume mai buna si ma responsabila...apoi la cat am ajutat eu pe altii...Voi nu o sa faceti asta intr-o viata intreaga..Pt ca unii chiar fac copii si habar nu au cum sa ii educe..


ai ajutat si dupa aceea te plangi ca nu sunt prieteni buni..... Ia incearca sa ajuti si sa nu ceri nimic in schimb.
Pai am ajutat,,am invatat de bine pe cand altii mau invatat de rau..Nu am asteptat sa primesc ceva...Dar prefer sa stau departe de oameni vicleni si profitori..Pt ca principiile sunt valabile pt toti oamenii nu doar pt mine..Si eu am dreptul sa fiu ajutata si sa primesc o vorba buna...Dar pe cand prietenii te invata doar lucruri ca sa devii ca ei,,rai..Nu te invata lucruri de suflet,ca sa devii mai bun...Sau poate te invata ca sa fii darnic,ca sa poate ei profita...Dar in biblie scrie.Cine nu munceste sa nu manance..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 16:56
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 16:52:21
De la: Pitu, la data 2010-06-17 16:45:16adica noi ceilalti pamanteni nu gandim atunci cand ne casatorim si ne facem copii?

ba da,,,fiecare om este diferit...unii sunt familisti,,altii solitari...Cum sunt calugarii....nu toti oamenii sunt chemati la calugatie,sau a fii solitari..Pt ca alfel nu am mai fii existat noi oamenii...orice om trebuie sa faca ceea ce simte....pt mine este greu sa traiesc impreuna cu alti oameni...poate ca eu sunt diferita...si altii ma plictisesc
Dar pe mine ma plictisesc oamenii,,care nu gandesc ca mine,care nu avem ce discuta...de asta prefer solitudinea...Prefer sa am linistea mea...Atunci cand am nevoie de liniste....apoi eu sunt exigenta ,pretentioasa....Sunt severa...Si imi place corectitudinea..Si toate lucrurile sa fie la locul lor..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 17:00
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 16:35:41
De la: Pitu, la data 2010-06-17 16:11:06nu este obligatoriu sa te casatoresti ca sa iti faci copil. In zilele noastre nici macar nu trebuie sa ai un barbat ca sa iti faci copil. Exista inseminare. Oricum daca nu vrei nu are rost sa iti faci un copil. Probabil esti mai comoda sau nu vrei sa te ocupi 24 din 24 si de altcineva nu numai de tine. Un copil necesita timp si rabdare. Probabil tu nu ai asa ceva. Normal necesita si multa dragoste iar daca nu ai de dat sau te iubesti numai pe tine chiar nu are rost sa iti faci un copil. E mai simplu sa stai cateva ore cu cativa copii fara sa ai responsabilitati si apoi sa iti vezi de treburile tale. Privind din acest punct de vedere este de inteles ceea ce tu spui.
Eu pot iubi si ajuta si copiii care i-au facut altii si iau aruncat in orfelinate.Pt ca sunt incapabili sa ii creasca... apoi nu vreau sa am un barbat langa mine toata viata..Si un copil care sa il faci prin insemanare si sa traiasca fara tata..Pt ca copii au nevoie de ambii parinti..Dar sa fie niste parinti responsabili,,,exemple pt copii lor




pana nu iti intelegi sinele,nu poti intelege sinele altora.pana nu te vei iubi pe tine mai intai,nu vei stii cum sa-i iubesti pe ceilalti.nu ai cum sa dai altora un simtamant pe care nu il cunosti pe propriul tau suflet.nu trebuie sa faci neaparat copii sau sa te mariti!!atunci cum vei darui iubire,tu un pom neinflorit,neinplinit?
caasandra
Postat pe 17 Iunie 2010 17:02
De la: caasandra, la data 2010-06-17 17:02:20
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 16:35:41
De la: Pitu, la data 2010-06-17 16:11:06nu este obligatoriu sa te casatoresti ca sa iti faci copil. In zilele noastre nici macar nu trebuie sa ai un barbat ca sa iti faci copil. Exista inseminare. Oricum daca nu vrei nu are rost sa iti faci un copil. Probabil esti mai comoda sau nu vrei sa te ocupi 24 din 24 si de altcineva nu numai de tine. Un copil necesita timp si rabdare. Probabil tu nu ai asa ceva. Normal necesita si multa dragoste iar daca nu ai de dat sau te iubesti numai pe tine chiar nu are rost sa iti faci un copil. E mai simplu sa stai cateva ore cu cativa copii fara sa ai responsabilitati si apoi sa iti vezi de treburile tale. Privind din acest punct de vedere este de inteles ceea ce tu spui.
Eu pot iubi si ajuta si copiii care i-au facut altii si iau aruncat in orfelinate.Pt ca sunt incapabili sa ii creasca... apoi nu vreau sa am un barbat langa mine toata viata..Si un copil care sa il faci prin insemanare si sa traiasca fara tata..Pt ca copii au nevoie de ambii parinti..Dar sa fie niste parinti responsabili,,,exemple pt copii lor




