Mamici cu bebici, cu burtici...ONLINE!

la fel am zis si eu, e timp de toate, eu il las sa se bucure ca e copil, nu vreau sa-l stresez cu una cu alta ca tot in ritmul lui le invata si mai ales cand vrea el
aly_raz
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:55
pai vad ca suntem ca doua cucuvele, restul la sex... aveti grija fetele cand o sa vedeti mesajul asta maine sau mai tarziu, SA NU IASA FUM SI SA NU FACETI VREUN CUTREMUR de 10 grade ca nu va vad bine dar nici pe noi restul
Laura_M
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:55
nu trebuie presati si obligati ca atunci din contra nu fac si au timp sa le invete pe toate, pe rand si cu rabdare din partea noastra
Laura_M
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:56
pai laura cand altele stateau pe aici, poate eram noi la secs acum recupereaza si ele
oricum nu e timpul pierdut nici la noi, barbata-miu s-a uitat la meci, fii-miu doar ce a adormit, deci...acum ar fi momentul
aly_raz
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:57
pai bine aly, noi facuram inainte de meci, acum a meu a adormit uitand-use la meci iar strumful doarme, se mai trezeste ca mai si tuseste un pic (mai e un pic racit) si tu ai de gand sa pleci, iti zic de pe acum spor la treaba, sa te pui pe treaba sa nu adoarma
Laura_M
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:59
cred si eu ca recupereaza, cam multe zile pe forum, oricum, vedem maine la stiri, poate zic aia ceva
Laura_M
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:00
nuuuuuuu ca acum se uita la snucar sau cum naiba so chema jocul ala, pe eurosport si maine e de dimineata, la 5 deschide magazinul, dar nici vorba de somn sau secs
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:01
ce faceti de 1 mai, veniti la mare?
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:02
of doamne sportul asta, spune-i si tu ca faceti voi un sport, ii spui ca e unul nou
Laura_M
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:03
asteptam niste musafiri de la pitesti si scornicesti sa facem si noi un gratar, ar fi fost frumos, poate ajungem si noi anul asta la amre
Laura_M
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:04
sa stii ca ar trebui sa mai introducem si ceva nou, nu de alta dar daca intervine rutina ce naiba ma fac? cand e de munca dimineata nu prea il incit, ca nu mai apuca sa doarma pe urma...k pe noi ne tine...
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:05
e trecut de 12 noaptea nu? deci avem voie sa vorbim de secs
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:06
pai mai schimbati pozitile, las, ca poate ii prinde bine pe dimineata, merge mai fericit la munca... te pup gagica, ma duc sa fac o partida de secs cu somnul somn usor
Laura_M
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:07
sa nu uitati sa puneti bulina rosie si copii la somn, hai pupici
Laura_M
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:08
noapte buna! ies si eu
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:10
am fost la ecografie, ale_micuta, dar daca deocamdata are vreo 5 saqptamani saracul, nici nu se vede ca exista daramite sa se vada si sexul lui , a zis dr sa ma duc saptamana viitoare de miercuri incolo sa faca iar eco sa vada cat de mare e de fapt si care ar fi o prognoza mai realista a datei de nastere. acum, ce o fi o fi, numai sa fie sanatos. am sa fac tot ce tine de mine pentru asta
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2010 07:46
a, si... eu i-am zis sotului ca solutia de a impaca si capra si varza (fetita si baiat) ar fi sa fie 2 acuma, om vedea (ar fi totusi greu cu un copil mic si 2 gemeni, dar dumnezeu stie mai bine ce face)
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2010 07:48
buna fetele, pinicuta sarcina usoara si multa sanatate!
am si eu cu cine vorbi in dimineata asta?
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:57
buna dimineata fetele!!
alinakatt
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:00
Alina bulina, ce faci? mai fii-miu nu prea mananca in ultimul timp, sa fie semn ca ii apare vreun canin ceva? are 8 dintisori
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:02
sigur ca ai cu cine sa vb in dimineata asta. Spune numai spre ce domeniu de discutie ne indreptam aszi atentia
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:07
fetele, voi v-ati facut vreuna prelevare de celule stem?eu asta gugalesc auma, am vazut la spital afis cu tma asta si vrem si noi sa facem aceasta operatiune.
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:08
Sal'tare fetele
pinicuta esti tare
vreau sa va intreb ceva, bb meu bea cam 180ml lapte seara pe la 1 noaptea mai bea cam 200-220ml si dimineata mai bea 240ml oare e prea mult? Are un an si 2 saptamani.
viobregar
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:10
neatza!
ar fi posibil nu stiu ce sa-ti zic eu am fost norcoasa in perioada dinti masele ca habar nu am avut cand i-au iesit. La ultima masea a avut ceva nervi dar nu cine sti ce...m-am surprins si eu pe mine ca nu stiam ce naiba are de-i maraita dupa m-am luminat si eu la cap
pinicuta nu vreau sa gresesc dar cred ca se poate plati personal contributele la stat retroactiv dar nu stiu sigur ce si cum eu zic sa te interesezi ca ar fi pacat sa nu beneficiezi de bani aia timp de 2 ani...

Corina vreau si eu un pont cam la fel cu reteta ce ai postat-o dar fara rosii cum se face???
spaghetti gamberetti e zucchine si aici adaugi vin sau nu???recunosc la capitolul paste nu gatesc eu
alinakatt
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:11
nu am facut asa ceva pentru ca nu eram imformata la vremea aia, nici nu ne-am gandit, acum daca o sa mai facem un alt bebe, vom lua in calcul si chestia asta, am auzit ca e tare bine, nu se stie niciodata...
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:12
Aly al al meu are 8 dintisori si 4 maselute dar canini nu au iesit inca...dar e posibil sa ii dea caninii.
Pinicuta eu am facut depozit de celule stem
viobregar
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:12
vio eu nu cred ca bea mult lapte si nu am auzit ca laptele sa-i faca rau, de care bea? formula? eu nu-s deacord cu laptele de vaca...
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:16
super , vio. eu la primul copil nu am stiut ca pot face si nu am luat in calcul aceasta varianta. acum zi si mie te rog: 1. cu cine ai facut asta (ce firma de recoltare celule, am vazut ca sunt mai multe variante in tara), 2. cum au procedat (ca operatiuni, contact cu ei, plata etc), 3. ce ti-au zis , ca daca ai nevoie de celule ce faci, ii suni pe ei si ti le aduc imediat sau cum?
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:17
pt bb, sa bea PREA MULT lapte nu am auzit niciodata (prea mult, adica ce rau sa ii faca? f bine ca il bea, sa fie sanatos si sa se bucure de viata )
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:18
pana iti raspunde vio la intrebari,.... pinicuta al tau bebe e la gradi acum? cum ii merge? din toamna tre sa-l dau si eu la cresa si mi-e putin teama de cum va fi...
aly_raz
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru mos craciun 3 De la: Doara 25 Decembrie 2010 09:17
Vand scaun de masa Hauck Mac Baby Deluxe, nou, 140 ron 3 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:06
vand pompa de san sigilata 1 De la: julita79 5 Februarie 2010 19:37
Am nevoie de părerea voastră 66 De la: AniriAnni 23 Octombrie 2015 09:30
Vand hanorac ESPRIT 18-24 stare exceptionala! 1 De la: esthersclothes 26 Ianuarie 2010 11:56
Setari Cookie-uri