pana nu iti intelegi sinele,nu poti intelege sinele altora.pana nu te vei iubi pe tine mai intai,nu vei stii cum sa-i iubesti pe ceilalti.nu ai cum sa dai altora un simtamant pe care nu il cunosti pe propriul tau suflet.nu trebuie sa faci neaparat copii sau sa te mariti!!atunci cum vei darui iubire,tu un pom neinflorit,neinplinit?
Habar nu am la ce te referi..Eu nu sunt o tradatoare...Si nu vorbesc oamenii pe la spate.Imi vad de treaba mea...Si prefer sa stau departe de oamenii slabi si ipocriti...Eu am ajutat multa lume..I-am invatat de bine....De fapt nu eu,ci Dumnezeu....Dar un om care nu are pe Duhul Sfant si copie de pe internet,,Eu lucrurile care le stiu,,le-am gandit si leam analizat singura..Asa ca habar nu am la ce te referi...Daca tu ai duce o viata curata trupeste si sufleteste,poate mai putea intelege...Adica sa faci sex doar cu sotul tau..sa nu minti,,,toate cele 10 porunci..Poate mai putea intelege la ce ma refer...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 17:08
Pt ca nu ma consider implinita ci Dumnezeu o sa ma ajute sa ofer iubire..Dar multi doar copie de pe internet,ce scriu altii..Si ei nu analizeaza si nu gandesc corect...Apoi ce pot intelege asemrenea oameni..Care nu il au pe Dumnezeu cu ei..Pt ca ei duc o viata murdara..Si Dumnezeu nu se apropie de mizerie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 17:11
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 17:08:06
De la: caasandra, la data 2010-06-17 17:02:20
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 16:35:41
De la: Pitu, la data 2010-06-17 16:11:06nu este obligatoriu sa te casatoresti ca sa iti faci copil. In zilele noastre nici macar nu trebuie sa ai un barbat ca sa iti faci copil. Exista inseminare. Oricum daca nu vrei nu are rost sa iti faci un copil. Probabil esti mai comoda sau nu vrei sa te ocupi 24 din 24 si de altcineva nu numai de tine. Un copil necesita timp si rabdare. Probabil tu nu ai asa ceva. Normal necesita si multa dragoste iar daca nu ai de dat sau te iubesti numai pe tine chiar nu are rost sa iti faci un copil. E mai simplu sa stai cateva ore cu cativa copii fara sa ai responsabilitati si apoi sa iti vezi de treburile tale. Privind din acest punct de vedere este de inteles ceea ce tu spui.
Eu pot iubi si ajuta si copiii care i-au facut altii si iau aruncat in orfelinate.Pt ca sunt incapabili sa ii creasca... apoi nu vreau sa am un barbat langa mine toata viata..Si un copil care sa il faci prin insemanare si sa traiasca fara tata..Pt ca copii au nevoie de ambii parinti..Dar sa fie niste parinti responsabili,,,exemple pt copii lor




pana nu iti intelegi sinele,nu poti intelege sinele altora.pana nu te vei iubi pe tine mai intai,nu vei stii cum sa-i iubesti pe ceilalti.nu ai cum sa dai altora un simtamant pe care nu il cunosti pe propriul tau suflet.nu trebuie sa faci neaparat copii sau sa te mariti!!atunci cum vei darui iubire,tu un pom neinflorit,neinplinit?
Habar nu am la ce te referi..Eu nu sunt o tradatoare...Si nu vorbesc oamenii pe la spate.Imi vad de treaba mea...Si prefer sa stau departe de oamenii slabi si ipocriti...Eu am ajutat multa lume..I-am invatat de bine....De fapt nu eu,ci Dumnezeu....Dar un om care nu are pe Duhul Sfant si copie de pe internet,,Eu lucrurile care le stiu,,le-am gandit si leam analizat singura..Asa ca habar nu am la ce te referi...Daca tu ai duce o viata curata trupeste si sufleteste,poate mai putea intelege...Adica sa faci sex doar cu sotul tau..sa nu minti,,,toate cele 10 porunci..Poate mai putea intelege la ce ma refer...





aloooo,fetita,vezi ca nu stii ce vorbesti,cu cine si de ce.esti o cauza pierduta iar mintea ta bate campii.nu imi stric armonia sufletului meu,incercand sa scot haosul dintr-al tau.
caasandra
Postat pe 17 Iunie 2010 17:22
De la: caasandra, la data 2010-06-17 17:22:53
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 17:08:06
De la: caasandra, la data 2010-06-17 17:02:20
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-17 16:35:41
De la: Pitu, la data 2010-06-17 16:11:06nu este obligatoriu sa te casatoresti ca sa iti faci copil. In zilele noastre nici macar nu trebuie sa ai un barbat ca sa iti faci copil. Exista inseminare. Oricum daca nu vrei nu are rost sa iti faci un copil. Probabil esti mai comoda sau nu vrei sa te ocupi 24 din 24 si de altcineva nu numai de tine. Un copil necesita timp si rabdare. Probabil tu nu ai asa ceva. Normal necesita si multa dragoste iar daca nu ai de dat sau te iubesti numai pe tine chiar nu are rost sa iti faci un copil. E mai simplu sa stai cateva ore cu cativa copii fara sa ai responsabilitati si apoi sa iti vezi de treburile tale. Privind din acest punct de vedere este de inteles ceea ce tu spui.
Eu pot iubi si ajuta si copiii care i-au facut altii si iau aruncat in orfelinate.Pt ca sunt incapabili sa ii creasca... apoi nu vreau sa am un barbat langa mine toata viata..Si un copil care sa il faci prin insemanare si sa traiasca fara tata..Pt ca copii au nevoie de ambii parinti..Dar sa fie niste parinti responsabili,,,exemple pt copii lor




pana nu iti intelegi sinele,nu poti intelege sinele altora.pana nu te vei iubi pe tine mai intai,nu vei stii cum sa-i iubesti pe ceilalti.nu ai cum sa dai altora un simtamant pe care nu il cunosti pe propriul tau suflet.nu trebuie sa faci neaparat copii sau sa te mariti!!atunci cum vei darui iubire,tu un pom neinflorit,neinplinit?
Habar nu am la ce te referi..Eu nu sunt o tradatoare...Si nu vorbesc oamenii pe la spate.Imi vad de treaba mea...Si prefer sa stau departe de oamenii slabi si ipocriti...Eu am ajutat multa lume..I-am invatat de bine....De fapt nu eu,ci Dumnezeu....Dar un om care nu are pe Duhul Sfant si copie de pe internet,,Eu lucrurile care le stiu,,le-am gandit si leam analizat singura..Asa ca habar nu am la ce te referi...Daca tu ai duce o viata curata trupeste si sufleteste,poate mai putea intelege...Adica sa faci sex doar cu sotul tau..sa nu minti,,,toate cele 10 porunci..Poate mai putea intelege la ce ma refer...





aloooo,fetita,vezi ca nu stii ce vorbesti,cu cine si de ce.esti o cauza pierduta iar mintea ta bate campii.nu imi stric armonia sufletului meu,incercand sa scot haosul dintr-al tau.
Nu imi pun mintea cu tine...Esti vreo clona din alea diabolice si rautacioase....O seara buna pom uscat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 17:27
iasomia
Postat pe 17 Iunie 2010 17:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bacterii, virusuri, excremente, poluanti de orice fel, iata ce contine apa 1 De la: adrianasuciu 5 Septembrie 2010 07:39
4ani 8 De la: Valentina_Dragos_1 14 Octombrie 2012 17:16
PETRECERE LA 2 ANI 5 De la: ALEXANDRU28 3 Decembrie 2013 17:57
bona 1 De la: kidz006825 11 Februarie 2010 02:42
DESPRE ALIMENTATIE IN GENERAL.....SFATURI DE LA MAMICI CU BEBEI MAI MARI PENTRU PRICHINDEI 85 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 10:12
Setari Cookie-uri